W piątek protest na drodze krajowej nr 7 w Rembertowie

27 marca 2023; 18:26

Grojec24.net

6 komentarzy

Fot. SW Fot. SW

W najbliższy piątek 31 marca mieszkańcy sprzeciwiający się zaproponowanym przebiegom Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (A50) i nowej linii kolejowej nr 88 (Centralny Port Komunikacyjny - Warka) będą blokować drogę krajową nr 7 w miejscowości Rembertów.

Protest odbędzie się na rondzie w Rembertowie (gmina Tarczyn) w godz. 15.00-18.00.

Przypomnijmy, że Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej (w skrócie OAW) w przyszłości ma przejąć przede wszystkim ruch tranzytowy, odsuwając ciężki transport od stolicy. Inwestycja jest planowana także z myślą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Obecnie na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w skrócie GDDKiA) trwają prace nad studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowym (STEŚ) od drogi krajowej nr 92 w okolicach Sochaczewa do trasy S7, wstępnie na odcinku Tarczyn – Grójec.

W 2019 roku podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych samorządów, GDDKiA przedstawiła  cztery warianty korytarza OAW. Wszystkie omijały gminę Grójec. Tymczasem lokalizacje udostępnione na obecnym etapie - opracowywania STEŚ - wzbudziły zdecydowany sprzeciw mieszkańców północnej części gminy Grójec, którzy nie akceptują żadnego z trzech zaproponowanych wariantów i lokalizacji węzłów na przecięciu z S7 (wariant 1 – węzeł Kopana oraz wariant 2 i 3 –  węzeł Podole).

W poniedziałek Rada Powiatu Grójeckiego większością głosów podjęła uchwałę podtrzymująca swoje stanowisko z 26 lutego 2020 r. wyrażając kategoryczny sprzeciw oraz opiniując negatywnie koncepcję budowy linii kolejowej dużych prędkości wraz z sięgaczami przebiegającej przez teren Powiatu Grójeckiego we wszystkich przedstawionych 12 wariantach. Rada Powiatu podjęła również uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec proponowanych lokalizacji autostrady A50 przez teren Powiatu Grójeckiego. W swoim uzasadnieniu Rada Powiatu podkreśliła, iż widzi potrzebę budowy obwodnicy aglomeracji Warszawy. Jednak niedopuszczalne jest, by autostrada przebiegała przez teren Powiatu Grójeckiego.

TAGI:

Komentarze (6):

Paweł; 28 marca 2023, 21:49

500 zł za protestowanie przeciu swoim interesom. Ciekawe po co się rozwijać lepiej brać 500 za protestowanie. Niemcy sponsorują

Mieszkaniec 2; 29 marca 2023, 06:50

TAK dla OBWODNICY WARSZAWY
I Berlin i Wiedeń mają obwodnice

Do mieszkanie; 29 marca 2023, 10:55

Zaproponuj więc wariant 50 m od twojego domu i demonstruj poparcie dla jego realizacji.

S; 29 marca 2023, 17:39

Nie ma jak utrudnić życie zwykłym ludziom..

Arant; 29 marca 2023, 19:09

A potem płacz , że korki , że roboty nie ma . Ludzie ogarnijcie się . Tak samo jak z linią 400kv i tak zbudują i tak , bo to potrzebne do rozwoju kraju .
Nie pasuje to proponuję przeprowadzkę do jakiegoś kraju środkowej Afryki , będziecie mieć ciszę i spokój przez następne kilka pokoleń .

xXx; 31 marca 2023, 16:35

To skoro tacy chętni jesteście to zaproście GDDKiA na swoje działki by na nich wybudowali trasę. Rozwój ma być przemyślany a nie na pałę jak to obecna władza ma zwyczaj działać

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.