Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W poniedziałek akcja „Alkohol i Narkotyki”

9 grudnia 2016; 12:38

Grojec24.net

3 komentarze

W poniedziałek 12 grudnia br. grójeccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki”.

News will be here

Stan trzeźwości oraz stan pod wpływem środków odurzających policjanci będą sprawdzać od godz. 6:00 w poniedziałek, do godz. 6:00 we wtorek. Działania przeprowadzone zostaną w całym kraju.   

Policjanci będą wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa bardzo krótko, dlatego policjanci poddadzą sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci użyją narkotesterów.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł.

/AW

TAGI:

Komentarze (3):

ktos; 9 grudnia 2016, 19:02

Bardzo dobrze tylki po co mowic kiedy a tak wogole takie cos sie robi od piatku a nie gdzie tydzien sie zaczyna

aaaa; 9 grudnia 2016, 23:21

policjant żeby zatrzymać samochód do kontroli musi podać powód ( powodem nie jest rutynowa kontrola ani jakaś pseudo akcja bo komendat sobie wymyślił ) powodem może być złamanie kodeksu drogowego , lub dziwne zachowywanie na drodze , wiec jakim prawem są takie pseudo akcje w tym kraju to ja nie wiem ??

Wgr; 10 grudnia 2016, 12:37

Jak sie nie zatrzymam co mi zrobia

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.