Wspomnienie o Krystynie Świtalskiej

4 listopada 2015; 09:19

Grojec24.net

0 komentarzy

Krystyna Świtalska

Jako młodziutka pielęgniarka po ukończeniu Liceum Medycznego, miałam szczęście trafić do pracy w oddziale wewnętrznym, gdzie pielęgniarką oddziałową była wówczas pani Krysia Świtalska. Osoba niezwykle ciepła, wrażliwa i inteligentna.Potrafiła stworzyć w pracy wspaniałą atmosferę i zespół, który nie tylko ze sobą współpracował, ale wzajemnie się wspierał. Swoją postawą zrozumienia, współczucia i poszanowania godności drugiego człowieka, zdobyła ogromne zaufanie i autorytet. Była dla nas wzorem nie tylko jako pielęgniarka, ale również wspaniały człowiek.

Wspominam ten czas jako bardzo cenny zarówno pod względem zawodowym jak i osobistym. Podejmując ważne w życiu decyzje, wielokrotnie zasięgałam rady „naszej Krysieńki”, której intuicja i mądrość podpowiadała najlepsze rozwiązania. Otaczała wsparciem i pomocą wszystkich razem i każdego z osobna. W Dniu Matki dostawała od zespołu pielęgniarek bukiet kwiatów i kartkę z życzeniami, bo była dla nas jak matka. Towarzyszyła nam w czasie ślubów, narodzin naszych dzieci, czy pogrzebów osób nam bliskich. Nigdy nas nie zawiodła, znała nasze smutki, radości i marzenia.

Pamiętam, jak kiedyś wspomniałam, że od dziecka marzyłam o utkanych srebrną nitką pantofelkach, ale ze względu na mały rozmiar jaki noszę, pewnie nigdy ich nie kupię. Nie zapomnę dnia, kiedy pani Krysia przyszła do pracy i wręczyła mi pudełko, a w nim najpiękniejsze na świecie srebrne pantofelki, o jakich marzyłam od dziecka. Do dzisiaj są dla mnie cenną pamiątką i symbolem osoby, która pamiętała i zadała sobie trud, by je dla mnie odnaleźć. Często prawdziwą wartość drugiego człowieka, odkrywamy dopiero wtedy, kiedy już go nie ma, jak skarb, który trzymało się w dłoni, ale bezwiednie pozwoliło mu się wyślizgnąć przez palce.

Myślę, że wartość „naszej Krysieńki” dane nam było poznać zanim odeszła. Zawsze będzie żyła w naszych wspomnieniach, jest bowiem pamięć, a ona nie umiera. Jak mawiała Wisława Szymborska – „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”. Dziękujemy Ci Krysieńko, że z nami byłaś i zawsze będziesz.

Danusia Łukasiewicz
wraz ze wspaniałym zespołem pielęgniarek, który stworzyłaś

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rzucił butelką w witrynę sklepu monopolowego i ukradł pieniądze Praca policjantów z Komisariatu Policji w Warce doprowadził...
Dzień Dobry TVN na żywo z Grójca W piątek na grójeckim rynku ekipa Dzień Dobry TVN...
Ppłk Janusz Ostrowski pożegnał się ze sztandarem 6 Mazowieckiej BOT Swoim przełożonym i współpracownikom dał się poznać jako...
Poznaj zdrowy przepis na szczupłą sylwetkę Skorzystaj z tygodnia Dni Otwartych w Naturhouse Grójec od...
Sale konferencyjne – jak wybrać tę najlepszą? Sale konferencyjne spełniające wszystkie standardy to nie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedam działki budowlane 1200 i... Sprzedam działki budowlane 1200 i 1300 m, w Nowym Mieście nad Pilicą...
Zatrudnię Projektanta/Asystenta projektanta... Biuro projektowe instalacji sanitarnych specjalizujące się w opracowywaniu
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Buchholz

Planowany...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Kellinghusen
Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech,... "Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech, Quarnbek kolo Kiel

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.