Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci z Grójca

11 września 2023; 13:28

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

O tym, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, mogły się przekonać dzieci z Gminy Grójec. Przygotowany przez Grójecki Ośrodek Kultury program pt. „Wakacyjny Nudołamacz” obfitował w wycieczki i warsztaty, ale na tej ofercie się nie skończyło.

Dzieci odwiedziły słynne na całą Polskę Orientarium w Łodzi i podziwiały jedyną w swoim rodzaju kąpiel słoni.  Dorośli może nie wiedzą, co to jest kapibara, a  dzieciom dane było spotkać ją osobiście. Sam zwierzak zdziwiony był taką sławą i aplauzem. Cóż, popularność ma swoją cenę, więc dzielnie pozował do zdjęć.  

Inną, równie fajną przygodą okazała sie wyprawa do FRAJDALANDII pod Sochaczewem. Oprócz zabawy, wizyty w mini ZOO, uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie sokolniczym, który  wywołał wiele emocji i na długo zapadnie w pamięć.  

Trzecia wycieczka zaprowadziła nas do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu oraz Zamku w Chęcinach. Każdy zna warszawskie Centrum Nauki Kopernik, nieprawda? Okazuje się jednak, że podobnych miejsc w kraju jest wiele.  Dzieci wzięły udział w warsztatach „Lipa i brzoza bywa zazdrosna, że na kaszel najlepsza jest sosna”.  

Powodzeniem cieszył się cykl warsztatów w Ogródku Jordanowskim. Dzieci, wraz z rodzicami i opiekunami,  uczestniczyły w tworzeniu recyklingowych zabawek,  skarpetkowo-rękawiczkowych potworków  czy cudnych portretów swoich pupili.

Tradycyjnie całość otwierał i kończył happening pełen zabawy. Był festiwal kolorów  Holi,  do tego wykręcane balonowe cuda, tor przeszkód z nagrodami, pokazy- eksperymenty, ale też,  dzięki współpracy z Sanepidem w Grójcu, coś o zdrowiu.

Dodajmy jeszcze, iż dzięki wsparciu Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gościliśmy Teatr Forma  ze spektaklem z zakresu profilaktyki zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia pt. „Patrol zdrowy do działania gotowy”. Całości towarzyszyły maskotki Rysia, Krzysia, Żubra Bajko i Pszczółki Mai oraz liczne zabawy animacyjne.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.