Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wojewoda Konstanty Radziwiłł pisze do burmistrza Mogielnicy ws. szkoły w Kozietułach

1 października 2021; 16:39

Informacja prasowa

2 komentarze

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w Kozietułach (fot. SW) Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w Kozietułach (fot. SW)

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wziął udział w spotkaniu (30 września br.) z dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz rodzicami dzieci, które uczęszczają do Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Kozietułach. W spotkaniu uczestniczył również Senator RP Stanisław Karczewski.

News will be here

Wojewoda z niepokojem przygląda się sytuacji, w jakiej znalazły się placówki prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kozietuły i Okolic. Przypomnijmy, że Burmistrz Miasta i Gminy Mogielnica nałożył na szkołę niepubliczną czynsz za zajmowany przez nią dotąd nieodpłatnie budynek.

Wojewoda Mazowiecki 10 września br. skierował do Burmistrza Miasta i Gminy Mogielnica pismo, w którym wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją, jaka ma miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kozietułach oraz poprosił o zweryfikowanie jego stanowiska, biorąc pod uwagę wartość jaką Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Niepubliczne Przedszkole Promyczek w Kozietułach ma dla mieszkańców. Dlatego też Wojewoda uznał za całkowicie niezrozumiałą, przygotowaną przez Burmistrza, umowę najmu dla wspominanej Szkoły, która może doprowadzić do jej zamknięcia. Wojewoda zaznaczył, że biorąc pod uwagę historię powstania Szkoły i fakt, że była ona związana z likwidacją przez gminę działającej wcześniej Publicznej Szkoły Podstawowej i podjętą społeczną inicjatywą jej ocalenia przez mieszkańców, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Kozietuły i Okolic, za naturalne należy uznać użyczenie budynku i działki nieodpłatnie przez gminę Mogielnica.

Ponadto z informacji, które posiada Wojewoda wynika, że wspominane Stowarzyszenie, przez lata finansowało remont placówki i doposażało ją, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki. Dodatkowym argumentem dla wsparcia szkoły przez władze gminy, powinno być także to, że uczą się w niej uczniowie z niepełnosprawnością, a placówka cieszy się dobrą opinią, co potwierdza Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wojewoda uważa, że zarządzanie budżetem gminy nie może odbywać się z pominięciem interesu społecznego.
 
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

TAGI:

Komentarze (2):

Odwołajcie burmistrza; 1 października 2021, 19:16

https://www.google.pl/amp/s/samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/388103,Jak-odwolac-ze-stanowiska-wojta-burmistrza-prezydenta.html.amp?espv=1

Były mieszkaniec; 1 października 2021, 20:18

Może powinno się go skierować na jakieś badania.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.