Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w domu dziecka

26 grudnia 2022; 09:40

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli" - słowa Alberta Schweitzera najtrafniej oddają ideę przyświecającą wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią dawać szczęście innym i brać je od obdarowanych dla siebie. W grudniu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej – Domu Dziecka "PANDA" w Kozienicach.

Od wielu już lat pomagamy podopiecznym tej placówki. Niezależnie od trudnej sytuacji ostatnich czasów – pandemia, inflacja – młodzież z Nowej Wsi chętnie i szczerze obdarowuje potrzebujących. 19 grudnia 2021 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu: Natalia Przybysz, Zuzanna Okolus, Kacper Jakubczyk z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista, Bartosz Kudła, Hubert Ignaczak z klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik, Przemysław Stępień z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista, Angelika Piliszek, Ewelina Ukleja, Tomasz Piasecki z klasy czwartej w zawodzie technik ogrodnik wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Marią Kocewiak – odwiedzili Dom Dziecka „PANDA" wKozienicach i przekazali jego podopiecznym prezenty.

W świątecznej paczce znalazły się karty podarunkowe dla każdego podopiecznego, dwa opiekacze do tostów, miód, jabłka i gruszki z sadów uczniów naszej szkoły, soki jabłkowe. Do naszej akcji dołączyli państwo Angelika i Rafał Krzyżanowscy – właściciele Plantacji i Szkółki borówki amerykańskiej w Nowej Wsi – przekazując najbardziej bożonarodzeniowe kwiaty – poisencje, czyli popularne gwiazdy betlejemskie. Wszystkie upominki zachwyciły obdarowanych. Najcenniejszym prezentem okazał się czas, spędzony na wspólnej zabawie, rozmowach z podopiecznymi „PANDY”, śpiewaniu kolęd.

Wszyscy uczestnicy poniedziałkowego spotkania byli szczerze wzruszeni. Dzieci i młodzież z domu dziecka – ponieważ okazano im serdeczność i wsparcie. Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi – ponieważ doświadczyli szczęścia obdarowania innych. Zawsze przeżywamy podobne emocje, pomagając potrzebującym. To najpiękniejsza cecha, która stanowi o naszej wartości.

Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi gratulujemy wytrwałości w realizacji idei wolontariatu. Serdecznie dziękujemy również państwu Angelice i Rafałowi Krzyżanowskim za wsparcie naszej akcji.

Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.