Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W Grójcu powstała Szkoła Liderów!

23 stycznia 2016; 08:48

Grojec24.net

0 komentarzy

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących dziś przed Polską jest zbudowanie kapitału społecznego, będącego nie tylko wartością samą w sobie, ale stanowiącego również istotną rolę dla przyszłości kraju i jego obywateli.

News will be here

Kluczowym czynnikiem dla wzrostu kapitału społecznego jest liderstwo, które stanowi istotne narzędzie budowania kooperacji, więzi wzmacniających zaufanie, aktywności obywatelskiej i działań na rzecz dobra wspólnego. Nie mniej ważnym czynnikiem rozwoju jest przygotowanie kadr publicznych do pełnienia funkcji państwowych i sprawnego zarządzania. Uzasadnione jest więc, wyposażenie przyszłych liderów w kompetencje tworzenia wizji, podejmowania ryzyka, działania w oparciu o długofalowe strategie, angażowania innych, tworzenia warunków do kooperacji wokół wspólnych celów i kreatywności. Konieczne jest wzmacnianie oraz rozwój liderskich kompetencji i postaw ludzi, którzy mają kształtować rozwój Polski, instytucji publicznych, organizacji i wspólnot lokalnych. Potrzebna jest świadoma polityka wspierania silnych, wyposażonych w praktyczne doświadczenie młodych ludzi, którzy pociągną za sobą innych.

„Szkoła Liderów” to projekt tworzony przez czwórkę maturzystów z grójeckiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach ogólnopolskiej olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii”. Misją Szkoły Liderów jest m.in. prowadzenie bezpłatnych szkoleń, warsztatów, wykładów oraz spotkań tematycznych dotyczących rozwoju osobistego i umiejętności liderskich, prowadzenie kampanii społecznych, organizowanie konkursów o tematyce społecznej, współpraca z instytucjami publicznymi oraz zachęcanie władz samorządowych i lokalnych szkół do wspierania aktywności społecznej wśród młodzieży.

Projektowi przyświecają dwa główne cele. Pierwszym z nich jest angażowanie młodzieży i osób dorosłych do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej. Drugim celem, jest natomiast wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez kształcenie i wspieranie młodych ludzi - przyszłych liderów, którzy działają w sferze publicznej, organizacjach pozarządowych, szkołach i instytucjach samorządu terytorialnego.

Pierwszy cykl, bezpłatnych warsztatów liderskich organizowanych przez Szkołę Liderów ruszy tuż po mazowieckich feriach zimowych i będzie obejmował pięć spotkań, z których każde będzie trwało pięć godzin zegarowych. Łącznie więc, szkolenie będzie składało się z 25 godzin warsztatów doskonalących umiejętności liderskie, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Po zakończonych warsztatach, uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia prelekcji liderskich w grójeckich szkołach i wykorzystania zdobytej wiedzy o wystąpieniach publicznych w praktyce.

Warto dodać, że działania Szkoły Liderów odbywać się będą pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy i Miasta Grójec oraz we współpracy z Młodzieżową Radą Miejską w Grójcu, Grójeckim Ośrodkiem Kultury, szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi oraz lokalnymi mediami.

Dzięki warsztatom uczestnicy wykorzystają w praktyce zdobytą wiedzę, pobudzą kreatywność, odkryją drzemiące w nich talenty oraz spotkają wielu ciekawych ludzi, w tym także lokalnych liderów, którzy będą ich wspierali. Szkolenia będą okazją do wymiany pomysłów, wartościowego spędzania wolnego czasu oraz zdobycia doświadczenia i certyfikatu, którym młodzi liderzy zabłysną w każdej pracy.

Na warsztaty, organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów, licealistów, studentów, osoby dorosłe i seniorów. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić aby wziąć udział w warsztatach jest ukończenie 13 roku życia.

PROGRAM WARSZTATÓW:

20.II    Zapoznanie z programem, integracja uczestników, MODEL LIDERA
27.II    POGŁĘBIENIE UMIEJĘTNOŚCI LIDERSKICH (rozszerzenie pierwszego warsztatu)
5.III    WYSTĄPIENIA PUBLICZNE
12.III    PROWADZENIE KAMPANII SPOŁECZNYCH
19.III    PERSONAL BRANDING (budowanie marki osobistej), AUTOPREZENTACJA, ZARZĄDZANIE CZASEM oraz podsumowanie projektu, ewaluacja i wręczenie uczestnikom certyfikatów)

Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać do 12 lutego znajdą Państwo na stronie Szkoły Liderów: https://www.facebook.com/szkolaliderow.grojec/. Z osobami, które wyślą formularz w terminie skontaktujemy się mailowo aby podać dokładne miejsce i godziny warsztatów. W razie jakichkolwiek pytań napiszcie maila do koordynatora projektu, który z przyjemnością i wyczerpująco odpowie na wszystkie wątpliwości.

Bądź aktywny, rozwijaj się, buduj swój potencjał!

Ze Szkołą Liderów to proste, DO DZIEŁA!

Mateusz Marlikowski
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grójcu,
ambasador olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii”
oraz koordynator projektu „Szkoła Liderów”
(marlikowskimateusz@interia.pl)

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.