Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W piątek policyjne działania "Niechronieni"

13 lipca 2017; 09:37

Grojec24.net

1 komentarz

fot. Mateusz Adamski fot. Mateusz Adamski

Już 14 lipca między 6:00 a 22:00 grójecka drogówka po raz kolejny zadba o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

News will be here

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym jutro o godzinie 6:00 rano na terenie Grójca i powiatu policjanci rozpoczną działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze ,,drogówki"  będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa.

Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

podkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

QaZ; 13 lipca 2017, 13:15

Proponuję zwrócić uwagę na dwa tematy:
1. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle, oraz w miejscach niedozwolonych.
2. Parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych, oraz na chodnikach - w sposób uniemożliwiający swobodne przejście (nie mówiąc już o przejechaniu wózkiem inwalidzkim, czy dziecięcym).
Odkąd mamy strefę płatnego parkowania, to straż miejska ogranicza się do wypisywania mandatów na placu wolności ... więc piesi i kierowcy robią co chcą ...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.