Wspomnień czar… ach, cóż to był za bal!

10 lutego 2020; 12:48

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. ZS Jasieniec

Piękne panie w balowych sukniach, przystojni mężczyźni w garniturach, podekscytowani rodzice, szmer oczekiwania… i tak 8 lutego 2020 roku, o godzinie 19.00 w Pałacu Mała Wieś- niezwykłym miejscu, przepełnionym elegancją i szykiem, rozpoczął się bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu.Na ten wyjątkowy wieczór czekali uczniowie czterech  klas maturalnych:  technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technikum informatycznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Otwierając bal, Wiktoria Brzezińska i Kacper Zelman, przedstawiciele tegorocznych maturzystów, powitali bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości, a wśród nich:

• panią Dorotę Nowak-Michałowską- Dyrektor szkoły
• pana Wojciecha Szpaka Wicedyrektora szkoły 
• panią  Annę  Górecką -Kierownika kształcenia praktycznego
• Pana Leszka Przybytniaka -Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich
• Pana  Krzysztofa Ambroziaka -Starostę  powiatu grójeckiego z małżonką
• Pana Janusza Karbowiaka-Przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego
• Panią Marzannę Skoczek–Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy z mężem
• wychowawców: panią Katarzynę Kutyłę,  panią Annę Ługowską, panią Agnieszkę Celejewską, oraz pana Roberta Zalewskiego
• nauczycieli Zespołu Szkół  w Jasieńcu,
• absolwentów naszej szkoły i przedstawicieli klas trzecich
•  rodziców i rodziny Maturzystów

Młodzież podziękowała swoim nauczycielom, za wspólnie spędzony czas oraz bezinteresowną życzliwość. Wręczając symboliczną różę uczniowie wraz ze słowami Aleksandra Dumas ”… co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte” wyrazili im wdzięczność i szacunek.

Po serdecznych słowach powitania i podziękowania, głos zabrała Dyrektor pani Dorota Nowak-Michałowska, która oficjalnie   rozpoczęła Bal Studniówkowy i skierowała do maturzystów ciepłe słowa "Drodzy Maturzyści Niebawem zakończy się jeden z etapów waszego życia. Ten, który zadecyduje o waszej przyszłości. Już za 3 miesiące rola szkoły i nauczycieli zakończy się. Będziecie sami kierować własnym życiem i podejmować wiążące dla siebie decyzje.

Studniówka jest wpisana w kalendarz każdego ucznia technikum. Ma charakter symboliczny, skłaniający do refleksji, jest niejako kolejnym szczeblem na drodze ku dorosłości.

Kolejną taką próbą będzie matura, od której wyniku  zależeć będą kolejne życiowe wybory.

Życzę Wam, abyście z optymizmem i wiarą we własne siły przystąpili do tego wyzwania. Jestem przekonana , że włożona praca i zaangażowanie przyniosą wymierne rezultaty w postaci waszego sukcesu na maturze. Serdecznie życzę , wam aby wyniki majowych egzaminów maturalnych były takie byście mogli je przyjąć w tak radosnej atmosferze jak dzisiaj.

Życzę Wam, abyście  w dorosłym życiu podejmowali zawsze odpowiednie decyzje  i realizowali swoje najskrytsze marzenia.

Dzisiaj wszyscy wyglądacie bardzo odświętnie, wręcz dostojnie. Wszyscy uśmiechnięci, radośni. Niech uśmiech do samego rana z waszych ust nie znika.

Życzę wielu wspaniałych wrażeń i świetnej, bezpiecznej zabawy do białego rana”

Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreślił Starosta Powiatu Grójeckiego pan  Krzysztof Ambroziak  oraz  pana Janusz Karbowiak-Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, kierując wiele pięknych słów do maturzystów, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Na zakończenie pan Starosta, jak zawsze  życzliwy  i przychylny wobec   naszej szkoły,  wręczył maturzystom drobne upominki- „magiczne” długopisy, życząc przy tym dobrych wyborów zawodowych  oraz zdania matury.

Następnie głos zabrali maturzyści, reprezentujący poszczególne klasy, którzy niezmiernie miło powitali wszystkich gości obecnych na balu. Mówili ze wzruszeniem i łezką w oku o latach spędzonych w szkole, o przemijaniu, o tym, że niebawem będą musieli podejmować samodzielnie trudne, życiowe decyzje. Wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom jak i rodzicom za to, że mogli uczyć się w dobrych warunkach, miłej i rodzinnej atmosferze, czuć się rozumianymi  i docenionymi.

Rodzice maturzystów- pani Anna Gwiazdoń i pan Krzysztof Kiełbowski, w ciepłych słowach podziękowali nauczycielom za 4 lata nauki i wychowania. Wszystkim życzyli, by ta studniówkowa noc stała się magiczna, wyjątkowa i by na długie lata pozostała niezapomniana.

„W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje. By, więc stało się im zadość nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym, staropolskim tańcem-polonezem”-takimi słowami maturzyści  poprosili panią Dyrektor Dorotę Nowak-Michałowską oraz Pana Wicedyrektora Wojciecha Szpaka  o uroczyste rozpoczęcie Poloneza.

Po tradycyjnych słowach „ Poloneza czas zacząć”  przejęci  uczniowie  zaprezentowali układ taneczny. Polonez – uroczysty, przepiękny, wzruszający dla wykonawców, ich rodzin i nauczycieli. Prace nad choreografiami trwały kilka tygodni, pod czujnym okiem pani Agaty Walczak, a  z wyjątkowych magicznych popisów  maturzyści mogą być, z pewnością   dumni. Staropolskiego poloneza odtańczyło ponad 30 par pod czujnym okiem licznych fotoreporterów i kamerzystów. Oklaskom nie było końca… 

A potem  rozpoczęła się  wspaniała zabawa do białego rana. O oprawę muzyczną zadbał zespół  DJ Darek, który  wszystkich rozruszał żywiołowymi tańcami i zaspokoił różne gusta muzyczno-taneczne. Zabawa, trzeba przyznać, była niesamowita! W wielu z nas budziły się skrywane przez lata talenty taneczne. Mieliśmy okazję poznać się od zupełnie innej strony.

W między czasie  zdjęcia: wspólne klasowe, z zaproszonymi gośćmi, indywidualne  oraz oblegana foto budka.

Nie zabrakło  również wyjątkowej, uroczystej i tradycyjnej już,  IV Gali Osobowości Szkolnych  - Wincenty 2020. Kapituła składająca się   z nauczycieli Zespołu Szkół w Jasieńcu przyznała w 6 kategoriach  statuetki będące uhonorowaniem młodych ludzi, którzy swoją osobowością, pasją i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie szkolnych murów i to często w sposób zaskakujący.

Wręczono również dwie statuetki wyjątkowe: "Super Wincent- w kategorii „Honorowy Przyjaciel Szkoły” oraz  "HONOROWY   Wincent- w kategorii „Przyjaciel Szkoły-Rodzic”.

Podczas zabawy nie zabrakło niespodzianek wieczoru. Maturzyści w sposób taneczny poprowadzili nas drogą wspomnień przez 4 lata spędzone w murach szkoły i nie tylko- rozbawili i zachwycili wszystkich swoimi zdolnościami.

Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu, odrzuciliśmy wszelkie troski   i zmartwienia, aby całkowicie zanurzyć się w dobrej zabawie. Poddaliśmy się urokowi tego wieczoru i cieszyliśmy się chwilą, która trwa.  Ta noc zapisała się znakiem szczęścia w naszych sercach, do niej we wspomnieniach będziemy wracać po latach z łezką w oku. Tej nocy również maturzyści Zespołu Szkół w Jasieńcu, jak zwykle, zdali inny egzamin dojrzałości -egzamin umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze.            

„Jakby też rok bez wiosny chcieli,
którzy chcą żeby młodzi nie szaleli”
Jan Kochanowski

mgr Anna Ługowska
Nauczyciel ZS Jasieniec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Buchholz

Planowany...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Kellinghusen
Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech,... "Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech, Quarnbek kolo Kiel
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, okolice Bremen
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Kelkheim k. Frankfurt nad Menem...

Firmy z Grójca i okolic

Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.