Wybory 2019: 50,56% dla PiS w Powiecie Grójeckim

14 października 2019; 09:58

Grojec24.net

99 komentarzy

Znamy już wyniki głosowania do Sejmu i Senatu w Powiecie Grójeckim. Zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując poparcie 50,56 proc. mieszkańców.Na drugim miejscu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe (21,03 proc.) przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała 12,16 proc. Dalej Sojusz Lewicy Demokratycznej (8,35 proc.) oraz Konfederacja (6,52 proc.).

Tradycyjnie już największym poparciem partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się w gminie Goszczyn, gdzie uzyskała aż 65,87 proc. Równie imponujący wynik PiS uzyskało w Mogielnicy (62,04 proc.) i Nowym Mieście nad Pilicą (61,67 proc.). W pozostałych gminach - za wyjątkiem Grójca - poparcie dla tej partii sięgnęło ponad 50 proc.

W Grójcu PiS uzyskało 39,80 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowało się PSL (20,16 proc.) o włos przed KO (19,50 proc.). Poza podium SLD (12,74 proc.) oraz Konfederacja (6,02 proc.).

W wyborach do Senatu w Powiecie Grójeckim również zwyciężył kandydat PiS. Na Marszałka Senatu– Stanisława Karczewskiego – zagłosowało 54,28 proc. wyborców. Na jego rywala z PSL - Leszka Przybytniaka - 45,72 proc. Karczewski zapewnił sobie mandat senatora, zwyciężając w całym okręgu (powiaty białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski) z poparciem 63,10 proc.

Według nieoficjalnych wyliczeń "Echa Dnia" posłami zostali Marek Suski, Anna Kwiecień, Dariusz Bąk, Andrzej Kosztowniak, Radosław Fogiel, Agnieszka Górska z Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Kluzik Rostkowska i Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej oraz Mirosław Maliszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jeśli ste wyliczenia się potwierdzą, to Powiat Grójecki będzie miał nadal trzech przedstawicieli w polskim parlamencie: Marka Suskiego i Mirosława Maliszewskiego - w Sejmie, a także Stanisława Karczewskiego - w Senacie.

Frekwencja w Powiecie Grójeckim wyniosła 61,28 proc. Najwyższa była w Grójcu (64,50 proc.) i Warce (63,50 proc.). Z kolei najniższa w Błędowie 57,55 proc.

TAGI:

Komentarze (99):

Gim; 14 października 2019, 10:07

Szkoda słów, jeszcze wam się czkawką odbije.

wyborca; 14 października 2019, 10:27

Wreszcie zmienia się na dobre. Wbrew temu co wyprawiała totalna opozycja (zrywanie banerów, wycinanie twarzy, naklejanie lub zrywanie plakatów itp) sprawiedliwość i uczciwość wygrała. Niech żyje nasza ukochana Polska.

Były sadownik; 14 października 2019, 10:29

Tyle roboty poszło w PISdu. Tragedia. Życzę sadownikom jabłek po 10 (groszy oczywiście) w nagrodę za "właściwe" głosowanie.

Csly ja; 14 października 2019, 11:06

Panstwo rozdawnictwa......Nieroby znów dostsna darmoche i patologia bedzie sie szerzyć!!!! A to wszystko z pieniążkow ciężko pracujących ludzi. Za Gierka tez bylo super tylko dlugi splacamy do tej pory. Tu bedzie jeszcze gorzej. Ciemny lud nie rozumie ze nie ma nic za darmo rząd nie ma swojej kasy.

Do były sadownik; 14 października 2019, 11:27

Jabłka były i po 8 gr za PO-PSL. Trzeba było nie zwiększać produkcji idioto. Dobrzej, że jesteś byłym sadownikiem, jednego przygłupa mniej pośród sadowniczej braci.

Ffff; 14 października 2019, 11:41

Smutne, PiS nie pomoze rolnikom

Do cały ja; 14 października 2019, 11:43

Takich mędrców jak ty, jest wielu w elektoracie. Niestety jest to efekt poskomunizmu - sieroty umysłowe po PRL, wyedukowane w tym systemie i wyjałowione z myślenia. Przykre jest to, że najbardziej jest widoczne w Warszawie. Ale nie dziwne, tam jest najwięcej nieciężko pracujących ludzi, z rodzin skoligaconych z esbekami, beneficjentów układów i afer, ustawionych przetargów i skorumpowanych polityków.
Wybory 2019 są wielka szansą na skończenie z tym.

Wgr; 14 października 2019, 12:12

Największą ciemnotę mamy w Goszczynie,Mogielnicy i Nowym Mieście.ALE WSTYD.

JP; 14 października 2019, 12:18

Oj, Współczuję komentatorom, tak mało cenicie siebie, że w każdą stronę plujecie jadem. Każdy z nas mógł oddać głos. Gratuluję tym, którzy z tego prawa skorzystali i wygranej, która w naszym okręgu była bardzo do przewidzenia. Pamiętajmy, że to nasz wspólny wybór i uszanujmy to. Przez kolejne 4 lata nie dzielmy naszego kraju na pół i nie wyzywajmy się nawzajem. Czas pokaże ile z obecnych partii przez najbliższe 4 lata przerwa, jakie nam się elity polityczne wyklarują. Kilka zmian na pewno nastąpi. Warto obserwować, ale z godnością i szacunkiem. Komunikacja w masmediach jest już na tyle płytka i chamska, że we własnym kręgu możemy ładniej do siebie mówić/pisać, aby przekonywać się argumentami nie wyzwiskami i ogólnikami, z których nic poza szerzeniem jadu nie wynika.

Anja; 14 października 2019, 12:21

Haaa skończenie z czym.? W Warszawie jest najwięcej ludzi skoligaconych z wsią, a szczególnie z Grójeckim zagľębiem sadowniczym,widocznie idąc do "miasto" zdobyli więcej racjonalnego myślęnia, Cieszcie się, dzisiaj bo nie długo będziecie płakać, obiecują wam gruszki na wierzbie, Ardanoski skupuje jabłka a gdzie te pieniądze, gdzie Eskimos.... Przepadł.. ojej.. Jeszcze więcej zaczniecie kwiczeć jak wam zabiorą albo ukrucą dopľaty, bo kochany PiS głosował przeciw oolotyce rolnej Hahah, poczekamy zobaczymy jak zaczniecie padać jak muchy jeden po drugim

Tama; 14 października 2019, 12:53

Dziwne rolnicy najbardziej dostają po uszach od PiS i głosują na nich a miasto spija piankę i jest przeciwko współczuję rolnikom w następnych 4 latach

Do Anja i Tama; 14 października 2019, 15:03

Schorowane od nadmiaru jadu tarantule, zrozpaczone nie takim wyborem rodaków, jaki sobie wymarzyły, szybko od tego jadu zginą, albo pójdą w niebyt. W naszym kraju jest już dużo lepiej niż było, będzie jeszcze lepiej.
A wy spazmujcie dalej, aż uschniecie z braku pożywki.

KUSY; 14 października 2019, 15:19

Wszystkich zwolenników PiSu się rozliczy w Grójcu. Tych co kradli premie , Tych co wysłali żeby zabić szefa KNF, Tego co byl kierownikiem domu publicznego. JUŻ NIEDŁUGO.

kris 26; 14 października 2019, 15:20

najgorzej jak o rolnikach wypowiada sie ktos kto sie nie zna . pamietacie kto sprzedal niemcom przetwornie po z psl i panem maliszewskim na czele.a kto wyzywal rolnikow od frajerow nie pan sawicki z psl. za pis sa duze doplaty do ha jest rozna pomoc

Łukasz; 14 października 2019, 17:00

Ja wam powiem, że wiekszość osób to tutaj pisze bo nie może się pogodzić z tym ze można dostawać od państwa pieniądze a on nie może za granicą tak się buduje gospodarkę i dzięki temu ona się rozwija a za czasów PO PSL to zostało wszystko sprzedane na wszytkie możliwe sposoby gdyby nie pis było by jeszcze gorzej bo każdy to co zostawili po sobie przednicy jest ciężkie do naprawienia jeśli uważacie że lepiej zamiast dawać ludzia pieniadze to lepiej niech sobie posłowie kupują za grosze nieruchomości i kradną na lewo i prawo jest lepsze to tyko pogratulować. Przecież jakby KO doszło lub inną partia do władzy to się cofniemy w rozwoju ja wiem ze wieszasc tu komentujących chcą wzbudzic nienawisc i złość a tempaki będą powtarzac po nich i to to jest największą ciemnota gdyby pis nie wygral to było by koniec dla polski bo oni by już tego nie oddali i nic już nie zrobią nawet nie mają projektów co nazjwyzej mają projekt jak zabrać ronikowi dopalty, rodziną zabrac 500 podwyższyć wiek emerytalny i gadać w polsacie i tvn ze przez PiS w polska jest podzielona. Przynajmniej są ludzie którzy mają rozum i w tym roku pokazali ze nie dają się otepic jak to było dawno dawno temu kiedy media prywatne robiły sieczke a rodak w to wierzył chciaz patrząc na słupki to trochę tego jeszcze jest. I nie ma żadnego uzasadnienia dla którego pis podpadl a to jablka są tanie to trzeba inaczej zalatwiac to wasz PSL sprzedał prywatym firma dlatego teraz jest jak jest. I gadacie ze rozdają a później ci co tak pisali pójdą pod Agencje jak PiS podwyzszy dopłaty bezpośrednie i będą stać od 6 rano. Wstyd jeśli się nie podoba to nie brać dopłat a jak masz rodzinę to 500 tez nie bierz a nie prowokujecie ludzi to jest najwieksza patologia która prowokuje, zawsze tak będzie ze partia Po PSL będą prowokować trzeba oglądać telewizję kurskiego internet tez jest prywatny i wyciągać wnioski z realnego życia i po części mediow publicznych tyle w temacie l. Podrawiam

Do Kusy; 14 października 2019, 17:00

Już niedługo zostaniesz pacjentem szczególnej troski w Krychnowicach.

Denokracja; 14 października 2019, 18:41

Zwyciężyła demokracja. A zwolennicy Totalnej opozycji nadal widzę z zaciśniętą d..ą nie potrafią się pogodzić. A tak walczą o demokrację. Warto chyba zerknąć na Wikipedia i poczytać co to znaczy.

Smutny; 14 października 2019, 19:05

Im biedniej, tym ciemniej i ciężej ogarnąć skąd się biorą pieniądze na te wszystkie plusy

do kusego; 14 października 2019, 19:22

Coś się panu pomyliło. A kto tu z PiS-u pracuje. To tylko PiS nie zwalniał ludzi z pracy, kiedy rządzili w powiecie. A kto pracuje w szpitalu, wszystkich zatrudnili za większe pieniądze. Toż to ludzie PSL_u.

kiki; 14 października 2019, 19:50

opamietacie sie po nowym roku wyborcy

wgr; 14 października 2019, 20:43

Opamiętajcie się. WŁĄCZCIE MYŚLENIE. Do szefa NIK dzwoni podejrzany gość (były skazany) w sprawie kamienicy. I co ? I nic. Dwie wieże ? NIC. Pieniądze są z naszych podatków. Rząd nie ma swoich pieniędzy. itd,itd,itd. Co może zwykły człowiek - praktycznie już nic. Wszystko w rękach PIS. Miało być lepiej DLA WSZYSTKICH a jest dla swoich. Amen.

Mii; 14 października 2019, 21:34

Co wy widzicie w tym PO za ich rządów nie było pracy redukowali stanowiska pracy, zamykali wielkie fabryki, posłali dzieci wcześniej do szkoly, podwyzszyli wiek emerytalny, i ogólnie była bieda a o pracę było ciężko. I co takiego zrobili dobrego dla kraju gówno i nic po za tym.

WGR 2; 15 października 2019, 06:22

Super wynik,brawo demokracja,spytajcie własnych dzieci i wnuków czy są zadowolone one nie oglądają TVN i TVP i nie czytają Onetu ich odpowiedź będzie szczera,emeryci też dołożą swoje zadowolenie.
Mam nadzieje że obecna kadencja rządów PiS,u oczyści sądy z komuszych sędziów i niemieckie media nie będą miały 85% rynku Polskiego w żadnym europejskim kraju szczuj-nie niemieckie nie mają takiej przewagi medialnej.
PSL z 6 % poparcia to mówi samo za siebie.

Star; 15 października 2019, 09:16

Wielkie brawa dla Łukasza za szczerą i poruszającą sedno sprawy wypowiedź.
Wielkie brawa dla Rodo za prawidłową klasyfikację osób popierających totalna opozycję.
Wielki wstyd dla grójeckich oszołomów siejących nienawiść i pogardę dla demokratycznie wybranej władzy i jej elektoratu.

Jan; 15 października 2019, 10:35

Proponuję artykuł nazwać inaczej "Co drugi mieszkaniec naszego powiatu głosował na opozycję a przeciw PiS"

Do Jana; 15 października 2019, 13:02

Manipulacja,jeżeli głosowało 61 % społeczeństwa to jak co drugi mieszkaniec głosował przeciw PiS , dziś grójczaninie to wykształcony lud i takiego tekstu nie kupi.

Do Jan; 15 października 2019, 13:24

Trochę mniej niż co drugi i oznacza to, że prawie co drugi jest mentalnym postkomunistą, ze wszystkim, co to określenie ze sobą niesie.
A niesie bardzo wiele: popieranie złodziejstwa i aferzystów, zakłamywanie historii w interesie Niemiec i Rosji, obrona PRL-u i ubecko-esbeckich tradycji, donoszenie na własny kraj do zadeklarowanych wrogów w Europie, miałkość umysłów i wielka nienawiść, połączona z pogardą dla własnego narodu, fałszywa troska o jego dobro, prywata i pazerność na łapówki, brak rzetelnej wiedzy.

Jan; 15 października 2019, 13:55

To tak po kolei:
- popieranie złodziejstwa i aferzystów (afera Skoków i KNF)
- zakłamywanie historii (mgła smoleńska i bomba termo coś tam)
- obrona PRL-u i ubecko-esbeckich tradycji (poseł Piotrowicz- prokurator stanu wojennego|)
- miałkość umysłów (nasz miejscowy specjalista od perukarstwa)
- pogarda dla własnego narodu (Ciemny lid to kupi cytat za: Jacek Kurski)
- fałszywa troska o jego dobro (rozdawnictwo pieniędzy przy zupełnym upadku służby zdrowia)
- prywata i pazerność (nam się te milionowe premie należały - cytat za Szydło)
- brak rzetelnej wiedzy (San Escobar - Waszczykowski)
-

Abc; 15 października 2019, 14:13

Wstyd to czytać nawet. Pisiorska dolina.

Do Jana ; 15 października 2019, 16:21

Idioto lub pożyteczny idioto Janie. Proponuję żebyś podał listę afer rzekomo PiS-u, w których uzbiera się suma 500 mld zł, jak w przypadku PO-PSL-SLD, bez prywatyzacji oraz biliona zł z prywatyzacjami. To jest rozliczenie 30 lat tzw. wolnej Polski. O nie masz najmniejszych szans, aby to wyliczenie zakwestionować. Zaczęło się od Balcerowicza. Straciliśmy banki, stocznie, huty, PGR-u, cukrownie, przetwórnie, kopalnie, chemię, media, mieszkania w stolicy i wielu innych miastach, przemysł samochodowy, maszynowy, elektroniczny i wiele innych.

Do Jana c.d; 15 października 2019, 16:36

I uwaga: straciliśmy handel - sklepy osiedlowe, większość małych warzywniaków i sklepów w innych branżach. W wyniku tego handel hurtowy również padł albo jest w stadium szczątkowym, jak np. w Broniszach. A wielkie sieci tak opryamlizowały podatki, że ich nie płaciły.
To kim się staliśmy w wyniku takiego wyzucia z majątku? Nie wiesz? Odpowiedź brzmi: tylko tanią, wykorzystywaną często po 60 godz. w tygodniu, siłą roboczą, wyśmiewaną przez sąsiadów jeżdżących nowymi furami i sorzedających nam stare graty. Lepiej będzie paszkwilu, i dla ciebie i dla wszystkich, jeśli znikniesz ze swoimi nędznymi wypocinami. Znikaj więc i nie wracaj.

adolf; 15 października 2019, 17:58

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jacek Rostkowski; 15 października 2019, 18:09

Pani WGR2 pięknie napisała, tak na pisową melodię. Dziękujemy Pani! Wnuki i emeryci podziękują Pani osobiście ☺️

młody; 15 października 2019, 18:43

Pis wygrał to wygrał trudno i tak się nic nie zmieni . Jak tak czytam te wasze komentarze to włos się na głowie jeży. Ulubione wyzwiska komunista , idiota itd. Ludzie więcej kultury .

Do Jacka Rostkowskiego; 15 października 2019, 20:29

Wnuki i emeryci mają do podziękowań Bakcerowicza. Katastrofa ZUS i niskie emerytury dzisiejszych młodych - pracujących to jego zasługa. Wiedzą o tym wszyscy ekonomiści - brak reformy ubezpieczeń społecznych i emerytalnych w katach 90-tych, skutkujący tą katastrofą. A sam profesor Balcerowicz nue autorytetu na swojej uczelni. Jeszcze lepszy jest jego uczeń - główny ekonomista PO, to on był pewien że deficyt budżetowy wyniesie 100 mld, podczsgdy mamy równowagę w orzyszłym roku. Takich wróżbitów kłamców mamy zatrzęsienie u totalnych., vide sztukmistrz z Londynu Rostowski. A może to kuzyn Rostkowskiego Jacka? Przykre to bardzo, że ludzie z pozoru niegłupi popierają tę pasożytniczą grupę dawnej władzy. No ale jeśli ogląda się TVN lub czyta GW, Onet czy WP, rezultat nie dziwi.

Jan; 15 października 2019, 22:29

Od 1989 dochód narodowy w Polsce wzrósł ponad 7-krotnie, również dzieki likwidacji nierentownych firm. Sieroty po komunizmie płacżą teraz za PGR-mi udając patriotów. Taki skansen to pozostał na Białorusi

Milo; 16 października 2019, 08:44

Do Jana - Jan przeczytoł Twoje rozprawy i dumam co byś źle rozumiał. Jo żem przeżył te komune, te rzundy po 1989 r i tak Ci godum - srebeer rodowych się nie handluje. Jak się tego pozbędziesz no tych parę dzięgów wpadnie do kieszeni, to się pomalutku rozpłynie i nic nie mosz. Rozumem trza rzuńdzić. Ten rzund widzisz te srebra na powrót odkupuje. Kobinuje by w kasie więcej grosza to wszyscy skorzystamy

Do Jana; 16 października 2019, 09:15

Nie chcesz skończyć. Kto ci wbił do łba te dane? popatrz na średnie polskie zarobki, równe 1/3 niemieckich.

młody; 16 października 2019, 09:23

Witam jestem jedną z tych osób które właśnie oglądają tvn , polsat , czytam artykuły na onecie i wp . Niedawno skoczylem 27 lat i wiecie co fanatycy pisu jakoś nie mogę znaleźć pracy nam młodym ogólnie żyje się źle pomimo że prezes Kaczyński mówi o wielkim dobrobycie w naszym kraju . Mało tego idąc do sklepu i robiąc podstawowe zakupy widzę jak ceny produktów typu masło , chleb idą do góry . I to ma być ten wasz dobrobyt , zaraz pewnie zostanę zwyzywany przez kogoś kto wierzy że Pis zmieni ten kraj na lepsze. Pomimo tego że jestem odbiorcą mediów które wyżej wymieniłem i że jestem młodym człowiekiem to umiem wyciągać wnioski z otoczenie w którym funkcjonuje. Pis wygrał ok spoko ludzie wybrali to dostali kolejną kadencję ale znając życie za dwa lata może trochę więcej będą przedterminowe wybory i znów , pałeczkę władzy przejmie kto inny. Jeszcze tak na koniec ogromnie wkurza mnie rozdawnictwo pieniędzy przez obecną władzę . Zauwazcie że może i 500+ jest więcej dzieci ale w większości przypadków dzieciaki nic z tych pieniędzy niemają , zato rośnie liczba osób które siedzą na socjalu dorabiają więcej dzieci na każde biorą kasę i zwykłym ludziom którzy pracują śmieją się w twarz. Pozdrawiam.

Do Jana, wcześniej Rafała; 16 października 2019, 09:25

Skończ Waść, wstydu sobie oszczędź.

Do Jana; 16 października 2019, 09:41

Doprowadzenie nierentownych firm do rentowności jest tańsze niż likwidacja całych branż, grójecki de..lu. Skansen w mózgu, skansen w pracy, skansen w życiu człowieka przegranego pod każdym względem - Jana Rafała.

do młody; 16 października 2019, 09:45

Akurat oglądając Polsat mógłbyś mieć już zupełnie inna świadomość. Tam są poważniejsi dziennikarze, w odróżnieniu do pozostałych, wymienionych mediów. Chyba jednak kłamiesz co nieco.

Do Jana; 16 października 2019, 09:55

Polska gospodarka w latach osiemdziesiątych była dwunasta na świecie, dziś nie mieści się w dwudziestce.

Jan; 16 października 2019, 12:08

Teraz rozumiem dlaczego PiS chce odtworzyć PRL - po prostu wtedy żyło się lepiej - tylko komu: ubekom, prokuratorom, członkom PZPR i ORMO.
No i miało się 40 lat mniej. Ale to już nie wróci KONIEC

do młodego; 16 października 2019, 12:26

Nic się nie zmieni to zasługa władz gminy i powiatu. Jeżeli jesteś młody to nie przeżyłeś tego co przeżyło nasze pokolenie. Do Jana proszę te swoje wypociny przelać do wyborczej lub TVN.

Do Jana; 16 października 2019, 12:36

Nie wróci, nie wejdzie nigdy, rozum do twego łba, z dwóch powodów:
po pierwsze - nigdy go nie było, po drugie - ten łeb jest zbyt odporny.

mlody; 16 października 2019, 12:52

Nieogladam wiadomości TVP z tego iż względu ponieważ są one nie obiektywne i z lekką świadomością piora mózgi polakom. Zresztą to jest każdego indywidualną sprawa co ogląda. Podsumowywujac mi jakoś za czasów dobrobytu który dał nam Pis jakoś lepiej się nie żyje. Ale to jest chyba tylko moje zdanie . Pozdrawiam i kochani więcej kultury w słowach które piszecie.

Do Jana; 16 października 2019, 13:49

Mówisz językiem PIS. Oni też mówią, ze wszystko co złe teraz, to wina ubecji, komuchów, wiec określ się chłopcze.

wgr do młody i JAN; 16 października 2019, 14:58

BRAWO!!! Gonić ten ciemnogród. PZPR, PO , PSL nie skłócił tak narodu jak PIS. Nie było takich podziałów . Musiałem zrezygnować z kilku dobrych (trak myślałem) znajomych bo zmienili charakter na PIS-owski. Zaczęli mnie ustawiać, namawiać na PIS. Po odmowie były ubliżania i zniewagi. To widać w komentarzach. Nie jesteś za PIS - jesteś wrogiem. Mądry ustępuje głupiemu i dlatego głupota tak się szerzy. Nie ustępujmy.

Normalny; 16 października 2019, 15:07

Przestańcie tak piać nad tym pisem. Jest taki sam jak inne partie. Nie licząc typowych outsidowych wydziwiaków (typu Korwin mały mózg kobiecy Mikke) to pozostali są tacy sami. Po prostu ludzie tacy są. Bezinteresowni to są ludzie na misjach w Afryce, a i to nie zawsze. Przestańcie żyć bajkami dla małych dzieci, że pan Suski albo Karczewski poszli do polityki dla idei i uczynią ten kraj lepszym. Poszli po to, co wcześniej Schetyna, Tusk itd. Po pieniądze, władzę i samospełnienie. Po to, co ogarnęłoby Was. Tak jest zbudowany człowiek. Jest okazja, to ją wykorzystuje. PiS, PO i PSL i SLD. Wszyscy. Moje dzieci to wiedzą, a tu wielcy dorośli się podniecają kto będzie dla nich rzekomo pracował i zbawić ten kraj. Śmiech przez łzy widzieć waszą jałową i bezsensowną dyskusję.

Pytam; 16 października 2019, 15:15

Dyskusja jest bez sensu, bo są w niej błędne założenia. Mianowicie takie, że PiS chce dobrze dla Polski. Pokażcie mi w historii tego kraju, kto chciał dla niego dobrze, nie mając w istocie na myśli poprawy swojego losu. Od przeszło tysiąca lat. Pokażcie... Każdy filozof po pierwszym roku studiów Wam powie. Wszystko co mówicie to bzdura, bo opieracie się o błędną tezę: PiS jest uczciwy jako pierwsza partia w historii tego umęczonego przez wszystkich innych kraju. Otóż oświecę Was: Jest dokładnie taki sam!! Basta. Dość bredni o wyższości jednej parii nad inną. Kto tego nie rozumie, powinien przestać głosować, bo dał się omamić mediom i politykom (nieważne jakiej opcji). Nie ma uczciwego polityka. Trochę rozumu.

Do totalnej.; 16 października 2019, 15:43

Ponad osiem milionów Polaków głosowało na PiS,takiego wyniku nie było w żadnym kraju europejskim i mimo wygranej PiS,u na drugą kadencję totalna opozycja pluje i obraża.

Do wgr; 16 października 2019, 15:51

Niestety ani znajomości historii ani dobrej woli. Skłóciło PO w 2005 roku, kiedy miał być POPiS. Wybory wygrał PiS a PO skłóciło się o fotel premiera. Potem był spór o okrągły stół, potem blatowanie się PO z komunistami i obrona całego zła: esbecji, złodziejstwa, korupcji i kontynuacja wyprzedaży, pedagogika wstydu i kompleksów wobec Europy. Wstyd wgr, że bredzisz jako wgr - czyli grójeckie litery na tablicach rejestracyjnych. Nawiązanie do motywu Grójca przez osobę fałszywą i niedouczoneą.

Do wgr; 16 października 2019, 16:01

Pytanie : jaką widzisz możliwość zgody pomiędzy przestępcą a jego ofiarą? Marzysz i zgodzie? Najpierw pomarz o praworządności, na równym stosowaniu prawa wobec wszystkich, także wobec polityków i sędziów, sprawiedliwości, o której nie masz zielonego pojęcia.

Do wgr; 16 października 2019, 16:14

Tylko wybitny przedstawiciel ciemnogrodu ubliża wyborcom za demokratyczny wynik wyborów. Tylko zakompleksiony ćwierćgłówek może ciepło wyrażać się o PZPR. Tylko beznadziejny kretyn może kłamać w taki sposób.

Jan; 16 października 2019, 17:52

Co ciekawe PiSowskie trolle nie odniosły się do meritum, do konkretnych moich zarzutów tylko zaczęły rzucać zniewagami i kalumniami. A wolałbym wdać się w dyskusję np czy prokurator Piotrowicz może służyć za przykład moralności i uczciwości młodym pokoleniom Polaków, a przykładem lotności umysłowej może być nasz poseł z Grójca. To nie ja zacząłem tę bezsensowną kłótnię. Nie obrażajmy się nawzajem bo przecież musimy tu żyć razem w tym kraju nad Wisłą. I wcale nie jest tak, że kto nie głosuje na PiS to ubek i postkomunista. Można kochać Polskę i być przeciw PiS

Do jana, normalnego i pytam; 16 października 2019, 19:51

Ta kłótnia nie jest bez sensu. To spór o to, czy można odróżnić dobro od zła, człowieka uczciwego od takiego, który uważa, że musi kraść, bo jeśli on nie ukradnie, zrobią to inni, bo o to w istocie rzeczy każdemu chodzi, żeby się wzbogacać nawet kosztem innych. Gdyby tak było Piłsudski nie rzuciłby życia losu na stos, rotmistrz Pilecki nie poświęciłby życia dla ojczyzny. O pieniądze mogło chodzić Bolesławowi W, Kulczykowi i jego przyjacielowi Keachowi, Michnikowi i całemu towarzystwu spod znaku okrągłego stołu, od SLD (kasa ze wschodu), UW, KLD (kasa od Niemców), PSL i PO. Nigdy Kaczyński. Wy adwersarze - wydaje się wam tylko, że posiedliście dar bycia mądrzejszymi . Jesteście malutcy i lubicie się tylko popisywać. A to stwirdzenue kasie pana Normalnego może być próbą usprawiedliwienia własnej drogi życiowej, na której mogła się trafiać ta lewa kasa.

Do Jan ; 16 października 2019, 20:08

Ty Jan jesteś niewinny, bo to nie twoja wina, że taką, miałeś szczęście i zaszczyt posiąść wiedzę, taką świadomość i taki brak życiowych sukcesów. Twoje kompleksy są widoczne z wielkich odkegłości Nie może być zgody z tobą, byłaby to zgoda z kłamcą, ciemniakiem z ciemnogrodu i cieniasem.

do Jana; 16 października 2019, 23:18

W jednym momencie skłóca pan społeczeństwo, a za chwilę mówi, nie obrażajmy się nawzajem, to pan zaprzecza własnym wpisem swoją myśl. Obraża pan człowieka, który jest uczciwy, utalentowany, potrafi się wypowiadać, nie zmienił swoich poglądów, cały czas w jednej partii - to trzeba cenić. Jeżeli jest pan z Grójca to powinien pan być dumny z tego człowieka i go szanować.

@ do Jana; 16 października 2019, 23:18; 17 października 2019, 08:03

dumny to jestem z ks. Piotra Skargi i Jana Jagmin-Sadowskiego

Łukasz; 17 października 2019, 08:30

Nie prowadzcie dyskusji z tymi antypisowskimi wiesniakami aaa i co ciekawe dowiedziałem się ze nie które osoby co tutaj jadą po PiS to skupiarze jak to usłyszałem, od samego skupiarza to aż nie wierzyłem, że jest sklonny do czegos takiego i ma nawet czas tu pisać co jakiś czas. Podrawiam.

Jan; 17 października 2019, 08:40

Tak jestem winny kłotni pisząc że nie jest prawdą iż jeśli ktoś nie głosował na Pis to ubek i poskomunista. Pisowskie bezmózgi nie mogły tego przełknąć i zaczęły hejt z siłą tajfunu. Az sie wierzyć nie chce że stoi za ty jedna drobna kobieta w wieku emerytalnym. No cóż praca jak praca, z czegoś trzeba życ.

top; 17 października 2019, 09:12

Wszedłem tylko poczytać komentarze i się pośmiać.... proszę czytać dalej ;D

Do Łukasza; 17 października 2019, 09:31

Prośba, byś spytał skupiarza, czy prowadzi podwójną księgowość.
90% tych ludzi to prostacy, tanio kupić chłam, drogo sprzedać, na przetwórni lub na eksport, rarytas.
Zniszczone drogi, to głównie ich zasługa.

Jan; 17 października 2019, 12:09

Ale wystarczy że tzn skupiarz zagłosuje na PiS i od razu stanie się patriotą i bohaterskim polskim przedsiębiorcą walczącym ze spiskiem światowego kapitału. Tak jak prokurator Piotrowicz stał się z PZPR-wskiego aparatczyka i prokuratora bohaterem nowych czasów. Nawet ksiedza z Tylawy potrafił wytłumaczyć że to nie pedofilia tylko zwykły "ciumek"

Do Łukasza; 17 października 2019, 13:05

Idiota i matoł to za delikatne określenie dla Ciebie i ludzi Twojego pokroju. Zacznij się leczyć na nogi bo na głowę za późno!!!
Ps, zmień źródło informacji, bo już Ci całkiem TVP mózg slasował

Do do Łukasz; 17 października 2019, 19:21

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do Łukasza; 17 października 2019, 20:49

Rozumiemy Skupiarzu, że jako człowiek rozumny, od dziś nie prowadzisz podwójnej księgowości i zaprzestajesz przeładowywania samochodów, a zniszczone drogi naprawiaczy na własny koszt.

Do antypisowców; 18 października 2019, 08:01

Nie różnicie się niczym od osiemnastowiecznej szlachty z pospolitego ruszenia, która tak Polski broniła, że obce armie kiedy chciały wchodziły na jej ziemie, wyznaczały sobie pole bitwy, by toczyć na niej wojny między sobą, rujnując Polskę dodatkowo, oszczędzając tym sposobem rujnowania własnych terytoriów.
Ta szlachta z tłustymi brzuchami, utuczonymi kosztem pańszczyźnianych chłopów, kiedy przychodziło stawać przeciwko tym obcym wojskom, spieprzała, krzycząc ratuj się kto może. To samo wy dzisiaj udajecie wielkich bohaterów, występujecie przeciwko demokratycznie wybranej władzy, niszcząc państwo polskie, osłabiając je i dając sobie świadectwo takichże samych pieniaczy, jak ta wspomniana szlachta - zdradziecka. próżna i głupia.

W tej waszej totalnej opozycji nie ma już ani jednego przyzwoitego Polaka, ostatni już dawno opuścili jej szeregi, pozostali tylko kłamcy, złodzieje, aferałowie i miernoty umysłowe...…. Dyzmy jak ich nazywają rzeczywiści ich szefowie.

Do antypisowców c. cd.; 18 października 2019, 08:26

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Psy zaszczekają się, zawyją się, aż uschną z zajadłości i padną.

Do do antypisowców; 18 października 2019, 08:41

Niektóre psy zostaną zamknięte w schroniskach.

Jan; 18 października 2019, 09:44

Przypominam iż w powieści Dołęgi -Mostowicza Nikodem Dyzma otrzymał propozycję stanowiska w rządzie mimo iż nie posiadał żadnego wykształcenia. No chłopie rusz głową i pomyśl kogo karierę Dołęga-Mostowicz przewidział... No, no już ciepło - tak, w Grójcu - bez wykształcenia na rządowe posady

Do do antypisowców c. d.; 18 października 2019, 09:54

Zgodnie z prawem, bezpańskie psy straszące ludzi i zanieczyszczające środowisko, muszą być zamykane w schroniskach. Niech się dzieje, co powinno. Potrzeba dobrych hycli.

Jan; 18 października 2019, 10:46

To będą zamykać wszystkich, którzy nie głosowali na PiS? Robi wrażenie, jakbym już gdzieś o takiej ideologii słyszał. Źle skończyła

Do Jana, wcześniej Rafała; 18 października 2019, 11:58

Wszystkich przestępców i z PiS-u i nie, ale nie ciebie. Ty pójdziesz do Czubkowa.

Do Jana C. D.; 18 października 2019, 12:59

W Czubkowie będziesz bezpieczny, nie ruszy cię LGBT.

do Jana; 18 października 2019, 22:07

Jak na razie to pan zaczął hejt pełen wulgaryzmów i nienawiści. Bezmózgiem to może być pan. Owszem jestem emerytem ale co do płci i zarobków to się pan pomylił. Każdy sądzi według siebie.

Do Jana ; 19 października 2019, 10:26

Dziś mamy rocznice śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Za to morderstwo i wszystkie inne, łącznie ze śmiercią osób, które wykryły aferę FOZZ i wielu innych później odpowiadają twoi idole. Okrągły stół pozwolił im przetrwać w bogactwie, zniszczyć i lub zwinąć polską gospodarkę i czerpać pełnymi garściami, poprzez szarą strefę i kryminalne układy, to bogactwo do dziś, Naczelny Idioto Grójca Janie.

hehe; 19 października 2019, 16:37

Z tego co czytam jest problem nie w tym kto wygrał tylko kto ile obiecał a nie dał rolnikom. Rolnicy mają nadto . Osobiście jestem przeciw krus powinni być rozliczanie jak każdy inny podatnik . Wszystkie dochody jakie uzyskują nie sa wykazywane bądz tylko część , natomiast reszta trzymana jest w domku sorry willach w skarpetach......

Do do Jana; 19 października 2019, 19:10

On raczej woli być ruszany przez to towarzystwo.

Jan; 20 października 2019, 18:23

Nie wmawiaj mi kto jest moim idolem, sam to wiem. Moim idolem na pewno nie jest komunistyczny prokurator Piotrowicz. Zapisał się do PiS i wszystkie winy zostały mu odpuszczone. Setki innych aparatczyków komunistycznych i ubeków w ten sposób zapewniło sobie bezkarność.

do Jana; 20 października 2019, 19:24

Proszę się odczepić od posła, który jest przykładem dla pozostałych posłów. Wykształcenie które posiada ów człowiek, którego pan tak bardzo nienawidzi jest adekwatne do inżyniera czy licencjata. Porównując do niektórych profesorów to jest niebo a ziemia. Proszę się zastanowić zanim pan coś napisze!.

Do Jana; 21 października 2019, 08:03

Ty naprawdę jesteś superćwiergłówkiem. Bezkarność i bogactwo zapewniała przynależność do tzw. okrągłostolowej, zamozwańczej i w przeważającym stopni, przestępczej elity. Jakoś nikt nie udowodnił Piotrowiczowi złych uczynków, a za sama przynależność np. do grupy wybitnych debili, jak w Twoim przypadku, jeszcze się nie karze ludzi. Nie kompromituj się dalej, bo za chwilę ktoś odkryje kim jesteś.

Do Jana; 21 października 2019, 08:39

Twoim pozytywnym idolem nie jest nikt, negatywnym - PiS, religią antypisizm.
Tylko po co wypisujesz te wypociny, skoro z góry wiadomo, że nikt za naczelnym idiotą nie pójdzie, nie poprze, nie posłucha, nie weźmie z niego przykładu. Nawet totalni nie chcieliby mieć Ciebie w swoich szeregach, bo jesteś beznadziejnie głupi.

Jan ; 21 października 2019, 08:46

Ja do naszego posła nic nie mam. Ale jak medialni funkcjonariusze PiS niepytani, sami z siebie piszą o Nikodemach Dyzmach to sami wywołują temat. Trochę roztropku - jak mawiał klasyk gatunku.

Jan; 21 października 2019, 10:02

Mam taką prośbę aby nie obrażać, nie nazywać innych debilami, głupimi, kandydatami do szpitala psychiatrycznego, brudnymi psami do odstrzału. Sami się kompromitujecie takimi wpisami. Agresja jest tylko przejawem bezsilności i braku kultury.

Do Jana ; 21 października 2019, 10:47

Obawiam się, że Jan jest sam jednym wielkim życiowym Dyzmą. Świadczy o tym całokształt jego wypowiedzi, czasem sprzecznych ze sobą, czasem dziecinnych, ale przeważnie totalnie nierzeczywistych, głupich i nic nie wnoszących.Taplanie się z nim w błocie, które on bardzo lubi, jest niepotrzebne.
Ciszej Panie i Panowie nad tą głupotą. Krzyż na drogę dla bałwana.

Do Jana; 21 października 2019, 11:29

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jan; 21 października 2019, 11:32

Do poprzednika z 10:47.
Nikodem Dyzma według Dołęgi-Mostowicza to nie przypadek sprzecznych i dziecinnych wypowiedzi ale kariery bez wykształcenia i kompetencji. Spróbuj tak tak ad rem. I czytaj więcej bo nieuctwo i chamstwo nie mogą być brane za cnotę nawet w dzisiejszych barbarzyńskich czasach.

@ do Jana; 20 października 2019, 19:24; 21 października 2019, 11:35

porównanie wykształcenia radomskiego posła do inżyniera czy chociażby licencjata jest nie na miejscu. Studium Zawodowe Technik Teatralnych w Warszawie to nie jest wyższe wykształcenie tylko niestety średnie zawodowe.

Jan; 21 października 2019, 11:52

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Jana; 21 października 2019, 13:46

Tu idzie walka o prawdę o naszych czasach, tych współczesnych i tych z niedalekiej przeszłości. Twoja prawda polega na widzeniach zła w PiS i przemilczaniu tyciąckrotnie większego zła w zakłamanej i przestępczej opozycji.
Ktoś taki, siła rzeczy, musi być debilem. I to jest bardzo kulturalne.

do@do Jana; 22 października 2019, 13:06

Miałem na myśli wykształcenie posła nie radomskiego a okręgu radomskiego. Wykształcenie jakie uzyskał pan poseł odbyło się w jedynej szkole w Polsce, na bardzo wysokim poziomie w związku z tym wiadomo , iż na jedno miejsce było mnóstwo kandydatów. Co do studiów mógł skończyć, ale nie chciał wykorzystywać swojej pozycji w parlamencie tak jak to czynią inni posłowie. Tak sądzę i nie zmienię swojego zdania co do tego człowieka.

Jan; 22 października 2019, 15:57

Ludzie! Błagam nie brnijcie dalej w te bzdury. Mógł ale nie skończył studiów (nawet nie zaczynał) - akt iście bohaterski, tak jak skończenie szkoły pomaturalnej.
Hagiografię zostawcie dla następnych pokoleń, w Grójcu nikt tego dziś nie kupi.

Do jana; 22 października 2019, 16:47

Wy Jan studiów nie ukończyliście, Bolek W. studiów nie ukończył, Kwach studiów nie ukończył. Scettino, co prawda, ukończył, ale wygląd ma idioty i wypowiedzi kretyna. Mucha ma doktorat a śpiewając - nie pucz kiedy odjadę - pokazała rozum przedszkolaka. Szczerba - autor puczu - szkoda słów. Jak więc Janie, na tle ww. towarzyszy, udowodnisz, że jesteś choć minimalnie mądrym osobnikiem? Mając tak bogatą kartotekę wypowiedzi, że jest to niemożliwe.

Jan ; 22 października 2019, 18:58

To chce Pani chce dyskutować o moim wykształceniu? Dla Pani mogę nie mieć podstawowego. Ważne że Pani jest magistrem.

zdzich; 23 października 2019, 09:10

Szkoda że tylu kretynów mamy w Polsce, mówię oczywiście o pisuarach.

Do zdzicha; 23 października 2019, 19:37

Podaj dowody na swoje tezy, w przeciwnym razie sam wyjdziesz kretyna

fraszka; 24 października 2019, 09:16

Grójec
warszawskie dawniej Księstwo
dziś okręg radomski
co hamuje wszystko

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Dekontaminacja – coś więcej, niż standardowa dezynfekcja Dekontaminacja jest kompleksowym działaniem mającym na celu...
Alarm bombowy w przedszkolu przy ul. Laskowej W poniedziałek popołudniu służby zostały powiadomione o ł...
Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mieszkańca Skowronek W poniedziałek znaleziono zwłoki poszukiwanego mieszkańca...
Grójeccy policjanci rozwiązali zagadkę zaginięcia sprzed lat W październiku 2013 roku pod Jasieńcem zaginął 34-letni męż...
Akcja "Sprzątanie Świata" w gminie Grójec W weekend 18-20 września, miała miejsce światowa akcja "...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.