W piątek protest sadowników pod przetwórnią w Kozietułach

2 sierpnia 2018; 09:05

Informacja prasowa

15 komentarzy

Już w najbliższy piątek, 3 sierpnia 2018 r. o godzinie 13:00 przed przetwórnią owoców Doehler Sp.z o.o w miejscowości Kozietuły Nowe k. Grójca odbędzie się protest sadowników w związku z drastycznie niskimi cenami skupu owoców miękkich i jabłka przemysłowego.

Kwoty proponowane przez przetwórnie nie pokrywają kosztów produkcji, wobec czego zmuszeni jesteśmy rezygnować ze zbioru owoców naszej ciężkiej pracy. Rozpoczyna się walka o godność i o przetrwanie, o teraźniejszość i o przyszłość. Czas powstrzymać niszczenie polskiej wsi. Premier Morawiecki nie odważył się spotkać z nami w Warszawie, nie chciał słyszeć nas w Kraśniku, uciekł przed planowaną konferencją w Grójcu, gdzie zorganizowaliśmy spontaniczny protest. Nie damy się zagłuszyć i idziemy o krok dalej - w miejsce, w którym zapadają decyzje dotyczące cen naszych produktów.

Cena skupu jabłka przemysłowego - 15 groszy za kilogram. Jabłka deserowego na export - 90 groszy. Wchodzimy do popularnego hipermarketu i tu spotyka nas niespodzianka: za kilogram jabłek zapłacimy 4 złote, zaś na polskiej stacji benzynowej Orlen za jedno (!) jabłko zapłacimy "zaledwie" 1 złoty 20 groszy. Wyzysk, zmagania z klęskami żywiołowymi, walka o pracowników - to już codzienność polskiego sadownika. Trudno się dziwić, że powstrzymanie młodych przed ucieczką do dużych miast zaczyna graniczyć z cudem.

Porażająco niskie ceny za POLSKIE owoce, brak środków na dokonanie zbiorów i zatrudnienie pracowników, a w konsekwencji niszczenie polskich gospodarstw i niechęć młodego pokolenia do ich rozwoju... Czy taka musi być nasza rzeczywistość? Czy takiej przyszłości pragniemy dla młodych sadowników? Czy naprawdę gotowi jesteśmy oddać jedną z ostatnich, prawdziwie polskich gałęzi gospodarki w ręce zagranicznego kapitału?

3 sierpnia 2018 to NASZ DZIEŃ - dzień Polskiego Sadownictwa, w którym pokażemy naszą jedność i determinację. Wspiera nas m.in. Unia Warzywno - Ziemniaczana. Nie poddamy się bez walki, nie pozwolimy, by ciężka praca wielu pokoleń została zmarnowana! Zapraszamy na strajk ostrzegawczy pod siedzibę przetwórni owoców Döhler (Kozietuły Nowe 66J). Udowodnijmy, że nasza praca zasłużyła na godziwą zapłatę !

Strajk ostrzegawczy - RATUJMY POLSKIE SADOWNICTWO!

Kozietuły Nowe 66J k. Grójca (przed przetwórnią owoców Döhler)

3 sierpnia (piątek) od godz: 13:00

TAGI:

Komentarze (15):

sadownik; 2 sierpnia 2018, 15:24

Prawidłowo, że sadownicy będą strajkować pod zagraniczną przetwórnią owoców Dóhler. Dziwię się tylko, że "frajerzy"(przypominam o wypowiedzi Sawickiego) idą z człowiekiem, który brał czynny udział w sprzedaży ważnych i cennych przetwórni. Proszę zapytać kto na tym zarobił.

Barbara; 2 sierpnia 2018, 20:19

Pan Maliszewski uaktywnił się bo zbliżają się wybory samorządowe.Dlaczego przez 8 lat koalicji PO-PS nie ustalono cen minimalnych,chociaż prosiliśmy o to.W sezonie 2014/15 cena jabłka przemysłowego wynosiła 12-13 groszy.Wtedy ze strony PSL-u żadnej reakcji. Teraz to się mści.

Barbara; 2 sierpnia 2018, 20:43

Pan Maliszewski uaktywnił się bo zbliżają się wybory samorządowe.Natomiast nie reagował, gdy przez 8 lat kiedy PSL współrządziło z Platformą prosiliśmy o ustalenie cen minimalnych, W sezonie 2014/15 cena jabłka przemysłowego wynosiła 12-13 groszy. Teraz to się mści.

Sadownik ; 3 sierpnia 2018, 15:52

Macie unię nowe traktory a teraz bankructwo jakby nie było zachłanność to by było normalnie teraz bek tak beczą a wisnie okolicy piły rwia aż huczy ksiądz w kościele zachęca do pracy

Sadownik ; 3 sierpnia 2018, 15:52

Macie unię nowe traktory a teraz bankructwo jakby nie było zachłanność to by było normalnie teraz bek tak beczą a wisnie okolicy piły rwia aż huczy ksiądz w kościele zachęca do pracy

Qwq; 3 sierpnia 2018, 19:12

I przetwornie i skupowcy nas doja jak dojne krowy.tylko ich fortuny rosną mimo kryzysu w branży.

Zdzicho; 3 sierpnia 2018, 20:01

A skupiarze mówią ze za grosik wioza na zakłady. Oni by cały sezon mogli i za darmo wozic tyle już nam odebrali grosza.to oni dają cynk przetworni om jakie nastroje wśród sadownikow panują i karmią nas plotkami aby wywoływać panikę zawsze cena wyższa tylko do soboty bo po niedzieli poleci.

Sad do Sadownik; 4 sierpnia 2018, 12:08

Bardzo nie lubisz sadowników, co oni ci zrobili?

Al; 5 sierpnia 2018, 11:22

Ciekawe czemu wszyscy którzy zarabiają b.mało w marketach czy gdzieś nie przestają pracować. A chyba wiem bo małe poboryy gwarantują zasiłki z mopsu

Sad do Al; 6 sierpnia 2018, 09:53

Geniusz intelektu z ciebie. Ten temat na forum dotyczy sadownictwa. Ale, jeśli już, to w marketach i gdzie indziej, zarabia się mało, bo w ogóle w Polsce zarabia się mało i może nad przyczynami tego stanu rzeczy się zastanów. Jeśli się tu mieszka i chce nadal mieszkać, nie ma wyboru. Pozostaje tylko walczyć o dobre prawo, porządek i dobrych gospodarzy, wtedy rozwój sam przyjdzie. Kidy wchodziliśmy do UE, obiecywano bardzo szybkie dojście do 80% zarobków średniej. I pewnie tak by było, gdyby nie wielokrotne popieranie w wyborach takich przywódców, którzy uważali nas za frajerów. A oni lekką, mafijną rączką okradli i zadłużyli nasze państwo na biliony.

Do sad; 6 sierpnia 2018, 10:25

Mało się zarabia bo poprzednie "elyty"władzy pozwoliły na to żeby zagraniczne sieci handlowe weszły na nasz rynek wszyskiem na dobry początek bez podatku potemu hipermarket zmienia nazwę i znowu bez podatku i tak do usranej smierci.po 89 roku nie ma dobrego gospodarza kazdy aby sobie zgarnia.w tym kraju mŁodzi nie mają przyszłości. A za granicą tez maja nas za dziadów. Lepiej żebyśmy się wcale nie pojawiali na tym świecie a o dzieci to już na pewno starać się ma sensu.wszyscy aby obiecują gruszki na wierzbie po wyborach my znowu z ręką w nocniku

Sad; 6 sierpnia 2018, 10:53

Poprzednie ekipy miały Polskę w dupie, zrobiły z nas Murzynów Europy i nie tylko, zrobiły też z naszego kraju też śmietnik, zarabiając na tym.

Sad do do sad; 6 sierpnia 2018, 11:48

To zdanie "lepiej, żebyśmy się wcale nie urodzili na tym świecie...." ma wymowę straszną, aż pojawiają się "mrówki na karku". Dlatego, nie wolno, nigdy, nigdy, nigdy więcej pozwolić zatwardziałym, zdemoralizowanych draniom powrócić do wpływania na polską rzeczywistość w jakiejkolwiek dziedzinie.....

Do sad; 6 sierpnia 2018, 14:03

To nie miało zabrzmiec jak wołanie o pomoc jakiegoś desperata.ja tylko chciałem naświetlic zdanie ludzi młodych pewnie nie wszystkich.ja na wybory juz chodzc nie zamierzam.bo nie mam na nic wpływu poprzez stawianie krzyżyka na złego lub gorszego.pozdrawiam mimo wszystko.

Sad do do...; 6 sierpnia 2018, 14:31

Tak też tak to odbieram, ale za to całe zło i wszystko inne, odpowiadają ci szmatławcy, którzy sprzedali kraj i naród przy okrągłym stole, sami przy tym wyznaczając się na elitę. Jak się okazało, elitę złodziejską, zdradziecką i pasożytniczą, dla których "polskość to nienormalność" była i która chciała tę Polskę zniszczyć do końca.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Burmistrz Grójca zaprasza na konsultacje społeczne ws. CPK W związku z opublikowanymi przez spółkę CPK planami...
Wieczór karaibski w Grójeckim Ośrodku Kultury 11 marca Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczór...
Grafficiarze w rękach wareckich policjantów Kobieta i trzech mężczyzn odpowiedzą za namalowanie na poci...
Trzech włamywaczy w rękach grójeckich policjantów Policjanci z Grójca zatrzymali trzech podejrzanych o szereg...
Tłumy na spotkaniu. Nie dla "Pendolino" przez Grójec W niedzielę w remizie OSP w Pabierowicach odbyło się...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

DOMEK OGRODOWY LETNISKOWY DOMKI wymiar... Producent Domków oferuję nowy piętrowy domek do samodzielnego montażu...
Roleta pozioma do pergoli Nowoczesne zadaszenie tkaninowe do konstrukcji klienta - to doskonała...
Kupię Hyundai ATOS Skup Każdy Stan... Nasza firma odkupi od Państwa samochody HYUNDAI ATOS w każdym stanie...
Opiekunka lub opiekun osoby starszej...

Planowany termin wyjazdu: najpóźniej od 06.03.2020 na...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: 30.03.2020 na 6 tyg.

Firmy z Grójca i okolic

PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.