Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci z Grójca

11 września 2023; 13:28

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

O tym, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, mogły się przekonać dzieci z Gminy Grójec. Przygotowany przez Grójecki Ośrodek Kultury program pt. „Wakacyjny Nudołamacz” obfitował w wycieczki i warsztaty, ale na tej ofercie się nie skończyło.

News will be here

Dzieci odwiedziły słynne na całą Polskę Orientarium w Łodzi i podziwiały jedyną w swoim rodzaju kąpiel słoni.  Dorośli może nie wiedzą, co to jest kapibara, a  dzieciom dane było spotkać ją osobiście. Sam zwierzak zdziwiony był taką sławą i aplauzem. Cóż, popularność ma swoją cenę, więc dzielnie pozował do zdjęć.  

Inną, równie fajną przygodą okazała sie wyprawa do FRAJDALANDII pod Sochaczewem. Oprócz zabawy, wizyty w mini ZOO, uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie sokolniczym, który  wywołał wiele emocji i na długo zapadnie w pamięć.  

Trzecia wycieczka zaprowadziła nas do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu oraz Zamku w Chęcinach. Każdy zna warszawskie Centrum Nauki Kopernik, nieprawda? Okazuje się jednak, że podobnych miejsc w kraju jest wiele.  Dzieci wzięły udział w warsztatach „Lipa i brzoza bywa zazdrosna, że na kaszel najlepsza jest sosna”.  

Powodzeniem cieszył się cykl warsztatów w Ogródku Jordanowskim. Dzieci, wraz z rodzicami i opiekunami,  uczestniczyły w tworzeniu recyklingowych zabawek,  skarpetkowo-rękawiczkowych potworków  czy cudnych portretów swoich pupili.

Tradycyjnie całość otwierał i kończył happening pełen zabawy. Był festiwal kolorów  Holi,  do tego wykręcane balonowe cuda, tor przeszkód z nagrodami, pokazy- eksperymenty, ale też,  dzięki współpracy z Sanepidem w Grójcu, coś o zdrowiu.

Dodajmy jeszcze, iż dzięki wsparciu Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gościliśmy Teatr Forma  ze spektaklem z zakresu profilaktyki zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia pt. „Patrol zdrowy do działania gotowy”. Całości towarzyszyły maskotki Rysia, Krzysia, Żubra Bajko i Pszczółki Mai oraz liczne zabawy animacyjne.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...
We wtorek strajk rolników! Będzie blokada S7 Policja ostrzega we wtorek 27 lutego przed utrudnieniami na...
Burza na sesji Rady Miejskiej w Grójcu! Mieszkańcy: oddajcie milion na Aroniową W poniedziałek 26 lutego Rada Miejska w Grójcu na wniosek...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.