Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Warka: Starsze małżeństwo niemal nie straciło oszczędności życia

14 września 2016; 14:27

Informacja prasowa

0 komentarzy

Policja (fot. KWP Radom) Policja (fot. KWP Radom)

Co jakiś czas Policja odnotowuje kolejne przypadki oszustw, gdzie przestępcy podszywając się pod pracowników administracji, znajomych członków rodziny czy policjantów, cel zawsze mają ten sam - okraść seniorów. Często zabierając im oszczędności całego życia. Tak też było wczoraj w Warce. Dlatego policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin o czujność i ostrożność.

News will be here

Polecamy

Przykładem może być wczorajsze zdarzenie z Warki, gdzie tylko dzięki przychylności losu starsi ludzie nie stracili oszczędności życia. Sytuacja wyglądała klasycznie jak na sposób działania oszustów. Do 78-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna podając się za kuriera. Za chwilę do kobiety zatelefonował kolejny mężczyzna przedstawiając się za policjanta z Góry Kalwarii. Głos w telefonie tłumaczył, że zajmuje się rzekomymi oszustwami kuriera, z którym kobieta przed chwilą rozmawiała. Przekonywał, że aby pomóc w jego ujęciu seniorka musi wyjąć z banku wszystkie swoje pieniądze i przekazać je właśnie jemu – policjantowi. Kobieta niewiele się zastanawiając wraz z mężem poszła do banku i podjęła oszczędności. Po czym czekała na dalsze instrukcje. Jednak z powodu, iż oszuści z jakiegoś powodu już się nie odezwali to małżeństwo udało się do Komisariatu Policji w Warce by przekazać gotówkę. Po wysłuchaniu historii dla prawdziwych policjantów wszystko stało się jasne. Małżeństwo miało paść ofiarą kolejnych oszustów. Starsi ludzie byli gotowi oddać kilkadziesiąt tysięcy złotych oszustom, którzy bez skrupułów chcieli wykorzystać dobroć i łatwowierność starszych ludzi.

Biorąc pod uwagę opisane zdarzenie policjanci apelują i przestrzegają przed nieznajomymi osobami dzwoniącymi, pukającymi do drzwi domu czy mieszkania. Jak widać nie wszyscy mają uczciwe zamiary. Policja apeluje do wszystkich osób, zwłaszcza starszych, aby zachowali więcej ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi. Natomiast rodziny prosimy o to by uświadamiali swoich bliskich o możliwych zagrożeniach. Tłumaczmy by nie wierzyć obcym osobom, które przedstawiają różne historie, na koniec których proszą o pieniądze. Uczmy na co zwrócić uwagę i jak się zachować w razie gdy mamy do czynienia z oszustami.

I najważniejsze to pamiętajmy, że POLICJA NIGDY NIE ŻĄDA PIENIĘDZY na jakikolwiek cel !!!

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...
Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.