Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wybory 2024. Czworo kandydatów na burmistrza Mogielnicy

17 marca 2024; 08:39

Grojec24.net

0 komentarzy

O fotel burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegało się czterech kandydatów: Joanna Kaźmierska, Robert Lipiec, Tomasz Rutkowski oraz Marek Ścisłowski.

News will be here

W czwartek 14 marca upłynął termin na zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w zbliżających się wyborach samorządowych (niedziela 7 kwietnia).

Z danych opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że o stanowisko burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica będzie ubiegało się czworo kandydatów. Nie ma wśród nich wieloletniego włodarza tego miasta, Sławomira Chmielewskiego. To jedyny taki przypadek w trakcie tegorocznych wyborów w powiecie grójeckim, że obecny burmistrz nie ubiega się o reelekcję. Chmielewskiego można natomiast znaleźć wśród kandydatów do Rady Powiatu Grójeckiego.

Alfabetyczną listę chętnych na fotel burmistrza Mogielnicy otwiera 60-letnia Joanna Kaźmierska z Dębnowoli. Kandyduje z Komitetu Alternatywa dla Mogielnicy.

Drugim kandydatem jest Robert Lipiec. To 43-letni mieszkaniec miejscowości Cegielnia. Kandyduje z Komitetu Gmina Sprawna i Przyjazna.

Trzecim kandydatem na burmistrza Mogielnicy jest Tomasz Rutkowski. To 37-letni mieszkaniec miejscowości Górki-Izabelin. Startuje z Komitetu Nowa Siła Nowy Czas.

Listę kandydatów zamyka 63-letni Marek Ścisłowski z Mogielnicy. Były starosta grójecki kandyduje z Komitetu Gmina Równych Szans.

Przypomnijmy, iż w wyborach z 2018 roku Sławomir Chmielewski w pierwszej turze z pokonał dwóch kontrkandydatów Adama Chmielewskiego oraz Marka Ścisłowskiego. Uzyskał ponad 52 procent poparcia (2164 głosy).

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.