Wraca popyt na podróże lotnicze. 6 tanich i ciekawych kierunków dla mieszkańców Grójca

30 stycznia 2023; 14:17

Materiał promocyjny

Po wielu miesiącach posuchy spowodowanej ograniczeniami w podróżach wynikającymi z ogłoszenia pandemii wraca popyt na bilety lotnicze. Dotyczy to również Grójca – mieszkańcy mazowieckiego miasta coraz chętniej korzystają z połączeń dostępnych na lotniskach Okęcie i Modlin. Dokąd warto się wybrać? Oto kilka naszych niedrogich i zarazem oryginalnych propozycji.

Ponieważ kluczowe znaczenie w tym artykule mają dla nas korzystne ceny biletów lotniczych, ograniczamy się wyłącznie do połączeń realizowanych przez niskobudżetowych przewoźników – irlandzkiego Ryanair i węgierskiego Wizzair. Dzięki temu podróż można odbyć przy maksymalnie ograniczonych kosztach – niektóre bilety są dostępne nawet za 100-200 zł.

Albania

Wciąż nieodkryta przez masową turystykę, choć coraz popularniejsza Albania zapowiada się jako wielki hit tegorocznego sezonu letniego. Już od czerwca mieszkańcy Grójca będą mieli możliwość bezpośredniej podróży do stolicy bałkańskiego kraju – Tirany. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, sobota) przez Wizzair, który kursuje z lotniska Chopina, jednak bilety można zamówić już teraz. Na jaki wydatek należy się wobec tego przygotować? Aktualnie w cenniku widnieją kwoty od 500 zł wzwyż. Czy to dużo? Za sam bilet raczej tak, jednak trzeba mieć świadomość, że Albania to wyjątkowo tani kraj – niskie ceny hotelów, atrakcji i jedzenia sprawiają, że można oszczędzić setki złotych. Przed wyjazdem polecamy wykupienie ubezpieczenia turystycznego, o którym można więcej przeczytać na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-revolut-co-to-jest-i-co-zapewnia.

Gruzja

Mimo że Gruzja została już przed kilkoma laty odkryta przez masową turystykę, wciąż dla wielu osób pozostaje egzotycznym kierunkiem. Mieszkańcy Grójca mogą odkryć ten niewielki, ale fascynujący kraj dzięki połączeniom realizowanym przez Wizzair z lotniska Okęcie. Od kwietnia loty odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty, a ceny zaczynają się od 500-600 zł. Podobnie jak w przypadku Albanii, można jednak liczyć na tanie noclegi i równie atrakcyjne stawki za wyżywienie i atrakcje. Przed wylotem zalecamy wykupić tanie ubezpieczenia podróżne.

Bilbao

Trudno określić Hiszpanię jako oryginalny kierunek turystyczny, jednak Bilbao to dość nietypowy pod tym względem wybór. Do baskijskiego miasta można dotrzeć w terminach od końca marca linią Wizzair z lotniska Chopina w cenie od ok. 500 zł wzwyż. Warto się tu wybrać z uwagi na atrakcje architektoniczne i kulturalne.

Jordania

Jordania to zdecydowanie najbardziej egzotyczny kraj w całym zestawieniu. Bliskowschodnie państwo przyciąga wpisanymi na listę UNESCO ruinami miasta Petra czy niezwykłymi stanowiskami archeologicznymi w Dżarasz. Loty odbywają się w czwartki i niedziele i kosztują od 500 zł w górę. W razie potrzeby można dokupić ubezpieczenie biletu lotniczego.

Czarnogóra

Kolejny po Albanii bałkański kraj, który pod względem turystycznym znajduje się nieco w cieniu popularnej Chorwacji, choć jest równie interesujący. Warto tu zawitać, szczególnie że ceny biletów zaczynają się od 100-200 zł, a loty odbywają się codziennie zarówno z Okęcia, jak i Modlina.

Madera

Chcesz poczuć egzotykę na miarę południowoamerykańskiej dżungli, nie opuszczając granic administracyjnych Europy? Wybierz się na Maderę! Bilety co prawda nie należą do najtańszych (ok. 1000 zł), ale atrakcje tej wyjątkowej wyspy zdecydowanie rekompensują ten koszt. Przed wylotem wykup ubezpieczenie medyczne – jeśli dojdzie bowiem do poważnego wypadku czy choroby, wydatki z tego tytułu trzeba będzie pokryć we własnym zakresie. Sprawdź, kto pokrywa koszty sprowadzenia zwłok z zagranicy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.