Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W Gościeńczycach sąsiad to nie wróg!

24 października 2017; 13:58

Informacja prasowa

1 komentarz

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Gościeńczyce kończy działania zaplanowane w projekcie pt.: „ Sąsiad to nie wróg” dofinansowanego w ramach ścieżki „Rozwój organizacji” z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My”.

News will be here

Głównym celem projektu było stworzenie możliwości do lepszego poznania się oraz integracji międzypokoleniowej poprzez doposażenie świetlicy wiejskiej. Innymi celami do osiągnięcia poprzez realizację projektu było zbudowanie marki Stowarzyszenia w środowisku lokalnym i jego promocja oraz poszerzenie dostępu do sfery rozrywki i kultury dla mieszkańców Gościeńczyc i najbliższych okolic.

Dzięki środkom z mikrodotacji sfinansowałyśmy zakup: 2 stołów do tenisa stołowego, piłkarzyków stołowych, tablicy flipchart , urządzenia wielofunkcyjnego do drukowania, laminatora, projektora z ekranem i głośnikiem. Zakup ten umożliwił nam realizację założonych celów i następujących działań:

- realizacja projektu „ Wieś mała ale nasza- poznaj swojego sąsiada” dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie X , który zakładał: zagospodarowanie wolnej przestrzeni wokół świetlicy wiejskiej, przeprowadzenie cyklu 5 spotkań integracyjno- rekreacyjnych  zakończonych I Turniejem Tenisa Stołowego Gościeńczyce 2017; 3 spotkania na warsztatach „Moje inspiracje” z nauk rękodzielniczych: decupade, metoda wstążkowa i fantazje z masy solnej; udział mieszkańców w konkursie na zaprojektowanie logo Stowarzyszenia; piknik integracyjny z kreatywnymi zabawami dla dzieci oraz konkursami: strażackim i wiedzy o Gościeńczycach;

- uruchomienie strony Stowarzyszenia na facebooku, wykonanie gadżetów promocyjnych i banneru promującego naszą działalność oraz spotkanie informacyjne dla mieszkańców;

- spotkanie bajkowe dla dzieci z pogadanką na temat bezpieczeństwa na drodze przeprowadzoną przez funkcjonariuszy Policji oraz spotkanie z grami planszowymi.

Powyższe zakupy wpłynęły na pozytywny wizerunek Stowarzyszenia, które namacalnie i wizualnie stało się miejscem profesjonalnym i przyjaznym wszystkim mieszkańcom oraz wzrósł potencjał techniczny naszej organizacji.

Dziękujemy za pomoc w rozwoju naszego Stowarzyszenia!     

Marzena Łodziana
Zastępca Przewodniczącej SKGWG

TAGI:

Komentarze (1):

Ala; 25 października 2017, 21:15

Gratuluję sukcesów,pozdrawiam.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.