Wybór najlepszej multiwitaminy - czym się kierować?

12 sierpnia 2022; 13:42

Materiał promocyjny

Organizm człowieka, aby funkcjonował poprawnie, potrzebuje wielu różnych substancji odżywczych, których znaczną część stanowią różnego rodzaju witaminy i minerały. Odpowiadają one za ogromną liczbę procesów zachodzących w organizmie, pełnią bardzo wiele istotnych funkcji, a bez nich może dojść do wielu poważnych dolegliwości, chorób itp. Właśnie z tego powodu, dość wiele osób suplementuje składniki odżywcze, ponieważ często w nawet najlepiej zbilansowanej diecie, ciężko jest zadbać o ich prawidłowe zapotrzebowanie. Przez ilość różnego rodzaju witamin i minerałów, które należy dostarczać do organizmu, często decydujemy się na preparaty wieloskładnikowe, które posiadają bogatą formułę i za sprawą jednej tabletki można dostarczyć wielu istotnych mikro oraz makroelementów. Jednak nie zawsze jest to najlepsza forma suplementacji. O czym należy pamiętać, wybierając multiwitaminę na potrzeby wyrównania niedoborów witamin i minerałów?

Dobra multiwitamina - czyli jaka?


Dobrą multiwitaminę można rozpoznać przede wszystkim po składzie. W jednej tabletce trudno umieścić takie same ilości wszystkich witamin i minerałów, które znajdują się w dedykowanych suplementach konkretnej substancji. To powoduje, że często multiwitaminy posiadają bardzo długie listy składników, jednak w bardzo śladowych ilościach. To z kolei powoduje, że taki preparat nie pomoże w walce z niedoborami, a także będzie miał niewielki wpływ na poprawę odporności lub w walce z chorobą.

Jednak to nie wszystko.
W tego typu preparatach niskiej jakości, często znajdują się także składniki, które przyjmowane jednocześnie, wzajemnie wykluczają swoje działanie. Wtedy suplementacja takich witamin i minerałów, nie daje żadnych efektów, których można by było się spodziewać po ich przyjmowaniu. Zatem preparat wieloskładnikowy, nie musi zawierać np. 20 różnych substancji, a wystarczy, że będzie skupiał się na kilku wartościowych, które wspomagają własne działanie (a nie się wykluczają). Co więcej, takie rozwiązanie pozwala umieścić w jednej tabletce, odpowiednie ilości substancji, które faktycznie mogą wspomóc walkę z ich niedoborami.

To powoduje, że najlepiej jest wybierać multiwitaminy znanych i cenionych producentów, którzy cieszą się zaufaniem w branży. Przykładem sklepu takiej firmy, może być sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/Preparaty_wielosk%C5%82adnikowe-k182.html), który w swojej ofercie posiada wiele różnych i wartościowych preparatów wieloskładnikowych.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy wyborze multiwitaminy?


Przed wyborem odpowiedniej multiwitaminy, tak jak w przypadku wszystkich suplementów diety, warto zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka, który bez wątpienia pomoże wybrać najbardziej właściwy preparat. Tym co jest równie ważne w wyborze suplementu diety jest także to, dla kogo on ma być przeznaczony. Zupełnie inne ilości witamin i minerałów będą potrzebne dzieciom, a inne dorosłym. Co więcej, część substancji jest zalecana także w innych ilościach w zależności od płci itp.

To powoduje, że wybór preparatu wieloskładnikowego powinien być skonsultowany z lekarzem, który uwzględni wszystkie istotne zmienne.
W przeciwnym razie, zakupione preparaty mogą nie dawać oczekiwanych efektów, a np. stan zdrowia nie ulegnie poprawie. W następnym kroku, należy kierować się do punktów sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej, które pozwolą zaopatrzyć się w suplementy najwyższej jakości. Za przykład może posłużyć sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/), który od wielu lat jest obecny na rynku i dostarcza nie tylko multiwitaminy, ale także wszelkiego rodzaju inne odżywki i suplementy diety najwyższej jakości.

 

Najnowsze artykuły

Królewscy Jedlnia – Mazowsze: na problemy Wierzbicki Drugi raz z rzędu komplet punktów drużynie grójeckiego...
Rewers rozpoczął naukę w szkole. Nauczy się wyszukiwania zapachów narkotyków Narząd węchu jest najbardziej rozwiniętym i dominującym...
Zderzenie tira z audi na DK50. Obwodnica Słomczyna zablokowana W piątek około godz. 9.15 na drodze krajowej nr 50 w Sł...
Stojaki rowerowe częścią infrastruktury miejskiej Stojak na rowery często jest „niewidzialną” cz...
Grójeckie Klimakterium? Tego jeszcze nie grali! Uczestniczki Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego wystąpią po...

Najnowsze ogłoszenia

Medycyna estetyczna w Praktident... Medycyna estetyczna w Praktident Medical Clinic Wrocław oraz Bolesławiec
Zatrudnię osoby do rwania jabłek Zatrudnię osoby do rwania jabłek. Praca lekka. Rwanie w skrzynie i z...
Szukam pracowników do zbioru jabłek Szukam pracowników do zbioru jabłek, możliwośćzakwaterowania
Sprzątanie grobów Grójec, całoroczna... Opiekujemy się grobami na terenie Głogowa oraz w sąsiednich miejscowościach.
KUPIE CIAGNIKI KAZDY STAN KAZDA MARKA... Kupię ciągniki rolnicze w każdym stanie sprawne i uszkodzone
Zetor...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.