Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W piątek protest na drodze krajowej nr 7 w Rembertowie

27 marca 2023; 18:26

Grojec24.net

6 komentarzy

Fot. SW Fot. SW

W najbliższy piątek 31 marca mieszkańcy sprzeciwiający się zaproponowanym przebiegom Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (A50) i nowej linii kolejowej nr 88 (Centralny Port Komunikacyjny - Warka) będą blokować drogę krajową nr 7 w miejscowości Rembertów.

News will be here

Protest odbędzie się na rondzie w Rembertowie (gmina Tarczyn) w godz. 15.00-18.00.

Przypomnijmy, że Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej (w skrócie OAW) w przyszłości ma przejąć przede wszystkim ruch tranzytowy, odsuwając ciężki transport od stolicy. Inwestycja jest planowana także z myślą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Obecnie na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w skrócie GDDKiA) trwają prace nad studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowym (STEŚ) od drogi krajowej nr 92 w okolicach Sochaczewa do trasy S7, wstępnie na odcinku Tarczyn – Grójec.

W 2019 roku podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych samorządów, GDDKiA przedstawiła  cztery warianty korytarza OAW. Wszystkie omijały gminę Grójec. Tymczasem lokalizacje udostępnione na obecnym etapie - opracowywania STEŚ - wzbudziły zdecydowany sprzeciw mieszkańców północnej części gminy Grójec, którzy nie akceptują żadnego z trzech zaproponowanych wariantów i lokalizacji węzłów na przecięciu z S7 (wariant 1 – węzeł Kopana oraz wariant 2 i 3 –  węzeł Podole).

W poniedziałek Rada Powiatu Grójeckiego większością głosów podjęła uchwałę podtrzymująca swoje stanowisko z 26 lutego 2020 r. wyrażając kategoryczny sprzeciw oraz opiniując negatywnie koncepcję budowy linii kolejowej dużych prędkości wraz z sięgaczami przebiegającej przez teren Powiatu Grójeckiego we wszystkich przedstawionych 12 wariantach. Rada Powiatu podjęła również uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec proponowanych lokalizacji autostrady A50 przez teren Powiatu Grójeckiego. W swoim uzasadnieniu Rada Powiatu podkreśliła, iż widzi potrzebę budowy obwodnicy aglomeracji Warszawy. Jednak niedopuszczalne jest, by autostrada przebiegała przez teren Powiatu Grójeckiego.

TAGI:

Komentarze (6):

Paweł; 28 marca 2023, 21:49

500 zł za protestowanie przeciu swoim interesom. Ciekawe po co się rozwijać lepiej brać 500 za protestowanie. Niemcy sponsorują

Mieszkaniec 2; 29 marca 2023, 06:50

TAK dla OBWODNICY WARSZAWY
I Berlin i Wiedeń mają obwodnice

Do mieszkanie; 29 marca 2023, 10:55

Zaproponuj więc wariant 50 m od twojego domu i demonstruj poparcie dla jego realizacji.

S; 29 marca 2023, 17:39

Nie ma jak utrudnić życie zwykłym ludziom..

Arant; 29 marca 2023, 19:09

A potem płacz , że korki , że roboty nie ma . Ludzie ogarnijcie się . Tak samo jak z linią 400kv i tak zbudują i tak , bo to potrzebne do rozwoju kraju .
Nie pasuje to proponuję przeprowadzkę do jakiegoś kraju środkowej Afryki , będziecie mieć ciszę i spokój przez następne kilka pokoleń .

xXx; 31 marca 2023, 16:35

To skoro tacy chętni jesteście to zaproście GDDKiA na swoje działki by na nich wybudowali trasę. Rozwój ma być przemyślany a nie na pałę jak to obecna władza ma zwyczaj działać

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.