Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W niedzielę kolejny protest w Pamiątce

23 sierpnia 2016; 09:02

Grojec24.net

30 komentarzy

Planowane miejsca protestów mieszkańców. Planowane miejsca protestów mieszkańców.

Na najbliższą niedzielę 28 sierpnia mieszkańcy gmin zachodniego Mazowsza zapowiedzieli największy protest przeciwko planowanemu przebiegowi linii 400 kV.

News will be here

Polecamy

W ramach akcji protestacyjnej od godziny 15.00 do 20.00 zablokowana zostanie trasa nr 7 w Pamiątce (gmina Tarczyn).

Poprzedni protest miał miejsce w ostatni piątek. Kierowcy utknęli wówczas w wielokilometrowych korkach.

Teraz również można się spodziewać sporych utrudnień, ponieważ protest odbędzie się w ostatni weekend wakacji. 

TAGI:

Komentarze (30):

polak; 23 sierpnia 2016, 11:07

Ludzie jeb****ie się w czółko. Co wam kierowcy są winni. idźcie strajkować (blokować te drogi) do warszawy a nie jedną z większych tras w kraju. Prąd to każdy chce mieć, ale tylko nie na mojej posesji. Ot k***a polska mentalność.

Kierowcy na złość powinni jeździć objazdami nawet jakby nie blokowali tej drogi pod oknami.

WGR; 23 sierpnia 2016, 12:26

Niestety ... banda imbecyli chce utrudniać życie kierowcom, protestując na drodze, ale najgorsze jest to, że jakiś kretyn na to pozwala ... !

kierofca; 23 sierpnia 2016, 12:30

Blokowanie drogi to chyba jedyny pomysł jaki może wpaść do ich "tęgich" główek.. Głupota ludzka nie zna granic..

ppolak; 23 sierpnia 2016, 12:44

up
Co byś powiedział jak by przez twoje tereny miała lecieć nitka z napieciem 400kV? weś no sie zgłoś ze chcesz aby przez twoje podwórko szła. zrobisz reszcie przysługe i nie bedzie juz blokowana trasa

@"ppolak"; 23 sierpnia 2016, 13:24

Z pewnością nie utrudniałbym życia innym, wyładowując swoją złość. Myślenie typowego gamonia ... ja jestem niezadowolony, to i innych wprawię w podobny nastrój ...
Brawo!

Do: PPOLAK; 23 sierpnia 2016, 13:25

Czy jak dostaniecie więcej kasy, to nagle słupy przestaną wam przeszkadzać?!

zuraw_krzysiek; 23 sierpnia 2016, 15:08

Jak mawiał klasyk "...debil na górze, debil na dole..."
A w ogóle jak tu już jestem to zapytam - dlaczego tak wali w tej Pamiątce? Czyżby rzepak? Normalnie nie można przejechać. Proponuję objazd;))))))))))

kamyk; 23 sierpnia 2016, 17:00

zuraw_ Krzysiek - nie chuchaj sobie w nos jak przejeżdżasz przez Pamiatke to nie będzie Ci śmierdziało!!!!

Gość; 23 sierpnia 2016, 17:44

My wam nie wypchneliśmy tej lini, wszelkie zarzuty do pse! Tak samo jak wy nie chcemy jej!

Obywatel; 23 sierpnia 2016, 17:55

Jakiej kasy? Żadnej kasy za słup na działce nie dostaniemy!

ppolak; 23 sierpnia 2016, 18:29

Jasne innemu Polakowi jest dobrze to na reszte mam wywalone. Że do takich czasów doszło ze Polak Polakowi nie pomoże tylko nóż w plecy... Banda kretynów na tym forum widze... A na wybory pewnie żaden jeszcze nie poszedł... banda rórkowców...

Obiektywny; 23 sierpnia 2016, 19:26

Do wszystkich uciemiężonych kierowców: w jaki sposób ci biedni ludzie maja zwrócić na siebie uwagę? Wyrazić swoje niezadowolenie z danego pomysłu? Pisac skargi które laduja w koszu ?
A tak na marginesie- decyzja o tej lini jest juz klepnięta na samej gorze; to zabezpieczenie energetyczne Mazowsza

Gościnny; 23 sierpnia 2016, 19:40

Zamiast się zjednoczyć i razem zorganizować coś żeby ani u was ani u nas tej linii nie było, to nie lepiej przepchnąć nam. Niedługo sami sie wykończymi jak polak polakowi będzie wilkiem i nie potrzeba będzie do tego żadnych słupów.

Kamil; 23 sierpnia 2016, 20:22

Każda akcja protestacyjna wymaga zgody i danych organizatora. Można ustalić kto to robi. Tylko dlaczego ja mam drugi raz klnąć stojąc w korku.? Zakładam Stowarzyszenie Stop blokowaniu dróg. Jako protest będzie wycie syrną 24h przez tydzień pod domem organizartora. Tez mam prawo protestować przeciwko komuś i uprzykrzać życie dlatego ze sam cierpię za blokadę dróg. Dlaczego nie pójdą pod urząd i nie zablokują ich pracę, dlaczego nie pojada do siedziby energetyki i tam ich zblokują przez tydzień? Bo drógę jest łatwo zablokować i najprościej.

Do: "Kamil"; 24 sierpnia 2016, 08:19

Nie pójdą do osób decyzyjnych, ponieważ ten protestujący ciemnogród kręci się maksymalnie w promieniu 10 kilometrów od własnej zagrody, więc wyzwaniem jest wyjazd na zakupy do Tarczyna. Po prostu ... pogubiliby się ...

gość ; 24 sierpnia 2016, 23:57

do kamil gdyby nie rolnicy to byś jadł chodniki i asfalt tak po krudce ciesz się ze masz co żreć bo ciemnogród produkuje dla ciebie często z lepszym wykształceniem niż ty.
a tak na sprostowanie od 218 roku takie linie będą musiały iść zakopane w ziemi i dlatego z tą linią tak pilą. Linia powinna być według jakiś tam przepisów od 400 do 1000 m od zabudowań a niektóre słupy są 50m od domów

Do: "gość"; 25 sierpnia 2016, 08:51

Jeśli zarzucasz komukolwiek wykształcenie gorsze od rolników (ty w swoim wpisie postanowiłeś obrazić "Kamila"), to wypadałoby , byś zadbał o swoje. Mógłbyś chociaż opanować program szkoły podstawowej, w której zostałbyś nauczony podstaw języka polskiego. Jeśli to cię przerasta - to chociaż skorzystaj ze słownika, nim ośmieszysz się, pisząc z błędami!

Ponadto wyjaśnij proszę użyty przez ciebie zwrot: "po krudce".

Zbyszek; 25 sierpnia 2016, 09:14

Blisko mojej działki też beda te słupy stały ale nie robię awantury. Czemu? Bo ku**a gdzieś te słuby muszą stać. Potem każdy będzie krzyczeć, że prądu nie ma, albo co chwilę ma awarie, i złe będzie PGE. Mam nadzieje, że oleją tych terrorystów i postawią słupy tak jak mają stać.

Do "Zbyszek"; 25 sierpnia 2016, 15:36

Pan to ma chyba wywalone na wszystko, nie obchodzi pana swoje zdrowie i innych. A z prądu który będą przewodzić te słupy nie będziemy korzystać, ponieważ prąd pójdzie za granicę.

omg; 25 sierpnia 2016, 22:07

Zbyszek liczy na pieniądze. Dlatego ma wywalone. nikt NORMALNIE myślący nie chciałby ŻADNYCH pieniędzy za to, co chce zafundować nam PSE. I tyle w temacie.

kierowca; 26 sierpnia 2016, 08:05

Jak nie chcą linii to ich przydział mocy przekazać tam gdzie miała iść linia 400 kV. A protestujący niech siedzą przy świeczkach.

Adi ; 26 sierpnia 2016, 11:07

Niech idą protestować do źródła osób, które wydały takie zgody, pozwolenia. Ale tu pogubią się zaraz bo pewnie nawet nie wiedzą gdzie jest źródło. Cóż...Ograniczenie bierze ,, górę,, Zgadzam się z komentarzem ww. o tym że pod domami protestujących i blokującym przejazd nic nie winnym im ludziom powinny być zorganizowane manifestacje o niezadowoleniu i sprzeciwie w sprawie blokady przejazdu drogi publicznej! . Takim ludzikom nigdy się nie dogodzi dotacje za małe, owoce za tanie, strasznie pracowici. Krew zalewa nie niektórych jak się patrzy. Człowiek ze wsi może i wyjdzie- maksymalnie kilkanaście km od zagrody ale wieś z takiego człowieka-NIGDY.

gość ; 27 sierpnia 2016, 00:17

Nikogo swoim wpisem nie zamierzałem obrażać tylko Kamil nazwał rolników ciemnogrodem więc kto kogo tu obraża. Ja tylko zwróciłem uwagę że rolnicy też mają dobre wykształcenie. Państwo na siłę skłócają wieś z miastem żeby nie było zgody wtedy łatwiej im się rządzi gdyż nie ma jedności w narodzie.
do Adi a czy wiesz że ponad połowa może i więcej
ludzi Miastowych pochodzi ze wsi?
Ja na przykład jestem z tego dumny że jestem ze wsi a w mieście jak dla mnie za duży harmider tłoczno i ciasno. chociaż chciał bym pracować tylko po 8 godzin a nie 16-12 godzin na dobę produkując produkty dla miasta i w podziękowaniu za moją prace nazywano mnie ciemnogrodem.

Adi; 27 sierpnia 2016, 13:03

Tak wiem o tym, wiem również że jak pracujący na ZUS straci pracę nie dostanie żadnych rekompensat i nie ma nawet czego domagać się bo i tak nie otrzyma nic. Po prostu ,,życie". Mówisz 8 godzin pracują ludzie w mieście??? Bardzo mało wiesz albo naczytasz się Fakt-u. Wystarczy się przejechać po dużej części wsi w okolicach Grójca- czy tak wygląda obraz posiadłości ludzi którym jest ciezko i którym ciągle jest mało?? Raczej NIE.
Szacun Owszem ale dla ludzi produkujących ziemniaki, marchew i i inne warzywa. Szkoda że najbardziej zawsze wszystko nie pasuje tym którzy mają ,, najmniej,, a ci którzy wiedzą co to praca zakasają rękawy i pracują. Dla twojej wiadomości Gościu pracując w mieście tylko 8 h przy stawce 10 zł wychodzi dziennie - przy dobrych wiatrach wychodzi 80 zł a przy całym etacie 168 godz niecałe 2 tys. Nie znasz prawdziwych realiów w mieście to nie wypowiadaj sie. Gdybym pracował 8 godz dziennie musiałbym iść żebrać na utrzymanie siebie i rodziny. pozdrawiam

Gość; 27 sierpnia 2016, 16:48

Brak słów, ciemne wiesniaki i tyle.

gość ; 27 sierpnia 2016, 16:55

do Adi
wiem jak zarabiają ludzie w mieście bo moja żona pracuje w markecie kokosów nie zarabia. Mam również kolegów i rodzinę w mieście i zależy od szczęścia w życiu na jakie stanowisko i kiedy sie dostał są ludzie co zarabiają 1600 i 4000 i ponad także znam realia. A na wsi to wiesz zależy jak ci się uda było tak że wyszło mi 500 miesięcznie a mama pracowała za free. wiesz muszę najpierw zainwestować około 30 000 żeby wyprodukować i patrzyć żeby grad nie zbił a to żeby za dużo deszcz nie popadał i towar nie spękał potem nająć ludzi do zerwania (dodatkowy koszt) i martwić się żeby sprzedać i coś zarobić na tym więc przy cenie 1zł za kilo wiśni gdzie z tego musisz pracownikowi 0.5zł zapłacić za rwanie i 0.18zł za przemysł jabłka 0.6zł export jabłka i na godzinę 8zł pracownik ciężko mówić o jakiejś opłacalności wcale kolorowo nie jest szczególnie że mam 27 lat 4 przepukliny w kręgosłupie i jak to powiedział lekarz ze mam kręgosłup jak 75letni dziadek zakaż dźwigania albo się sam nawet podetrzeć nie będę mógł a niestety posłuchać sie nie mogę bo zgłodu bym zdech. A odnośnie emerytur i tak ich nikt nie dostanie za parę lat czy rolnik czy czy miastowy. Nigdzie kolorowo nie jest i się to nie zmieni puki jedności w narodzie brak.

Zbyszek ; 28 sierpnia 2016, 09:42

Do "do Zbyszek" i "omg" trzeba być bardzo głupim żeby myśleć, że liczę na jakiekolwiek odszkodowanie. Nie dostanę go bo linia będzie szla blisko działki a nie na niej. (Czytanie ze zrozumieniem) dwa za takie odszkodowanie żyć nie można po prostu. A co do tego że linia szkodzi zdrowiu poprosilbym o jakieś naukowe, podkreślam naukowe badania potwierdzające te opinie. Wtedy przyznam Państwu rację i przeprosze. Nie chodzi o zdrowie tylko że w hektarach oddalonych od domów będą stały słupy i będzie to po prostu brzydko wyglądać. Protestujcie sobie ile chcecie ale nie terroryzujcie niewinnych ludzi. Oni nie mają wpływu na to

ppolak; 28 sierpnia 2016, 12:39

Do tych co są przeciwko protestujacym:
wasze matki moze jeszcze raz was dorobią? bo jesteście strasznie nie dojeb.... a nie przepraszam to już wasi rodzice byli niedojeb.... przez waszych dziadków. a idiota kamil to juz zupełnie poleciał, raz w zyciu mu zablokowali droge i płacze. faktycznie niech ini maja źle do końca życia bo ten zakląć w korku nie może. prosze was walnijcie sie w łep przez takich jak wy jest jak jest. a jeśli chodzi o protestujących to bardzo dobrze tak trzymać trzeba walczyc o swoje...

kis; 28 sierpnia 2016, 17:45

tam nie tu nie przeciez ta linia musi iść gdzieś

ppolak; 6 września 2016, 12:35

a czy za te 500 milionów nie można elektrowni nawet słonecznej pod warszawa postawić jeszcze unia przecież by cos dała

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.