"Wszystko płynie…" w malarstwie Moniki Feliksiak

26 sierpnia 2022; 11:40

Informacja prasowa

0 komentarzy

W piątek, 9 września o godz. 18:00 w Klubie Artystycznym Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Moniki Feliksiak. Autorka zaprezentuje serię obrazów pt. "Wszystko płynie…" wykonane w technice pouringu, inaczej "lejącego akrylu".

Jest to druga indywidualna wystawa malarki. Poprzednia z września 2018 roku nosiła tytuł „Opowieść o tym jak Bóg upomniał się o zakopany talent”. Składała się ona z portretów wykonanych w techn ice suchej pasteli oraz misternie dopracowanych obrazów olejnych, starannie przemyślanych o wyszukanej kolorystyce. Obrazy z serii "Wszystko płynie…" ukazują nam nową odsłonę twórczości autorki. Monika sięgnęła po raz pierwszy po technikę "lejącego akrylu" akrylu", co stało się dla niej fascynującą podróżą w nieznane, a wyzwanie to nazywa: „Odkrywam siebie na nowo sięgając po nową, trudną do ujarzmienia technikę”.

Dostrzeganie świata

Inspiracja przyszła podczas oglądania obrazów wykonanych w tej technice autorstwa Barbary Przybytniak na Międzypokoleniowej wystawie malarstwa i tkactwa w Galerii GOK u w październiku 2018. Wkrótce potem Monika Feliksiak po raz pierwszy chwyciła za akryl i jak sama wspomina: "Technika "lejącego akrylu" otworzyła mnie na duży format". Zbiegło się to w czasie z tr udnymi wydarzeniami w życiu autorki. Emocje i uczucia dosłownie „przelewała” na płótno. Proces pracy z "płynącymi" kolorami działał uwalniająco i jednocześnie pobudzał wyobraźnię autorki umożliwiając spotkanie z sobą na głębszych poziomach. Gdy o nich mówi to opowiada o dostrzeganiu świata zarówno w mikro jaki i makro skali. Efekty materii malarskiej budzą w niej skojarzenia i pytania o formę materii pierwotnej. Snuje wizje, że świat niewidzialny może zachowywać si ę w podobny sposób. W podróży tej, między bogatą paletą możliwości techniki pouringu, Monika Feliksiak jednocześnie, jak sama mówi: „Poznaje siebie przez te obrazy”.

O autorce

Monika Feliksiak mieszka w Grójcu, lubi chwile wytchnienia z filiżanką kawy. A bsolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania malarka. Samodzielnie i z wielką radością rozwijała swój warsztat od rysunku pastelami w kierunku malarstwa olejnego i akrylowego. Odkrywanie możliwości i technik, uzys kiwania nowych efektów przy użyciu różnej materii malarskiej daje jej poczucie wolności i spełnienia. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie ART/X/TOYAMA w Grójcu z artystami z Japonii. Brała udział w wystawach zbiorowych z serii „Sztuka Pasją” oraz pro mujących Grupę Artystów Plastyków Ziemi Grójeckiej organizowanych przez Galerię Grójeckiego Ośrodka Kultury od 2017roku.

Otwarcie wystawy: 9 września o godz. 18:00 w Klubie Artystycznym Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury

Opieka artystyczna: Anna Merska-Mitan

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

To było cyber love bez happy endu Przedstawiona poniżej autentyczna historia pokrzywdzonej...
Kradli kable telekomunikacyjne. Wpadli na gorącym uczynku Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych...
Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury 3-5 lutego 2023 Publikujemy repertuar Repertuar kina Grójeckiego Ośrodka...
Jak skutecznie przechowywać dokumentację firmową? Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać dokumentacj...
Program 500+ w powiecie grójeckim. Wiemy, ile kosztuje W 2022 roku w powiecie grójeckim przyznano 24 tys. 132 ś...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.