Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wakacje, panie profesorze!

28 czerwca 2016; 09:29

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Technikum imienia Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

News will be here

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów Technikum imienia Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, która odbyła się 24 czerwca 2016 roku, uświetnili swoją obecnością: kierownik Katedry Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – dr hab. Ewa Skutnik, proboszcz parafii świętego Izydora Oracza w Nowej Wsi - ksiądz Sławomir Paszowski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Radosław Rak.

Na wstępie pani dyrektor Danuta Borowiec krótko podsumowała wydarzenia mijającego roku. Z satysfakcją podkreśliła, że pięcioro uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - Paulina Cieślak, Aleksandra Feliszek, Dominika Michalak, Karol Osiak i Martyna Pacholczak - realizowało projekty stypendialne w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Otrzymali oni po 4200 zł na zakup pomocy dydaktycznych.

Dwadzieścioro uczniów uzyskało w bieżącym roku szkolnym średnią ocen powyżej 4,4, a dziewięcioro otrzymuje świadectwa z czerwonym paskiem. Najlepszą w szkole jest klasa II Technikum Ekonomicznego i Obsługi Turystycznej, która uzyskała średnią ocen 3,98.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, rodzicom, opiekunom praktyk za trud włożony w codzienną pracę na rzecz kształcenia młodzieży. Życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Do życzeń dołączył się pan przewodniczący Rady Rodziców – Radosław Rak.

Kolejna część uroczystości była z napięciem oczekiwana przez uczniów, bo oto ich pracowitość, systematyczność i zdolności miały zostać docenione.

Nagrody za najlepsze wyniki w nauce otrzymali: w klasie II Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej - Paulina Cupryjak (najwyższa średnia ocen w szkole – 5,4), Paulina Kępka (5,0), Dominika Michalak (5,0), Marta Szymańska (4,8), Klaudia Krajewska, Jakub Stolarek, Izabella Rybicka, Justyna Kordas, Karolina Dziekan, Bożena Czarnecka; w klasie I Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Ekonomicznego - Monika Papierowska (4,89), Monika Zielińska, Wiktoria Czamara, Paulina Sekuła, Laura Tulo, Aleksandra Krześniak; w klasie I Technikum Ogrodniczego - Aleksandra Posiadła (4,86), Lidia Zdziarska, Dominika Górzyńska, Wojciech Dominiak; w klasie III Technikum Geodezyjnego i Technikum Architektury Krajobrazu – Patryk Brzeziński (4,87), Paulina Cieślak (4,76), Weronika Opałka (4,75), Adela Kowalska, Natalia Sobocińska, Kinga Mrozowska, Michał Piwowarek, Adrianna Polesiak, Patrycja Jasiówka; w klasie II Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Ogrodniczego – Przemysław Dziubiński, Aleksandra Feliszek i Jakub Uljasz; w klasie II Technikum Ogrodniczego – Paweł Tworek.

Następnie nagrody otrzymali uczniowie reprezentujący szkołę w olimpiadach i konkursach zewnętrznych. Michał Piwowarek, Paulina Cieślak i Natalia Sobocińska z klasy III Technikum Geodezyjnego otrzymali nagrodę za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Geodezyjnym w Olsztynie – „Geopodchody 2016” organizowanym przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Uczniowie zdobyli indeksy Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Weronika Opałka z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu została nagrodzona za zajęcie V miejsca na szczeblu okręgowym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Nagrodzono również uczniów za wyniki w licznych konkursach szkolnych.

Po wręczeniu nagród głos zabrał Adam Potakiewicz, który w imieniu Samorządu Uczniowskiego podziękował nauczycielom za pracę i złożył życzenia dobrego wypoczynku.

Z kolei pani dr hab. Ewa Skutnik pogratulowała wyników uczniom i zaprosiła do odwiedzania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w jej jubileuszowym roku.

Dopełnieniem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy II Technikum Ogrodniczego i Architektury Krajobrazu.

Możemy już tylko dodać za Julianem Przybosiem:
„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!”

Barbara Frydrych

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.