Większość sklepów w Centrum Janki ponownie otwartych

4 maja 2020; 13:24

Informacja prasowa

0 komentarzy

Centrum Janki (fot. materiały prasowe)

Decyzją Rady Ministrów, na mocy rozporządzenia z dnia 2 maja 2020, Centrum Janki znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od dnia 4 maja otwarte są sklepy i wybrane punkty usługowe, z wyłączeniem salonu fryzjerskiego, zakładu kosmetycznego, biura podróży i lokali rozrywkowych (kino Cinema City). Restauracje oraz lokale gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi „na wynos”. Centrum Janki nadal stosować będzie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.

Od 4 maja, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020, Centrum Janki znosi część ograniczeń w handlu. W celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa i komfortu zakupów, wybrane lokale i usługi nadal będą wyłączona z użytkowania. Obowiązują również ścisłe procedury higieniczne, mające chronić wszystkich użytkowników obiektu – klientów, personel sklepów oraz personel pomocniczy.

Po weekendzie majowym otwarta została duża część sklepów i punktów usługowych. Obowiązują w nich ściśle określone zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim odnoszące się do limitów osób przebywających na ich terenie. Zamknięte pozostają punkty i lokale rozrywkowe – w Centrum Janki  do odwołania nieczynne będzie kino Cinema City. Punkty handlowo – usługowe zlokalizowane w pasażach centrum będą otwarte, jeśli spełnią wymogi bezpieczeństwa określone w rozporządzeniu.

Częściowo udostępniona klientom zostanie strefa restauracyjna. Zlokalizowane w niej restauracje i bary będą świadczyć usługi jedynie w formule zakupów na wynos. Na terenie całego centrum obowiązywać będzie całkowity zakaz spożywania posiłków i napojów, a wszystkie stoły i krzesła w strefie food court będą do odwołania wyłączone z użytkowania.

ZDROWY DYSTANS

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w centrach handlowych, wprowadzonych przez nowe rozporządzenie, jest ograniczenie liczby klientów – 1 osoba przypada na 15 m² powierzchni.  W Centrum Janki liczba ta jest na bieżąco monitorowana dzięki zaawansowanym systemom liczącym. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu przemieszczania się po budynku otwarte są wszystkie wejścia do budynku. Utrzymanie wymaganego, dwumetrowego dystansu między klientami gwarantują szerokie korytarze, z których dodatkowo usunięte zostały strefy wypoczynkowe. W utrzymaniu bezpiecznej odległości pomagają również umieszczone na podłodze centrum naklejki, wytyczające między innymi kolejki przed hipermarketem czy lokalami w strefie restauracyjnej. W poszczególnych sklepach o stosowanie się do przepisów i utrzymanie limitów klientów dba personel.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.