Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W grójeckim szpitalu oficjalnie otwarto nowy SOR

18 lutego 2022; 11:55

Grojec24.net

33 komentarze

Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu Fot. Starostwo Powiatowe w Grójcu

Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu już przyjmuje pacjentów, ale w pełni uruchomiony zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, po otrzymaniu kontraktu z NFZ.

News will be here

Przypomnijmy, iż projekt "Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z wyposażeniem wraz z budową lądowiska dla helikopterów" zainicjowały jeszcze poprzednie władze szpitala i powiatu grójeckiego. Budowa rozpoczęła się w 2018 roku.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Grójcu, w ramach funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonować będzie obszar resuscytacyjno-zabiegowy na dwa stanowiska, obszar intensywnej opieki medycznej na dwa łóżka, oraz części obserwacyjna na osiem łóżek a także sala zabiegowa w standardzie sali operacyjnej. Ponadto oddział posiada wiele pomieszczeń służących do przyjmowania pacjentów oraz wykonywania podstawowych zabiegów medycznych potrzebnych przy szybkiej diagnozie i selekcji pacjentów.

Ostatecznie budowa SOR pochłonęła ponad 15,8 mln zł. Inwestycję zrealizowano przy udziale dotacji z funduszy europejskich (7,8 mln zł).

Niestety, szerszej relacji z czwartkowego otwarcia SOR nie możemy przygotować dla naszych Czytelników, ponieważ redakcja Grojec24.net nie została zaproszona, ani powiadomiona o terminie uroczystości.

TAGI:

Komentarze (33):

ANONIM2; 18 lutego 2022, 12:12

Co z tego że to pięknie wygląda jak nie ma personelu który zajmie sie chorymi

Cały Grójec; 18 lutego 2022, 13:10

Gmina nie ma żadnego obowiązku, ani prawnego ani moralnego, finansowania studni bez dna - PCM.
Radni Gminy, którzy to usiłują forsować, mają złą wolę. Finansowanie studni bez dna jest tylko i wyłącznie wyprowadzaniem pieniędzy z budżetu gminy.
Radni powiatu, którzy to usiłują forsować, odpowiadają za brak dna w tej studni, są w Radzie od wielu kadencji, pozatrudniali tam bezproduktywnych swoich.
Jeśli mieliby dobrą wolę, utworzyliby powiatowy komitet wspierania szpitala, na zasadzie consensusu wszystkich gmin powiatu, co i tak niewiele by pomogło.
Realna pomoc w tej sytuacji nie istnieje, może tylko prywatyzacja poprawi sutuacjję.
Za duży to jest bajzel, żeby go uzdrowić bez radykalnych i bolesnych cięć.
Kierownictwo PCM nic nie robi poza łataniem dziur i żebraniem. Brakuje pieniędzy, brakuje personelu, brakuje wizji wyjścia z bagna. Jedyna strategia polega na trwaniu, ile się uda.
Starostwo jest siedliskiem spadochroniarzy z Gminy, zarząd powiatu składa się z ludzi słabych, nic nie potrafiących i nic nie znaczących,
Tak jest od lat. Smutek i żal - tak wybieraliśmy albo tak pozwoliliśmy, żeby sami się wybierali.

Armagedon2020; 18 lutego 2022, 17:09

Co może gmina nic,gdyż szpital podlega pod powiat, a w powiecie zbiorowisko karierowiczów, a dokładniej niedołuków na pierwszym miejscu z przewodniczącym rady powiatu. Całe bagno z gminy przeszło do powiatu. Z małymi wyjątkami, w dzisiejszych czasach to powinni być to ludzie z wyższym wykształceniem, a nie po zawodówce wtedy by wiedzieli z kąd pozyskać środki zewnętrzne jak w innych powiatach i inna dyrekcja, a nie znajomki ,a co do prywatyzacji to kto ci zapłacił , że tak ci spieszno szpital prywatyzować, a ludzie z Grójca i okolic to co leczyć się pod mostem, albo w Radomiu i Warszawie? Prywatyzacji tak chciał Karbowiak ty też. Do cały Grójec.

Najs; 18 lutego 2022, 19:00

Bardzo ciekawy komentarz redakcji o braku zaproszenia :)

Zapewnienie środków...; 18 lutego 2022, 20:17

... na szpitale, m. in. na nasz jest obowiązkiem rządu. Zaniedbania poprzednich, jak i tego są katastrofalne odzwierciedlające stan naszego państwa. Za stan zarządzania PCM odpowiada zarząd powiatu grójeckiego a nie gmina.

Do cały Grójec; 19 lutego 2022, 04:05

Potrafisz tylko krytykować. Jeśli masz pomysły to sam wystartuj w następnych wyborach samorządowych i wdrażaj albo wystąp na sesji powiatu i zaproponuj nowe koncepcje. Anonimowo każdy może hejtować..

Do Armagedon; 19 lutego 2022, 09:13

Bajzel jest na tyle duży, że muszą być radykalne rozwiązania, niekoniecznie prywatyzacja. To muszą wykazać analizy. Na pewno musi być oddłużenie podmiotu, ale jak i kto ma to pokryć? Rząd? A niby dlaczego, skoro to powiat zniszczył? To w powiecie jest przyczyna.
A może cały ustrój samorządów jest zły, bo pozwala ciemniakom dorywać się do władzy i dawać im za duża odpowiedzialność?
Prywatyzacja może tu być dobrym krokiem, są dowody gdzie indziej, że to działa. Dziś i tak płacimy lekarzom za wizyty prywatne. Nie próbuj polemizować , bo widać nie masz zbytnio wiedzy, masz armagedon w głowie.

Do do cały Grójec; 19 lutego 2022, 09:15

Gdzie tu widzisz hejt?

Gdyby państwo...; 19 lutego 2022, 12:26

... polskie wywiązywało się ze swych obowiązków od dziesięcioleci to służba zdrowia byłaby na lepszym poziomie i takie oddolne imprezy jak wszelakie fundacje Polsat, TVN, WOŚP nie działałyby na taką skalę. Zaniedbania w strefie służby zdrowia są kontynuowane od pokoleń

Niby; 19 lutego 2022, 12:34

Niby bajzel w powiecie nie jest odzwierciedleniem bajzlu w państwie? Jest.
Jak najbardziej. Tam też są niedouczne tłuki na stanowiskach. Minister finansów, edukacji, zdrowia. Przecież to są absurdalni nieudacznicy, którzy nie umieją racjonalnie myśleć.
A mają "rzundzić" naszymi dziećmi, portfelami, zdrowiem. O czym my mówimy?

Lek; 19 lutego 2022, 18:41

Publiczna służba zdrowia jest fikcją. Nie zapłacisz, nie pomogą. W Grójcu to działa, wszędzie to działa. Trzecia osoba w oaństwie - profesor G. przykładem.
Relacje w całym kraju są podobne. Przebywa się na oddziale szpitalnym, lekarze śpią po innych dyżurach, na których też spali zamiast leczyć ludzi. Pielęgniarki zamknięte w pokojach a pacjenci pozbawienie dostępu rodzin albo przeżyją albo padną. A jeśli są samotni i nikt się nie upomni, dopiszą im jeszcze COVID. Przeciętny Polak nie wychoruje przez całe życie za tyle, ile płaci składek zdrowotnych. Prywatyzacja tylko pomoże. Składki zdrowotne w skali makro wystarczą, żeby prywatne szpitale leczyły chorych. Skończyłyby się łapówki i wyrazy wdzięczności. Tylko kto odważy się to przeprowadzić? Populiści - nigdy. Reformatorów brak. Trzeba dbać samemu o zdrowie, Alleluja i do przodu.

pcm; 20 lutego 2022, 11:11

TYLKO PRYWATYZACJA.

Janusz Karbowiak; 20 lutego 2022, 14:45

Szanowny Armagedonie, jeżeli jesteś osobą tak dobrze poinformowaną odnośnie mnie i mojej działalności to dobrze by było, żebyś miał odwagę cywilną podpisać się pod komentarzem który napisałeś. A tak jako bezimienny hejter piszesz nieprawdę, myśląc że Ci wszystko wolno. Panie Mateuszu Adamski, dziwie się że Pan jako moderator tej strony, człowiek mądry i inteligentny pozwala na wszechobecny hejt w bezimiennych komentarzach. Mam nadzieje Panie Mateuszu że portal Grójec 24 będzie dalej rzetelnym przekazicielem informacji z naszego powiatu, a nie gadzinówką obrażającą i pomawiającą innych, a bezimienne komentarze będą ograniczone. Pozdrawiam


,to może miałbyś odwagę cywilną podpisać się pod tym co napisałeś w komentarzu.

Nie ma co dywagować; 20 lutego 2022, 15:26

Znam przypadki, że osoby z Grójca proszą lekarzy o skierowanie na zabieg chirurgiczny do Nowego Miasta n/Pilicą. Przekazywanie kolejnych pieniędzy z Gminy Grójec ma na celu osłabienie budżetu gminy a nie zmianę funkcjonowania szpitala w Grójcu dla którego niezbędne są wielkie nakłady i zmiana polityki zarzadzania. Dzisiaj radą nadzorczą nad prezesem jest Starosta pod egidą Zarządu, który w zasadzie i tak wszystko przyklepuje jemu.

Do niby; 20 lutego 2022, 17:49

Chciałbym poznać twoje kwalifikacje. Cz nie podobne do kwalifikacji radnych.

Do Niby; 20 lutego 2022, 18:56

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do gdyby i niby; 20 lutego 2022, 19:07

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do niby i gdyby; 20 lutego 2022, 20:41

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Prawda; 21 lutego 2022, 08:52

Prawda jest taka, że za wszystko odpowiada powiat.
Prawda jest taka, że ten bajzel jest bardzo ciężki do uzdrowienia.
Prawda jest taka, że w wyniku zatrudniania ludzi niekompetentnych, nie ma komu pomyśleć o programie naprawczym. Niekompetencja zaczyna się od samej góry, czyli od wszystkich zarządów powiatu na przestrzeni co najmniej 20 lat.
W związku z powyższym, prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem jest prywatyzacja.

Żadna prywatyzacja...; 21 lutego 2022, 13:12

... tylko zarząd PCM wraz z Radnymi Powiatu muszę się brać za robotę. Powiat, zamiast trwonić pieniądze na muzeum w Warce, powinien zając się usługami pierwszej potrzeby.

Do żadna prywatyzacja; 21 lutego 2022, 19:10

W jaki sposób chcesz zagonić radnych do roboty, jeżeli oni uważają, że bardzo ciężko i wydajnie pracują?
W jaki sposób teraz chcesz zabrać pieniądze muzeum?
Jak możesz żądać od radnych rzeczy niemożliwych?
Zażądaj lepiej od ustawodawcy, by ten zmienił ustawę o samorządzie w zakresie wymagań dla kandydatów na radnych. Tak jak pracodawcy wymagają np. określonego wykształcenia i doświadczenia od swoich kandydatów, tak powinno się wymagać tego od przyszłych radnych.

oko; 21 lutego 2022, 21:15

Dajta spokoj z tymi naprawami ile mozna.Prywatyzacja konieczna.

a miało być; 21 lutego 2022, 23:35

tak pięknie. Nie chcę hejtować, ale warto sięgnąć po artykuły z tego portalu, jak to było przed wyborami. Obiecywali wszystko a ludzie dali się na to nabrać. No cóż awantury, kłamstwa to dzisiejsze owoce naszego powiatu. Wygrali i nic.

Do Janusza Karbowiaka; 22 lutego 2022, 12:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Tys prowda; 22 lutego 2022, 14:02

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Tys prowda; 22 lutego 2022, 15:01

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Armagedon2020; 22 lutego 2022, 18:18

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Prawda; 24 lutego 2022, 09:23

Jest jeszcze jedna prawda, najbardziej istotna.
I radni gminy Grójec i radni powiatu, z nielicznymi wyjątkami, nie powinni nigdy być radnymi.
Można się zastanawiać dlaczego nimi są i tutaj odpwiedź brzmi:
i przed szkodą i po szkodzie Polak głupi.
Z tą głupotą można i trzeba skończyć przy następnych wyborach.
Życzę tego sobie i wszystkim.

Lisy samorzadowe; 24 lutego 2022, 21:48

Podnieśli diety żeby nałapać jak najwiecej kandydatów na swoje listy wyborcze a ludzie jak hieny będą liczyć ze może im przypadnie dieta radnego. A cwane lisy zadbają na swój sposób o dodatkowe głosy i ciemny lub pomoże cwaniaczkom dorwać się do darmowej kasy. Nie dajcie się nabrać. Nie Was nie omami łatwa kasa

Re listy; 25 lutego 2022, 07:15

Podwyżka diet starczy na kampanie i kiełbasę wyborcza. Dobre kadra za udawanie pracy.

Prawda; 25 lutego 2022, 08:49

Radni gminy Grójec przyznali sobie diety najwyższe z możliwych, a Burmistrziwi dali najniższą w całym powiecie.
Ludzie bez wstydu, bez honoru, złośliwi, pazerni i niekompetentni.

Jestem :-(; 28 czerwca 2022, 08:06

Niestety muszę tu być, to zła wiadomość, dobra zaś taka, że koronawirusa już nie ma, nikt z obsługi prócz jednego lekarza maski nie ma. No cóż, bieda. Ciemno, gorąco...

Jestem :-(; 28 czerwca 2022, 09:23

Ale tablica mosiężna z listą zasłużonych przy wejściu obszerna :-)

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.