Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

VI edycja Koncertu Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II w ZSP w Jasieńcu

20 kwietnia 2016; 14:21

Informacja prasowa

0 komentarzy

Koncert Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II Koncert Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II

Za nami VI edycja Koncertu Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II. Piękne niedzielne popołudnie 17 kwietnia 2016 r zgromadziło w progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych liczną widownię oraz 22 uczestników koncertu.

News will be here

Podobnie jak w roku ubiegłym uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Myślą przewodnią tegorocznego koncertu był motyw Papieża – Pielgrzyma oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, których Jan Paweł II był pomysłodawcą.

Podczas swojego pontyfikatu Papież odwiedził ponad 130 krajów i około 900 miejscowości. Każda pielgrzymka oprócz spotkania z wiernymi była umocnieniem   wiary,  wiązała się z jubileuszowymi obchodami, beatyfikacją czy światowymi dniami młodzieży. Prowadzący uroczystość podkreślili, że rok 2016 to przypadająca 1050 rocznica przyjęcia  chrztu przez Polskę.Uroczystość w tak wyjątkowej oprawie mogło się odbyć dzięki życzliwym gestom ze strony Patronatów i firm na stałe współpracujących ze szkołą. Patronatami uroczystości byli: Proboszcz Parafii Jasieniec – Ks. Kanonik Andrzej Piekarczyk, Starosta Powiatu Grójeckiego – Pan Marek Ścisłowski, Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak. Koncert Pieśni Sakralnej zaszczycili swoją obecnością: Wikariusz Parafii Jasieniec Ks. Jarosław Sawicki, przewodniczący Rady Starostwa Powiatowego w Grójcu Pan Leszek Kumorek, wiceprzewodniczący Rady Starostwa Powiatowego w Grójcu Pan Michał Pruś, przewodniczący rady Gminy jasieniec Pan Grzegorz Osiński,  sekretarz gminy Pan Tomasz Podhorecki, dyrektorzy placówek oświatowych, prezesi, kierownicy instytucji gminy Jasieniec oraz radni powiatowi i gminni. Wśród publiczności nie zabrakło rodziców, rodzin i przyjaciół uczestników koncertu."Szukałem was a teraz wy przyszliście do mnie" - te słowa wypowiedział Jan Paweł II 2 kwietnia 2005 r na Placu Świętego Piotra w Rzymie, kierował je do młodych i wszystkich ludzi, których szukał przez całe lata swojego pontyfikatu. Słowa te stały się hasłem przewodnim tegorocznego koncertu. Konferansjerkę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Monika Jędruch uczennica I klasy Technikum Handlowego i Radosław Traczyk uczeń II klasy Technikum Informatycznego. Z roku na rok wzrasta liczba wykonawców, w tym roku udział  w koncercie zadeklarowało 22 uczestników w tym soliści, grupy muzyczne oraz chóry. Po raz pierwszy gościliśmy w progach naszej szkoły działający w Jasieńcu Klub Seniora ZŁOTA JESIEŃ.

Wśród wykonawców znaleźli się również:  grupa wokalna ZSP w Jasieńcu, Julia Dzikołowska,  Karolina Płatek, Natalia Kierońska, Hubert Dzikołowski, Dzieci z Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu, Trio muzyczne z Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego  w Jasieńcu,  członkowie Chórów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbroszy Dużej, zespół muzyczny Tęcza, Julia Sałata, Julia Zalewska i Alicja Dudkiewicz,  przedstawiciele prowadzonego przez Pana Mirosława Osiadacza Studium Wokalno-Instrumentalnego Cantabile: Michał Strzelczyk, Małgorzata Szulczyk, Angelika Jakubowska, Aleksandra Sybilska, Oliwia Fronczak, Julia Stelmasińska, Julia Majak. . Tegoroczną podróż po świecie pieśni sakralnej zakończyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku uczestnicy koncertu nie zawiedli publiczności wykazując różnorodność doboru repertuaru oraz jego wykonanie. Kontynuując tradycję koncertu konferansjerzy zaprosili solistów, chóry oraz publiczność do wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni Papieża Polaka – Barki. Doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w Koncercie Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II. Symbolem zjednoczenia wykonawców i uczestników koncertu stał się gest podania dłoni w czasie wspólnego odśpiewania pieśni.Ostatnim etapem koncertu było wystąpienie Dyrektora placówki, która wspólnie z Patronatami podziękowała wszystkim uczestnikom koncertu, i wręczyła obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II ufundowane przez Proboszcza Parafii Jasieniec ks. kanonika Andrzeja Piekarczyka. W tej części nastąpiło także  podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem Moje rodzinne wspomnienia związane z Janem Pawłem II ogłoszonego dla dzieci, uczniów, młodzieży i społeczności lokalnej powiatu grójeckiego. Wystawa prac stanowiła tło dekoracji koncertu. Z 21 prac w różnych kategoriach wiekowych komisja wyłoniła następujące I miejsca. Wśród laureatów znaleźli się: Wiktoria i Ewelina Żelazowskie, Jakub Majak, Natalia Ignacak, Katarzyna Rogalska, Patrycja Pietrzak, Damian Dąbrowski i Maciej Leszko oraz uczniowie grup pierwszej klas I-III  z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

To nie jedyne nagrody i podziękowania rozdane tego wieczoru. Dyrektor ZSP Pani Dorota Nowak-Michałowska, wspólnie z Patronatami podziękowała  również artystom. Gorące wyrazy uznania  zostały złożone  nauczycielom, pracownikom, uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie Koncertu a także  osobom i firmom na stałe współpracującym z placówką. Wśród nich byli: Proboszcz Parafii Jasieniec ks. kanonik Andrzej Piekarczyk, Wikariusz Parafii Jasieniec ks. Jarosław Sawicki, pani Marta Czerwińska właścicielka Kwiaciarni Tęczowa w Jasieńcu, Państwo Monika i Krzysztof Tokarscy właściciele supermarketu Intermarche w Grójcu, Firma EWMAJ Jędrzejczyk i spółka Top Market w Jasieńcu, Pan Piotr Sępkowski właściciel Zielonej Tłoczni w Woli Boglewskiej, Pan Andrzej Górczyński- właściciel Studia Fotografii ProfesjonalnejPo uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka – poczęstunek w postaci grilla, który jak co roku zorganizowali uczniowie Technikum Żywienia i Rodzice. Na najmłodszych w sali nr 4 czekała fontanna czekolady z owocami.

Do zobaczenia za rok na VII edycji.

Aneta Lewandowska, Lidia Jaworska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.