Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W grójeckim szpitalu otwarto zmodernizowany blok operacyjny

14 stycznia 2023; 16:51

Grojec24.net

9 komentarzy

Fot. gov.pl/web/uw-mazowiecki Fot. gov.pl/web/uw-mazowiecki

12 stycznia br. w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanego bloku operacyjnego.

News will be here

OD REDAKCJI: Niestety, redakcja portalu Grojec24.net po raz kolejny nie została poinformowana przez Starostwo Powiatowe w Grójcu oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu o wydarzeniu dotyczącym szpitala. Staramy się jednak informować naszych Szanownych Czytelników o wszystkim, co dzieje się na terenie Grójca i Powiatu Grójeckiego, dlatego publikujemy komunikat, jaki ukazał się na stronie Wojewody Mazowieckiego.

W wydarzeniu, w imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, uczestniczył Dyrektor Wydziału Zdrowia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Tomasz Sławatyniec, który odebrał podziękowania dla Wojewody za współpracę i wspieranie służby zdrowia na terenie Powiatu Grójeckiego.

W ramach generalnego remontu bloku operacyjnego – zostały ułożone nowoczesne instalacje elektryczne i sanitarne oraz instalacje gazów medycznych. Powstały nowe pomieszczenia spełniające obowiązujące standardy i wpływające na jakość realizowanych świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. W wyniku przebudowy Centrum dysponuje obecnie dwoma nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi, salą przygotowania pacjentów, salą wybudzeniową oraz profesjonalnym zapleczem. Zrealizowana inwestycja zapewni lepszy komfort leczenia pacjentom oraz lepszy komfort pracy personelowi medycznemu.

Środki na modernizację pochodziły przede wszystkim z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt zadania wyniósł 5 528 455 zł. Dwadzieścia procent wymaganej kwoty przeznaczyło, ze swojego budżetu, Starostwo Powiatu Grójeckiego.

Źródło: gov.pl/web/uw-mazowiecki

TAGI:

Komentarze (9):

Jola; 15 stycznia 2023, 05:50

Każda modernizacja szpitala powinna być szeroko rozpowszechniana. Osoba z powiatu odpowiedzialna za promocję działań starostwa do wymiany.

Mieszkaniec; 15 stycznia 2023, 07:20

Starostwo powinno przeznaczać wszyskie środki finansowe na szpital i szkolnictwo , a nie na swiatełka i pensje. aGrójec 24 powinni o wszystkim informować a nie się obrażać.

Edi; 15 stycznia 2023, 11:43

Niech jeszcze lekarzy wymienią to będzie lepiej bo obecni do niczego się nie nadają

Pacjęt; 15 stycznia 2023, 13:44

Czy przy okazji załatwiono sprawę śmierdzących toalet dla petentów szpitala ? Smród i odór nie czyszczonych toalet jest chyba największy w całym województwie Mazowieckim.

Ja; 18 stycznia 2023, 01:08

A platforma chciała zlikwidować ten szpital.

do ja; 18 stycznia 2023, 23:31

Zgadzam się z tą opinią. Ale chcę dodać, iż PO wraz z PSL-em chciała zlikwidować, zresztą jak wszystko. Jak nie sprzedać to zlikwidować" Piniędzy nie ma i nie będzie"

Do do ja; 18 stycznia 2023, 23:31; 19 stycznia 2023, 16:58

I jeszcze trzeba dodać o zawlaszeniu przez PO-PSL pieniędzy z OFE co było zerwaniem umowy Państwa z Obywatelem.
Tylko nasuwa się pytanie, ktoś za to odpowiedział przed sądem?
Pomimo jednak wszystkich złych rzeczy, które tamta koalicja zrobiła odnoszę nieodparte wrażenie, że teraz kroją nas bardziej.

True PO; 20 stycznia 2023, 19:22

PO pod kierownictwem centrali z Berlina chce też zlikwidować suwerenne państwa w Europie - federalizacja, wspólna armia, jednolite prawo, wspólna waluta.
Wspólna korupcja i bezkarność dla niemieckich panów, bieda , znój i poniżenie dla służby oraz qwszystkich pozostałych.

pacjent; 20 stycznia 2023, 19:35

Pewnie tyle to pomoże co modernizacja SOR-u. Znieczulica, niekompetencja, personel nieuprzejmy, lekarz-krętacz siedzi u tatusia na wewnętrznym. Ludzie na krzesłach siedzą całą noc. Na tzw. oddziale leżą na wózkach transportowych. Zero pomocy, szczególnie po południu. Towarzystwo pielęgniarsko- ratownicze dyskutuje na recepcji i pije kawkę. Pielęgniarki wyglądają jak patologiczne dresiary w czerwonych brudnych bluzach. Wszystko to nadaje się do rzecznika praw pacjenta. Czy tam dyrekcja jest ślepa, że to toleruje.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.