Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W niedzielę akcja grójeckiej policji "Alkohol i narkotyki"

10 czerwca 2016; 19:44

Grojec24.net

3 komentarze

Fot. KWP Radom Fot. KWP Radom

W niedzielę 12 czerwca br. grójeccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki”. Stan trzeźwości oraz czy kierowcy nie znajdują się pod wpływem środków odurzających policjanci będą sprawdzać od godz. 6:00 w niedzielę, do godz. 4:00 w poniedziałek. Działania przeprowadzone zostaną w całym kraju.

News will be here

Policjanci będą wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa tylko 5s dlatego policjanci poddadzą sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci użyją narkotesterów.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

W roku 2015, na terenie garnizonu mazowieckiego Policji kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu byli sprawcami około 7 % wypadków drogowych. Naszym zdaniem to stanowczo za dużo. Dlatego też w dniu 12 czerwca na terenie kraju oraz krajów należących do organizacji TISPOL prowadzone będą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł.

TAGI:

Komentarze (3):

Eh.; 11 czerwca 2016, 07:36

Kolejny raz informacje które nie powinny ujrzeć światła dziennego przed całą akcja.

gosc; 11 czerwca 2016, 07:51

Bardzo dobrze, trzeba wylapywac pijanych. Bedzie bezpieczniej dzieki temu

...; 22 czerwca 2016, 14:59

Policja hucznie ogłasza swoje akcje antyalkoholowe, a tymczasem w Żubrze sprzedają alkohol nietrzeźwym ... przed sklepem awantury, pijaństwo ...
Pomimo zgłoszeń - Policja nie reaguje ... Straż miejska nie reaguje ...
Ale w sumie to nic dziwnego, jeśli policjanci robią tam zakupy, a strażnicy miejscy boją się komukolwiek uwagę zwrócić!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.