Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

W Grójcu wystąpią Ex Maanam, Ifi Ude, Cleo i No Net

5 lipca 2023; 12:31

Informacja prasowa

0 komentarzy

Cleo (fot. materiały prasowe) Cleo (fot. materiały prasowe)

Sierpień i wrzesień to miesiące, w których odbędą się kolejne imprezy plenerowe w gminie Grójec. Na wydarzenia zapraszają Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Grójecki Ośrodek Kultury.

Ex Maanam, Ifi Ude, Cleo i No Net – to gwiazdy, jakie zobaczycie i usłyszycie w Grójcu jeszcze tego lata! Poza ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy jeszcze kilka wydarzeń, które warto zobczyć na żywo. Bieżące informacje na temat planowanych wydarzeń znajdziecie na naszych profilach w mediach społecznościowych i na stronach internetowych.

13 SIERPNIA

„Fantazje Maryjne” zespółu No Net – kościół pw. św. Mikołaja w Grójcu. Koncert w wykonaniu  zespołu muzyków "NoNet" wywodzących się z Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. To nowe opracowania pieśni Maryjnych, którym kształt artystyczny nadał Tomasz Maciaszczyk. Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą muzycy wywodzący się z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania.

20 SIERPNIA

Festiwal Sztuki Grójeckiej 2023 – grójecki rynek  Tak brzmi Grójec – to pierwszy taki festiwal, który będzie poświęcony twórczości naszych lokalnych talentów.  Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ex Manaam - Złoty skład, Złote przeboje, który w ostatnim czasie wystąpił na scenie wspólnie z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej przy okazji Wianków nad Wisłą. Był to hołd dla twórczości legendy polskiej muzyki – Kory Jackowskiej. Koncerty zespołu Ex Maanam to zbiór wielkich przebojów, uwielbianych przez kilka pokoleń fanów, grane w najsłynniejszym składzie muzyków to gwarancja jakości, oryginalności oraz niepowtarzalnego stylu i brzmienia tego kultowego zespołu, jakim był Maanam.

23 WRZEŚNIA
Festiwal Grójeckiego Jabłka 2023 – grójecki rynek Druga edycja organizowana przy okazji zakończenia lata. To przede wszystkim święto naszego produktu regionalnego, jakim jest jabłko. W tegorocznej edycji nie zabraknie gwiazd i wielu atrakcji dla uczestników.


IFI UDE
Ifi Ude to polsko-nigeryjska artystka, która w swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Jej najnowszy album zatytułowany “Ludevo” został wydany w 2021 r. a magazyn Polityka określił go jako “Absolutny kosmos”. Został on także nominowany do prestiżowych “Paszportów Polityki” oraz nagrody “O!śnienia” organizowanej przez portal Onet, który to uznał “Ludevo” za “Najlepszą płytę roku 2021”. Ponadto, Ifi Ude jest laureatką grand prix “Music Video Awards 2020” za teledysk do utworu “Tato, tato”. Muzyka tworzona przez Ifi Ude jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest swobodnym przepływem między kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi. Sama określa, że przemieszczanie się między tymi dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jak zawsze wspomina, płyta “Ludevo” jest dla niej zapisem ogromnych zmian w życiu oraz próbą sił między marzeniami a rzeczywistością. Ifi Ude jest także silnie zaangażowana społecznie i krzewi w ludziach dobre wartości, czego przykładem jest wydana przez nią książka dla dzieci “Zebra”, w której porusza temat różnorodności. Co więcej, Ifi Ude to także czynna aktorka oraz laureatka Grand Prix na Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, za spektakl “Staff Only”. Obecnie ujrzeć ją można na deskach największych polskich oraz londyńskich teatrów.

CLEO
Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004–2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis. W latach 2007–2013 występowała gościnnie m.in. na nagraniach raperskich Onara czy WSRH. Od 2013 współpracuje z Donatanem, z którym wydała album studyjny Hiper/Chimera (2014) i solowe Bastet (2016), superNOVA (2020) oraz vinyLOVA (2022). Pierwszą płytę promowali m.in. singlem „My Słowianie”, z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała dwie diamentowe płyty, jedną poczwórnie platynową, trzy potrójnie platynowe, trzy platynowe i sześć złotych. Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal

Więcej na temat bieżących wydarzeń oraz pełna oferta wakacyjna: www.gokgrojec.pl www.zyciegrojca.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.