Wybory samorządowe 2018: Sąsiedzi też głosowali

27 października 2018; 14:51

0 komentarzy

O wynikach wyborów samorządowych w naszym powiecie pisaliśmy już sporo. A co słychać u sąsiadów gmin powiatu grójeckiego?Do II tury dojdzie w Prażmowie. W walce o stanowisko wójta zmierzą się tam były starosta piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Maciej Michalski. Pierwsze starcie wygrał Dąbek, który – co ciekawe – nie jest mieszkańcem gminy Prażmów, lecz Józefosławia (gm. Piaseczno). Jego przeciwnik otrzymał jednak poparcie Łukasza Żywka, który zajął trzecie miejsce. Przypomnijmy, że poprzedni wójt Sylwester Puchała nie ubiegał się o reelekcję.

Wciąż nie wiemy też, kto zostanie gospodarzem gminy Góra Kalwaria. W pierwszej turze zwyciężył Arkadiusz Strzyżewski, który miał pond 1400 głosów przewagi nad urzędującym burmistrzem Dariuszem Zielińskim. Trzecią lokatę zajęła Danuta Rechnia, a czwartą Jan Rokita.

W Tarczynie rozstrzygnięcie już zapadło. Niespodzianki nie było. Zwyciężyła Barbara Galicz, która pewnie pokonała swoją jedyną konkurentkę Justynę Bochyńska.

W gminie Wilga 4 listopada odbędzie się II tura, w której rywalizować będą Bogumiła Głaszczka i Jacek Piesiewicz. Szansę na zwycięstwo stracili już Paweł Mielcarz i Zbigniew Węgrzynek. Poprzedni wójt Łukasz Szychowski nie ubiegał się o reelekcję z powodu kłopotów zdrowotnych.

By rozstrzygnąć, kto zostanie wójtem Magnuszewa, potrzebna będzie dogrywka, w której zmierzą się Marek Drapała (obecny wójt) i Bernard Wdowiak.

Natomiast gospodarzem gminy Sobienie-Jeziory pozostanie Stanisław Wirtek, który sprawuję tę funkcję do 15 lat. Jego rywalka Magdalena Malarz uzyskała o 806 głosów mniej.

Wójtem Grabowa nad Pilicą pozostanie Euzebiusz Strzelczyk, który pewnie pokonał Roberta Rudeckiego i Cezarego Wronę.

Wójtem gminy Promna ponownie został Wojciech Nowak. Zdobył ponad 3 razy więcej głosów niż Paweł Sadkowski.

Z kolei w Wyśmierzycach Wojciech Sępioł nie dał szans Markowi Bielewskiemu.

Reelekcję zapewnił sobie też Krzysztof Stykowski, dotychczasowy wójt Stromca. Jego rywalami byli Marek Matysiak i Bożena Syta. 

W Mszczonowie zdecydowanie zwyciężył Józef Grzegorz Kurek z poparciem na poziomie prawie 68%. Jego rywalem był Roman Krzysztof Grzejszczak.

Do bardzo ciekawej sytuacji doszło w Żabiej Woli. O urząd wójta w II turze powalczą dotychczasowa pani wójt Halina Wawruch oraz Piotr Rybka. Różnica pomiędzy nimi wyniosła zaledwie 26 głosów. „Do zagospodarowania” są wyborcy Beaty Studniarek i Piotra Rozbiegały, którzy w sumie zebrali ponad 1200 głosów. 

Nie było niespodzianki w Odrzywole. Wieloletni wójt Marian Kmieciak pokonał Sławomira Gajewskiego. Przewaga wyniosła 531 głosów.

W Klwowie jedynym kandydatem do urzędu wójta był Piotr Papis. Jego kandydaturę poparło ponad 85% mieszkańców.

Wójtem Sadkowic ponownie została Karolina Kowalska. Nie miała żadnego przeciwnika. Poparło ją 83% wyborców. Co ciekawe, w tej gminie tylko w 7 okręgach wyborczych wybierano radnego. W pozostałych zarejestrował się tylko jeden kandydat.

Nie wiemy, kto przez najbliższe 5 lat będzie burmistrzem Białej Rawskiej. Urzędujący burmistrz Wacław Jacek Adamczyk w dogrywce powalczy z Bogdanem Pietrzakiem. Przewagę ma ten pierwszy. W pierwszej turze zagłosowało na niego 2376 wyborców, podczas gdy na Pietrzaka tylko 1554. Poza II turą znaleźli Tomasz Lesiak oraz Tadeusz Szymański.

W Cielądzu reelekcję zapewnił sobie Paweł Królak, który osiągnął zdecydowanie lepszy rezultat niż Przemysław Jędrzejczak.

Wójtem Rzeczycy pozostanie Marek Kaźmierczyk. Pewnie wygrał rywalizację z Marcinem Karkochą.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.