Wniosek do starostwa w sprawie Stowarzyszenia TKKF

5 grudnia 2016; 14:03

14 komentarzy

Do Starostwa Powiatowego w Grójcu wpłynął wniosek złożony drogą elektroniczną przez jednego z naszych reporterów - Szymona Wójcika. Pismo dotyczy dotacji dla stowarzyszenia Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Grójcu.

Postanowiłem zająć się sprawą umów na wykonywanie zadań publicznych, jakie zawierało Starostwo Powiatowe w Grójcu ze stowarzyszeniem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Grójcu. Igor Downar - Zapolski z firmy Promostrada Sp. z o.o.  zwrócił moją uwagę na pewne nieścisłości związane z tymi umowami. Jego firma zajmowała się organizacją strefy atrakcji dla dzieci  w pikniku grójeckim na zakończenie lata 2014 r.  ("Pożegnanie Lata z Gwiazdami"). Organizator atrakcji wystąpił również do miasta i starostwa z prośbą udostępnienie informacji o umowach i przetargach starostwa i miasta ze stowarzyszeniem.

Wniosek do Starostwa Powiatowego w Grójcu o udostępnienie informacji w trybie ustawowym:Z treści umów wynika, że starostwo przekazało 25 tys. zł dotacji w latach 2014- 2015 na różne zadania publiczne m.in.: piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka, turnieje, olimpiady oraz obozy sportowe.  W roku 2014 były to umowy zawierane z ówczesnym starostą Marianem Górskim. Na sport i rekreacje przekazano łącznie 15 tys. zł.  W następnym roku była to suma 10 tys. którą przekazał starosta Marek Ścisłowski.


Wątpliwości budzą dosyć niechlujnie sporządzone umowy oraz faktury, które jak wynika z dokumentacji, były wystawiane na Starostwo Powiatowe, a nie na zleceniobiorcę czyli Stowarzyszenie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Ponadto zgodnie ze statutem stowarzyszenia do podpisywania tego typu umów potrzebni są dwaj członkowie zarządu TKKF. Na każdej z umów widnieje jedynie podpis  i pieczątka prezesa zarządu,  Andrzeja Woźniaka.

Poniżej zapis ze statutu Stowarzyszenia:


Ponieważ ciężko było mi znaleźć jakiekolwiek informacje o organizowanych obozach, turniejach i olimpiadach w Internecie poprosiłem o komentarz prezesa TKKF. Pan Woźniak odmówił. Poprosiłem go o też udostępnienie dokumentacji księgowej dotyczących dotacji, i tutaj również spotkałem się z odmową.


Zgodnie z ust. 1 umowy mówi o tym, że zleceniobiorca jest zobowiązany do prowadzenia wyodrębnionej dokumentacji ewidencji księgowo- finansowej z zas. z ust. z 1994 r. o rachunkowości ( DZ. U. z 2009r. Nr 152, poz 1223 z późń. zm.) – jeden z zapisów w zawieranych umowach ze StarostwemPrezes nie chciał również wskazać, gdzie odbywał się obóz dla specjalnie uzdolnionej młodzieży 2014 r. czy też obóz szkoleniowo- wypoczynkowy z zakresu zagrożenia zdrowia i życia w 2015 r.

W środę 30 listopada zwróciłem się z tą sprawą do Starostwa Powiatowego w Grójcu w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Wystąpiłem o udostępnienie następujących informacji:

 

Dokumentacja księgowa wszystkich dotacji udzielonych TKKF.
Jak przebiegała kontrola zadania publicznego ze strony zleceniodawcy tj. Starostwa Powiatowego?
Gdzie są sprawozdania z przebiegu wykonywanych zadań  publicznych?
Gdzie zostały wykonane wszystkie zadania publiczne?
Dlaczego na każdej umowie widnieje tylko jeden podpis członka zarządu TKKF? (Zgodnie z ust. 33 Statutu Stowarzyszenia powinny być co najmniej 2 podpisy członków)

 

 

TAGI:

Komentarze (14):

...; 5 grudnia 2016, 17:41

Brawo weź się za nich

jak zwykle; 5 grudnia 2016, 18:56

Panowie jak można korzystać z pomocy publicznej i nie mieć na to dokumentacji. Starosta ma rację prosząc o te materiały. Nic nie mają i nie pamiętają ???????

Dawid; 5 grudnia 2016, 22:02

Dobrze działasz, wytrwałości i odwagi :) ośmiesz ich za oszustwa! powodzenia!

do jak zwykle; 5 grudnia 2016, 23:16

Chyba, tym razem nie będzie jak zwykle, końca nawet się nikt nie spodziewa, może być różnie, to były publiczne pieniądze i obecnie rządzący w kraju bardzo lubią takich cwaniaków w białych kołnierzykach. Może być ciekawie w najbliższym czasie, oj ciekawie.

opozycja patrzy; 6 grudnia 2016, 09:23

Teraz ważny ruch starosty chyba musi kogoś powiadomić jeżeli tego nie zrobi to może być niedopełnienie obowiązków i bedzie jeszcze ciekawiej...

TKKF; 6 grudnia 2016, 09:40

nie działał sam, miał parasol ochronny przecież, wszyscy liczyli na swój kawałek tortu niesionego przez TKKF - tania kampania wyborcza

ktos; 6 grudnia 2016, 10:57

Juz dawno ktos sie nimi powinien zajac dobrze ze znalazla sie osoba ktora sie za nich wezmie tylko zeby nie zwlekac zbyt dlugo Bo jak zawsze wszystko zamiota pod dywan

realista; 6 grudnia 2016, 14:54

Nie przeceniał bym możliwości redaktora. Nikt mu nie odpowie na pisma, a na pewno nie prezes, bo nie ma takiego obowiązku. Coś mi się wydaje, że Promostrada walczy o swoje pieniądze i podpuszcza redaktora. Ale OK, niech starosta odpowie dlaczego jak już dał te pieniądze, to na jakiej podstawie zatwierdził rozliczenie roku obrachunkowego 2014. Rewident te faktury chyba widział?

Jeszcze większy realista; 6 grudnia 2016, 15:07

Realisto chyba nie zrozumiales o co w tej sprawie chodzi. Niechlujne umowy itp. to pikus! Najwazniejszy problem to sprawozdania z imprez, ktore mialy sie odbyc za publiczne pieniadze. Kto w nich uczestniczyl, kto dostal nagrody, czy faktycznie takie zawody i wyjazdy sie odbyly!

ok; 6 grudnia 2016, 17:04

Dotacje nie powinny być przyznane ze względów formalnych tylko jeden podpis pod wnioskiem TYLE W TEMACIE

choroba; 6 grudnia 2016, 23:47

tym razem to już i L4 nie pomogą $, to są publiczne pieniądze to już i prokurator z urzędu ma sprawe, jeśli wykryją nieprawidłowości, ale to trzeba udowodnić, oczerniać zawczasu nie można nikogo

Obiektywny; 7 grudnia 2016, 20:17

Dlaczego Realisto prezes nie ma takiego obowiązku? Zgodnie z ustawą o informacji publicznej, taki obowiązek spoczywa nie tylko na organach publicznych ale również na podmiotach które są finansowane z pieniędzy publicznych. Jeśli poszczególne podmioty nie udostępnią to na koniec zawsze może rozstrzygnąć spór Wojewódzki Sąd Administracyjny i ewentualnie zobowiązać te podmioty do złożenia odpowiedzi. Wówczas brak odpowiedzi albo nieudzielenie odpowiedzi może skutkować bezczynnością i nałożeniem kary pieniężnej.

gosc; 9 grudnia 2016, 11:15

Organem kontrolnym dla Stowarzyszeń jest ... Starostwo Powiatowe. Uha ha

Kam....; 11 grudnia 2016, 21:41

mi też jest winny zgłaszam sprawę do sadu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

600-lecie Grójca: w piątek symultana szachowa z Mistrzem Polski Juniorów Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Grójecki Ośrodek...
Zmiany w gospodarce odpadami Pomimo zbliżającego się ochłodzenia związanego z nadchodząc...
Utrudnienia w ruchu w mieście podczas Jubileuszu 600-lecia Grójca Od piątku trzeba spodziewać się utrudnień w ruchu w mieście...
Zabezpieczyli podróbki o wartości 10 mln zł Dwa magazyny z kosmetykami, odzieżą, zegarkami, biżuterią i...
Repertuar kina GOK 20-22 września 2019 Toy Story 4, Na bank się uda oraz Pewnego razu w Hollywood...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

PRACOWNIK MAGAZYNU / MAGAZYNIER -bez... HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca w Niemczech bez znajomości... ZNAJDŹ Z NAMI PRACĘ W NIEMCZECH!


Firma Personal-Werk...
Nie dostałeś kredytu w swoim Banku?... Jeśli masz kredyty, pożyczki pozabankowe oraz chwilówki ta oferta jest...
Kelner/kelnerka-praca w Niemczech Kawiarnia Cafe Lange poszukuje pracowników na stanowisko Kelner/ Kelnerka

Firmy z Grójca i okolic

Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.