Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wręczenie nagród w XI edycji konkursu Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć

18 kwietnia 2023; 15:51

Informacja prasowa

0 komentarzy

31 marca w Technikum CKZiU Nowa Wieś uroczyście wręczone zostały dyplomy i nagrody dla uczestników XI edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Nagrody wręczył organizator, Senator RP - Pan Stanisław Karczewski. Pan Senator podziękował dyrekcji, nauczycielom, uczniom naszej szkoły za udział w konkursie, za trud włożony w przygotowanie prac, wykorzystanie różnych źródeł informacji i pielęgnowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

News will be here

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych został Adrian Kamiński, uczeń klasy czwartej Technikum Spedycyjnego.

Spośród 146 prac, które wpłynęły na konkurs, prezentacja naszego ucznia zajęła I miejsce. Wręczając nagrodę zwycięzcy, Pan Senator podkreślił wielki wkład ucznia w przygotowanie projektu, interesujący i innowacyjny przekaz informacji.

Według Pana Senatora prezentacja Adriana „Henryk Bąk-bohater z sąsiedztwa” jest profesjonalnie przygotowaną, najciekawszą pracą, z jaką można było się zapoznać od początku organizacji konkursu.

Dodatkowo wyróżnione zostały prezentacje: Agaty Kosińskiej z kl. 3 TET, Aleksandry Przybylskiej z kl. 1TE, Wiktorii Pucek z kl. 3 TET.

Dyrektor Technikum CKZiU, Pani Anna Dacka, podziękowała Panu Senatorowi, Stanisławowi Karczewskiemu za wspaniałą inicjatywę organizacji konkursu angażującą młodzież, służącą poznawaniu najnowszej, powojennej historii Polski. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za samokształcenie, rozwijanie zainteresowań, wzbogacanie wiedzy historycznej o nieznane wcześniej treści na temat Żołnierzy Wyklętych.

Pomimo niekorzystnej dla Polski sytuacji geopolitycznej po 1945 roku, niedającej nadziei na możliwość zmiany reżimu komunistycznego w kraju, Żołnierze Wyklęci pozostali wierni służbie niepodległemu państwu polskiemu. Dali świadectwo nieugiętej postawy i złożyli daninę krwi w setkach bitew i celach więziennych katowni komunistycznego aparatu bezpieczeństwa.

Żołnierze Wyklęci swoją patriotyczną postawą i niezłomną wiarą w wolną Polskę stawiali opór wobec sowietyzacji naszej Ojczyzny.

Małgorzata Bosak-Baran

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.