Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W środę Pniewy po raz kolejny zablokują drogę nr 50

24 maja 2016; 12:32

Grojec24.net

12 komentarzy

To będzie już trzecia blokada w geście protestu przeciwko planowanemu przebiegowi linii 400 kV (fot. DG) To będzie już trzecia blokada w geście protestu przeciwko planowanemu przebiegowi linii 400 kV (fot. DG)

W środę, 25 maja 2016 roku zaplanowane zostały protesty przeciwko budowie linii 400 kV na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Pniewy.

News will be here

Może to spowodować utrudnienia w ruchu, dlatego policja wraz z GDDKiA wyznaczyła objazdy. Protesty zaplanowano również na terenie powiatu żyrardowskiego w miejscowościach: Słabomierz, Wiskitki oraz Aleksandrów.

Tego dnia od Grójca do Mszczonowa ruch pojazdów ciężarowych będzie utrudniony, a na odcinku od Mszczonowa do Sochaczewa ruch ten będzie wstrzymany całkowicie i przekierowany w kierunku Warszawy i Łowicza.

Na odcinku krajowej pięćdziesiątki od Grójca do Sochaczewa (powiat  żyrardowski) dopuszczony będzie ruch drogami lokalnymi  dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 10 ton.

Zalecane objazdy:

-w Mszczonowie z uwagi na blokadę w Słabomierzu zalecany objazd przez Radziejowice do Żyrardowa i dalej drogą wojewódzką  719 do DK 50.

- za węzłem Wiskitki w miejscowości Cyganka (sygnalizacja swietlna) z uwagi na blokadę w Aleksandrowie zalecany objazd  przez miejscowości Oryszew Osada, Szymanów do DK-92

- Na Węźle Wiskitki z uwagi na blokadę zjazdu z obwodnicy oraz autostrady A-2 w kierunku Żyrardowa, zalecany zjazd na  DK-50, a następnie drogą wojewódzką 719

Kierujący samochodami ciężarowymi od Grójca w kierunku na Sochaczew kierowani będą  DK-7 w kierunku Warszawy, a następnie autostradą A-2 w kierunku Łodzi.

Na odcinku krajowej pięćdziesiątki od Sochaczewa do Grójca na terenie powiatu żyrardowskiego dopuszczony będzie ruch drogami lokalnymi  dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 10 ton.

Zalecane objazdy:

- W miejscowości Bielice w uwagi na blokadę w Aleksandrowie zalecany objazd przez Szymanów, Oryszew Osada do DK-50

- Na Węźle Wiskitki z uwagi na blokadę zjazdu z obwodnicy w kierunku Żyrardowa, zalecany zjazd z DK-50 w miejscowości Józefów na DW 719

- W miejscowości Józefów z uwagi na blokadę w Słabomierzu zalecany zjazd z DK-50 na DW 719 następnie przez Korytów i Radziejowice do DK-8

Ruch ciężarówek od Sochaczewa w kierunku Grójca będzie przekierowany drogą krajową  92 przez Warszawę i  Łowicz.

Na terenie powiatu grójeckiego, w związku z akcją protestacyjną w miejscowości Pniewy na przejściu dla pieszych,w godzinach 16.00 - 20.00 wyznaczono objazdy:

- Dla podróżujących z kierunku Góry Kalwarii oraz Radomia - od m. Grójec: DK 7 do m. Sękocin - S8 do węzła Opacz - S2 do węzła Konotopa – i dalej dla pojazdów jadących w kierunku Łodzi autostradą A2, natomiast dla pojazdów jadących w kierunku Sochaczewa należy zjechać na S8 do w. Warszawa – Zachód kierując się na DK 92;

- Dla podróżujących z kierunku Łodzi w kierunku Grójca należy kierować się A2 do węzła Konotopa - S2 do  węzła Opacz – S8 do m. Sękocin – DK7 do m. Grójec.

TAGI:

Komentarze (12):

???; 24 maja 2016, 12:41

Kto tym nierobom pozwala notorycznie blokować "50"-tkę ?!
Przecież objazdy - to spore koszty dla kierowców (którzy akurat nie mają ze sprawą nic wspólnego),

Odciąć im prąd i po sprawie!

123566; 24 maja 2016, 14:07

Powinni iść protestować w taki sposób pod organ odpowiedzialny za wyznaczenie linii, a nie pod gminą Pniewy, przecież to nic nie da. Przejazd kierowcą utrudniają tylko.

...; 24 maja 2016, 14:08

Odłączyć wam elektryczność ... złośliwe nieroby ...

...; 24 maja 2016, 14:09

Idiotów nie brakuje ... !
Najlepiej ... wyjść na ulicę i utrudnić życie kierowcom!
Kto na to pozwala ?!

QaZ; 24 maja 2016, 14:09

Może następnym razem rozpędzony TIR - rozpędzi towarzystwo i udrożni ruch ...

drogowiec; 24 maja 2016, 15:16

To nie lepiej stanąć na już zablokowanym rondzie przy A. K. w Grójcu??? Cel osiągniecie, a i kierowcy was nie wyzemszczą, bo korek powstały przez blokadę można zwalić na GDDKiA!!! Wyznaczenie objazdu przez Wilczorudę i Jeziórkę spowoduje dewastację naszych i tak słabych dróg powiatowych, dlatego apeluję do organizatorów tego zamieszania o rozum bo będziecie obciążeni kosztami remontów!!!!! A ja was namierzę i wyegzekwuję!!!!!

...; 24 maja 2016, 15:49

Niech sobie protestują na środku drogi, ale w tym czasie proponuję nie zatrzymywać rozpędzonych TIR-ów!

PROTEST PRZECIW 400KV; 25 maja 2016, 00:08

W NIEDZIELĘ 29 MAJA BLOKADA DROGI WOJEWÓDZKIEJ GÓRA KALWARIA-WARKA W MIEJSCOWOŚCI PIASECZNO .POWÓD TEN SAM BUDOWA LINI ENERGETYCZNEJ 400 KV .A PRO PO BLOKOWANIA I JAK ZACZNĄ BUDOWĘ LINI TO W TEDY ZOBACZYCIE JAKIE BĘDĄ UTRUDNIENIA KOMUNIKACYJNE .POZDRAWIAM

Gość; 25 maja 2016, 09:05

No super, współczuję kierowcom, nie dość że początek długiego weekendu gdzie ruch duży to nie dadzą ludziom dojechać do celu. Na dodatek od 18 do 22 jest zakaz dla ciężarówek i wielu chłopakówzmarnuje czas w korkach i na objazdach z powodu protestów to wkońcu nie zdążą dojechać przed 18 do parkingów i wielu może przez to do domów nie wrócić. Gratuluję chamstwa protestujących wobec zwykłych obywateli. Ja rozumiem że macie swoje jakieś powody, bo w Polsce nic nikomu nie pasuje, ale czemu nie pojedziecie zablokować wiekskiej żeby urzędasy nie mogły wrócić do domów? Czemu musicie wyżywać się nazwykłych ludziach, tu na kierowcach, często zawodowych którzy i tak nie mają lekko. A że to trasa tranzytowa, to i zagraniczni widzą jaka to wiocha się tu dzieje. Na wiejską, sejm blokować, albo urzędy tym którzy zdecydowali o budowie, nie utrudniajcie życia zwykłym ludziom bo ludzie obrócą się przeciwko wam.

Do: "Gość"; 25 maja 2016, 10:35

Nareszcie ktoś rozsądnie pisze! ;)

wies; 25 maja 2016, 12:50

komu robią krzywdę kierowcom. a tak naprawdę wypisują bzdury na swoich plakatach i chcieliby mieć prąd w domach i Yellowstone za oknami

protestujący; 26 maja 2016, 20:41

protest jest przeciw zmianom przebiegu linni która przez 10 lat miała przebiegać w zupełnie innym miejscu ale inwestor obliczył ,że wypchnie linnie w sady i zaoszczędzi parenaście milionów na swoje premie -to my mamy siedzieć cicho?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.