Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Videorejestratory na Mazowszu

21 listopada 2016; 12:21

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. KWP Radom Fot. KWP Radom

Na terenie garnizonu mazowieckiego wdrożono nową koncepcję wykorzystania pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Do tej pory samochody tego typu działały głównie na terenach pojedynczych powiatów, po wprowadzonych zmianach zasięg działania poszczególnych załóg nie jest już ograniczony do granicy powiatu.

News will be here

Województwo mazowieckie będące w zasięgu działania Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zostało podzielone na 4 subregiony: radomski, płocki, wyszkowski, grójecki. Każdy z nich obejmuje kilka komend miejskich i powiatowych. W ramach subregionów policyjne radiowozy wyposażone w videorejestratory mogą się swobodnie przemieszczać.

Ich podstawowym celem jest skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom na drogach powodowanym przez wszystkich uczestników ruchu drogowego a co za tym idzie, ograniczaniu ilości wypadków drogowych i ich ofiar.

Patrole są kierowane do pełnienia służby na drogi i w miejsca, gdzie według policyjnych statystyk najczęściej dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci pełniący tam służbę reagują głównie na rażące przekroczenia prędkości zagrażające bezpieczeństwu, wykroczenia jakie popełniają kierowcy wobec pieszych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych oraz przypadki nieprawidłowego wyprzedzania.

Po kilku dniach od wdrożenia projektu patrole RD-VIDEO ujawniły 79 wykroczeń, z czego 50 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy. Zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego oraz zatrzymano 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Obecnie na terenie Mazowsza porusza się 22 videorejestratory. Są to zarówno pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane. Wśród nich są m.in. dwa ople insignia, które policjanci otrzymali dwa lata temu w ramach tzw. Funduszy Szwajcarskich. Radiowozy wyposażone zostały w video-rejestrator, składający się z dwóch niezależnych urządzeń. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku a także w czasie postoju. Policjanci, którzy siedzą za kierownicami takich radiowozów przeszli m.in. kursy, na których rozwijali umiejętności panowania nad samochodem i kształtowali prawidłowe reakcje za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

TAGI:

Komentarze (1):

ktos ; 21 listopada 2016, 20:09

Bardzo prosze zrobic porzadek w warce na ul Gosniewskiej ciezarowki parkuja na zakazie na poboczu .osobowki jezdza jak na wyscigach jest tu poprostu cyrk wieczorami

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.