Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

W Grójcu powstanie mobilny punkt pobierania testów na koronawirusa

24 maja 2020; 10:33

Grojec24.net

19 komentarzy

„Żołnierze WOT uruchomią punkty TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie. Punkty do pobierania materiału biologicznego powstaną w Czerwińsku nad Wisłą oraz w Grójcu” – napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Przypomnijmy, iż w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ogłosił, iż za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa.

Zabiegał oto m.in. Związek Sadowników RP.

Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa – poinformował szef resortu rolnictwa.

TAGI:

Komentarze (19):

CCC; 24 maja 2020, 14:05

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Krystyna ; 24 maja 2020, 14:19

A jak dojadą do Grójca ktoś kto ich dowiezie to co? też kwarantanna

Hania; 24 maja 2020, 14:58

Jakoś nasz rząd nie martwił się o mieszkańców, kiedy wirus szalał w powiecie grójeckim.Widać, że sadownicy wskoczyli do grupy uprzywilejowanych.Ciekawe dlaczego?

Dramat ; 24 maja 2020, 15:12

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Covid-20; 24 maja 2020, 18:04

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkanka ; 24 maja 2020, 18:24

Ukraińcy testy za darmo A Polacy zapłacą np no

JPRD; 24 maja 2020, 18:45

To znaczy, że można przywieźć każdego obcokrajowca na badanie i zrobią im go za darmo, a co z nami my sobie musimy za testy zapłacić chyba, że już zdychamy na to dziadostwo, wtedy nam zrobią test, żeby było wiadomo na co zeszliśmy.

Patriota; 24 maja 2020, 19:37

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hołownia; 24 maja 2020, 19:39

Test 470zł. A ja w kolejce czekam na endoskop 3 miesiace bo nfz niema 150 zł. A ja płacę skladki. Nietak powinno być.

Testy; 24 maja 2020, 21:00

A co z personelem medycznym, pracownikami szkół, przedszkoli i zakładami pracy, którzy placa ZUS, OIT, PIT? Kogo obchodzą? A... mało nas. W CZYM jesteśmy gorsi ?

Mieszkaniec ; 24 maja 2020, 21:46

Rząd. zapłaci za. testy pracowników. sezonowych. z Ukrainy żeby zdobyć głosy od rolników a na testy dla nauczycieli czy pracowników służby zdrowia nie ma pieniędzy .Ważniejszy jest stan zdrowia obcokrajowców niż naszych rodaków Polaków

Aga; 24 maja 2020, 22:20

Kochani wszystkich nas to irytuje, ale nie wincie za to producentów i ich pracowników
Nikt się o te testy nie prosi , bo są one wogle nie potrzebne. Przeciez do tej pory ludzie, którzy mieli kontakt z zarazonym nie miał robionego testu , tylko był na kwarantannie i obserwacji.
Narobili testów, albo nasprowadzali i trzeba je teraz dobrze sprzedać, a że my nie pozwoliliśmy się wykorzystać i protestowalismy, to pójdzie z budżetu, jak wiele innych rzeczy pokrywane jest z budżetu.

Hania; 25 maja 2020, 08:57

Chciałabym zobaczyć jak wygląda ta kwarantanna.Czy policja przyjeżdża codziennie i ich kontroluje ?Czy to tylko taka fikcja ?

Ja; 26 maja 2020, 06:54

Wszystko za darmo A szary czlowiek musi zapłacić za wszystko sam szoszon powinien zapłacić z własnej kieszeni jak chce pracować i tyle

Do Aga; 24 maja 2020, 22:20; 26 maja 2020, 21:48

Aga mogła byś napisać skąd biorą się pieniądze w budżecie? Mi się wydaje, że z naszych podatków. W telewizji prezydent na targu w Garwolinie wypowiedział się, że on i rząd dał emerytom 13 a tak naprawdę oni nic od siebie nie dali tylko dali te pieniądze ludziom z podatków które inni zapłacili. Dał by gdyby wyjął z własnej kieszeni a tak to rozdają jednym pieniądze które inni wpłacili w ramach podatku, czyli zabiera między innymi mi aby kupić głosy innych. Nie ma pieniędzy na testy dla nauczycieli bo nie dostali podwyżki i strajkowali więc i tak nie będą wyborcami PiS i Dudy ale są na testy dla Ukraińców i dzięki temu przypodobają się rolnikom.

Beti; 27 maja 2020, 18:35

A co z ukraincem który będzie ubezpieczony w ZUS a nie KRUS

Zdenerowowany; 27 maja 2020, 18:57

Jeśli tak się stanie to od jutra nie płacę podatków.
To jakaś kpina?
Żart?

Może by tak po prostu testowali pacjentów szpitala w Grójcu , żeby i pacjent i lekarz wiedział na czym stoi, ale żeby obcokrajowców ?

Czas się wyprowadzić z tego kraju!!!

A; 28 maja 2020, 14:22

Aga ma rację. I zrozumcie, że rolnik też musi płacić ubezpieczenie za pracownika z Ukrainy. Faktem jest jednak, że nam, Polakom, płacącym składki od wielu lat "nie należą się" te testy i to jest chore.

Polak; 29 maja 2020, 22:19

Pieprzę prowadzenie działalności w tym kraju. Chcesz coś zarobić ciężka praca to cię dojadą setkami podatków, kontroli i biurokracji. A jak jest możliwość zarażenia się wirusem to w diagnozie jesteś gorszy od chłopka z Ukrainy co do drzewek przyjechal. Dostanie kartoszku 3x dziennie, prywatny samolot do PL, spanie,ubezpieczenie i jeszcze flaszkę na robotę i oczywiście darmowy tescik na wirusa. A ty Polaczku błagaj o litość karakana i cała bandę żebyś z głodu nie umarł. Nie jestem rasista ale nie czuje się godnym obywatelem tego kraju. Pora wyjechać , odetchnąć normalnością.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.