Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W powiecie grójeckim Andrzej Duda wygrałby w I turze

29 czerwca 2020; 07:34

Grojec24.net

97 komentarzy

Andrzej Duda (fot. prezydent.pl) Andrzej Duda (fot. prezydent.pl)

W niedzielnych wyborach prezydenckich urzędująca głowa państwa uzyskała poparcie 54,16 proc. głosujących. Frekwencja wyniosła 65,88 proc.

News will be here

Sondaże wskazują, że w II turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Gdyby o wyniku wyborów decydowały tylko głosy z powiatu grójeckiego, już w pierwszej turze wygrałby urzędujący prezydent z poparciem 54,16 proc. Drugi był Rafał Trzaskowski (20,45 proc.), a trzeci Szymon Hołownia (11,24 proc.). Poza podium znaleźli się Krzysztof Bosak (6,47 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (5,36 proc.). Zaskakuje zwłaszcza słabszy wynik ostatniego z kandydatów, bowiem PSL to zwykle trzecia siła polityczna w powiecie grójeckim.

Prezydent Duda uzyskał ponad 50 proc. poparcia we wszystkich gminach powiatu poza samym Grójcem, gdzie krzyżyk przy jego nazwisku postawiło 41,77 proc. głosujących. Na drugiego Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 32,60 proc. mieszkańców. To wyniki zbliżone do tych sondażowych w skali całego kraju.

Rekordowym poparciem kandydat PiS cieszył się tradycyjnie w gminie Goszczyn (69,49 proc.), Nowym Mieście nad Pilicą (65,84 proc.), Mogielnicy (65,40 proc.) i Błędowie (63,87 proc.).

TAGI:

Komentarze (97):

Niepis; 29 czerwca 2020, 07:56

Socjalny Grójec dokonał wyboru. Nawet mnie nie dziwi, taka bieda u sadownikow że bez pincet i propagandy TVP by nie przeżyli. Widać, szczególnie w tych kilku gminach, że jabłuszka jeszcze za drogie. Życzę 0.5 złotego za kilo!!!

Mieszkaniec; 29 czerwca 2020, 08:07

Cóż. Pogrojecka wieś. Jeszcze trochę i sami będą jeść te jabłka. Czas założyć szlaban na wodę ze studni głębinowych. 1 M3 po 5 złotych. Bez jabłek damy radę, bez wody nie.

Joann; 29 czerwca 2020, 08:08

Ludzie głosują na p.Dudę ale nie ujawniają publicznie swych opinii aby nie być zaatakowanym brutalnie przez opozycję

Mieszkaniec wsi; 29 czerwca 2020, 09:11

Nie każdy kto na wsi mieszka głosował na dudę, ale była to niestety zdecydowana większość. Wstyd!!! Sprzedaliście się za swoje własne pieniądze

Wgr1500; 29 czerwca 2020, 09:22

Za Dudy pada grad

A...; 29 czerwca 2020, 09:24

Cel PRL już blisko.Tutaj widać większość na to czeka.

JA; 29 czerwca 2020, 09:27

Brawo tak trzymać za dwa tygodnie niedziela będzie nasza

Mieszko I; 29 czerwca 2020, 09:51

Duda i PiS są wiarygodni, dla zwykłego człowieka zrobili więcej niż kiedykolwiek jakakolwiek władza. Programy socjalne nakręcają gospodarkę, dlatego zwyklemu człowiekowi żyje się lepiej.

Michał ; 29 czerwca 2020, 10:05

Wiecznie płaczący i narzekający bambry z okolic Grójca i proszę nie mówić, że z Grójca bo w Grójcu mieszkają ludzie, którzy pracują za 2,5 tys zł miesięcznie, czyli zwykli normalni ludzie z małego miasta, a nie chamy z okolic.

Hehehe; 29 czerwca 2020, 10:05

Śmieszy nie gospodarz, który za rządów po-psl ułożył sobie kostkę na podwórku, kupił nowy ciągnik, opryskiwacz, a teraz twierdzi, że po i psl nic nie zrobiły. Pytam, to dlaczego teraz nie kupujesz sobie tych sprzętów? Bo długopis zaostrzyły wytyczne! Ale widocznie jeszcze za dobrze mają sadownicy. Mój przejmować ma rację. Jabłko powinno być po 8 gr, i to jeszcze za dużo! A to wszystko za 500 i 13 emeryturę.

Sadownik ; 29 czerwca 2020, 10:10

Nie pozdrawiam osób piszących powyższe komentarze. Sam jestem sadownikiem i nie głosowałem na Dudusia. A poza tym to nie wina rolników że na niego głosowali. To wina wspaniałej propagandy w TVP. Ludzie czerpiący wiedzę tylko z wiadomości świata poza Pisem nie widzą i bardziej wierzą w PiS jak w Boga

XD; 29 czerwca 2020, 10:24

Wierzcie w ścieme, wierzcie jakby wszystko co mówią i piszą było prawdą.

Jola; 29 czerwca 2020, 10:37

Sadownicy nie głosują na PiS, a jak tak, to tylko garstka. Głosują Ci, co ledwo coś mają, są zazdrośni i zawistni - i tu nie ma czego się dziwić, bo do takich ludzi właśnie przemawia PiS. Wyniki pokazały jakie mamy społeczeństwo w gminie. Zdziwieni?! :) pozdrawiam

Niepis; 29 czerwca 2020, 10:57

Grad poproszę to się ochłodzi i emocje ostygną.

Hania; 29 czerwca 2020, 11:38

Myślę,że ludzie pójdą po rozum do głowy i wybiorą lepszą przyszłość ,bo z tej złej drogi,którą obrali rządzący, ciężko będzie zawrócić.

do Sadownika; 29 czerwca 2020, 11:56

Nie pozdrawiamy ciebie za postawę.
Gdybyś biedaku znał chociaż trochę historię Polski, w szczególności tę XVIII-wieczną, kiedy utrata niepodległości była tylko zalegalizowaniem stanu istniejącego, kiedy nie było już żadnych oznak funkcjonowania państwa, nie było armii, nie było sądów ani prawa za wyjątkiem tego na zagrodzie, skarb był spustoszony i obce wojska wchodziły na nasze ziemie dowolnie, brały i robiły co chciały, a jakiekolwiek próby reform były natychmiast zaprzepaszczane przez płatnych pachołków Rosji, Prus i Austrii z finałem w postaci Targowicy. Analogia do dzisiejszych czasów jest bardzo czytelna, kto osłabia Polskę, kto o interes Polski dba, a kto dba nie za darmo o interesy inne i mami rodaków kłamstwami dla zdobycia władzy, dla wywożenia stąd bogactw i sprawowania kontroli nad całą gospodarka, nad cenami dóbr i zarobkami ludzi mieszkających na polskiej ziemi.
Ty sadowniku wolałbyś, żeby było tak jak w tym XVIII wieku zapewne, żebyś mógł jako rosyjski faworyt, tak jak dawniej wysyłać przemysł przysypany dobrym towarem na eksport do Rosji i żeby tamci płacili ci pieniędzmi zrabowanymi Polakom w innych dziedzinach, żebyś znowu za mały wagon ch...wych jabłek mógł kupić sobie wypasioną superbrykę.
Na szczęście takich wybitnych umysłów jak ty, już w naszym kraju nie ma zbyt dużo i powoli żegnamy zdradzieckie, donoszące na Polskę łby, skorumpowanych przedstawicieli narodu i ćwierćinteligentnych biznesmenów oraz psudoniezależne sądy, które tego strzegły wraz z załganym TVN i Gazetą Wyborczą .

MIESZKALKA GROJCA; 29 czerwca 2020, 12:02

SZANOWNI EMERYCI I SADOWNICY NASZEJ ZIEMI GROJECKIEJ; ZA DODATKOWĄ EMERYTURĘ WYPŁACONĄ WAM Z WASZYCH PODATKÓW, POMYŚLELIŚCIĘ JAKI LOS SZYKUJECIE WASZYM DZIECIOM I WNUKOM, KTÓRZY TAK LICZNIE GŁOSOWALI W TYCH WYBORACH? ?? WSTYD, DAJCIE IM SZANSĘ NA LEPSZE ŻYCIE! !!

bodo; 29 czerwca 2020, 13:08

Kraj na skraju bankructwa,infllacja najwyższa w całej Europie,naqdchodzi Grecja,wypłaty z kąt po 100zł.na dzień.Ludzie dla Was liczy się teraz deją to biere.Pracownicy którzy biorą pod stołem drugą pensję się cieszą nie myślą o swojej emeryturze.Proszę się przyznać jak się wszystko zawali czy będzie to wina Tuska.Pewnie tak.NIKT SIĘ NIE PRZYZNA ŻE GŁOSOWAŁ NA DUDUSIA.To jest tylko POLSKA ciemny naród.

do sadownik; 29 czerwca 2020, 13:19

O Bogu ludzie zupełnie zapomnieli. Podnieca ich tylko wojenka PO-PiS, ciągłe krytykowanie kościoła, rzucanie w siebie nawzajem błotem oraz ciągła zazdrość. Ludzie są w stanie sobie oczy wydłubać za rzeczy drugorzędne. Gdyby Bóg stał w naszej hierarchii wartości na pierwszym miejscu, to żyłoby się nam zdecydowanie lepiej. Bez wojen, politycznych awanturników, patologii w łonie Kościoła, bez ciągłego wyścigu szczurów. Współczesny świat jest pozbawiony wartości, a życie bez wartości jest równią pochyłą w kierunku upadku cywilizacji. Świat stanął na głowie, ale mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia nastąpi opamiętanie.

Kujawa; 29 czerwca 2020, 13:45

Na Długo-PIS-a, głosowała patologiczna część społeczeństwa, czyli sprzedawczyki za 500 zł. I staruszkowie, nie wiadomo, czym przekupieni? 13, groszową emeryturą? Żałosne...
Obłudny Prezydent, wybrany przez sprzedajny, niedokształcony i zmanipulowany przez szczujnię TV-PIS elektorat!. Mieszkamy tak blisko światowej w myśleniu Warszawy, a jesteśmy prymitywnym Powiatem w skali rozsądnej RP. Dosłownie kretyni!
Jak można głosować na kogoś, kto nie ma własnego zdania, tylko na rozkaz, macha długopisem! Pacynka pociągana przez Kaczystę za kończyny... SZOK!!!

bbw; 29 czerwca 2020, 13:49

Głosowałam i będę głosować na Andrzeja Dudę.
Nie dam się wpędzić w poczucie winy jakiemuś
rozgoryczonemu PO-wcowi. Jestem dumna z takiego Prezydenta, który wyznaje prawdziwe wartości.

do mieszkanka Grójca, do Hania i bodo; 29 czerwca 2020, 13:49

Ciemny naród zachowuje się zgodnie z życzeniem TVN.
Ma słuchać lewactwa, które myśli jak uszczęśliwiać ludzi, pod warunkiem, że ci ludzie zawsze ich wybiorą do rządzenia. Przy okazji bezkarni zostaną złodzieje, ale tylko ci od miliona w górę bo trzeba mieć środki na motywowanie niezależnych sędziów do wydawania niezawisłych wyroków uniewinniających.
Jesteście obrazą inteligencji gatunku ludzkiego, wstydem i posmiewiskiem dla innych narodów, które w

Do mieszkanka itd c. d.; 29 czerwca 2020, 13:50

które wiedzą czym jest interes narodowy.

Paweł; 29 czerwca 2020, 14:09

To jak tak dobrze na wsi to wez sobie ciulu miejski jeden z drugim ziemie najpierw w dzierzawe nasadz truskawek, i zbieraj w blocie ze swoja paniusia z tipsami i nie zazdrosc, pełno ziemi jest do dzierzawienia.Nie musisz robic za 2,5 tysia, zapraszamy , potrujesz troche sie w pestycydach nawachasz, i dopiero wypowiesz

Tama; 29 czerwca 2020, 14:33

A jak się rozmawia z ludźmi to wstydzą się pisu ale dla kasy idą i głosują na nich wbrew własnemu sumieniu za rok będą żałować tej decyzji

Do bodo; 29 czerwca 2020, 14:47

Ten kraj już dawno miał się zawalić i nic z tych rzeczy nie wyszło.
Rostowski pinindzy nie miał, bo pozwalał je grabić złodziejom.
PIS te pieniądze znalazł.
Teraz pieniądze dostali ludzie a złodzieje pinindzy już nie dostają.
Złodzieje pieniędzy nie potrzebują bo mają ich jeszcze bardzo dużo.
Dużo, dopóki niezależne sądy nie orzekną przepadku przestępczego mienia.
Ten kraj przestanie istnieć, jeśli złodzieje powrócą bo kraj złodziei to nie kraj.
Kapitał ma narodowość drogi bodo, a złodziej ma naród w d..ie bo złodziej nie myśli tymi kategoriami.
Złodziej ma inne oprogramowanie i okablowanie..

Chyba lewak?; 29 czerwca 2020, 15:21

Drodzy wyznawcy PIS-u ! Macie w sobie tyle jadu,że możnaby nim zatruć cały świat.Przymykacie oczy na przekręty na górze , byleby jakiś ochłap Wam spadł.Obudźcie się !!!

Do Pawel; 29 czerwca 2020, 15:36

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do osoby która rozpisała się o historii Polski ; 29 czerwca 2020, 15:41

W której części mojego komentarza poruszyłem temat jabłek na eksport do Rosji? Dodatkowo dlaczego atakujesz mnie oraz innych sadowników? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że myślisz iż na pewno głosowałem na Trzaskowskiego (nawiązanie do TVN i Gazety wyborczej, które dla mnie są antypolskie). Otóż nie. Według mnie zarówno PiS jak i PO to jedno i to samo zło. Wymieniają się kadrami, raz jeden raz drugi przechodzi z jednej formacji do drugiej. Różnią się tylko tym że Platforma klękała przed Niemcami i ogółem rzecz biorąc UE, a PiS klęka przed USA oraz Izraelem.
Chciałbym żeby w końcu coś się zmieniło, dlatego wraz z rodziną głosowalismy na K.Bosaka.

Chłopy ; 29 czerwca 2020, 16:16

Głupie chłopy poparli łamanie prawa i rozdwnictwo ..

KR.; 29 czerwca 2020, 16:17

Ludu Mój dokąd prowadzisz ten kraj ? Głosując na notariusza jesteś za wyprowadzeniem Polski z UE,
z której otrzymujemy olbrzymie środki finansowe, które zmieniły ten kraj, ktore stwarzają możliwości
dalszego rozwoju. Za wejście na drogę totaliryzmu
i brnięcie po niej niebawem obudzimy się z palcem
w nocniku.Obudź się nie wszystko stracone !!!

kris 26; 29 czerwca 2020, 16:34

ta lepsza przyszlosc to nieudolny trzaskowski i jego zlodziejska partia

Paweł; 29 czerwca 2020, 17:11

U Trzaskowskiego to nawet polskiej flagi nie było na wiecu wyborczym, jedynie duzo u Dudy. Cholera wie czy to polak wogole, napewno ma skreloze bo zapomniał ze był posłem kilka lat temu.i jak glosował w sprawie emerytur.

do bbw; 29 czerwca 2020, 17:14

pan PREZYDENT na znakomity początek ułaskawił pana KAMIŃSKIEGO który nie był skazany ale był potrzebny na już PREZESOWI. taki łaskawca bez reguł. mówił że wyręczył sąd by mu ulżyć.BĄDŹ DUMNA ŻE MA TAKIE WARTOŚCI. niżej upaść nie można. trzeba wiedzieć co to jest poczucie winy , wina ,kara i ułaskawienie.

Ona; 29 czerwca 2020, 17:19

Wg danych PKW z całego powiatu wyłącznie w gminie Grójec odbyłaby się druga tura. Reszta gmin w powiecie zagłosowała zdecydowanie na obecnego prezydenta.

Magda; 29 czerwca 2020, 17:48

Ludzie, jedzcie banany i pomarańcze, bo jak widać, jabłka szkodzą.

Do ,,Do bodo"; 29 czerwca 2020, 21:18

Co Ci zginęło? Bo jeżeli Cię okradli to zgłoś to do odpowiednich organów, albo zamilcz. Powtarzasz to co się sączy z propagandowej TVP, czyli każdy ambitny człowiek coś posiadający to wróg elektoratu i złodziej!!! Takie myślenie to błędne myślenie, bo to ludzie zamożni, dobrze zarabiający tworzą dobrobyt poprzez zapłacone podatki. Pasożytom na pohybel!!

ELEKTRA; 29 czerwca 2020, 21:50

Popieram wszystkich , którzy w swoich wypowiedziach prezentują patriotyczną postawę, którzy cenią sobie wolność i kochają Ojczyznę, którzy potępiają sprzedajną Targowicę. Jednocześnie zapewniam, że nie korzystam z żadnych zapomóg i żyję na własny koszt więc nikt mnie nie kupił. Wolę, żeby zapomogi trafiały do polskich rodzin niż do kieszeni złodziei. Nawet, jeśli ktoś przeznaczy kasę na alkohol, to kupi go w polskim sklepie a nie wywiezie do raju podatkowego na Kajmany. Głosuję na A. Dudę, bo przez 5 lat kadencji okazał się wiarygodnym politykiem, wywiązał się z większości obietnic. Nikt nie da ci tyle, co Trzaskowski obieca. Lepszy jednak wróbel w garści niż kanarek na dachu a lepsze jest wrogiem dobrego.

Dupa; 29 czerwca 2020, 22:19

Na tego typa głosują nieroby i ludzie bez wykształcenia - nie bez przyczyny mówią że ciemnym ludem się łatwiej rządzi - macie 500 , 300 i ch....J wie co jeszcze i głosujcie na tego Maliniaka WSTYD !!!!?

tomek; 29 czerwca 2020, 23:39

No i dziękuje.
Od jutra kupuje jabłka tylko w Kauflandzie za 3 zł.
Kasę z Uni na traktorki, przechowalnie, drogi, testy dla Ukraińców, program młody rolnik i wszystkie dotacje to macie dzięki Tuskowi. Jak zaraz skończy się ta perspektywa i będzie kolejne rozdanie to zobaczycie co to znaczy Polska bez flagi UE

Magda; 30 czerwca 2020, 07:17

Wstyd! Aż ciężko komentować!

Niepis; 30 czerwca 2020, 07:43

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Prawda; 30 czerwca 2020, 08:08

Do zwolenników/wyborców Długopisa.

Prawda kochani wszyscy jest taka, że obecnie rządzący nic Wam nie dali, nic nie sprezentowali. Te wszystkie 500+, 13-te i 14-te emerytury. 300+, i cały ten pozostały socjal opłaca ta część społeczeństwa, która płaci podatki, i Wy i Wasi oponenci.

Inaczej, PiS kupuje Was za Wasze własne pieniądze.

Rachunek za to wszystko przyjdzie zapłacić, tyle że płatność na razie została odroczona.

Jedynymi wygranymi jest ta część elektoratu PiS, która nic nie robi, nie pracuje, ma wszystko w "siedzeniu" i ciągnie ze wszystkich stron cały możliwy socjal, od siebie nic nie dając, poza licznym potomstwem, od narodzin uczonym tego samego.

Niestety obecnie prowadzona polityka prowadzi do tego, że ten elektorat jest coraz liczniejszy, a utrzymywać go, aby Długopis "mógł dać", musi coraz mniejsza grupa, która coraz bardziej dostaje po 4 literach. I przyjdzie czas, że Ci nieliczni, którzy muszą utrzymywać tych coraz bardziej licznych, w końcu się wkur...

tropeziennes; 30 czerwca 2020, 08:45

Lata płyną, nowe osiedla powstają, przeprowadzają się do Grójca ludzie z innych miast, a wyniki wyborów nadal pokazują, że będzie to prowincja i pośmiewisko całego Mazowsza. Jestem w stanie zrozumieć, że można nie lubić Trzaskowskiego i PO, mogę zrozumieć znaczenie 500+, ale żeby głosować na tego pajaca, który został ośmieszony przez Trumpa, wielokrotnie przez prezesa własnej partii i który nie potrafi jednego zdania powiedzieć po angielsku, to naprawdę trzeba się męskim narządem rozrodczym zamienić na głowy. Duda nie ma do zaoferowania NIC, cała jego bieżąca kampania kręciła się wokół tego, że "chłop z chłopem to się nie godzi" (wielokrotnie przy tym obrażając homoseksualistów, którzy oczywiście również w Grójcu są). Nic na temat sytuacji hydrologicznej (złej), smogu (największego w Europie), nadciągającego kryzysu, niespełnionych obietnic z poprzedniej kampanii (kwota wolna, kredyty frankowe). Miło macie drodzy grójczanie, że dostając +500 nie musicie się zupełnie o nic martwić, a dzięki narracji TVP nie musicie myśleć.

Bo; 30 czerwca 2020, 09:36

Piszą o jadzie PiS a wyzywają wyborców Dudy
od patologii to jest operetka.Ja nie wypisuje,źe wyborcy Trzaskowskiemu to mają plastikowe mózgi i uważają się za coś wyjątkowego.Platforma do Janosików i Zamojskich nie naleźy .

Żebrak; 30 czerwca 2020, 10:35

Niby Duda i PiS tyle dał i jest taki dobrobyt a jak potrzeba było pod koniec marca naprawić karetki pogotowia w grójeckim szpitalu to się ludzie musieli zrzucać na 5000zł. Takie bogactwo.

Obywatel; 30 czerwca 2020, 10:53

GŁOSUJĄC NA DUDĘ GŁOSUJECIE ZA WYJŚCIEM Z UE.BOGACI BRYTYJCZYCY JUŻ ŻAŁUJĄ SWOJEJ DECYZJI.OBUDŹCIE SIĘ!!! NIE BĄDŻMY ZAŚCIANKIEM EUROPY!

Zasady; 30 czerwca 2020, 11:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Bn; 30 czerwca 2020, 11:42

W PIS wszystko zgodnie z prawem ..w sobotę wieczorem przed wyborami na słupie wisiały plakaty Bosaka.. w niedzielę w dniu wyborów już tylko Dudy.. w nocy przed wyborami sie zmieniły zgodnie z prawem PIS

do myślących na temat obecnego sporu politycznego ; 30 czerwca 2020, 11:42

500 plus i 300 na wyprawkę od lat niezmienne. Krótkie rozeznanie w cenach obecnych względem cen z roku 2017: wizyta u lekarza specjalisty w Warszawie, bo na NFZ termin za 2 lata - 320 zł (było 220 zł), cena jabłek 5-7 zł/kg (było 2-3 zł/kg), cena prądu + 40% względem roku 2017, cena wesela wraz z poprawinami od talerzyka obecnie 260-300 zł, a było ok. 230 zł i proszę nie pisać, ze benzyna jest tańsza, bo lada moment znowu dobije do 5 zł. Ja osobiście bardzo się cieszę, że PiS dał mi socjal, tylko w takim tempie rosnących cen, to on nie będzie nic warty. Jaki jest pomysł na przyszłe emerytury? Jaki jest pomysł na służbę zdrowia? Jaki jest pomysł na szkolnictwo? To są kwestie, które interesują mnie i moje dzieci, a nie tematy zastępcze typu LGBT, uchodźcy, religia itp. Wszystko to tylko światopogląd, a światopogląd nie wykarmi ani mnie, ani mojej rodziny.

Do narodu z Grójca i okolic ; 30 czerwca 2020, 12:02

Wstyd mi za was rolnicy za to że wierzycie w te nędzne parę groszy co da wam Duda? A może Kaczyński bo to Kaczyński mówi Marionetce co ma mówić i co robić.. Zamiast wybierac lepszą Polskę wybieracie władze Kaczyńskiego.. Dajcie szansę waszym dzieciom i wnukom na lepszą przyszłość. PiS obiecuję wiele rzeczy... A wy lykacie to jak pelikany.. Połowa obietnic Dudy do tej pory nie została dotrzymana... Obudzicie się... Bo zgotujecie swoim dzieciom i wnukom gehene wstyd

Nl; 30 czerwca 2020, 12:54

Dla rolnikow i sadowników Unia jest be..oczywiście gdy już na wszystko da kasę..bo pieniążki z Uni są super i się należą

Trask of the ski; 30 czerwca 2020, 13:53

Kto za---ł Wisłę od W-wy do morza?
Odp.: PO budując Czajkę za największe pieniądze w Europie.
Co to jest PO?
Odp.: partia oszustów, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski - kandydat na Prezydenta RP.
Kto odpowiada za afery warte 1000 mld zł w Polsce?
Odp.: PO-PSL-SLD-UW.
Ile są warte afery PiS?
Odp.: Maksymalnie 0,01% kwoty PO.
Kto zarządza UE?
Odp.: Rosja za pośrednictwem Niemiec, przy służebnej roli tonącej w anarchii i długach Francji.

xgn; 30 czerwca 2020, 15:00

Nieustannie mnie zadziwia, że z wyborcami pisu i Dudy nie można normalnie dyskutować i wymieniać poglądów. Każda rozmowa sprowadza się HURR DURR POZABERALY ZŁODZIEJOM I NA DZIECI DALY, TUSK WEHRMAHT, OŚMIORNICZKI KURŁA, BRAWO POLSKA BIAŁO CZERWONA, PO ZDRAJCY I KOMUCHY, BŁOGOSŁAWIONY JANPAWEŁDRUGI.

Ja głosowałem na RT i mogę powiedzieć co jest dobrego w tym kandydacie, jak i mogę swobodnie powiedzieć co jest do bani i wskazać słabości tej kandydatury. Niestety z fanatykami długoPiSu się nie da.

Mieszkaniec Grójca; 30 czerwca 2020, 15:03

Ludzie pamiętają co wyprawiała PO.Pokazali jak z sędziami maszerowali po spotkaniach.Wiek emerytalny, pieniądze z OFE ,LOT też doprowadzali do upadku żeby Niemcom oddać jak wszystko zresztą.Afera podsłuchowa, ludzie dowiedzieli się co PO o nich myśli,armia rozmontowana, wyłudzenia VAT,wszelakiego rodzaju grupy przestępcze,kolejki pod urzędami pracy,straszenia pracowników zwolnieniami,traktowanie ich jak białych murzynów,a właściciele firm na jachty za granicą się wyjeżdżało, kupowało nieruchomości na wynajem ,tak się żyło.PO chciała nam sprowadzić do Polski tych nierobów uchdzcow z bliskiego wschodu, popatrzcie co się dzieje we Francji, Niemczech, Hiszpanii, ludzie boją się wyjść na ulicę.To nas czeka jak wygra Czaskowski Dyzma.

Do jola; 30 czerwca 2020, 15:06

Jola ,pamiętasz jak się że mną umowilas wieczorem przez internet.Mowilas że za Dudę i PiS życie byś oddała.

Mieszkaniec; 30 czerwca 2020, 15:10

Słyszałem że Trzaskowski chce by Niemcy przejęli polskie sady i nieruchomości ,a ludzi chcą wywłaszczyć i zagonić do roboty na rzecz czwartej rzeszy w obozach.

Normalny; 30 czerwca 2020, 15:19

Ciekawy jestem co powie ta pani co tu się tak udziela jak Trzaskowski sprowadzi do Polski uchodźców jak Francja, Niemcy, Hiszpania i jak zostałaby pobita i zgwałcona przez 30 stu ciemnoskórych czy dalej będzie głosować na Trzaskowskiego.Ciekawe co powie jak by jej dzieci odebrali i dali zboczeńcom pedofilów.

Hania; 30 czerwca 2020, 15:32

12 lipca wszyscy światli i myślący TRZASNĄ !

Do do narodu...; 30 czerwca 2020, 16:19

Ty płatny peowski trollu powiedz coś o obietnicach Tuska i Trzaskowskiego, w Warszawie, o pisaniu donosów na własny kraj, o kopaniu ziemi na metr przez Kopaczową albo o szogunie i Komorowskim, albo o taśmach prawdy z Sikorskim, Krawcem, Kulczykiem, Grasiem, Bieńkowską i Neumannem, albo o Rostowskim co pinindzy nie miał. dla Polaków a dla Vatowców przepisy ustanawiał, albo o PLL LOT co to miał zbankrutować.

gardzę pisem; 30 czerwca 2020, 18:04

oczywiście szanowny elektoracie Dudy afera Banasia, afera w KNF, demolka oświaty, niespełnione obietnice wyborcze dotyczące mieszkania+, podwyższenia kwoty wolnej, pokazanie faka w sprawie dofinansowania onkologii i pogarda dla protestujących niepełnosprawnych oraz rozdawanie stołków na lewo i prawo sprawiają, że czujecie wyższość moralną nad PO?

Do Normalny; 30 czerwca 2020, 18:18

Jeżeli chodzi o gwałcicieli i pedofili ,to bez uchodźców ci u nas dostatek ! Okop się w swoim przaśnym zaścianku ,bo Ci jeszcze jakiś obcy wlezie.

Do xgn; 30 czerwca 2020, 18:27

To my nie mamy o czym dyskutować z bezkarnymi dzięki PO złodziejami i ich bezmyślnymi zwolennikami. Dyskusja z wami będzie możliwa dopiero po wymierzeniu kar i ich odbyciu w więzieniach oraz przepadku złodziejskich majątków.
To jest historyczna chwila, walka dobra ze złem.
To zło jest dzisiejszą Targowicą, skorumpowaną, przegnitą w zawłaszczonym dobrobycie i chorą ze strachu, uciekającą w nienawiść, posługującą się kłamstwami w niepolskich mediach.

Do tropoziennes; 30 czerwca 2020, 18:39

Nikt podobnych tobie trolli w Grójcu nie wygląda.
Sytuacja hydrologiczna cię interesuje? LGBT cię martwi?
Polaków interesuje praworządność, czyli uczciwy wymiar sprawiedliwości, odpowiedzialność przestępców. LGBT jest sprawa prywatną nie do demonstrowania na ulicach z agresją i bluzgami.
Trzaskowski to zwykły kłamca dla pieniędzy, który nie zapomniał, że był posłem kecz świadomie kłanał, że nim nie był bo słaby mózg nie był w stanie mu nic podpowiedzieć by wybrnąć z pytania o podwyższenie wieku emerytalnego

Do gardzę PiSem; 30 czerwca 2020, 19:02

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do normalny; 30 czerwca 2020, 19:13

Uchodźców możemy przyjąć każdą ilość - mówiło PO ustami swojego rzecznika.
Naprawdę byś się tego nie obawiał?

Mieszkanka Grojca; 30 czerwca 2020, 19:31

Przykro czytać niektóre komentarze. MYŚLENIE NAPRAWDĘ NIE BOLI. NIECH DOTRZE TO DO NIEDOWIARKOW, ŻE WSZYSTKIE TE SOCJALNE DODATKI SĄ Z PODATKÓW LUDZI CIĘŻKO PRACUJĄCYCH. ANI DUDA, KTÓRY CIĄGLE SIĘ UCZY , ANI RZĄD NIE MAJĄ SWOICH PIENIĘDZY!!!! NASZE!!!!

do xgn ; 30 czerwca 2020, 23:07

Bezkarni złodzieje. Hmmmm... A co powiesz o sadownikach, którzy biorą suszowe, gradowe, dopłaty, rekompensaty. Jak podatek trzeba zapłacić to ma 10 hektarów, a jak trzeba dotację wziąć to momentalnie 30 hektarów. A o waszych wałkach z bankami żywności, to nawet nie wspomnę, bo co drugi by siedział w kryminale. Zacznijcie od siebie zmieniać świat, a naprawdę będzie wtedy lepiej, bo tak roszczeniowej grupy zawodowej jak Wy to po prostu ze świeczką szukać.

Olo; 30 czerwca 2020, 23:14

Do normalny.. znowu straszenie uchodżcami..opanuj się oni do tego naszego bagienka przecież nie chca przyjeżdżać...oni jadą do''niemca'' pidobnk tam lepiej :)

Re: Do tropoziennes; 1 lipca 2020, 08:22

Gdyby Polaków, wystarczającą ich liczbę, interesowała praworządność czy sprawiedliwość, to PiS od dawna byłby na śmietniku historii, jego członkowie opłotkami by po ulicach chodzili ze wstydu (chociaż nie wiem czy mają jakikolwiek) a obecnie kończący kadencję prezydent nawet by nie zgłosił swojego akcesu o reelekcję.

Co by o PO nie mówić, mając w pamięci także wszelkie złe decyzje, które podjęli i wdrożyli, poszanowanie dla zasad i prawa mieli. A PiS nie szanuje żadnych zasad, nawet tych, które samo ustala, łamiąc je, lub naprędce nocami zmieniając, gdy tylko taka potrzeba zaistnieje.

Tropoziennes jasno napisał, że właśnie jest wiele innych spraw, które są ważne i pilne do załatwienia, które PAD obiecywał, a pomimo 5 lat nadal leżą, a kwestie takie jak LGBT to tylko tematy zastępcze, którymi maskuje się niewygodny dla siebie, a co najgorzej dla PAD prawdziwy przekaz opozycji.

.... - ; 1 lipca 2020, 09:54

Trzaskowski to typowy aktor drugiego planu. Kłamie i obiecuje wszystko, myśląc (za odważne słowo) że ludzie w to uwierzą :)))
Nie wierzą mu nawet ci co na niego głosowali, robią to tylko po to, żeby IM LEPIEJ SIĘ ŻYŁO (bo vaciki im się pokończyły).

Do re do tropoziennes; 1 lipca 2020, 11:15

Reforma sądownictwa i pełna odpowiedzialność dobije bałwanów podobnych tobie i ciebie, pozbawi was nadziei na dalsze funkcjonowanie oraz dobrego samopoczucia.
Wasze miejsce to śmietnik lub kryminał.
Są sprawy ważne ale generalia najważniejsze.

Mmm; 1 lipca 2020, 13:46

I tyle z dyskusji...tylko pyskówka...pozdrawiam

Do re do tropozienes; 1 lipca 2020, 14:54

Wstydem jest niestety cały nasz kraj, że ma taką totalną opozycje, niebywałą nigdzie indziej.
A to pucze z udawaniem trupów i śpiewami na sali sejmowej, a to marsze LGBT z bluzgami, a to donosy do EU, która w istocie rzeczy jest ZSRR bis, a to walka o Konstytucję, która wg nich jest dla obrony praw złodziei nie zwykłych ludzi, a walka o bezkarność przestępców w togach - czyli nadzwyczajnej kasty, a to obrona złodziejskiej prywatyzacji, a to obrona złodziejskich reprywatyzacji w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku etc., a to obrona esbeckich emerytur, a to lobbowanie za interesami niemieckimi i rosyjskimi, a to podpalanie budki przed ambasadą, a to zarzuty prokuratorskie dla Gawłowskiego, a to Niesiołowski kochający burdele, wcześniej Palikot i Petru teraz Hołownia, o Kopaczowej "całującej po rękach" Tuska nie wspominając.
A najbardziej uwłaczające jest to, że tylu jeszcze

c. d.; 1 lipca 2020, 14:57

tylu jeszcze zidiociałych zwolenników ma to antypolskie złodziejsko-zdradzieckie towarzystwo.

Do 1 lipca; 1 lipca 2020, 15:08

Na vaciki im zabrakło, a Giertych nie obroni ich za friko.
Kiepsko im to rokuje.

Re: Do tropoziennes; 2 lipca 2020, 07:30

Tak tak, taka reforma, że w jednej osobie będzie sędzia, prokurator i jeszcze obrońca, coby oskarżony nie zaprzątał sobie głowy głupotami.

Inkwizycja się to nazywało, wymysł średniowiecza to jest, które w literaturze i nauce określany jest mianem wieków ciemnych.

Ten model, z pewnymi modyfikacjami, bo po co komu obrońca, był też na szeroką skalę stosowany w ustrojach totalitarnych (ZSRR, Niemcy okresu przed i WW2).

I ten sam model, tylko trochę ładniej "ubrany", chciałaby widzieć obecna władza, a może raczej kasta.

Do re do tropo...; 2 lipca 2020, 09:21

Już nie sto, nie dwieście, ale tysiąc procent idioty z ciebie wyszło.
W żadnej literaturze nie było wieków ciemnych, jako czasy ciemnoty było uznawane średniowiecze.
Reforma sądownictwa, by wniosła nową jakość, ma tylko wprowadzić odpowiedzialność za dowolność wyrokowania, dotychczas bezkarnej, nadwymiarowo rozbudowane i licznej kasty oraz usprawnić postępowania.
Tego się boicie wszyscy, bo jak wasz Neumann mówił, sądy waszych nigdy nie mogły skrzywdzić, bo to były wasze sądy, was uniewinniające i wasze szwindle umarzające.
Totalitaryzmem się nie posługuj, nie strasz, bo robiąc to, jesteś tak samo oderwany od rzeczywistości jak Trzaskowski i całe złodziejskie PO.

Zatroskana; 2 lipca 2020, 09:46

Pozdrawiam wszystkich dyskutujących ,ale myślę ,że jak wygra Andrzej Duda , to będziemy jeszcze wszyscy razem płakać !!!

Do zatroskana; 2 lipca 2020, 10:46

Będą płakać przestępcy, ludzie uczciwi na pewno nie.
Przestępcy powinni płakać po ukaraniu, czy razem z tobą? Nie wiadomo.

Do Do zatroskana; 2 lipca 2020, 13:14

ZNALAZŁ SIĘ PISOWSKI ANIOŁ.

Re: Do tropozennes; 2 lipca 2020, 14:32

Tak, tak i dlatego w wydaniu PiS ułaskawienie następuje przed uprawomocnieniem wyroku, czyli zanim uznanie winy i wymiar kary uzyskają atrybut ostateczności. Jak to usprawniło proces. Po co sąd II instancji miał się zbierać (mimo złożonych odwołań), po co cała ta fatyga. Jeden podpis i spokój. Nieprawda???

Do re....; 2 lipca 2020, 15:52

Prerogatywa.

Do re do...; 2 lipca 2020, 16:04

Co powiesz o odszkodowaniu dla zabójcy Pershinga i uniewinnianiu sędziów złodziei sklepowych.
Nie próbuj udowadniać nieadekwatnymi przykładami, że nadzwyczajna kasta to istota i ostoja praworządności. Zbyt dużo ludzie doświadczyli krzywd ze strony sędziów, żeby to się mogło udać, zbyt dużo jest buty i arogancji u tej kasty, żeby można było ich uznać za czyniących dobro i nic nie zmieniać z jej odpowiedzialnością. Brak odpowiedzialności i bezkarność rodzą patologie i są kiepską zachętą dla innych.

Do zatroskanej; 2 lipca 2020, 16:10

Znalazła się peowska intelektualistka.
Peowska albo salonowa z Warszawki od Michnika i TVN.

Do zatroskanej ; 2 lipca 2020, 17:14

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

pif-paf; 9 lipca 2020, 12:30

Ludzie prawi i sprawiedliwi głosują na Pana Andrzeja Dudę.Ludzie bez zasad,wyznający luz-blues i hulaj dusza-piekła nie ma głosują na chłoptasia RafaLALĘ Trzaskowskiego.

Pif; 9 lipca 2020, 22:51

Zabawny jesteś, właśnie dlatego, że jestem uczciwy i pracowity nie zagłosuje na PADA.

Cza cza cza; 9 lipca 2020, 23:07

Jak ja się cieszę, że są wybory...czlowiek wtedy wie w jakim kraju żyje, jacy są ludzie, kogo może mijać na ulicy, w sklepie itd.... Ale...ilu w nich jest prawdziwego Polaka, a ilu.... Polak zawsze był niedoceniany, zawsze poniewierany, z tym, że nigdy nie można było mu wydrzec honoru.... i jak wstaje z kolan to wszyscy "Europejczycy" chcą znowu go powalic na kolana.... Polska i prawdziwy Polak przetrwali, bo historię, ale tą prawdziwa to znają oni doskonale, ale trzeba im pokazać, że się mylą, albo im trzeba wmówić, że było inaczej. 12 VII nie dam się złamać, temu co pięknie mówi teraz, a mówił jeszcze nie tak dawno co innego.
Co chce interesu dla krajów zachodnich ( F, N). On mówi, że rząd nie współpracuje z samorządami....ehhh...jak siedzi ciągle na L4, to co on tam wie. Polska zmieniła się i się zmienia. Potrzebna jest ciągłość tych zmian...

Żeby było jasne; 10 lipca 2020, 09:45

Żeby było jasne:
to PO-PSL-SLD sprokurowało nienawiść, pogardę i podziały Polaków.

Nie będzie ich, nie będzie podziałów.
Jest to nienawiść i pogarda z przestępców, którzy nie mogą/nie chcą przyznać się do winy i bronią się atakując.
Ryczą, kwiczą, puczują i hejtują, kłamią i nawołują do agresji.
Kiedyś, przed laty, przestępcy nienawidzili Milicji Obywatelskiej, ormowców, prokuratorów i sędziów, a w więzieniach siedzieli za niewinność.

Dziś, przestępstwa PO to, najogólniej określając, interesowne utrwalania podziałów dokonanych przy okrągłym stole.
Polega to na:
1) przejęciu, zrujnowaniu oraz wyprzedaży za łapówki majątku i bogactwa wypracowanego prze wiele pokoleń;
2) w ramach sprawowania władzy, kierownicza rola w złodziejskich aferach i rola obrończa w nielicznych przypadkach, kiedy wyszło to na jaw;
3) donoszeniu na Polskę i kłamstwach do swoich złodziejskich współpracowników za granicą.
4) szerzeniu nienawiści i pogardy do PiS w hejterskich portalach typu Sok z Buraka i polskojęzycznych mediach, należących do zagranicznych, głównie niemieckich grup biznesowych, mających interes w kontynuacji dotychczasowych praktyk.

Koniec PO będzie równoznaczny z normalnością i likwidacją podziałów w Polsce.

Do zaślepionych; 10 lipca 2020, 10:39

Duda i partia PIS , która za nim stoi podąża w kirunku totalitaryzmu.Jak już osiągną swój cel (pełna kontrola) , TO RÓWNIEŻ TOBIE WYBORCO PIS POKAŻĄ , GDZIE JEST TWOJE MIEJSCE !

Do Pif; 10 lipca 2020, 12:31

Głosuj sobie ale nie namawiaj innych, bo inni wystarczająco poznali kłamców z PO.

Twój Trzaskowski - wiceprzewodniczący PO, na wyjeździe z asystentką do Brazylii w pięciu gwiazdkach w Sao Paulo, dobitnie pokazał swoją pracowitość i dbałość o publiczne pieniądze, podobnie jak wszyscy jego koledzy....afery afery afery.
Patriotyzm pokazał również, redagując donosy na Polskę do KE i robiąc faszystów z uczestników marszy niepodległości.

obserwator; 10 lipca 2020, 13:38

Kto chce głosować na tego czy innego kandydata to każdego wybór. Ale czy te wybory będą uczciwe o to jest pytanie. Pojawiły się bulwersujące doniesienia z Wielkopolski. 300 zł za głos na Trzaskowskiego. Pomyślcie jaka będzie Polska gdy wygra pupil nie jednej sprywatyzowanej firmy.

Polska; 10 lipca 2020, 13:50

https://gadowskiwitold.pl/aktualnosci/komentarz-tygodnia-warszawski-wezuwiusz/

Re: Do Pif; 10 lipca 2020, 14:23

Polska wróci na dobrą drogę, ale bez POPIS. Oraz ich archaicznego XX-wiecznego myślenia i liderów wychowanych i zdobywających swoje doktoraty w głębokim PRL.

Do Re: Do Pif; 10 lipca 2020, 15:23

Prezes Kaczyński też kształcił się w PRL i proszę jaki genialny.Polskę dobrobytu nam zafundował.Prezydentem zarządza, a niedługo może całym światem ?

Do Pif; 10 lipca 2020, 15:26

Głupota jest też kwestią wyboru, ale jak już raz się ją wybierze, trudno od niej odejść.
Tylko niedouczeni, nieuświadomieni lub zmanipulowani głupcy mogą stawiać znak równości pomiędzy PO i PiS.
Dla PO jest to korzystne, nobilitujące i poniekąd przez nich inspirowane.
A nóż w tym bałaganie ktoś się pomyli i odda głos na złodziei z PO.
Swoja szansę stracił Kukiz, stawiając takie znaki równości musiał uciec do PSL.
Straci też Konfederacja.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.