Zarzut kradzieży biżuterii usłyszał 29-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna włamał się do domu pod Warką i ukradł złoto o wartości 25 tysięcy złotych. Wareccy policjanci przedstawili mu zarzuty oraz odzyskali część utraconego mienia.
W ubiegłą środę w jednym z domów w gminie Warka doszło do kradzieży złotej biżuterii o wartości 25 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników, którzy pojechali na cmentarz. Do wnętrza budynku dostał się przez uchylone okno.
Wareccy policjanci w wyniku sprawnych działań operacyjnych już następnego dnia zatrzymali mieszkańca Radomia. Mężczyzna część kosztowności posiadał przy sobie. Ustalono także, że resztę biżuterii sprzedał w lombardzie.
Okazało się, że 29-latek działał w recydywie, posiadał już wyrok za podobny czyn. Policjanci prowadzący dochodzenie zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania kradzieży w recydywie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast warunki recydywy zwiększają wymiar kary.
nadkom. Agnieszka Wójcik












17 godzin temu
PILNE! Karambol na S7 Grójec - Białobrzegi. Droga zablokowana
18 godzin temu
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
wczoraj, 18:16
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 12:54
Będzie Lidl w Grójcu? Mamy odpowiedź sieci
3 dni temu
Ogłoszenia