Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wójt gminy Pniewy napisał do nauczycieli

12 kwietnia 2019; 20:12

Grojec24.net

31 komentarzy

Wyrażanie niezadowolenia z otrzymywanego wynagrodzenia nie powinno się odbywać kosztem dzieci - czytamy w piśmie wójta gminy Pniewy w sprawie strajku nauczycieli.

News will be here

Ireneusz Szymczak uważa, że porozumienie, które zozostało podpisane z oświatową "Solidarnością" jest rozsądnym kompromisem.

Wójt przypomina także za Kartą Nauczyciela, że "Nauczyciel obowiązany jest rzetelnie realizować zadania zwiazane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą...". - Bycie nauczycielem jest misją i to właśnie od Państwa pracy i zaangażowania zależy jakie młodzi ludzie będą prezentowali postawy w przyszłości - dodaje.

TAGI:

Komentarze (31):

popieram; 12 kwietnia 2019, 20:49

Mądry włodarz, brawo

Milo; 12 kwietnia 2019, 21:26

co by takich włodarzy mądrych rozsądnych więcej

Wgr2019; 12 kwietnia 2019, 21:33

Burmistrz Grójca powinien przeczytać to pismo zamiast obiecywać wynagrodzenie za brak obecności w pracy

Wszechświat ; 12 kwietnia 2019, 21:58

Wszystko git, bycie wójtem to też MISJA... Niech pracuje z tej misji, kasę ma z gospodarstwa - rodzinę utrzyma. Każdy samorząd dokłada do oświaty, to wina rządu nie nauczycieli.

Pytanie; 12 kwietnia 2019, 22:01

Mnie ciekawi relacja diet radnych maści wszelakiej do pensji nauczycieli.

Belfegor; 12 kwietnia 2019, 22:33

Zrobić oceny pracownicze dla belfrów. Zwolnić 20% najsłabszych podwyższyć pozistałym pensje.

KUSY; 13 kwietnia 2019, 08:27

Nauczyciele nie dajcie się zastraszyć, jak Wójt jest taki mądry, to niech zapisze się do Solidarności.

Remi; 13 kwietnia 2019, 09:59

Napisał kolejny który pracuje dla idei

40%; 13 kwietnia 2019, 10:01

A ile ten włodarz zarabia.

Do belfegor; 13 kwietnia 2019, 10:34

To samo zrobic z radnymi, urządnikami, posłami, wójtami.... Ocena nie przez tępy naród tyko merytoryczna.

prawda; 13 kwietnia 2019, 12:36

Nikt nikomu nie zabrania strajkować Ale obrażanie na forach nauczycieli jest niegodziwe i niezgodne z zasadami etycznymi i religii chrześcijańskiej. Różnica między pracą polityka a nauczyciela jest taka ze nauczyciel odpowiada za dzieci a polityk za nic nie odpowiada. Moze zadluzyc gminę moze zaszczuwac jednych na drugich..... Mówią ze dzieci sa najwazniejsze ZGODA Jestem za zrownaniem pensji wlodarzy miast gmin poslow ministrow z pensjami nauczycieli I WTEDY NALEŻY WPROWADZIĆ ZAKAZ STRAJKOWANIA

kij; 13 kwietnia 2019, 13:25

Włodarz to kolejny biedny sadownik z pensyjką publiczną.

Do prawda; 13 kwietnia 2019, 15:23

Jeszcze lepiej zrównać wszystkich, tak żeby nikt nie był mądrzejszy, nie miał powodów do zawiści i strajków. Upaństwowić żony, mężów i dzieci, ziemię, miasta, wsie. Dać wszystkim wedle potrzeb. Wtedy i ty byłbyś szczęśliwy a związki zawodowe nie miałyby co robić, politycy by nie kradli a bogactwo rosłoby z prędkością światła.

Olek; 13 kwietnia 2019, 17:05

Podnieść pensje Broniarzowi o 30% A CO TAKI PRACOWITY

mieszkaniec; 13 kwietnia 2019, 17:36

Panie Szymczak nie dorósł Pan do sprawowania funkcji Wójta. Skoro odbiera Pan strajk nauczycieli negatywnie to powinien Pan zrezygnować z pieniędzy podatników. Proszę przeznaczyć je dla osób potrzebujących. Praca dla samorządu lokalnego jest misją. Jest Pan bezwstydnym HIPOKRYTĄ.

ola; 13 kwietnia 2019, 17:42

Mieszkańcy gminy Pniewy nie wstyd Wam kogo wybraliście? ??? Pisowski lizus. ...

Milo; 13 kwietnia 2019, 17:56

A no zyrkom w okienko mówiące. I co tam ?. A to nasza inteligencyja belferska pozakładała jakość łach i muczy jak krowa, drugi kwiczy jak prosiak, śpiwo chu.. chu.. Toć taki to przykłod młodym?. Toć pajace nie belfry. No takie strachy mają nauk moim dziatkom dawać?. Sami sobie poszanowanie psujeta

Czykk; 13 kwietnia 2019, 18:24

O takiego włodarza wlaczyłem.
Popieram decyzję Pana Szymczaka.

Ma mój glos w nastepnych wyborach, brawo!!!

Do kij ; 13 kwietnia 2019, 18:27

Kij to cienki kołek. Tak więc cienki kołku powiedz nań czy jesteś bogatym sadownikiem, który nie lubi biednych czy nie lubi pensyjek publicznych. I powiedz nam jeszcze czy masz ochotę praciwać na publicznej pensyjce, bo tak zachwycasz inteligencją, że masz wielkie szanse na dobre stanowisko. A może nie masz na to czasu, bo zwiększasz nieustannie swoją produkcję sadowniczą? A może wystarcza ci tylko żłopaniem piwa, gruby brzuch i hejtowanie od czasu do czasu? Głupawy kiju, po jakiego kija chodzą po świecie tacy obnażający swą durnotę plugawcy jak ty? Umiesz odpowiedzieć?

Belfegor; 13 kwietnia 2019, 20:19

To co? Dajemy nauczucielom, bo chcą? Ja też chcę, kto mi da? Pensum obniżamy i przyjmujemy więcej do pracy. Niech będzie jeden nauczyciel na jedno dziecko, a dlaczegóż by nie? Przecież dobro dziecka najważniejsze jest. W końcu aspirujemy do pozycji prymusa w Europie, niech od belfrów się zacznie.

Belfegor bis; 13 kwietnia 2019, 20:41

A jak tak sobie myślę, że jeżeli na jednego nauczyciela w Polsce przypada 12 uczniów i dużo z tych uczniów ma jeszcze dodatkowych nauczycieli na korepetycjach, to tak naorawdę na jednego nauczyciela przypada jeszcze mniej uczniów, może 10 może 9. Chociaż to ci sami nauczyciele są, to tak jakby byli nowi i to już rekord świata jest. I gdyby policzyć jeszcze wydatki na te korepetycje, mamy kolejny rekord - najdroższą edukację w tej Europie. A jeszcze wydatki na wszystkich Broniarzy policzyć i mamy najbardziej uprzywilejowaną profesję, grupę zawodową ciągle żądającą więcej i więcej. Brawo, brawo.

do ola; 13 kwietnia 2019, 21:08

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hm; 13 kwietnia 2019, 23:14

Tylko jakoś włodarze gmin czy miast nie wyszli strajkować jak im zabrano 20% pensji. Gdzie oprócz 40 godzin tyg. Znacznie więcej pracują i nie jestem żadnymz nich tylko zwykłym szarym człowiekiem któremu jest wstyd za nauczycieli bo to że strajkuja to żaden przykład dla młodzieży bo to nie jest walka o swoje tylko manipulacja polityczna.

Do wójta Wazeliny; 14 kwietnia 2019, 08:29

To pisemko to nie jest list "do nauczycieli". Prawdziwi adresaci są na dole pisemka to panie minister i kurator mazowiecka. Wójt pokazał postawę służebną wobec władzy licząc, że ktoś to zauważy i pomoże mu to w osobistej karierze. Brawo panie Wazelina.

Do hm; 14 kwietnia 2019, 08:42

Są włodarze, którzy mogli mieć zerowe pensje a i tak sobie radzili w przeszłości i uchodzą za bardzo bogatych ludzi. I żeby było jasne, zanim zostali włodarzami nie byli bogatymi

Ania ; 14 kwietnia 2019, 10:07

Wytykacie włodarzowi że ma sady, przecież nauczyciele również mają dodatkowe dochody nieopodatowane KOREPETYCJE. Chciałbym zobaczyć, zeznanie roczne nauczycieli którzy te dochody ujęli i opodatkowali. Przecież to jest przestępstwo. Może US weźmie się za to i zacznie sprawdzać wszystkie dochody nauczycieli. Jeśli pamiętam to od nielegalnych dochöw jest 70% podatku. A przecież z podatku płaconych przez społeczeństwo mają podwyżki.

Do do wójta wazeliny; 14 kwietnia 2019, 10:23

Nie wstyd ci wykazywać tak oczywistą kodziarsko- totalną postawę wobec politycznej aktywności nadmiernie roszczeniowych i uprzywilejowanych nauczycieli? Oczywiście nie wstyd, bo trzeba nie mież żadnego wstydu ogólnie w życiu, ani wiedzy i inteligencji, żeby wpisywać się w tak wyraźnie zorganizowany na kształt puczu z 2016 roku protest. Na szczęście coraz więcej nauczycieli zaczyna to rozumieć.

Ale lizus; 14 kwietnia 2019, 22:06

Współczuję mieszkańcom gminy Pniewy takiego PiSowskiego lizusa za wójta. I popieram nauczycieli całym sercem.

Iheu; 15 kwietnia 2019, 06:43

Ciemny lud dalej chce być ciemny bo się boi, że ich ciemnota wyjdzie i wstyd będzie przed dziećmi. Zatem nic nie szkodzi aby być ciemnym. To taka innowacja

zawiedziony; 15 kwietnia 2019, 09:40

Szanowny Panie Wójcie,
Jest to Pana pierwsza i pewnie ostatnia kadencja, niestety zawiódł pan swoich wyborców, włażenie do tyłka pana marszałka nie podoba się w gminie nikomu. Pisze pan pierdoły o tym ile gmina dokłada do subwencji w ministerstwa, czemu są winni nauczyciele?
Obcina pan zajęcia specjalistyczne w szkołach straszy zamykaniem szkół.
Proszę się zastanowić!

Bronek; 15 kwietnia 2019, 10:50

Tez chce pracowac 18 godz. Tygodniowo i miec 3 miesiace urlopu.jezdzic w pracy do kina iteatru i mi

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.