Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wybieramy klapki lekarskie - na co zwrócić uwagę?

7 września 2021; 13:05

Materiał promocyjny

Praca w szpitalu lub przychodni zdrowia jest bardzo wymagająca i wyczerpująca. Bardzo często lekarze w ciągu dnia pokonują wiele kilometrów przechodząc z jednej Sali do drugiej, by móc pełnić opiekę medyczną nad wieloma pacjentami. To właśnie dlatego tak ważne jest wybranie wygodnego obuwia medycznego, dzięki któremu nawet po wielu godzinach pracy nie pojawi się dyskomfort i uczucie zmęczenia stóp. Przy wyborze obuwia medycznego warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. O tym jak wybrać buty lekarskie można dowiedzieć się z naszego poradnika.

News will be here

Rozmiar obuwia lekarskiego – czy ma znaczenie


Jednym ze szczegółów, o którym warto pamiętać wybierając dla siebie obuwie lekarskie jest ich rozmiar. Klapki lekarskie powinny być doskonale dopasowane do rozmiaru stopy. Czemu jest to takie ważne? Po pierwsze ma to wpływ na to, czy poruszając się w obuwiu można czuć komfort i wygodę. Jeśli obuwie jest za małe, to niestety podczas jego noszenia może pojawić się dyskomfort, zaś na skórze zaczną występować obtarcia i pęcherzyki. Jeśli obuwie będzie za duże, to niestety, ale podczas noszenia pojawić się może ryzyko poślizgnięcia, ponieważ stopa nie będzie ustawiona w prawidłowej i stabilnej pozycji.

Z jakich materiałów powinny być zrobione buty medyczne?


Kolejnym aspektem, o którym warto pamiętać jest materiał, z którego wykonane jest obuwie lekarskie. Najlepiej, by były to materiały naturalne, dzięki czemu będą odpowiadać na potrzeby skóry, a co więcej nie będą przyczyniać się do jej nadmiernej potliwości. Liczy się również jakość materiałów, która powinna być wysoka. Wszystkie tkaniny powinny wyróżniać się dużą odpornością na uszkodzenia, ponieważ takie obuwie jest użytkowane na co dzień i ma posłużyć jak najdłużej. Dodatkowo muszą być łatwe do czyszczenia, by można je było utrzymać w nienagannej formie przez długie lata. Wybierając takie obuwie można naprawdę sporo zaoszczędzić, ponieważ nie będzie trzeba ich często wymieniać.

Wygodne i przewiewne obuwie lekarskie


Decydując się na obuwie lekarskie warto wybrać to wygodne, lekkie i przewiewne. Najlepiej sprawdzają się buty, które nie są ciężkie, dzięki czemu ich waga jest niemal niewyczuwalna na stopie. To nie powoduje dodatkowego uczucia obciążenia podczas chodzenia.

Zwracając uwagę na tych kilka szczegółów wymienionych wyżej, można mieć pewność, że obuwie będzie spełniać wszystkie oczekiwania, a co więcej zadba o to, by przetrwanie na zmianie lekarskiej nie było tak męczące i trudne.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.