Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wilgotnościomierz do drewna

10 kwietnia 2019; 11:42

Materiał promocyjny

Od dnia 29 marca 2019 roku Straż Miejska posiada na wyposażeniu nowoczesny, elektroniczny miernik wilgotności drewna wilgotnościomierz HIT-3, którym można dokonać pomiaru wilgotności ponad 200 gatunków drewna. Urządzenie posiada świadectwo wzorcowania wykonane przez Wydział Termodynamiki Okręgowego Urzędu Miar w Krakowie.

News will be here

Będzie ono wykorzystywane podczas przeprowadzanych przez strażników kontroli palenisk domowych do sprawdzania wilgotności drewna wykorzystywanego jako opał.

Przypominamy, że Uchwałą nr 162/17 z dnia 24.10.2017 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął tzw. uchwałę antysmogową, wprowadzającą na obszarze województwa mazowieckiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Uchwałę opublikowano w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z dn. 27.10.2017r. poz. nr 9600.

Z dniem 1 listopada 2018 roku strażnicy miejscy uzyskali uprawnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego za brak przestrzegania ograniczeń, nakazów lub zakazów określonych w uchwale antysmogowej (art. 334 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku –  Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018r. poz. 799, z późn. zm.). Osoba naruszająca przepisy uchwały może zostać ukarana mandatem do 500 zł lub grzywną do 5000 zł.

Komendant Straży Miejskiej
Andrzej Jakubiak

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.