"Wszystko płynie…" w malarstwie Moniki Feliksiak

26 sierpnia 2022; 11:40

Informacja prasowa

0 komentarzy

W piątek, 9 września o godz. 18:00 w Klubie Artystycznym Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Moniki Feliksiak. Autorka zaprezentuje serię obrazów pt. "Wszystko płynie…" wykonane w technice pouringu, inaczej "lejącego akrylu".

Jest to druga indywidualna wystawa malarki. Poprzednia z września 2018 roku nosiła tytuł „Opowieść o tym jak Bóg upomniał się o zakopany talent”. Składała się ona z portretów wykonanych w techn ice suchej pasteli oraz misternie dopracowanych obrazów olejnych, starannie przemyślanych o wyszukanej kolorystyce. Obrazy z serii "Wszystko płynie…" ukazują nam nową odsłonę twórczości autorki. Monika sięgnęła po raz pierwszy po technikę "lejącego akrylu" akrylu", co stało się dla niej fascynującą podróżą w nieznane, a wyzwanie to nazywa: „Odkrywam siebie na nowo sięgając po nową, trudną do ujarzmienia technikę”.

Dostrzeganie świata

Inspiracja przyszła podczas oglądania obrazów wykonanych w tej technice autorstwa Barbary Przybytniak na Międzypokoleniowej wystawie malarstwa i tkactwa w Galerii GOK u w październiku 2018. Wkrótce potem Monika Feliksiak po raz pierwszy chwyciła za akryl i jak sama wspomina: "Technika "lejącego akrylu" otworzyła mnie na duży format". Zbiegło się to w czasie z tr udnymi wydarzeniami w życiu autorki. Emocje i uczucia dosłownie „przelewała” na płótno. Proces pracy z "płynącymi" kolorami działał uwalniająco i jednocześnie pobudzał wyobraźnię autorki umożliwiając spotkanie z sobą na głębszych poziomach. Gdy o nich mówi to opowiada o dostrzeganiu świata zarówno w mikro jaki i makro skali. Efekty materii malarskiej budzą w niej skojarzenia i pytania o formę materii pierwotnej. Snuje wizje, że świat niewidzialny może zachowywać si ę w podobny sposób. W podróży tej, między bogatą paletą możliwości techniki pouringu, Monika Feliksiak jednocześnie, jak sama mówi: „Poznaje siebie przez te obrazy”.

O autorce

Monika Feliksiak mieszka w Grójcu, lubi chwile wytchnienia z filiżanką kawy. A bsolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania malarka. Samodzielnie i z wielką radością rozwijała swój warsztat od rysunku pastelami w kierunku malarstwa olejnego i akrylowego. Odkrywanie możliwości i technik, uzys kiwania nowych efektów przy użyciu różnej materii malarskiej daje jej poczucie wolności i spełnienia. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie ART/X/TOYAMA w Grójcu z artystami z Japonii. Brała udział w wystawach zbiorowych z serii „Sztuka Pasją” oraz pro mujących Grupę Artystów Plastyków Ziemi Grójeckiej organizowanych przez Galerię Grójeckiego Ośrodka Kultury od 2017roku.

Otwarcie wystawy: 9 września o godz. 18:00 w Klubie Artystycznym Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury

Opieka artystyczna: Anna Merska-Mitan

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Królewscy Jedlnia – Mazowsze: na problemy Wierzbicki Drugi raz z rzędu komplet punktów drużynie grójeckiego...
Rewers rozpoczął naukę w szkole. Nauczy się wyszukiwania zapachów narkotyków Narząd węchu jest najbardziej rozwiniętym i dominującym...
Zderzenie tira z audi na DK50. Obwodnica Słomczyna zablokowana W piątek około godz. 9.15 na drodze krajowej nr 50 w Sł...
Stojaki rowerowe częścią infrastruktury miejskiej Stojak na rowery często jest „niewidzialną” cz...
Grójeckie Klimakterium? Tego jeszcze nie grali! Uczestniczki Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego wystąpią po...

Najnowsze ogłoszenia

Medycyna estetyczna w Praktident... Medycyna estetyczna w Praktident Medical Clinic Wrocław oraz Bolesławiec
Zatrudnię osoby do rwania jabłek Zatrudnię osoby do rwania jabłek. Praca lekka. Rwanie w skrzynie i z...
Szukam pracowników do zbioru jabłek Szukam pracowników do zbioru jabłek, możliwośćzakwaterowania
Sprzątanie grobów Grójec, całoroczna... Opiekujemy się grobami na terenie Głogowa oraz w sąsiednich miejscowościach.
KUPIE CIAGNIKI KAZDY STAN KAZDA MARKA... Kupię ciągniki rolnicze w każdym stanie sprawne i uszkodzone
Zetor...

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.