Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

VIII edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II w ZSP w Jasieńcu

18 kwietnia 2018; 14:21

Informacja prasowa

0 komentarzy

Za nami VIII edycja Koncertu Pieśni Sakralnych w hołdzie Janowi Pawłowi II. Piękne, niedzielne popołudnie 15 kwietnia 2018 r. zgromadziło w progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych liczną widownię oraz uczestników koncertu.

News will be here

Myślą przewodnią tegorocznego koncertu było ukazanie, iż w pontyfikat Jana Pawła II wpisują się wartości aktualne do dnia dzisiejszego, takie jak: miłość, wiara, przyjaźń, dobro, prawda. Papież uważał, że  te właśnie  wartości, nadają kształt naszemu jestestwu, a człowieka trzeba mierzyć miarą serca.  Dlatego krótka  inscenizacja  o miłości i małżeństwie na podstawie dzieła Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”,  przygotowana przez uczniów klasy pierwszej, rozpoczęła tegoroczny koncert.

Uroczystość w tak wyjątkowej oprawie mogła się odbyć dzięki życzliwym gestom ze strony Patronatów i firm na stałe współpracujących ze szkołą. Patronatami uroczystości byli: Proboszcz Parafii Jasieniec – ks. Kanonik Andrzej Piekarczyk, Starosta Powiatu Grójeckiego – pan Marek Ścisłowski, pan Marek Pietrzak -Wójt Gminy Jasieniec.

Koncert Pieśni Sakralnych zaszczycili swoją obecnością także : wikariusz Parafii Jasieniec -ks. Janusz Figurski, ks. Adam Rzeczkowski absolwent naszej szkoły  i ks. Andrzej, przewodniczący rady powiatu  w Grójcu- pan Władysław Kumorek, pani Teresa Bednarska- reprezentująca Ministra  pana Marka Suskiego – szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów,  wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Michał Pruś -reprezentujący również posła na Sejm RP pana Dariusza Bąka, pani Agnieszka Bilska- skarbnik powiatu grójeckiego, pani Małgorzata Pszczółka- zastępca naczelnika wydziału finansowego, sekretarz gminy- Jasieniec pan Tomasz Podhorecki, pani  Elżbieta Krawczyk- skarbnik gminy Jasieniec, radni i pracownicy gminy Jasieniec i powiatu grójeckiego ,dyrektorzy placówek oświatowych. Pani Alina Jarosz – dyrektor PSP w Jasieńcu, pani Iwona Janus – dyrektor PSP w Zbroszy Dużej, pani Danuta Kidacka – dyrektor Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu,   prezesi, kierownicy instytucji gminy Jasieniec. Wśród publiczności nie zabrakło absolwentów,  rodziców, rodzin i przyjaciół uczestników koncertu.

Pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska życząc udanego odbioru i miłych wrażeń podczas uroczystości rozpoczęła oficjalnie VIII edycję koncertu.  Konferansjerkę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Wiktoria Brzezińska, uczennica II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, Piotr Wojciechowski, uczeń II klasy technikum informatycznego.

Z roku na rok wzrasta liczba wykonawców, w tym roku udział w koncercie zadeklarowało 24 uczestników, w tym soliści, grupy muzyczne oraz chóry.

Po raz pierwszy wystąpiły na deskach naszej sceny: grupa Smerfiki z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu, Grupa Retro z Błędowa oraz Mateusz Kieroński, uczeń ZSP w Jasieńcu.

Część muzyczną rozpoczęła Grupa Pszczółki z utworem „Alleluja”. Wśród wykonawców znaleźli się również: rodzeństwo Julia, Małgosia, Hubert Dzikołowscy, Dzieci z Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu i z Grupy Przedszkolnej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbroszy Dużej, Chór Canzone z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Zbroszy Dużej,  członkowie Chóru Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu, Julia Zalewska, Kasia Kusak i Alicja Dudkiewicz, Zespół „Tęcza” Publicznej Szkoły Podstawowej  w Bożem.  Byli z nami również: przedstawicielki Studium Wokalno-Instrumentalnego Cantabile - Małgorzata Szulczyk,  Oliwia Fronczak, członkowie  Klubu Seniora „Złota Jesień”, Aleksandra Wrzesińska i Natalia Ziemiańczyk, Aleksandra Sybilska, Karolina Płatek, Natalia Kierońska, zespół muzyczny działający przy ZSP w Jasieńcu. Tegoroczną podróż po świecie pieśni sakralnych, zakończyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu, pod przewodnictwem kapelmistrza pana Michała Balcerowicza. Tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku uczestnicy koncertu nie zawiedli publiczności, wykazując różnorodność doboru repertuaru oraz jego wykonanie. Kontynuując tradycję koncertu konferansjerzy zaprosili solistów, chóry oraz publiczność do wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni Papieża Polaka – Barki, a doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w uroczystości.

Ostatnim etapem koncertu było wystąpienie pani dyrektor Doroty Nowak –Michałowskiej, która wspólnie podziękowała wszystkim uczestnikom koncertu,  wręczyła pamiątkowe obrazki. Ale to nie jedyne nagrody rozdane tego wieczoru. Pani Teresa Bednarska wręczyła nagrodę specjalną dla Julii Dzikołowskiej, ufundowaną przez pana Ministra Marka Suskiego. A  pozostali wykonawcy otrzymali podziękowanie oraz pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II.

Gorące wyrazy uznania zostały złożone nauczycielom, pracownikom, uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie Koncertu, a także osobom i firmom na stałe współpracującym z placówką. Wśród nich byli: pani Marta Czerwińska- absolwentka naszej szkoły  właścicielka Kwiaciarni „Tęczowa” w Jasieńcu, która zadbała o piękne dekoracje kwiatowe,  Hubert Dzikołowski uczeń naszej szkoły, lider Zespołu „Dziku” i zarazem autor  wielu utworów,  który zadbał o oprawę muzyczną koncertu, Rodzice uczniów naszej szkoły. Słowa uznania dla organizatorów koncertu za oprawę i przygotowania, popłynęły z ust panów Marka Pietrzaka Wójta Gminy Jasieniec  oraz pana  Michała Prusia Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu - absolwenta naszej szkoły.  W ten sposób dobiegła oficjalna część koncertu, po której nastąpiły ożywione rozmowy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców, uczniów i nauczycieli z technikum żywienia w gościnnych progach ZSP w Jasieńcu.  Przy tej okazji można było usłyszeć wiele ciepłych słów o naszej szkole, o jej przyjaznej atmosferze , o dobrej opinii w środowisku , o tym jak „rozkwita” w ciągu ostatnich lat. Jest nam niezmiernie miło, że na koncertach goszczą nasi absolwenci z rodzinami i czule wspominają spędzone lata w murach naszej szkoły i bardzo chętnie ją odwiedzają po latach.

Do zobaczenia na IX edycji koncertu, która już za rok.

mgr Aneta Lewandowska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.