Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Warecka dzielnicowa nominowana do tytułu Mazowieckiej Lady D

15 czerwca 2023; 21:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Asp. Aneta Ścisłowska – dzielnicowa z Komisariatu Policji w Warce została nominowana do tytułu "Mazowieckiej Lady D." w kategorii "Życie Społeczne". Wczoraj uczestniczyła w IV Gali konkursu Mazowiecka Lady D. oraz Mazowiecki Gentleman D.

News will be here

Po raz czwarty Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zorganizowało konkurs Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek, w którym nagrodzone zostały kobiety z niepełnosprawnościami i te działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Szansę udziału w konkursie po raz drugi mieli również mężczyźni, którzy w tych samych kategoriach będą starać się o zdobycie tytułu Mazowieckiego Gentlemana D. Kandydatów i kandydatki do konkursu można było zgłaszać do 30 kwietnia 2023 r.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). Sam konkurs zainicjowany był w 2002 roku w Katowicach przez Marka Plurę – senatora X kadencji, polskiego polityka, psychoterapeutę, a przede wszystkim działacza społecznego. Nazwa oraz patron pozostały przeniesione na grunt Mazowsza za zgodą organizatorów konkursu i rodziny Krystyny Bochenek – długoletniej przewodniczącej kapituły konkursu.

Wczoraj, 14 czerwca 2023 r. w Jabłonna Palace odbyła się IV Gala konkursu Mazowiecka Lady D. oraz Mazowiecki Gentleman D. Zaproszenie na uroczystość otrzymała również asp. Aneta Ścisłowska, która została nominowana przez osoby działające w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Warce za całokształt pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Warecka Dzielnicowa cały czas współpracuje z podopiecznymi Warsztatów organizując różnego rodzaju spotkania i akcje.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.