Wybory samorządowe 2018: kto powalczy o fotel burmistrza Grójca

23 lutego 2018; 09:49

320 komentarzy

Sprawdziliśmy kto zamierza ubiegać się o fotel burmistrza Grójca w jesiennych wyborach samorządowych.

Polecamy

O piątą z rzędu kadencję na stanowisku burmistrza Grójca będzie ubiegał się Jacek Stolarski. – W pracy na stanowisku burmistrza są zadania, które realizuje się przez dwie lub więcej kadencji. Chciałbym dokończyć te rzeczy, które rozpoczynamy w tym roku. Czuję się na siłach, żeby jeszcze przez kilka lat pracować z pożytkiem dla Grójca, dlatego podjąłem decyzję, że będę kandydował – mówi nam Jacek Stolarski.

Trzeci raz w szranki z obecnym włodarzem zamierza stanąć Artur Banasiewicz. - Od wielu lat związany jestem z samorządem, pracowałem w różnych urzędach, pracuję również przy dotacjach unijnych. Posiadam odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz pomysły. Wiem jak je wdrożyć w życie, dzięki czemu nasza gmina będzie rozwijała się szybciej i stwarzała lepsze warunki do życia dla nas wszystkich. Grójec ma olbrzymi potencjał, który od wielu lat jest niewykorzystywany - wiem jak to zmienić – podkreśla Artur Banasiewicz.  

Po raz pierwszy o fotel burmistrza zamierza zawalczyć radny Dariusz Gwiazda. - Jestem patriotą lokalnym, ponieważ  tu się urodziłem, tu się wychowałem, tu pracuję i tu mieszkam wraz ze swoją rodziną.  Dlatego sprawy, którymi żyją mieszkańcy  Gminy Grójec są mi szczególnie bliskie. Dzięki mojemu wykształceniu, doświadczeniu zawodowemu, determinacji oraz pasji mogę zapewnić, że wszystkie sprawy i potrzeby mieszkańców naszej Gminy będę traktował z  należytą powagą – mówi Grojec24.net Dariusz Gwiazda.

Swojego kandydata zamierza też wystawić Prawo i Sprawiedliwość. Na giełdzie nazwisk pojawił się radny powiatowy Paweł Siennicki, ale sam zainteresowany w rozmowie z Grojec24.net dementuje. - Pomimo pogłosek o moim starcie w wyborach na burmistrza nie będę się ubiegał o to stanowisko w najbliższych wyborach. Będę się starał wystartować do Rady Powiatu – mówi Paweł Siennicki.

Jak informuje, obecnie trwają konsultacje, a decyzję podejmie Zarząd Okręgowy PiS. - Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska kto będzie kandydatem PiS na urząd Burmistrza w Grójcu – podaje Siennicki.

Nieoficjalnie w kontekście partii rządzącej mówi się, iż jej kandydatką może być Anna Sotek, na co dzień pracująca w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Oficjalnej decyzji co do kandydata na burmistrza Grójca nie podjęło też jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. – Wstępna propozycja jest taka, żeby nie wystawiać własnego kandydata, ale żeby poprzeć obecnego burmistrza, Jacka Stolarskiego – powiedział Grojec24.net poseł Mirosław Maliszewski.

TAGI:

Komentarze (320):

Grójczanin; 23 lutego 2018, 10:02

Jazda, jazda Darek Gwiazda!!!

Xyz; 23 lutego 2018, 10:14

Oby nie Pan Stolarski, Panu już podziekujemy!

xgn; 23 lutego 2018, 10:20

Zadziwia mnie upór Banasiewicza, to wręcz wygląda na trollowanie wyborów. Gościu raz za razem przegrywa, już cały Grójec wie, że nie ma nic do zaoferowania oprócz ambicji bycia na świeczniku. Przypominam, że koleś swego czasu twierdził, że na rynku wybuduje drugie w Grójcu gimnazjum.

zuch; 23 lutego 2018, 10:24

chyba jazda jazda niech spada do harcówki ten Gwiazga !!!

alex; 23 lutego 2018, 10:34

Mam wrażenie że Banasiewicz to od lat tajna bron Stolarskiego, zawsze tak się skompromituje że wyborcy już wolą głosować na to co znają mimo oczywistych wad dotychczasowego burmistrza

Obatel Grójca; 23 lutego 2018, 10:53

Czym więcej kandydatów tym większa szansa na reelekcję Stolarskiego w pierwszej turze wyborów. A z drugiej strony, co to za nazwiska - sadownik bez doświadczenia, harcerz czy Arturek, który nie może znaleźć sobie swojego miejsca w Grójecu? Dlatego życzę panu Jackowi powodzenia pod warunkiem że pogoni śpiącego rycerza T. Krzyżanowskiego

Kasia; 23 lutego 2018, 10:54

No to w tym roku warto głosować,i mam nadzieję że wygra Darek Gwiazda. W końcu coś by się zmieniło

tomek; 23 lutego 2018, 10:59

Pan Gwiazda ! super ! ma Pan już mój głos !

Waniek; 23 lutego 2018, 11:07

Sam postawie piwo tym ktorzy nie zaglosują na P.Stolarskiego zeby przez 5 lat starac sie o kawałek jezdni na ul heweliusza gdzie mieszka osoba niepełnosprawna i ma ciężko przemieszczac sie na wózku po wertepach i błocie wszystkie inne ulice dookoła można było zrobić ,no tak ... bo tam w końcu mieszkają "wpływowe" osoby.. Panu już podziękujemy.

Ann; 23 lutego 2018, 11:25

Dajcie kogoś ze świeżym umysłem i checiami bo przez kolejne 5 lat w Grójcu nic się nie zmieni.A panu panie burmistrzu już podziekujmy jak to mówią Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. ..

Prezes; 23 lutego 2018, 11:31

jak nie teraz to kiedy? Wiadomo, że jak odejdzie Stolarski, to bierni, mierni ale wierni odpadną w konkursach, a towarzystwo jest zasiedziałe jak pączki w maśle... więc będą opluwali konkurencje, stare PSL-owskie układy.

Patriota lokalny; 23 lutego 2018, 11:32

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!!
Mieszkam w Grójcu od urodzenia.Wychowałem się na grójeckicj podwórkach,tu chodziłem do szkoły i tu żyje.
Nie mogę już patrzeć na to co dzieje się w naszym mieście.Grupa kolesi...taki lokalny układ opanował wszystko.Przyssali się jak pijawki do koryta i od lat nie dają się od niego oderwać.Nie ma znaczenia czy ma się wiedzę i doświadczenie...Ważne by być w tej sitwie.Jeden ....nauczyciel od wf...jest dyrektorem komunalnej....drugi który nie ma pojęcia o sporcie jest dyrektorem GOS...dla trzeciego znalazła się ciepła posadka w GOKu ....a nad wszystkim stoi cesarz czyli sam Pan burmistrz.Pięc kadencji miał na to by pokazać swoje talenty...
Przed poprzednimi wyborami obiecywał cuda na zalewie w Głuchowie...teraz obiecuje hale.To człowiek zdemoralizowany władzą.Nie ma się co zresztś dziwić bo przez tyle lat idzie się zdemoralizować.A przecież to okazja czyni z człowieka złodzieja!! On nawet w wikipedii podaje że jego zawód to samorządowiec.Szkoda że nie napisał że jego zawód to burmistrz!!!

LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ...KANDYDUJCIE!!! IDŹCIE DO WYBORÓW!!!.NIE POZWÓLCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ!!!

Pracownik starostwa; 23 lutego 2018, 11:52

A "najlepszy" wicestarosta pan Piątkowski nie kandyduje? 😟

Gostek; 23 lutego 2018, 11:55

Pan burmistrz niech się weźmie za wychowanie synka bo niepokorny smarkacz jest i łobuz z niego wyrośnie i wstyd będzie i po co?

wyborca; 23 lutego 2018, 12:01

Stolarski czekał 8 lat na tę chwilę, by rozpocząć od lat obiecywane inwestycje.

Będzie lepiej dla wszystkich przyszłych użytkowników tych miejsc jak ktoś inny będzie nadzorował inwestycje w mieście by nie spotkał ich los jak niedawno ukończonych:

hala spartakus i jej wadliwa podłoga,która jest kontuzjogenna

skandalicznego wykonania boiska przy gimnazjum (nawet w błocie nikt nie przeciął wstęgi)

milionów utopionych w basenie, którego poziom podniósł się na zdjęciach i wystarczyłaby połowa sumy wydanej na remont,aby osiągnąć obecny poziom, już nie działają lampki LED, uszkodzone natryski i nieodparte wrażenie Koniec Pływania! Zamykamy!
Remont nie dał żadnych oszczędności dla gminy a koszty użytkowników 200% większe

fotele w kinie - zabrakło w kasie pieniędzy na coś lepszego,

krążą słuchy, ze przy niedalekiej przebudowie kina, pracownia Orange zostanie rozebrana,

a tymczasem może:
- w Urzędzie będą kładli złote dywany by włodarz mógł dostojnie witać swoich gości,
- i nastąpi przebudowa rynku wraz z kolejnymi zmianami planów zagospodarowania miasta

nie wspomnę już o kilku modernizacjach galerii, aż wreszcie zamurowali okna w GOK
.
A prezesi i dyrektorzy z grupy trzymającej władzę czują się jak rada nadzorcza gminy.

Wyborca_szydzący z Januszy Internetów; 23 lutego 2018, 12:05

Do wszystkich anonimowych mądrali - Januszy rzucających klapkami w telewizor podczas wiadomośći:
Nie wiem czy Banasiewicz lub Gwiazda sprawdziliby się w roli Burmistrza.
Jednego jestem pewien: Kolejna kadencja Burmistrza Stolarskiego to farsa!!!
Dlaczego?
Ponieważ potrzebne są zmiany w Grójcu jak wszędzie:
Potrzebujemy nowych, młodych i ambitnych radnych!!!
To miasto przeżywa stagnacje przez to, że od lat rządy sprawuje jeden układ.
Burmistrz trzyma w ryzach swoje media lokalne, ma wszędzie swoich kolesi.
I to nazywacie demokracją i wolnośćią!
Wszyscy Ci geniusze komentujący, którzy tak szydzą z obecnych kandydatów nie mają za grosz odwagi cywilnej, aby decydować o losach miasta!
Zamiast iść na wybory lub zgłosić swoich kandydatów wolicie sączyć jad i mowę nienawiści w komentarzach.
Oddajcie głos, zróbcie coś dla społeczeństwa i dopiero wtedy się mądrzyjcie.
Panie Jacku Stolarski z całym szacunkiem ale najwyższy czas oddać władzę w inne ręce.
Dosyć tego !!!

Igor; 23 lutego 2018, 12:37

Wykurzyć tych Krzyzanowskich

wyborca; 23 lutego 2018, 13:29

Myślę , że i inni kandydaci się jeszcze znajdą jako alternatywa.

Dziwne; 23 lutego 2018, 13:40

To Dariusz Gwiazda nie będzie miał poparcia Artura i Pana wicestarosty? A miała być taka miła komitywa, a tu bęc niespodzianka.

MeaCulpa; 23 lutego 2018, 13:52

A Pan Biedrzycki?

Robert.; 23 lutego 2018, 14:27

Mało jest tak brzydkich miasteczek jak Grójec,zapyziałe domy,bramy i podwórka to syf i malaria,rynek bez klimatu itd. Pan stolarski udowodnił mając tyle lat urzędowania za sobą że nie potrafi nie umie zadbać o kultowe miasto Grójec.
Dodatkowo mieszkańcy Konstancina walczą o pozbycie się uciążliwej ; asfaltowni; Pan Stolarski upiera się żeby posadowić ją w bliskości Grójca na ternach chronionych ma również pomysł na powrót fabryki ;żelatyny; , Grójec zasługuje na nowego gospodarza,może kobieta burmistrz odmieniła by losy Grójca i jego okolic nie zmarnujmy tej szansy !

A.K.; 23 lutego 2018, 15:04

Banasiewicz? Znowu? Wstydu nie ms...

wgr; 23 lutego 2018, 16:02

Panie Adamski dlaczego zapomnial pan o p.Z.Krawczaku ktory tez startuje na burnistrza-czyzby eliminacja na starcie


kolega; 23 lutego 2018, 16:09

Pawel startuj na burmistrza jests mlody i nowy, bo znow zobaczymy elokfetna buraczana inteligecje w osobie p.Teresy B.

Dobra zmiana; 23 lutego 2018, 16:23

P. Stolarski jak przed każdymi wyborami mówi, że ma coś do dokończenia. Tak samo było przed poprzednimi wyborami. Ile można kończy te same rzeczy.
A oto "sukcesy" burmistrza:
1. Święto Kwitnących Jabłoni – trudno nazwać to świętem. Konkurs szarlotki – BRAWO!!
2. Remont basen - koszt jak za 2 nowe baseny. Basen po remoncie – wstyd!
3. Hala sportowa Spartakus – nie spełnia podstawowych norm do rozgrywania zawodów sportowych.
4. Nowa hala sportowa - koszt jak za 3 nowe hale
5. Rynek - remont rynku 12 mln!!! - pytanie gdzie podziała się oryginalna kostka. Nowa kostka która miała być na 100 lat, a sprzedana wykonawcy remontu. Trudno zresztą nazwać to rynek, raczej jest to BETON i jego ławki za 70 tys.
6. Remont ratusza x2 - pewnie kolejny będzie za 4 lata
7. Tereny inwestycyjne Słomczyn – ile to już lat trwa, obietnicy przyciągnięcia inwestorów. I co - WIELKIE NIC!!
8. Zalew w Głuchowie - pieniądze na projekt poszły, a co dalej? Pewnie w programie burmistrza pojawi się znowu pozycja – rewitalizacja zalewu.
9. Obiekty GOS - stadion ma być remontowany jak zwykle to w Grójcu - koszt remontu x2
10. Tereny po fabryce FSO – wspieranie inwestorów i dziwnych inwestycji na tym terenie
11. Tereny po fabryce grabka - wspieranie inwestorów i dziwnych inwestycji na tym terenie
12. Zakład wodociągów - dyr. Gaweł, kolega burmistrza - podwyżka cen wody, wprowadzenie nowych opłat abonamentowych
13. GOK – dyr., kolega burmistrza, kolejne miliony wydane na remonty.
14. Zastępca Biedrzycki - czy to jest odpowiedni człowiek do takiej funkcji. O jego wizytach w miastach partnerskich krążą już legendy
15. Brak dialogu z samorządem powiatowym – brak wspólnych inwestycji jak drogi czy amfiteatr.
16. Afera z bezdomnymi zwierzętami
17. Afera z likwidacją klas szkolnych – dopiero protest rodziców wymusił na burmistrz podjęcie rozmów.
18. Brak dotacji dla gminy
19. Radni Gminy Grójec – pytanie do Was. Co robicie na tego miasta poza pobieraniem diet?
Zobaczymy co nam jeszcze czas przyniesie!!

MIESZKAŃCY GRÓJCA – CZY CHCECIE ABY NASZE MIASTO DALEJ TAK WYGLĄDAŁO.

komitywa; 23 lutego 2018, 16:42

I jest komitywa.

ja; 23 lutego 2018, 16:45

Kandydatom z ramienia PiS dziękujemy, niech idą stawiać kaczorowi pomniki!

Robek; 23 lutego 2018, 16:57

Banasiewicz??? Serio ???? Naprawdę nie ma za grosz wstydu???
Nie wie kiedy przestać?
Nie chcą go wpuścić drzwiami, to oknem próbuje....

do dobrej zmiany; 23 lutego 2018, 18:27

ile jeszcze tajemnic nie odkrytych, o których my mieszkańcy nie mamy wiedzy.

a ile jeszcze jest do ugrania? ho ho ho, jest o co walczyć

Stefan ; 23 lutego 2018, 19:21

pani Aniu jeśli zdecyduje się pani kandydować ma pani mój głos trzymam kciuki

jaity12; 23 lutego 2018, 20:17

Dosyć Pana stolarskiego.To juź wielka przesada,nie wiedzą jak ma im jeździć dupa.Widze Pana Artura Banasiewicza.

Mieszkanka; 23 lutego 2018, 20:57

Ale Lipaaaa

Anka; 23 lutego 2018, 21:13

Ograniczenie urzędowania do 2 kadencji powinno już od dawna funkcjonować, bo niestety ludzie, a zwłaszcza na takich stanowiska, szybko się wypalają. Bardzo trudno jest wygrać wybory komuś, kto nie należy do grupy trzymającej władzę, bo wszystkie karty rozdaje włodarz. To on ma możliwość zrobienia drogi czy rzucenia kasy na jakieś inwestycje. Dlatego, jesli ma klasę, powinien zrezygnować z kolejnej reelekcji i dać uczciwą szansę innym.

ktoś; 23 lutego 2018, 21:14

Anna Sotek nowa twarz - kompetentna, uczciwa, wykształcona. To byłaby burmistrz z poza układu zamkniętego rządzącego od tylu lat naszym miasteczkiem. Czas na zmiany! A panom już dziękujemy.

Otwórzcie oczy; 23 lutego 2018, 21:19

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do kolega; 23 lutego 2018, 21:19

Przecież PSL nie wystawia swojego kandydata, toteż p. Siennicki nie wystartuje w wyborach na burmistrza.

Anonim; 23 lutego 2018, 22:31

Panu burmistrzowi S...,to juz podziekujmy! Dlaczego nic nie zrobil, aby przywrocic polaczenie kolejowe Grojca ze swiatem? Nie ogarnia swoich spraw ten koles!

Mieszkaniecgrojca; 24 lutego 2018, 00:52

Stolarski boi się jak ognia korzystania z funduszy unijnych dla miasta bo z nich trzeba się rozliczyć. Tyle w tym temacie.

Bezpartyjny; 24 lutego 2018, 01:04

I nie ma tu nic do rzeczy przynależność polityczna kandydata na burmistrza jeśli jest uczciwy, nie da się wplątać w niejasne układy, ma wolę służenia mieszkańcom, chce słuchać i rozwiązywać ich problemy i jest dostępny dla każdego, a nie jak to jest teraz tylko dla wybrańców. Sztab sługusów oplacanych z gminnych pieniędzy skutecznie broni dostępu do włodarza. Przecież większość z wypowiadających się tu osób pisze że ma dość. Więc teraz jest możliwość żeby coś zmienić.

Sienkiewicz; 24 lutego 2018, 01:10

Darek Gwiazda to społecznik i lokalny patriota. Zrobi to co dobre dla ludzi i dla miasta.

Taxi; 24 lutego 2018, 01:29

Obecne władze właśnie ogłosiły przetarg na roboty drogowe przy ulicy Sienkiewicza w Grójcu. Czas na składanie ofert , który został wyznaczony dla firm to 15minut, żeby nikt z poza zaprzyjaźnionych wykonawców nie zdazyl złożyć oferty.

Kasiarz; 24 lutego 2018, 01:44

Wiecie czemu w Grójcu wszystkie gminne inwestycje są 2 razy droższe niż powinny? Może dlatego że ustawione firmy dają najniższa ofertę, wygrywają przetarg a później w porozumieniu z władzami gminy kilka razy aneksuja umowę podnosząc cenę. Czy aneksy do umów są archiwizowane w urzędzie gminy i trzeba się z nich wytlumaczyc i rozliczać chociażby przed mieszkańcami?

Olo; 24 lutego 2018, 05:36

Hehe rejera przywrócenie ale on już sprzedl co się dało

mieszkaniec; 24 lutego 2018, 10:50

każdy nowy człowiek przyniesie więcej pożytku niż strat. Jednak dziękujemy kandydatom przyniesionym w teczce przez partię polityczną i za poparcie dla kandydatów takich partii, by rozdawać kolesiom kolejne stołki za przynależność partyjną. Koniec z nepotyzmem partyjnym!

młoda; 24 lutego 2018, 10:51


A może od razu pana Mirosława Pochelskiego zapytać czy nie zechce być burmistrzem?

Marek; 24 lutego 2018, 11:09

Brawo anonimowi grojeccy patrioci tak trzymać

Marek; 24 lutego 2018, 12:33

Cóż za ograniczeni ludzie mieszkają w Grójcu,Burmistrz potwór,radni przekupieni , miasto najbrzydsze w kraju nic się nie dzieje a oni na nich glosuja!

Zuchy; 24 lutego 2018, 12:42

Oddam swój głos na Dariusza Gwiazdę

Kris ; 24 lutego 2018, 14:11

Panu Jackowski już dziękujemy. Koniec kolesiostwa

Motylek ; 24 lutego 2018, 14:21

Z Mirkiem to dobry pomysł... Co by nie było. Biznesmen z szerokimi kontaktami.

mlody; 24 lutego 2018, 15:16

Siennicki to ukryta bron PSL-u ... Pawel bedzie starosta z nadania PSL-u po wyborach i to bedzie dobra zmiana.

M; 24 lutego 2018, 17:27

Świetny kandydat z Pana
D
Gwiazdy całe życie kręcił filmy ma weselach i żył z pensji
Z
H
P oraz diet radnego teraz pod 60siatke zweszyl okazję i kreuje się na społecznika powiatu chce zostać burmistrzem a Co!

rodzic; 24 lutego 2018, 17:59

Inny przyjdzie też będzie kolesiostwo jak wszędzie.
A Pan Gwiazda widać jak "dba" o dobro chociaż by dzieci z harcerstwa .... tyle lat i nic nie zrobił aby wyremontować harcówkę.

do Marka; 24 lutego 2018, 18:00

Działalność Pana Stolarskiego to przejadanie budżetu, zaciąganie kredytów, przyrost etatów... Brak dotacji bo trzeba się z nich dokładnie rozliczyć. Odbija się to na jakości inwestycji a do tego likwiduje się zajęcia pozalekcyjne, a o budowie dróg wiejskich trzeba zapomnieć

do M; 24 lutego 2018, 20:04

ZHP to od 27 jest organizacją pozarządowa i utrzumuje sie z tego co wypracuje. Państwo na pensje Pana Gwiazdy nie daje. Dzialanosc gosłpodarcza jak kazda inna wstydu nie przynosi.

A spolecznie przepracowane godziny nikt nie widzi tak u Pana Gwiazdy jak i u nauczycieli.

a o harcerstwo dba oczym swiadczy rozmiar u dziakapnosc harcerzy w grojcu i ilosciowy hufca. Lokalu gminnego uzytkowanegi jako harcowka nie bedzie remontowal kiedy pensja wiceburmistrza jest taka ze za roczna pensję mozna by nowy dom harcerza wybudowac


Harcowka to lokal gminy

Miszkaniec wsi; 24 lutego 2018, 20:16

Tylko drogi,
Nie szkoły przedszkola kultura biblioteka basen kino straże zdrowie tylko asfaltu dla naszych drogich samochodów tylko drogi do każdego domu w lesie po co tu wprowadziliśmy się z dużego miasta

M; 25 lutego 2018, 06:11

Wyparuje czyli dostanie z budżetu

Do P. M.; 25 lutego 2018, 09:49

pensja, którą pobiera Pan Pierwszy V-ce Burmistrz już będący na emeryturze wystarczyła by na mały pałacyk dla ZHP, a więc po co czepiać się Pana Gwiazdy, włodarze nie muszą filmować wesel bo mają pobory jak zwykły pracownik za pół roku

M; 25 lutego 2018, 11:04

Ogłosimy zbiórkę na pałacyk dla
Pana
Gwiazdy

KUSY; 25 lutego 2018, 11:43

Darek Gwiazda, Ci co urodzili się w 1960r i młdsi Cię POPRĄ. Trzymaj się.

Dr. ; 25 lutego 2018, 15:30

Ja proponuję na burmistrza pana Maroka.

Do M; 25 lutego 2018, 15:44

Do Pania M . Pochwal sie o wojazach włodarzy na Słowację. Co dokonaliscie przez te 4 lata kadencji. macie sie czym pochwalić czy tylko wielokrotnym remontem kostki na ul. armii krajowej. Ratusza. i gok-u biur dla zakładu gospodarki komunalnej, harcowek, przedszkoli i urzedu gminy.l Podaj ile samochodow służbowych posiadają wszystkie jednostki gminne i ile kosztuje ich utrzymanie bo wszyscy z nich korzystają jak ze swoich.

Nick do M; 25 lutego 2018, 15:48

Napisz do Pana Gwiazdy i poinformuj go o swoim zaangażowaniu w jego sprawy moze skorzysta z Twoich uslug.

Ale jak masz tak dobre serce to zrób skladke na schronisko dla zwierząt by tak nie cierpiały jak dotychczas

Ja; 25 lutego 2018, 15:52

Na szczęście już dzisiaj nastepny burmistrz nie zbuduje sobie takiej gminnej korporacji jak za PO PSL.

Mamy dobrą zmiane, ktora pilnuje i dba o pieniądze publiczne

Halina; 25 lutego 2018, 18:13

Panie Dariuszu powodzenia.Czas na zmiany .Oddamy głos na Pana.

do mieszkaniec; 25 lutego 2018, 20:00

Uważam, iż w wyborach powinny startować kandydaci z ramienia przynależności do partii. Uzasadnię dlaczego! A no dlatego, że tworzone są listy z osób, które nie można rozliczyć po kadencji.

do P.M; 25 lutego 2018, 21:12

ile Pani daje na pałacyk, ja swój wdowi grosz dołoże dopiero co nimiec wróciłam

Prawnik z wyższej półki; 26 lutego 2018, 09:19

Ach ten internet, daje tyle możliwości.
Tyle można napisać, wykrzyczeć i to ANONIMOWO

Jdm; 26 lutego 2018, 12:32

Jedziemy na władzę!

Nepomucen anonimowo; 26 lutego 2018, 17:31

niestety, miasto jest tak skorumpowane, że ludzie tylko anonimowo nie boją sie wypowiadać swoich poglądów

Jdm; 26 lutego 2018, 17:57

Najbardziej skorumpowany jesteś ty gdyż za obietnice korzyści szkalujesz swoje miasto

miasto ; 26 lutego 2018, 18:15

kto mądrzejszy już dawno przestał się angażować w życie miasta.
Gdyby nie miliony z podatków od nowych mieszkańców i marketów, którzy tu przybywają za chlebem i za pracą w Warszawie i w podwarszawskich firmach, to władza nie miałaby za co sponsorować akcji pi-jarowych i promocji własnego wizerunku.
i już dawno byłaby rozliczona.
Jednak nowi mieszkańcy przejrzeli na oczy i widzą, że te wszystkie działania to ściema i gdyby nie kolesiostwo to byłoby o wiele więcej trafionych inwestycji

Mcintosh; 26 lutego 2018, 18:43

Władza leży na bruku tylko schylic się i podnieść

Jdm; 26 lutego 2018, 19:11

To miasto jest wspaniale

B; 26 lutego 2018, 19:13

Naród wielki tylko ludzie k....
Józef Piłsudski

wyborca; 26 lutego 2018, 21:40

tylko p. Sotek na burmistrza!

Francuz; 26 lutego 2018, 22:59

Gdyby nie burmistrz nie byłoby w Grojcu Faurecji tyle w temacie

Ktos; 27 lutego 2018, 09:29

Przed stolkiem kazdy jest czlowiekiem ale jak juz usiadzie na stolek to ma gdzies mieszkancow i wszystko. Wtedy sie liczy to zeby przez swoja kadencje dorobic sie na prawo lewo ile wlezie

stop 5 kadencj!; 27 lutego 2018, 19:35

W Grójcu potrzebne są zmiany. Dotychczasowy burmistrz miał wiele okazji, aby dokończyć to, czym teraz znowu mami wyborców. Lekką ręką płaci za odławianie psów po 5 tys. od sztuki. Pazerność ma na poziomie prezydenta Gdańska.

sadownik; 27 lutego 2018, 20:24

Słyszałem, że było spotkanie w Mogielnicy z sadownikami. Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o tym na naszym portalu.?Może jeszcze potrzeba trochę czasu.

Faurecia; 27 lutego 2018, 21:48

Gdyby nie upadek FSO nie byłoby faurecia w Grójcu.

GDYBY nie burmistrz nie byłoby Pepsi i Ferrero ,i S7 do Wawy by nie bylo. ALE moze bylny zielony rynek i ładna halę sportową i żłobek dla maluchów.

PSL; 27 lutego 2018, 21:58

Pani Sotek bedzie grojecką Beatą. A Marek pojdzie w slady Jarka?

jagoda; 27 lutego 2018, 22:07

Kibicuję kazdemu kto rozwali ten układ kolesiów i nie da się przekupić stolkami, jak dotąd bywało. Moze ktos zawalczyć wreszcie o uczciwość w tym mieście i nie marnuje kolejnej szansy.

Historia; 27 lutego 2018, 22:16

Z PIS-em sie wreszcie uda i nadejdzie zmiana wlodarza przeciez nic nie moze wiecznie trwac. A prawdziwego ogiera poznaje sie jak kończy a nie jak zaczynał.

M; 27 lutego 2018, 22:24

Czy to jest program wyborczy (
Twój?)

Oniektyw; 28 lutego 2018, 12:14

Ciągle szkalujecie i krytykujecie wladze napiszcie co zrobili pozostali kandydaci dla Grojca

zniesmaczony; 28 lutego 2018, 13:01

a co mieli zrobić dla Grójca jak miastem od 16 lat rządzi przybysz spod krakowskiej wioski który jak skończy następną kadencję to przeniesie się do swojej willi w Wilanowie z nową "żoną" i bedzie miał Grójec w dupie. A co on "zrobił dla Grójca" przez te 16 lat? 1. rynek - nieużyteczna patelnia bez drzew 2. armii krajowej - zerwany zabytkowy bruk (co sie z nim stalo?), droga kostka, ktora w koncu zalano asfaltem 3. remont basenu przewyzszajacy kosztami budowe nowego obiektu 4. jabłko z dziura z ktorej smieje sie pol Polski !!! 5. obok ławki i kwietniki za kilkadziesiat tysiecy zlotych 6. boiko przy gimnazjum z ktorego nikt nie korzysta bo zamiast sztucznej trawy zrobiono twarde gowno na ktorym nie da sie grac 7. projekt nowego stadionu (tak miało być: http://bemm.pl//index.php/projekt/items/9.html a będzie... tak: http://www.przetargi.gminagrojec.pl/2018/WI-2018-15/PROJEKT%20ARCH-BUDOWLANY.zip) 8. płaceni po 5 tys. za odłowienie psa 9. remont gok... 10. bunczuczne plany zalewu w gluchowie... wymieniać dalej?

inwestycje; 28 lutego 2018, 13:37

i ten cieplutki układ w inwestycjach z KJ.

do zniesmaczonego ; 28 lutego 2018, 14:20

Skąd ja to znam ...przez ostatnie 8 lat w Polsce wszystko było źle, a w Grojcu przez 16 lat Ludzie się nie dają nabrać pieniaczom i krytykantom A CO BYLO DOBRE ?

Do znismaczonego; 28 lutego 2018, 16:04

Ohydne kłamstwa

M; 28 lutego 2018, 16:11

Żeby z tej nienawiści był jakiś pożytek np energia do ogrzewania domów

Do znismaczonego; 28 lutego 2018, 17:26

W
Grójcu mieszkam dłużej niż ty żyjesz coś zrobiłem dla naszej gminy a skąd pochodzę jestem dumny wszyscy jesteśmy skądś większość że wsi reszta to jest hejt

do PSL; 28 lutego 2018, 17:39

Jak widać i jak przystało na peeselowca nic merytorycznie tylko jakieś porównania.

pani; 28 lutego 2018, 18:16

wszyscy piszą co im leży na sercu ja mieszkam w tym mieście już ponad 60 lat i uważam że się bardzo zmieniło na dobre a w każdej władzy są plusy i minusy jak wszędzie

zniesmaczony; 28 lutego 2018, 20:00

checie ze mna polemizowac? ok polemizujcie ale merytorycznie odniescie sie do tego co napisalem. co bylo dobre przez te 4 kadencje? nowe ulice, chodniki, kanalizacja itp. ale to sa zadania statutowe ktore sa psim obowiazkiem burmistrza. oprocz spierniczonych i przeplaconych inwestycji zabraklo tez czegos wiecej, jakiegos kluczowego projektu jak np. w piasecznie czy lesznowoli gdzie centrum edukacji i sportu samorzad buduje (https://www.lesznowola.pl/strona-glowna/dla-inwestorow/glowne-inwestycje). i nie mowcie, ze oni sa bogatsi. owszem maja wiekszy budzet ale jakby nie przeplacone inwestycje w Grojcu (robione na sztuke!) to kasy by na wiecej starczylo!

gggg; 28 lutego 2018, 20:00

czas na zmiany. Mam nadzieje ze przekręty wyjda na jaw. Dyr. GOK min wykorzystywanie sluzbowego samochodu. I co robi P Krzyzanowski. ???chyba P Stolarski ma dlug wdzieczniosci za ostatnie wybory. Młodzi do Władzy. trzrma kciuki

maxi; 28 lutego 2018, 20:11

Jacek Stolarski zawód wedlug Wikipedii: samorządowiec. oby już niedługo. po wyborach zawód: samorządowiec na emeryturze a razem z nim dyrektorzy-alkoholicy

Gosc; 28 lutego 2018, 20:35

Fakt, czas na zmiany. Ale partyjne nominaty to ZŁY wybór. Tylko Ci, którzy tu się wychowali i faktycznie się starają,

do pani; 28 lutego 2018, 21:18

zmieniło sie i to bardzo dużo, bo w gminie zostają nasze podatki, które trzeba mądrze wydawać.

A dawniej kasę zabierał Radom lub Warszawa.

do oniektywni; 28 lutego 2018, 21:22

pozostali kandydaci jeszcze nie mieli okazji zarządzać miastem

a2; 2 marca 2018, 12:36

gdy jest dobry włodarz to dobrze i nam wszystkim a tu stracone 16 lat kolesiostwo, kumoterstwo, aroganctwo - za pieniądze, które wydano w tym czasie na inwestycje można było zrobić trzy razy więcej- nigdy stolarskiego i jego kumpli

ciutek; 2 marca 2018, 13:39

może nie stracone ale kosztem ustawiania kolegów na stołkach i rozdawnictwa przywilejów i profitów, zwykli mieszkańcy muszą się obejść smakiem, i na pewno nie ma miejsca ani do rekreacji, wypoczynku chyba, ze ktoś jest bogaty i wyjedzie za miasto albo pójdzie na drogi basen, lub zapłaci z grę na hali lub na boisku.

wyborca; 2 marca 2018, 20:58

pani Anna Sotek na burmistrza.

grojeczaninaa; 3 marca 2018, 11:33

musi przyjść nowe. P Stolarski - STOP.

Do wyborcy; 3 marca 2018, 19:51

A niby dlaczego?

Do wyborcy; 3 marca 2018, 19:59

Że niby z
P
I
S
U ?

Adam; 3 marca 2018, 20:10

A kto to jest Sotek? Nie znam nikogo o takim nazwisku w Grójcu. Pani Teresko nie ośmieszajcie się bo to może mieć skutek w wynikach wyborów parlamentarnych w Grójcu, a wtedy koniec z ciepłą posadką dla Pani i rodziny

Kotek; 3 marca 2018, 20:28

A nie wysyłaj się twój tatuś nigdy nie będzie wojtem

Komornik ; 4 marca 2018, 08:13

Czas powiedzieć stop Stolarskiemu. Grójec to jedna z najbogatszych gmin a miasto poza ciągłym remontowaniem nie zbudowalo zadnej inwestycji od podstaw z uzyciem srodkow unijnych bo najlepiej przejadav swoj budzet by pozniej nie muaiec siw rozliczac z wydanych zlotowek.
Basen z wielka feta poswiecany przez plebana. Przecinanie wstegi przez radnych od pani Stolarskiej ale już na wstęgę na boisko zabraklo chetnych i odwagi.

Boisko, GOK. Ratusz. Rynek. kostka na Ul. Armii krajowej

Można bez konca wymieniać dokonania naczelniczki z wydz. Inwestycji i burmistrza.


Państwu juz dziękujemy!

Jdm; 4 marca 2018, 10:20

Będzie dobra zmiana jak 4 lata temu w powiecie

wróżka janinka; 4 marca 2018, 11:44

a ja słyszałam ze po wyborach Pan Jacek S będzie burmistrzem, Pan Tadeusz K wiceburmistrzem, Pan Zbigniew K wiceburmistrzem, Pan Karol B dyrektorem w komunalnej a Pan Andrzej B emerytem i szefem w komisji alkoholowej. Z Panem Jackiem się nie wygrywa, ogra wszystkich w pierwszym rozdaniu. Powodzenia Panie Jacku

Grójec ; 4 marca 2018, 17:10

Stanowiska obiecane a wybory juz sie odbyły? Jednak, aby nie przeliczyli sie pewniacy. Ustępujący burmistrz ma kasę w ręku i jak widac rozdaje ja swoim pupilom. Oportunistom natomiast odbiera przywileje i zajecia pozalekcyjne.

Wróżbita Anzelm; 4 marca 2018, 17:20

Pan Krawczak pasuje do tej grupy. Jeden sort. A pani g.stolarska na rzecznika prasowego urzędu

Do komornika; 4 marca 2018, 17:50

Powtarzasz się widzę, że argumentów brak.

Komornik ; 5 marca 2018, 08:18

Mlody wychowanek pojedzie na Słowację to dostarczy argumentów.

Nowa jakość; 5 marca 2018, 08:55

Ciekawe co ma obiecane p G. Stolarska. W poprzednich latach w parze z Banasiewiczem opluwała byłego męża ile wlezie w lokalnej prasie a teraz zapałała znowu sympatia.

Panie burmistrzu, gdzie pana honor . Chyba musiał pan dużo obiecać za tę nową jakość lojalności.

wyborca; 5 marca 2018, 11:13

Szanowni Państwo jak wiemy nie można być za długo przy władzy bo :
- popada się w rutynę;
- popada się w kolesiostwo, łapownictwo itp.
- może nawet zmczenie.
Dlatego:
- Głosujmy na młodych , prężnych grojeczan, którzy chcą cos zrobić i maja pomysły.
Wg mnie P STOLARSKI już się wypalił i toleruje min pijańswo (GOS, GOK)
CZAS NA ZMIANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wyborca; 5 marca 2018, 15:45

Ci młodzi, prężni to P. Dariusz G. i Artur B.?!?

Jdm; 5 marca 2018, 17:38

Czas na młodych !
D
Gwiazda 58 lat

Jdm; 5 marca 2018, 18:01

Do
Grójec
Nie rozumiesz słowa oportunizm więc go nie używaj

wow Johny; 5 marca 2018, 22:13

Najwazniejsze co chcesz zrobić... jesli jestes otwarty na zmiany i na mlodych to np. 70tka na karku nie przeszkadza prezydentowi Rzeszowa aby miasto rozwijało sie i bylo przyjazne dla mieszkańców

John czytaj z sensem; 5 marca 2018, 22:24

Włodarz odbiera przywileje, nie wrogom tylko oportunistom, ktorzy stosują niby krytykę burmistrza, wykorzystujac sprzyjające warunki do osiągnięcia własnych korzyści.

Ok ; 5 marca 2018, 22:42

Wiek tylko jest atutem doświadczenia. Najwazniejsze to słuchać ludzi i dac podwladnym wypelniac swoje obowiazki a nie udawac geniusza i robić za bajarza jak obecnie nam panujacy, który plecie bajki i nic z nich nie wynika

W ramach kampanii wyborczej; 6 marca 2018, 11:15

INC Rating działa jako agencja ratingowa na obszarze Polski oraz Unii Europejskiej dedykując swoje usługi JST, Spółkom Komunalnym oraz SP ZOZ.

Grójec dostał wysoką ocenę - może na zamówienie naszej spółki ZWiK. W radzie nadzorczej ZWiK jest jej szef z Poznania, plus mecenas z gminy i pani od pozyskiwania śr. unijnych w naszej w gminie - o tym nigdzie sie nie dowiecie

Gość; 6 marca 2018, 13:45

Słuchy chodzą że jeżeli wygra Dariusz Gwiazda za co trzymamy kciuki z rodziną to zastępca na być p.Adam Siennicki oraz p. Karol Biedrzycki. Jak najbardziej jestem za takim rowiazaniem. Obecnemu burmistrzowi już podziekujemy. Powodzenia

rada nadzorcza; 6 marca 2018, 13:52

Ha ha , czyli zaprzyjaźniona pani z wydziału inwestycji . No to ładnie sie pani KJ ustawiła. Rada nadzorcza ładnie wygląda w CV

wyborca; 6 marca 2018, 17:10

Może jednak wybrać kogoś kto nie jest powiązany z tym układem. Piszący tutaj wyznaczają swoich z układu. Dlatego uważam, że powinien być ktoś kto zrobi audyt i rozliczy wszystko co było dobre a co było złe. Takim wymienionym kandydatem może być p. Anna Sotek.

Jdm; 6 marca 2018, 19:48

Bo z
Pius?

Jdm; 6 marca 2018, 19:50


Panie z komisu ile panu płacą za te wpisy?

do gościa; 6 marca 2018, 19:59

jak sie nie kuma układzików to bajki sie pisze Siennicki to sługus Stolarskiego Gwiazda to na ciecia go nie wezmie

Uklad; 6 marca 2018, 22:04

Z całym szacunkiem dla Pani S ale układ z PIS zastąpi obecny uklad i czystki dla samych czystek.

Co wynikło z audytow PIS w Starostwie? Kolesiów zastapili nowi kolesie... Trzeba szukać kogoś kto będzie widzial potrzeby mieszkańców a nie układ partyjno kolesuowy

pani; 7 marca 2018, 09:22

58 lat to młody zależy dla kogo

jagoda; 7 marca 2018, 09:52

Można mieć 70 lat i być otwartym na zmiany a można mieć 40 lat i nie znać mentalności i potrzeb mieszkańców

do pani; 7 marca 2018, 10:01

zdrowy styl życia potrafi człowieka 60-letniego uczynić sprawniejszego fizycznie i umysłowo od niejednego 40-latka

ale znamy 60-latki które wyglądają jak babcie

do do pani:; 7 marca 2018, 11:43

Szczególnie systematyczny seks w godzinach pracy może zdziałać cuda :)

Bunga Bunga; 7 marca 2018, 14:04

Burmistrz ma wiele miast partnerskich gdzie ma okazję do dzielenia się doświadczeniem więc są efekty włoskich tradycji. Na Słowacji też się dzieje

Jdm; 7 marca 2018, 17:23

Oj rozmarzyles się kandydacie możesz się rozczarować

do gościa 6 marca; 7 marca 2018, 18:07

Pan Siennicki nie jest niczyjim slugusem. Jest długoletnim radnym i od dwóch kadencji jest przewodniczącym rady Miejskiej w Grójcu. Facet z charakterem Zawsze pomagający ludziom. Najuczciwszy facet z obecnej władzy.

Hhhhhhaaaaahhhhhhhhaaaaa; 7 marca 2018, 18:22

Gwiazda, Banasiewicz i temu podobne WYNALAZKI TO STRACH się bać, hhhhhhhaaaąahhhhhaaaaaa.

do układu; 7 marca 2018, 19:43

Nie zgadzam się z pana opinią. O jakich czystkach pan pisze. Proszę sprawdzić kogo tak naprawdę zwolnili. Można śmiało powiedzieć, że tak naprawdę zostali ci sami co byli za PO i PSL-u. Dlatego mam żal do starosty.

Czy kiedys bedzie normalnie i z pokora?; 7 marca 2018, 21:36

Konsultacje po grojecku ... projektowanie sali przy sp1... można bylo zadawać pytania ... ale co z tego jesli jest jeden niepodwazalny i słuszny projekt, który jest polsrodkiem na problemy szkoly i sportu.

jak ludzie będą krytykować to powie, że wszystko im nie pasuje chociaz konsultacje były to i tak źle. Znów arogancja władzy wziela górę i zrobik smiechu warte konsultacje.

Juz wiem, ze to bedzie kolejny chlam robiony pod wybory.
Kolejny przyklad Jak w świetle prawa, zadłużajac rekordowo gminę, przejadajac budzet , mozna robic kampanię wyborcza
Za piec lat jak go jiz tutaj nie będzie... przechodzac obok szkoly beda sie ludzie zastanawiali, kto na to pozwolil?

Wyborcy!!!!!!!!! hahahajajajaajajajajajajahahahajaja

do Jdm; 7 marca 2018, 23:44

oj młody, za robotę się weź, Panu już nic nie pomoże

hahahahahahahahahaha; 8 marca 2018, 00:15

włodarzyk manipulowanie ludźmi opanował do perfekcji, słudzy nazywają to mistrzostwem strategii. To nic innego jak zwykłe odwracanie uwagi od wpadek z nietrafionymi inwestycjami i wiele innych spraw istotnych dla Grójca. Najgorsze, że króluje mi tu wisi

Kotek; 8 marca 2018, 09:49

Coś wieccej o"nietrafionych inwestycjach"Bo to już jest wytarty slogan

nick; 8 marca 2018, 10:18

Pierwsze notowanie listy złych inwestycji, czwartek 8 marca godz.10.16:
1 Rynek
2 Stadion
3 Zalew w Głuchowie

pani ; 8 marca 2018, 13:18

proszę czytać ze zrozumieniem niektóre osoby

mgr historii; 8 marca 2018, 14:08

Stolarska, Pruś, Siennicki - ludzie burmistrza na stołku Przewodniczącego Rady Miasta. Wszyscy pomagali i pomagają swojej rodzinie , znajomym wyborcom.
Za to mają dożywotnią życzliwość i nietykalność.

Haha; 8 marca 2018, 18:22

Jeszcze Ci to hahahihi mnie przeszło? Czas się zacząć leczyć

Jdm; 8 marca 2018, 18:28

Wszystko co będzie też będzie złe jesteś grojecki
Kononowicz

do mgr histerii; 8 marca 2018, 20:48

nie Pruś na stołku w radzie tylko Darek Gwiazda, Stolarska i Siennicki

Niebo; 8 marca 2018, 21:24

Pan Gwiazda wszystko super fajnie, tylko sam Pan startował z listy obecnego Burmistrza, udało się a teraz nagle zmiana zdania i frontu.
Tylko chodzi o pieniądze i posadę na tzw"stare lata".
Pamiętajmy skąd startował P.Gwiazda w poprzednich wyborach.

no proszę; 9 marca 2018, 07:46

no proszę, przez 4 lata nauczył Pan Jacek Pana Darka i masz babo placek

radny; 9 marca 2018, 09:51

Komitet wyborczy Burmistrza miał bardzo dobry program, niestety w 99% nie został zrealizowany, więc trudno się dziwić, że ktoś zmienia zdanie...

i ostatnie wybory było w okręgach jednomandatowych, każdy pracował na swój sukces

wyborca; 9 marca 2018, 11:49

A teraz będą dwie jazdy- bez Banasiewicza i Gwiazdy .

przyjdzie taki czas; 9 marca 2018, 12:53

poczekajmy na programy kandydatów i na sprawozdanie obecnego włodarza z obietnic przedwyborczych - nie ma co teraz wysilać się na hejty

Do radny; 9 marca 2018, 19:32

Jeśli włodarz nie zrealizował w 99% programu to za Pana przyzwoleniem teraz proszę zwrócić 80tys zł diety które Pan wziął bez skrupułów
Z naszych podatków

Andrzej ; 9 marca 2018, 20:00

Tak piszecie o wpadkach i problemach przy inwestycjach w gminie Grójec. Burmistrz jest odpowiedzialny za inwestycje i do tego jako narzędzie ma chyba dział inwestycji w ug. Może to tam coś nie gra? Jest osoba od inwestycji, zajmuje się nimi i nie robi tego charytatywnie. Tyle że u nas wszystkie inwestycje są problematyczne... o co chodzi? Gdzie tkwi problem?

Inwestycje; 10 marca 2018, 11:50

Inwestycje .... inwestycje oczko w głowie... Ale prowadzone bez głowy... Dziękujemy. Wstyd.

Analogia; 10 marca 2018, 12:04

Z inwestycjami jak z sukcesami w sportach zimowych w Korei. Równia pochyła. Tylko mieszkańców żal. Teraz będzie hala/Sala. I kolejna farsa.

wow; 10 marca 2018, 16:33

A może powinien wlodarz wystąpic o zwrot 80 tys zl diet od kazdego radnego swojego klubu radnych albo conajmniej o zmniejszenie o polowe diet. Czemu włodarz tego nie robi ?

do mgr histori; 10 marca 2018, 20:14

Rodzinie trzeba pomagać jak i znajomym natomist córa pracuje w gospodarce komunalnej a synek jest na utrzymaniu rodziców z tego co wiemy chłopel chyba 33 lata

dziennikarz; 10 marca 2018, 23:48

to włodarze rajcy maja większość, odebrał im diety za nieróbstwo?

Jednak jemu to pasuje, biorą co swoje i trzymają jego stronę!!!

W pocie czoła ; 11 marca 2018, 07:55

Burmistrz tak się stara.Nawet nocami jego samochód na Maratońskiej stoi bo burmistrz omawia inwestycje z panią KJ. A tu tylko pretensje i pretensje.

do wow; 11 marca 2018, 08:04

a może łatwiej by było pozbyć się wiekowego zastępcy z poborami jak minister

Jdm; 11 marca 2018, 10:54

Sala też zła to może piramidę?

Jdm; 11 marca 2018, 12:38

Dopóki
Stolarski będzie rządził to dla
Darka i
Arturka posadki nie będzie ot przykrość

do Jdm; 11 marca 2018, 16:58

A moze cos fajnego wreszcie zrobić by nikt nie miał pretensji.

U nas wszystko pod wybory ...na 50%jakości ale kazdemu kto popiera wlodarza. Wieś ktora nie zagłosuje ucierpi inwestycyjne.

Całe szczęście, że wkracza kadencyjnosc (oby nie polityczną) i rozbije przez lata budowane sieci powiązań ... mamy szansę przyspieszyć reformę

qad; 11 marca 2018, 17:32

DOSC GADANIA do czynów!!!!!!!!!!!!!!!!!! STOLARSKI, KRZYZANOWSKI za burte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gosc; 11 marca 2018, 19:33

Ile można ładować ludzi. Wszystkie inwestycje nieudane i brzydkie. Za nasze podatki... Trwa mać.

Jdm; 11 marca 2018, 21:22

Jednak budujemy piramidy a mów się, że harcerz nie kłamie

Quad; 11 marca 2018, 21:27

Biedrzycki też stary mógłby być synem
Dariusza i jest duuuzo młodszy od wiecznie młodego
Artura

wow; 12 marca 2018, 08:51

Karolek juz rozpoczal kampanie i organizuje dla soltysow i radnych wyjazd integracyjny bogato.

Kampania "Karol" ruszyla a pieniedzy na sks-y w budzecie nie ma.

Karolek najlepiej jak wróci do promocji na szeregowego pracownika to jemu wychodziło najlepiej niekoniecznie miastu.
Karolek moglby tez byc wnuczkiem swojego szefa.

Mama; 12 marca 2018, 10:13

I co z tego, że mógłby być synem czy wnukiem??? Co to się ma do tego tematu??? Byłam w sprawie przedszkola u p.Biedrzyckiego porozmawiał, wysłuchał i pomógł. Zależy mu na dobru dzieci. A nowe sale na Laskowej są super dla dzieci.

zazdrość; 12 marca 2018, 10:26

Zazdrość ludzi nie zna granic.
Kto nie będzie Burmistrzem dyrektorem itd itp będzie zle.
Idzcie startujcie wszyscy .... przecież możecie i skończcie narzekać i wylewać swoje żale. Każdy może startować.
Natomiast dyskusja na tym portalu stała się bez poziomu. Chyba jest tu jedna, albo kilka osób które na zmianę piszą komentarze, wkółko to samo.

do mamy; 12 marca 2018, 10:29

jasne, że sa super, bo przedtem był tam gabinety dyrektora Borzechowskiego, wiećej za dużo nie trzeba było inwestować.

A dyrektorowi i jego załodze włodarz oddał i wyremontował gabinety po banku na Niepodległości, już Pani tego nie widziała?

A w ogóle co Pan Biedrzycki pomógł, zdobył jakieś dofinansowanie z zewnątrz na remont przedszkola lub na budowę? Przejada nasz budżet jak jego pryncypał i Za to bierze prawie ministerialną pensję z naszych podatków

Andrzej; 12 marca 2018, 10:29

" nocami jego samochód na Maratońskiej stoi bo burmistrz omawia inwestycje z panią KJ. A tu tylko pretensje i pretensje. " - trzeba docenić integrację pracowników, będą zgrani i efektywni w swoich działaniach 😆

Promocja; 12 marca 2018, 10:34

A co robi obecny pracownik zajmujacy sie promocja w UG ? Bo tej Pani to nigdzie nie widać.

Jdm; 12 marca 2018, 10:54

Więcej robi niż kiedyś
A
B obecnie kandydat

do promocja; 12 marca 2018, 10:55

pewnie robi tylko to co od niej wymaga włodarz, a że włodarz promuje Grójec tylko za granicą, to pracownik jest od tłumaczenia

tutejszy; 12 marca 2018, 11:16

Zajrzyjcie do budynku UMiG! Jeszcze farba nie wyschła po poprzednich remontach , a tu znowu demolka.Instalowana jest klimatyzacja prawie w każdym pokoju ( żeby się urzędnicy nie zagrzali od ciężkiej pracy . No ale jesteśmy przecież w Europie, trzeba zachować standardy...Koszt takiego klimatyzatora to ok. 3000 zł - x30 t
To się nazywa goso 90000 zł nie licząc robocizny i kolejnego remontupodarność !!!

wyborca; 12 marca 2018, 11:59

za wszystkie władowane pieniądze w remonty w ten budynek, byłby nowy piękny przyjazny urząd i ładny dom kultury dla mieszkańców... ale włodarz wie jak manipulować ludem

lud dostaje kawałek chodnika, nowego asfaltu i tłuczniową drogę i tym w kółko sie chwali.
Ludzie widzicie gmina taka biedna a tu jaki cud gospodarczy mamy w mieście

tutejszy; 12 marca 2018, 12:08

Spójrzcie tu: https://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/grojecki/1406053_grojec.pdf.
Wydatki ogółem - 94,6 mln
Wydatki bieżące - 80,8 mln
wydatki inwestycyjne - 13,8 mln
wydatki na płace- 28 mln
Jest super , a jak zapewnia p. Solarski będzie jeszcze lepiej

Mama; 12 marca 2018, 19:06

Oczywiście że widzę chyba gdzieś ZGK musiał sie przenieś i nie po banku, a po wodociagach.
A Pan co za darmo pracuje ??? Każda władza bedzie brała pieniądze. Niech ktoryś z kandydatów zadeklaruje się że bedzie pracował za 2 tysiące bo w to nie chce mi się wierzyć... a dzięki P. Biedrzyckiemu nie muszę wozić dzisci po całym mieście w kilka miejsc tylko chodzą do jednej placówki. Z czym wcześniej był ogromny problem.

Do lud; 12 marca 2018, 21:55

Pogarda dla ludzi wychodzi z Ciebie ludzie nie są ciemni nie kupią tego
K
A
N
D
Y
D
A
C
I
E

Hhhhhhaaaaahhhhhhhhaaaaa; 13 marca 2018, 07:02

Wiecie co robią świnie jak nie mogą dobrać się do koryta ? kwikwiķkkkkkkkkkwwwwwwiiiiiiiiiikkkkkkkkwwwwwwi ìiiiiiikkkkkkkkwwwwwwwiiiiiiiiiiķkkkkkkkkkkkkkwwwwwwwwiiiiiiiiiiiii A obserwatorzy ? Hhhhhhhhhhaaaaaaaaaaahhhhhhhhhaaaaaaaa

Mat; 13 marca 2018, 18:40

Zapach przyszłych diet i stołków przycmil wam rozum stolarski zostanie jeszcze raz wybrany bo sprawuje urzad mądrze widzi całą gmine nie skupia się tylko na jednej sprawie i ma wiele sukcesów nie wdaje sie w politykę i jest otwarty problemy wszystkich ludzi

ggggg; 13 marca 2018, 19:59

SzP Mat - HiHi............................. to chyba żart. i to niezły. Prywata prywata i jeszcze raz prywata

Do wiernego wlodarzowi ; 13 marca 2018, 21:06

Jeśli zostanie wybrany to znaczy, ze to miasto jest przesiakniete kupczeniem i wygra własna korzyść nad szacunkiem do wszystkich mieszkancow. Czy wlodarz nie wdaje sie w politykę? A życie Grójca i jego asystenci prasowi, to tylko jego tuba wyborcza?

Nazywają publicznie zmiany w oświacie deformą czym dają uczniom znak ze należy mieć w nosie szkołę i rząd.
Urzednikowi troszczącemu się o wszystkich mieszkancow nie przystoi.

Do m.; 13 marca 2018, 21:33

Szanowna mamo, płaca zwykle jest wypadkową kompetencji. W realiach grojeckich zbyt wiele kasy idzie na miernoty.

czas; 13 marca 2018, 22:09

pycha i arogancja minionych lat pozbawiła Was szacunku dla zwykłych mieszkańców.

nie wyobrażacie sobie, że ktoś Was pozbawi władzy i wygodnych posad a zasłużoną emerytura juz puka do drzwi.... i wiecie, że tylko Stolarski Was na stołkach utrzyma, lub jego wybrańcy jak Biedrzycki, Krawczak, więc bój to Wasz ostatni!!!

Dobra zmiana; 13 marca 2018, 23:05

"ma wiele sukcesów" - których nikt nie potrafi wymienić. hahahahahahaha
Czy piszesz może o sukcesach towarzyskich?

do Mat; 13 marca 2018, 23:29

Myślę,że powyższa wpowiedź to Mat= burmistrz. Tak Panie burmistrzu, jako samorządowiec trzeba przyznać, ma pan wiele sukcesów na koncie. Ale po drodze podeptal pan trochę ludzi. Władza przewróciła panu w głowie.Czy może Pan powiedzieć , że jest z siebie dumny. Ciekawi mnie co pan sam o sobie myśli. ?

Burmistrza prawa reka; 14 marca 2018, 07:56

Kobieta przedsiebiorcza 2017 samorządowiec Nowakowska tez Krrystyna - nominowana chyba przez wlodarza jako oddana jemu przewodnicząca komisji rewizyjnej. Wykazała się zbudowaniem ulicy Stodolnej ... i lideruje liscie, cala stodolna i wlodarz głosuje hahajajajajsjsjhahahaha

Dobra zmiana; 14 marca 2018, 09:44

Jakie sukcesy????!!!!
Prosze o podanie przykładów, albo nie wprowadząc celowo ludzi w błąd.

Jdm; 14 marca 2018, 17:50

Nie rozumiem,to że zbudowała
Stokowa to dobrze czy źle? Jak mówią wytyczne ?

Hhhhhhaaaaahhhhhhhhaaaaa; 14 marca 2018, 19:26

Kwikwikwikwikwikkkkkkkkkwwwwwwiiiiiiiikkkkkkkwwwwwwiiiiiiikkkkkkkkk

Zaangażowany społecznik z szerokimi ambicjami; 14 marca 2018, 19:59

Ok ale boli i solą w oczach jest sytuacja aktualnia.
Wyobrażam sobie że za 99% tych soczystych komentarzy tworzy:
- niedopieszczona pani z bogatymi ambicjami i trochę mniejszym wykształceniem/doświadczeniem ( przydałby się chłop)
- jakiś pan któremu w nocy się nie udało,
- osobnik z poziomem ambicji sięgającym Giewontu, któremu poparcia społecznego niestety nigdy nie wystarczyło,

Proponuję spojrzeć w lustro i trochę samokrytyki zaczerpnąć.

Miłego hejtowania 🤩

Do gostka z 23 lutego; 14 marca 2018, 21:37

Obillbym Ci tchorzliwa mordę ale nie wiem kim jesteś

Grójec ; 14 marca 2018, 22:14

Teraz będzie dobra zmiana a gdzie będzie Artur i darek

chinka; 15 marca 2018, 00:13

Jacy marni ,bez polotu są Ci nasi kandydaci , ludzie czy już nie ma w Grójcu mądrzejszych?

do chinki z polotem; 15 marca 2018, 08:02

Zamurowane okna w Goku i dwa razy zmieniana kostka na armii krajowej i wreszcie zalana asfaltem. Doniczki za 70tys.zl i jablko za prawie 200tys zl. Mamy Wice burmistrzow od pilnowania przetargów i z niewiadomymi kompetencjami
Taki polot obecnie mamy?
Jak zostaną na dłużej to wymienią rynek na nowszy i znajda sobie kolejne partnerskie miasto na Syberii a ludzie beda mieszkać w podwórkach na Skargi i Mogielnicka

Polot tylko z PISsem; 15 marca 2018, 08:07

PIS nam zafunduje polot o jakim jeszcze radom nie slyszal.

Juz koło partyjne w Grojcu zastanawia sie nad przydzielaniem w gminie stołków kolegom, a Pani Ania skonczy jak Pani Beata Szydło.

Marek; 15 marca 2018, 08:32

Może Pani?


Ambitny wykształcony wszechstronne społecznik; 15 marca 2018, 10:40

Nie dość, że jadem kąsasz to jeszcze poziom agresji masz na wybitnie wysokim poziomie.
Widocznie rekompensujesz sobie niski poziom libido i sprawności 😋

zniesmaczony; 15 marca 2018, 13:31

O piątą z rzędu kadencję na stanowisku burmistrza...
trzeba być pazernym niczym prezydent Gdańska. Na pewno nie oddam głosu na tupeciarza Stolarskiego.

bbbbb; 15 marca 2018, 14:02

Jajogłowy znów startuje? Już chyba kiedys zajmował się dotacjami unijnymi .... a gdyby tak wprowadzic ograniczenia płac... powiedzmy burmistrz 3.000 zl brutto. ciekawe ilu byłoby kandydatów

do bbbbb; 15 marca 2018, 14:42

a Stolarski startuje?

Wydaje mi się, że usunie się w cień na zastępcę lub na ekskluzywny stołek w kolejnej spółce gminnej, z pensja duża większą niż - wypociny - dla burmistrza.

A na swojego następce namaści uległego

M; 15 marca 2018, 19:31

Racja ten
Gwiazda
Banasiewicz i
Stolarski nie mają wstydu

M; 15 marca 2018, 19:46

I ta Pani też

Asf ; 15 marca 2018, 21:30

Racja ale nie tylko Stolarski nie ma wstydu Biedrzycki i Krawczak także. Przeciez dumnie przecinali wstegi otwarcia przeszacowanego remontu basenu a zapomnieli albo wstydzili się przeciąć wstegę boiska przy gimnazjum.

Mialo byc huczne otwarcie na 1.09.2017 a tu cisza bo chyba wstyd tandety za 1.6 mln zl?

Czy czasem podobna niespodzianka nie czeka nas przy otwarciu hali sportowej i boiska Mazowsza ?
Czy Panom mozna ufać?

M; 16 marca 2018, 08:21

I sala też będzie zła Panie
Kononowicz
Grojecki?

Daro; 16 marca 2018, 09:18

Żenada żaden nie jest godny.Kolesistwo rządzi w gminie i powiecie.Same pajace.

Dobra zmiana; 16 marca 2018, 09:48

Hala sportowa za 10 mln??? - bez komentarza.

Hala w Belsku - 5 mln...
Hala w Radomiu (przy ul Ceglanej) - 3 mln.
Hala w Żyrardowie - 5mln.

Na myśl przychodzi cytat z filmu "MIŚ"

Otóż to, nikt nie wie po co [jest ten miś], więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.

Krys; 16 marca 2018, 10:47

Sala bedzie równie dobra jak jej brat bliźniak czyli pseudo hala Spartakus, basen i wszystko pasuje do Barei, Wladimirze Wolodio Grojecki

M; 16 marca 2018, 18:06

Kononowicz powiedzial

Wołodia ; 16 marca 2018, 22:05

Zamiast bezsensu wypowiedzi czekajmy na podsumowanie. Co udalo się a czego nie udalo się wykonac, przez ludzi z polotem.

Jdm; 18 marca 2018, 11:25

Tak pora kończyć tę żenująca wrzawe

Kobieta przedsiebiorcza; 18 marca 2018, 11:36

Przy okazji lansowania przewodniczacej komisji rewizyjnej Radnej Krystyny Nowakowskiej na kobietę przedsiebiorcza roku 2017 , która notabene zdecydowanie prowadzi z naprawde przedsiębiorczymi kobietami z Grójca.

Jak widać zycie jest brutalne...

Pomoga wszystkie telefony włodarzy?

Włodarz dba o lojalnych i przedsiebiorczych samorządowców!!!

ggg; 18 marca 2018, 16:43

Wrzenie?????????? to tylko opinie, widocznie to wszystko PRAWDA. Jeśli to byłoby kłamstwo to nikt by się nie przejmował!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A co do P K Nowakowskiej to naprawdę Kpina!!!!!!!!!. Zycie Grojca to zmarnowane pieniążki, lepiej przeznaczyć na biedne dzieciaczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. ZMIANA JEST KONIECZNA - NAWET PIS, WRESZCZIE USUNIETO BY "WLODARZY" NIEROBOW

M; 18 marca 2018, 23:28

To jest bez sensu żadnych racji i dyskusji
Tylko hejt żegnam
Was

HArt; 21 marca 2018, 16:29

Te wszystkie komentarze wyglądają jak jedno wielkie rykowisko. Ludzi w gminach i samorządach łączą wspólne interesy, nie ma się co oszukiwać. Każdy chce pracować i to są fakty. Żeby Grójec stał się prężnym i nowoczesnym i rozpoznawalnym miastem potrzebuje nowych twarzy - takiego Donalda Trumpa - człowieka bez ceregieli załatwiającego sprawy. Żaden obecny kandydat i kandydatka - nie daje programu na przyszłość dla Grójca. A przecież to powinno być kluczem do takiego stanowiska. Ludzie wybierają osoby - których znają a nie programy i ludzi.

zgadzam się HArt, z małym ale...; 21 marca 2018, 17:12

...żeby Grójec stał się prężny i nowoczesny, to potrzebuje zerwania tych wspólnych interesów i kolesiostwa. Trzeba nowego spojrzenia, niekoniecznie partyjnego z nadania PIS

Burmistrz to tylko twarz, która wie o mieście prawie wszystko. Jednak całą robotę wykonują urzędnicy i jednostki gminne.
Jeśli tam są ludzie z jawnych konkursów, prężni i nowocześni, to takie miasto będzie rozwijało się a nie przejadało budżet bez żadnych dotacji.

Kluczem jest kadencyjność, która nie pozwoli włodarzom na budowanie "wspólnych interesów".

do Harta; 21 marca 2018, 18:03

Trumpa swojego to my mamy,rządzi nieoficjalnie. Rozpoznawalni też jesteśmy, tak brudno nie jest w żadnym innym mieście, a utrzymanie straży miejskiej kosztuje miliony złotych, niestety mogą niewiele i jedynie najlepsi są w zbieraniu parkingowego .... Jednak jaka płaca taka praca - widocznie burmistrzowi zależy na ochronie i taksówce na różne okazje

Adam; 21 marca 2018, 19:00

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

9; 21 marca 2018, 22:51

Trumph na burmistrza ! Popieram!

Adam; 22 marca 2018, 09:34

Do Administratora: proszę wyciąć 2 litery i puścić ten post, chyba nikogo personalnie nie obraża, mówi o uniwersalnych zasadach jak etyka i uczciwość (chyba że pisanie o etyce i uczciwości w Pana przekonaniu uderza w konkretnego kandydata, wtedy proszę nie publikować posta)

Wyborca; 22 marca 2018, 12:05

Powoli z szumu i steku inwektyw pokazują się normalne komentarze. To dobrze. Jeżeli to ma komuś pomóc w dokonaniu wyboru trzeba rozmawiać na argumenty. Burmistrz powinien trochę więcej i solidniej pracować przez cała kadencje, a nie tylko w kampanii. A co proponują nowi kandydaci? Nie wiadomo. Tak naprawdę nic konkretnego poza populistycznymi hasłami. Obserwujmy co wszyscy kandydaci zaprezentują w swoich programach. Wtedy będzie można oceniać.

do Wyborca; 22 marca 2018, 22:58

o jakim programie mówisz?

stolarski od 8 lat obiecuje halę sportową, teren rekreacyjny w Głuchowie,nowy stadion Mazowsza, mieszkania komunalne dla najbardziej potrzebujących... i pokazuje,że w tych programach można bujać w obłokach, a on już najlepiej wie co ludzie kupią

Adam; 23 marca 2018, 11:02

OK, napiszę tego posta jeszcze raz bez użytego wcześniej wyrazu.
Burmistrz powinien być człowiekiem który mysli za pomocą mózgu, a nie innego narządu połozonego znacznie niżej. Nieuczciwośc w jednej sferze życia świadczy o braku zasad etycznych i nie ma żadnej pewności że ktoś kto jest oszustem w jednej sferze nie może być nim w innej. Człowiekiem uczciwym albo się jest albo nie, nie mozna być tylko częsciowo uczciwym.

Do Adam; 25 marca 2018, 18:30

W tym sęk. Nie zasługuje zeby na niego glosowac.

Do Adam; 25 marca 2018, 18:30

W tym sęk. Nie zasługuje zeby na niego glosowac.

Obłuda ; 26 marca 2018, 17:16

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

M; 26 marca 2018, 20:38

No to głosuj na darka albo arturka albo na panią z PZU albo najlepiej na siebePaweł; 26 marca 2018, 20:51

Ludzie Gwaiazda to chyba kpiny

TUI; 26 marca 2018, 22:26

Jak Prusia zrobiono Przewodniczącym Rady to i Gwiazda się nada na burmistrza.

Do paweł czy gawel; 26 marca 2018, 22:53

Gwiazda? ... a moze ktos by wreszcie spojrzał na ludzi. Facet nieuwiklany w żadne układy i zobowiązania biznesowo kolesiowskie....

Do Pawelek; 26 marca 2018, 23:10

Kpina to jest dzisiaj, ale wszystko jest skrzętnie ukrywane a media są dobrze zmanipulowane. Gdyby ludzie wiedzieli to czego niewiedzą i to czego się tylko domyślaja, to wybory bysmy mieli już w maju. A gwiazda nic nie ryzykuje wiec dobrze że się nie wdal w ten uklad

Luzik; 26 marca 2018, 23:43

Kandydaci za sama odwagę przeciwstawienia sie lokalnemu ukladowi, juz maja moejsce w kronikach miasta. A jesli wierzyć przepowiedni, ze ostatni beda pierwszymi, to mości wlodarzu czas sprzedawać wszystkie aktywa na Mazowszu i pora na emigrację i danie szansy miastu na rozwój bez decydującego głosu dewelopera

Kolejns kpina; 27 marca 2018, 09:53

Strażnik miejski. pracownik podlegly burmistrzowi nawet pośrednio, tak jak policjant powinien mieć zakaz kandydowania na radnego. Sam siebie będzie nadzorowal i swojego mocodawcę, w sprawach istotnych dla mieszkańców. Patologia, która od lat kwitnie i powoduje ze w Grójcu nie ma spoleczenstwa obywatelskiego i ludzie nie wiedzą czym zajmują się radni. ktorzy z naszych podatków biorą niezle pensje.

Jacky; 29 marca 2018, 09:25

Czekamy na nowych kandydatów. Czas na zmianę, tak długie trwanie na stołku rodzi wiele patologii i funkcjonuje z roku na rok coraz gorzej

M; 29 marca 2018, 15:09

Może dobrą zmianę?

Olaf; 31 marca 2018, 21:29

Dobra zmiana? Niekompetencja, zlodziejstwo, arogancja

Fiu fiu fiu popłynął w życiu grojca ; 1 kwietnia 2018, 00:17

Włodarz i wie co pisze jego doradca w felietonie gazety pisanej pod jego dyktando? Czyzby chce uchodzić za entuzjaste grojeckiego szpitala ... a jednocześnie nie umarza podatków szpitalowi tak jak innym osobom i kaze płacić szpitalowi co rok kilkaset tysięcy do kasy gminy

Wyborca; 6 kwietnia 2018, 09:08

Mowie o programie, który da możliwości rozwoju miasta. Zgoda, od kilku lat wmawia się ludowi, że wybudowane zostanie to albo tamto i ....nic. Brak wizji rozwoju, a na co dzień wystarczy nie przeszkadzać tym co coś robią. Przydałoby się mniej politycznych wojenek, bajania i wszechwiedzy......

Jestem za; 6 kwietnia 2018, 19:42

Na Burmistrza ma chrapke Pan radny JERZY KASICA ODNOWICIELBLOKOW MIESZKALNYCH,BUDOWNICZY DROG W GMINIE

Cobra zmiana; 7 kwietnia 2018, 13:46

Nie potrzebna nam dobra zmiana. Po co nam strażacy piromani, wzniecą pożar, sami zgaszą? A podatki gminne ... Moze na Caritas?

antycobra dobry strażak; 7 kwietnia 2018, 22:20

Grójec jak Kreml trzyma się mocno. Podatki na zagraniczne wypady, krajowe imprezy integracyjne, nowe samochody i domki dla miejscowych oligarchów

Cobra zmiana; 8 kwietnia 2018, 14:13

Zgadzam się. I bez pisiów mamy swoich misiów.

patriota; 8 kwietnia 2018, 21:12

może wojsko da rade jak za Piłsudskiego.

Stary druh ; 8 kwietnia 2018, 23:06

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

M; 11 kwietnia 2018, 16:44

Właśnie,burmistrz codziennie zjada pieczone niemowlę na śniadanie ciekawe czym odżywia się darek arturek i pani z pzu

członek PiS-u; 14 kwietnia 2018, 21:44

W Grójcu wydarzenie roku, a burmistrz zorganizował wyjazd integracyjny.

Wstyd Jacku,

nie dość, że bawisz się nie za swoje to jeszcze jako gospodarz nie witasz premiera.

Święto koszykówki; 15 kwietnia 2018, 09:55

Dla włodarzy najważniejsza zabawa. Na bogato i daleko od paparazzi

Do członka; 15 kwietnia 2018, 14:11

Grójec i jego mieszkańcy nie potrzebują ani PiS, ani Jacka, ani Matiego, ani żadnej innej Beci. Układy, ukladziki, pacynki w teczkach ....

WUJO; 15 kwietnia 2018, 16:24

A podobno integracja burmistrza przynajmniej z niektórymi jego pracownikami jest całkiem skuteczna :). Swoją drogą czy jest to zgodne z prawem? Jak można kontrolować pracownika będąc z nim w nieformalnym związku?

zgodnie z prawem; 16 kwietnia 2018, 13:37

Wow, wreszcie ktoś to zauważył . Inwestycje to wydział, który obraca ogromnymi sumami. No niestety, oswiadczenia majątkowego pani KJ w BiP- ie jak nie było tak nie ma , a prywtnie mieszkania jej rosna jak po deszczu.

Królowa jest tylko jedna; 16 kwietnia 2018, 23:24

od dawna wiadomo, że coś tu nie gra

Pani Krysia; 18 kwietnia 2018, 21:54

Szara eminencja jest królową?

100 drzew ; 20 kwietnia 2018, 20:08

Kto wymyślił taką sciemę?... to jak w PRL. Sadzenie drzew to nie święto 100lecia niepodległości ale nasz obowiązek ratujący Ziemię.
Burmistrz powinien uświetnic takie wydarzenie np. zmodernizowanym parkiem miejskim gdzie ludzie chetnie by przychodzili. Kazdy tani przedwyborczy marketing jest dobry.

Park; 21 kwietnia 2018, 15:18

Żeby zmodernizować park, to trzeba przetarg ogłosić, zaplanować go w roku niewyborczym, wtedy koszty byłyby niższe. Przetarg by się rozstrzygnął. Itd. Żadnej filozofii. Tylko dobre planowanie inwestycji. Takie proste a jakie trudne.
Panie Darku, trzymamy kciuki.

M; 21 kwietnia 2018, 23:11

Darek nie jesteś oryginalny

M; 21 kwietnia 2018, 23:18

Na krytykowaniobecnego chcesz się wybić może coś że swoich pomysłów Panie
Star ?

List do M2; 22 kwietnia 2018, 19:20

Ha ha. Jak kulą w płot. M. Ogarnij się, bo jak Dobra Zmiana przyjdzie to wszyscy bedziemy płakać. Mamy tu niezły kabaret, wiesz o tym! Tylko to juz śmieszne nie jest. BMW jest dobre... Jako marka samochodu.

ELEKTRA; 22 kwietnia 2018, 22:36

Popieram wszystkich, którzy są za rozbiciem tych grójeckich klik i układów kolesiowskich. Grójec to miasto brudne i zaniedbane. Ktoś bierze pieniądze za sprzątanie , odśnieżanie, a nawet wywożenie śniegu. Śmiech na sali. W tym roku śnieg szczególnie był szanowany (może dlatego, że tak mało go było). Można sobie było nogi łamać ale nawet piasku sypano jak na lekarstwo albo wcale. Kiedyś na moją uwagę, że jest tak brudno, wszędzie poniewierają się śmieci, na chodnikach wyrasta zielsko - usłyszałam, że w Nowym Mieście jest gorzej. Równamy więc do najgorszych. Kiedyś córka zrobiła kilkanaście zdjęć tego syfu i poszła do Gminy. Patrzono tam na nią jak na wariata i odsyłano od jednego do drugiego i okazało się, że nikogo to nie obchodzi. Kto z Was widzi w pożytecznym działaniu straż miejską? Czasem jak widmo przemknie ulicą ich samochód i to wszystko. Czas zrobić z tym wszystkim porządek, ale najpierw musi nastąpić zmiana naszych władz. Każda władza deprawuje a im dłużej ktoś ją sprawuje, tym bardziej jest zdeprawowany i obrośnięty w piórka.

Polska gminnopowiatowa; 22 kwietnia 2018, 22:53

Nie wolno nikomu krytykowac i maja byc tylko peany ns czesc wlodarza w gazetce i na stronie miasta? Zarzadzenia zza kurtyny i zero odpowiedzialnosci ale pensja ministerialna czyli sposób na wychowanie następcy ?

Marysia; 23 kwietnia 2018, 11:05

Przy tych kandydatach nie widzę sensu iść na wybory. Obecny włodarz ma następną kadencje zapewnioną, a Grójec dalej będzie pogrążał się w typową sypialnię. Co nam może zaproponować Pan G, chyba jest teraz zastępca przewodniczącego rady, pewnie historie miasta. To jest zadanie dla historyków na lekcjach w szkole, mieszkańców interesuje przyszłość, a tu z tej strony nic. Następny Pan co wybory startuje, raz załapał sie na radnego i co no i nic.Jest Aktywny dla Gminy chyba już ponad dwanaście lat i co i tez nic.

do Marysi ; 23 kwietnia 2018, 12:38

Marysiu dobrze zrobisz jak nie pójdziesz na wybory. Wróżysz z fusów i już wiesz co mogą zaproponować kandydaci. Jednak Ty już wiesz jak zagłosujesz.
Wnioskuję, że nie jest Ci obcy włodarz i bycie radną.
Zapomniałaś jednak dodać, że nasza Gmina (jak wiele w Polsce) funkcjonuje jak korporacja, której szef ma monopol na wszystko. Włodarze w Polsce przez lata budowali sobie sieć powiązań i zależności by mieć wpływ nawet na to jakie treści zdjęcia mogą być w lokalnej gazecie.

Kontrkandydaci nie mają chyba pojęcia z jakim Goliatem (chociaż teraz na glinianych nogach) musza walczyć.
A Radni maja tyle do powiedzenia na ile im pozwoli S, a że od kilkudziesięciu lat ma większość w radzie miasta to efekt ich pracy jest widoczny albo niewidoczny.
Nowi mieszkańcy widzą coraz więcej i widzą że ostatnie lata pokazują, że władza tylko przejada nasze podatki.

Może wreszcie ktoś to zmieni? Nie musi to być Pan Aktywny dla Gminy czy Pan G.
Jednak to ostatni dzwonek by zawalczyć o przyszłość naszego miasta.

do ELEKTRY; 23 kwietnia 2018, 12:50

dobrze napisane!
Tymczasem ruszyła kampania wyborcza i wszystkie służby próbują robić porządek w mieście, 100 osób sadzi jedno drzewko ale zdjęcia na wybory jak w sam raz hahaha
Może przeksięgowane dodatkowe środki na działania promocyjne gminy wszak trzeba wygrać wybory.
Na ile starczy zapału? po wyborach wszystko wróci do normy

zastanówcie się; 25 kwietnia 2018, 10:51

Lokalna gazeta to prywatna firma, która ma właściciela, tak samo jak ten portal. A ta dyskusja dotycząca tego tematu jest sztucznie podtrzymywana. Nawet informacja o tym, że premier był w Grójcu jest na dalszych pozycjach.

Marysia; 25 kwietnia 2018, 11:26

zastanów się zanim coś napiszesz. Lokalna gazeta ŻG, jest wydawana przez GOK, czyli jest Twoja, moja i wszystkich mieszkańców jeśli płacisz tu podatek, a nie prywatna.

Do Marysi; 25 kwietnia 2018, 16:35

Marysiu ty się zastanów zanim coś napiszesz. Życie Grójca jest własnością gminy. Tam można zobaczyć tylko i wyłącznie artykuły dotyczące władz gminy a jeżeli o opozycji to tylko totalna krytyka bezpodstawna, kłamliwa i bardzo niemiła. Druga sprawa gdybym chciał skrytykować władzę, nie mógłbym się doczekać wydrukowania

M; 25 kwietnia 2018, 20:11

Opozycji ? Jakiej

Wasz Jacek; 26 kwietnia 2018, 17:17

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wszak i owak; 26 kwietnia 2018, 18:04

Te komenty pisze jedno i to samo w koło Macieju, argumenty mogą być takie że bedzie miało to odwrotny skutek działania
Zyskuje tu ktoś a inny traci moc
Znamy się prawdą jest na talerzu udostępnia

M; 26 kwietnia 2018, 20:53

Bełkot

J; 28 kwietnia 2018, 13:40

Głos mieszkancow to nie bełkot

Głos darka i arturka i marcinka; 1 maja 2018, 18:51

Suwerena!

Głos imperatora; 2 maja 2018, 10:08

i tłustych misiów!

szczerze ...; 4 maja 2018, 14:16

Trudno będzie podjąć decyzję wyborczą. Metoda odrzucenia kandydatów zadziała. Etatowi przegrywający kandydaci niech od razu dadzą spokój. Dobra zmiana ... nie można wykluczyć ... ale strach pomyśleć co by się działo.

Kasia; 27 czerwca 2018, 18:05


Panie Burmistrzu ślepi ludzie mieszkają w tym mieście jak nie widzą jak się zmienił Grójec .Ja przyjeżdżam na pogrzeby znajomych i zauważam zmiany a swoi nie dostrzegają dziwni wyborcy tylko krytykują!


Kasienka; 28 czerwca 2018, 19:56

Grójec zmienia się jak wiele innych miast wokół Warszawy, ponieważ ludzie migrują z małych miejscowości.
Grójec jest bardzo bogatym miastem jesli chodzi o przychody z podatków, a burmistrz wciąz narzeka jak ma mało w kasie. Co nie przeszkadza jemu remontować po kilka razy ulice, którymi sam jezdzi lub najczęściej chodzą jego wyborcy

nick; 28 czerwca 2018, 20:24

Cała Polska się zmieniła - Grójec najmniej, Pani Krystyno

Magda; 17 lipca 2018, 18:50

Po co tak krytykujesz burmistrza że wszystko co zrobił to jest źle a Grójec taki brzydki ja Ci podpowiem zmień adres i wyprowadź się!

nick; 18 lipca 2018, 08:56

Prościej jest zmienić burmistrza. To zły i fałszywy człowiek.

do Magda; 18 lipca 2018, 13:24

Masz rację, że dużo zrobił dla Grójca, ale to przeszłość. Ci co chcą działać dla innych to idealiści i malkontenci. Którzy jeśli chcą inaczej to powinni się wyprowadzić, tak?
Na szczęście coraz więcej jest w Grójcu osób, które widzą jak rozwijają się inne bogate jak nasza, podwarszawskie gminy.

słaba kadencja; 18 lipca 2018, 23:43

Piłkarze tez dobrze grali... Kiedyś.
Słaba kadencja. Kiedyś flagowe inwestycje, Rynek, boisko sztuczne, po 8/4 latach okazały się chybione. Nie pełnią istotnej funkcji, sa martwe. Lokalni piłkarze coraz niżej.

jagoda; 19 lipca 2018, 08:51

Grójec może się pochwalić pięknym jabłkiem za 200tys. na martwym Rynku, pustym boiskiem przy gimnazjum za prawie 2 mln złotych, i inne tego typy perełki. Grójec swój wygląd zawdzięcza bogatemu społeczeństwu. Pokazywanie pustych miejsc z lotu ptaka stało się jedyną promocja burmistrza, bo z ziemi i podwórek przy Piotra Skargi już tak pięknie nie jest. Jednak nie ma co sie dziwić jeśli rolę szefa inwestycji pełnie pierwsza dama.

Grazyna; 19 lipca 2018, 15:48

Kandydacie przestań tak krytykować i kopać doły bo przyjdzie taki czas że sam wpadniesz w ten dół .

Kasia; 19 lipca 2018, 16:47

Grójecki rynek bardzo piękny moje wnuki są przeszczęśliwe mają wreszcie warunki do jazdy na hulajnodze wrotkach i rowerkach.Dziekujemy Panie Burmistrzu.Ma Pan wygraną w kieszeni!

Marysia; 20 lipca 2018, 09:48

Doły są wszędzie, może wreszcie się znajdzie ktoś kto się nie będzie bał wpaść w dół i zagra w otarte karty.

Zdrowsza byłaby jazda na wrotkach, rowerkach i hulajnodze w grójeckim parku. Ale to zbyt ryzykowne, więc Marysiu zaopatrz swoje wnuki na rynku, zimą w maski przeciw-smogowe a latem w nakrycie głowy przeciw dziurze ozonowej...szkoda zdrowia...Babci już nie pomoże, ale wnuki warto chronić

Pani Grażyno; 20 lipca 2018, 09:51

Pani potrafi walczyć, kto wie co Pani wie .... proszę pisać ...

wyborca; 13 sierpnia 2018, 17:30

www.dariuszgwiazda.pl

Wgr; 14 sierpnia 2018, 21:53

Stefek
Burczymucha

Wójt Kozioł; 20 sierpnia 2018, 12:36

"Grójec ma olbrzymi potencjał, który od wielu lat jest niewykorzystywany - wiem jak to zmienić – podkreśla Artur Banasiewicz." zabrzmiało niczym spot wyborczy Kozioła z serialu RANCZO on tez na końcu każdej wypowiedzi mówił "wiemy jak to zrobić" ahahahahah

nol; 20 sierpnia 2018, 18:31

Wystarczy że Ruch Palikota wraz z PiSem rządzi w powiecie. Dobre zmiany są widoczne gołym okiem - upadek szpitala, brak remontu stadionu zespołu szkół ekonomicznych w Grojcu, ruinacja dróg lokalnych, niedoształceni członkowie zarządu powiatu.

cudotwórcy; 20 sierpnia 2018, 23:01

upiększony Rynek jako plac zabaw dla mieszkańców z okolicznych kamienic, rekreacja i turystyka w Głuchowie, basen i stadion na miarę grójeckiego stylu zarządzania, dom kultury z zamurowanymi oknami, nowoczesne i przyjazne dzieciom przedszkole na Orzeszkowej z mini placem zabaw i co nam jeszcze wymyślą przez następne 10 lat?

Last but not least; 21 sierpnia 2018, 00:09

Plus stare ruiny po dworcu pks, jak nawiedzony dom, straszący przechodniów.

Modernizacja stadionu w 3 (?) etapach ?

Sad; 21 sierpnia 2018, 13:30

Zmiany, zmiany. Bolesne dla niektórych, ale konieczne. Ten, który zaproponuje najlepsze, realne zmiany i będzie przy tym wiarygodny, wygra.

Buła; 21 sierpnia 2018, 14:09

To ja proponuję wszystko wszystkim. Wybierzcie mnie, a będzie dobrze

SAM; 21 sierpnia 2018, 16:50

Buła, zgłoś się i napisz program, że wytępisz wszystkie dziki w gminie i udowodnij, że jesteś w stanie to zrobić, masz mój głos.

buła; 21 sierpnia 2018, 17:48

Wytępię, na mur. Jak mnie nie wybierzecie to się nie przekonacie i będziecie sami sobie winni

SAM; 21 sierpnia 2018, 20:01

Ha ha, wybieramy. Dziki grójeckie, są głównie pośród ludzi. Flintą ich Buła nie załatwisz. Tu trzeba dobrego lwa.

Dinozaur; 22 sierpnia 2018, 08:17

W gminie to są raczej dinozaury, a nie dziki.

Buła ; 22 sierpnia 2018, 10:12

i jeszcze o jednym zapomniałem wspomnieć, każdy kto ma zamiar na mnie głosować dostanie ode mnie a konto w prezencie drobny upominek w postaci pół litra czystej. Taka świecka tradycja w tej gminie

Sad; 22 sierpnia 2018, 13:21

Nie wierzę, że ci, którzy parali się kupowaniem głosów w poprzednich wyborach, będą mieli odwagę powtórzyć te wyczyny. Nawet wódka będzie badana na pochodzenie. Dzisiaj prawo jest bardziej skuteczne, a kary bardziej nieuchronne. Chyba, że nie Grójcu, że Grójec to czarna wyspa.......Swoją drogą,to wielki wstyd, że do tej pory, przez dziesiątki lat to się odbywało.

Dinozaur; 22 sierpnia 2018, 14:19

W gminie to są raczej dinozaury, a nie dziki.

SAM; 22 sierpnia 2018, 15:41

Dino, spoko. Dziki, czy dinozaury, wszyscy won.

Opis przyrody; 24 sierpnia 2018, 09:20

Trafnie opisuje to Krystyna , ale Czubówna;
Z upływem czasu męskie osobniki z gatunku urzędników - dinoazaurów popadają w przeświadczenie, iż nie obowiazuje ich żaden kodeks moralny ani honorowy. Poszukiwania samic odbywaja się najczęściej w godzinach urzędowania. Bowiem w ciągu dnia światło słoneczne pomaga im dokonać dobrego wyboru samicy. Samce z gatunku dinoazurów są też leniwe i nie wypuszczają się na odległe terytoria. Wybieraja tylko te samice , które są w ich zasięgu i chetnie rokładaja kończyny dolne. Pomaga im w tym zwierzchnictwo nad nimi. Tego typu zachowania nie sa jednak celem przedłużenia obecności gatunku na ziemi, Chodzi tu raczej o podtrzymanie przekonania o swojej przemijajacej atrakcyjności. W przyrodzie zachowania takie dotyczą zarówno samic- urzędniczek jak i samców, Samice z tej grupy sprytnie wabiąc samców, zapewniaja sobie długoletnie i bezpieczne zatrudnienie na terytorium urzędu. I tak mocno zakorzeniona tradycja porzekazywana jest nastęnym pokoleniom zwanym zastępcami. Obserwując życie codzienne tego gatynku , można powiedziec , że piekny jest ten świat.

SAM; 24 sierpnia 2018, 11:49

Piękny jest ten świat, ale i okrutny. Kiedy stado lwów jest przejmowane przez nowego króla, wszystkie lwice są jego, ale niestety młode lwiątka idą na rzeż.

Sad; 24 sierpnia 2018, 12:19

U kobry królewskiej, samiec zabija samicę, która nie chce mu się oddać.........

Wgr; 26 sierpnia 2018, 14:17

Może więcej odwagi

Paweł; 30 sierpnia 2018, 19:55

Tylko Stolarski

Paweł 2; 30 sierpnia 2018, 22:01

musi odejść by miasto mogło być przyjazne mieszkańcom a burmistrz byl jednym z nas, Ktory bedzie słuchał ludzi.

Young; 6 września 2018, 19:19

Prawda jest tak ze jaco stolarz bedzie dalej tam gdzie jest tyle lat sie staral urobic wszystkich w kolo to teraz oni zrobia wszystko by bylo wam i nam dobrze

idz na wybory to Ty decydujesz

Milo; 6 września 2018, 19:28

wiela razy chodził do urzędu no i do burmistrza. Droge poprawić, bo te łogrodniki rowy zniszczyły. Drzewa se posadzili blisko drogi no i pryskać trzeba rów przeszkadza i zniszczyli. Jako wiksza burza a mnie zaliwo bo z pól ściko. Łotrzymoł gest Kozakiewicza. Myśle ino co by nowy burmistrz zasiosdoł, może jako kobitka tym rozem.

xyz; 6 września 2018, 20:29

Trzeba być kompletnym kretynem żeby się wdawać w romans z podwładną osobą odpowiedzialną za inwestycje. Po pierwsze romanse z podwładnymi bardzo żle świadczą o ego faceta bo przecież władza i pieniądze to najlepsze afrodyzjaki. Po drugie kobieta porzucona często ma w zanadrzu kompromitujące szczegóły z życia byłego kochanka, a nuż sobie przypomni o jakiś faktach z dawnych przetargów i facet jest ugotowany. Trzeba myślec głową, a nie ....To go po prostu dyskwalifikuje jako osobę zaufania publicznego i gdyby miał odrobinę honoru to by się wycofał z polityki a wtedy mógłby zobaczyć jak jest naprawdę atrakcyjny dla kobiet, a szczególnie dla miejscowych urzędniczek

Sad; 6 września 2018, 21:42

I trzeba być również kompletnym kretynem, żeby zagłosować na miłośnika miłości z zależnymi od siebie, Miłośnik ten, w dodatku, gardzi swoimi wyborcami, cztery razy zrobił z nich wałów i próbuje zrobić po raz piąty. Jest pełen wiary i ufności w swoją niezatapialność, nikt mu nie jest w stanie dorównać, wszyscy mają mu bić pokłony. Czy tak ma wyglądać grójecka rzeczywistość?

Nową kadencja; 9 września 2018, 16:05

Ciekawe czy w kolejnej kakadencji będzie miał nową kochankę. Powinien, prawda ? W końcu krystyna to już stara jest.

Belfer; 10 września 2018, 07:38

Tylko PiS ma szansę wpłynąć na wynik wyborów, zeby byly uczciwe. Czy to realne?

Czy spoleczenstwo bedzie chciało pójść na wybory?

Czy pozwolimy żeby 20% przekupnych wyborców zdecydowalo za nich?

Sad; 10 września 2018, 08:49

PiS W GRÓJCU NIE JEST W STANIE ZROBIĆ NIC DOBREGO, POZA DOPILNOWANIEM UCZCIWOŚCI WYBORÓW, O CO PROSIMY.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zawody strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego Klub Strzelecki CEL Grójec zaprasza na Zawody Strzeleckie z...
Protest w WORD-ach. Co z egzaminami w Grójcu? W poniedziałek egzaminatorzy WORD-ów wznowili swój protest...
Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i...
W niedzielę Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na trasie Grójec - Jasieniec W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia odbędą się Mistrzostwa...
Fotoradar na trasie z Grójca do Warszawy tylko straszy W pierwszej połowie 2022 roku fotoradary pracujące w...

Najnowsze ogłoszenia

Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa
... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.