Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wózek kelnerski - jaki wybrać?

6 sierpnia 2019; 16:31

-

Podjęcie decyzji o starcie biznesu gastronomicznego wiąże się z radością, ale i odpowiedzialnością oraz ciężką pracą.

News will be here

Otwarcie, ale i prowadzenie restauracji lub niewielkiego punktu gastronomicznego, to ogromne wyzwanie, ale można mu podołać z odpowiednim nastawieniem, dobrze dobraną strategią, wspaniałym personelem i… wysokiej jakości wyposażeniem. Mowa tutaj oczywiście o wystroju czy typie restauracji, ale i wyposażeniu samej kuchni. Na co zwrócić uwagę i bez jakich sprzętów nie da się wyposażyć swojego lokalu gastronomicznego? Powinieneś zainteresować się tematem wózków gastronomicznych (przejrzyj szeroki zakres dostępnych opcji: https://sklep.technica.pl/wozki-kelnerskie) - dobry wózek kelnerski z pewnością ułatwi wiele kwestii związanych z obsługą zamówień w restauracji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek kelnerski?

Cena wózka kelnerskiego także będzie miała znaczenie dla potencjalnej decyzji o jego zakupie. Oczywiście, im niższa, tym lepiej, jednak ten aspekt nie powinien grać głównej roli jeśli chodzi o wybór takiego sprzętu. Może okazać się bowiem, że za niską ceną stoi bardzo słaba jakość wykonania lub wykorzystanie niebezpiecznych elementów bez atestów, a nawet takich, które emitują opary niebezpieczne dla personelu, potraw, a co za tym idzie - klientów.

Wózki gastronomiczne mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Niektóre z najtańszych opcji to typy plastikowe lub wykonane z innego rodzaju tworzywa sztucznego. Są lekkie, ale także niezbyt odporne na większe zabrudzenia lub niezdolne do uniesienia zbyt dużych ciężarów - a naczynia czy potrawy zdecydowanie taki ciężar mogą dodać.

Niektóre wózki kelnerskie posiadają także dodatkowe funkcjonalności i elementy. Szuflady lub półki pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię roboczą każdego wózka i zmaksymalizować liczbę transportowanych elementów, narzędzi, naczyń czy potraw.

Jeżeli zależy nam na wózku, który ma posłużyć restauracji na lata, warto zdecydować się na zakup wózka kelnerskiego ze stali nierdzewnej. Dlaczego to dobry pomysł? Stal nierdzewna charakteryzuje się wyjątkową trwałością i solidnością, jest w stanie znieść ciężar naczyń czy wysoką temperaturą, a dodatkowo dobrze radzi sobie z wilgocią czy zabrudzeniami - osadami, nieestetycznymi zaciekami czy plamami z tłuszczu. To bardzo istotna kwestia, o której wielu właścicieli restauracji po prostu zapomina, a która odbija sie na użytkowaniu takiego wózka transportowego. Jeżeli posiadamy wózek z plastiku czy z elementami drewna, większe plamy mogą zostawić ślady już na zawsze, pozbawiając wózek pierwotnego wyglądu czy uroku.

Stal nierdzewną bardzo łatwo utrzymać w czystości, a, jak wiemy, higiena w miejscu pracy takim jak kuchnia to podstawa funkcjonowania biznesu gastronomicznego. Czysta kuchnia nie sprawi także problemów w przypadku kontroli, na przykład Sanepidu. Zamiast decydować się jedynie na piękne i szykowne rozwiązania do kuchni, warto postawić na komfort użytkowania i maksymalną funkcjonalność, aby uniknąć potencjalnych kłopotów. Wybór wózka kelnerskiego ze stali nierdzewnej to wydatek, który szybko się zwróci, a sam wózek posłuży co najmniej przez kilka sezonów.

Nie należy oszczędzać na wózku kelnerskim. Warto bowiem zauważyć, że taki wózek wykorzystywany będzie przez cały zespół - kelnerzy będą używali go do serwowania potraw, w zmywalni posłuży za transport brudnych naczyń, a w kuchni zespół wykorzysta go do przenoszenia potraw, narzędzi czy naczyń. Wózek kelnerski to same plusy - decyzja o jego zakupie i wyborze odpowiedniego rodzaju należy jednak do Ciebie!

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.