Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wybory samorządowe 2018: Sąsiedzi też głosowali

27 października 2018; 14:51

0 komentarzy

O wynikach wyborów samorządowych w naszym powiecie pisaliśmy już sporo. A co słychać u sąsiadów gmin powiatu grójeckiego?

News will be here

Do II tury dojdzie w Prażmowie. W walce o stanowisko wójta zmierzą się tam były starosta piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Maciej Michalski. Pierwsze starcie wygrał Dąbek, który – co ciekawe – nie jest mieszkańcem gminy Prażmów, lecz Józefosławia (gm. Piaseczno). Jego przeciwnik otrzymał jednak poparcie Łukasza Żywka, który zajął trzecie miejsce. Przypomnijmy, że poprzedni wójt Sylwester Puchała nie ubiegał się o reelekcję.

Wciąż nie wiemy też, kto zostanie gospodarzem gminy Góra Kalwaria. W pierwszej turze zwyciężył Arkadiusz Strzyżewski, który miał pond 1400 głosów przewagi nad urzędującym burmistrzem Dariuszem Zielińskim. Trzecią lokatę zajęła Danuta Rechnia, a czwartą Jan Rokita.

W Tarczynie rozstrzygnięcie już zapadło. Niespodzianki nie było. Zwyciężyła Barbara Galicz, która pewnie pokonała swoją jedyną konkurentkę Justynę Bochyńska.

W gminie Wilga 4 listopada odbędzie się II tura, w której rywalizować będą Bogumiła Głaszczka i Jacek Piesiewicz. Szansę na zwycięstwo stracili już Paweł Mielcarz i Zbigniew Węgrzynek. Poprzedni wójt Łukasz Szychowski nie ubiegał się o reelekcję z powodu kłopotów zdrowotnych.

By rozstrzygnąć, kto zostanie wójtem Magnuszewa, potrzebna będzie dogrywka, w której zmierzą się Marek Drapała (obecny wójt) i Bernard Wdowiak.

Natomiast gospodarzem gminy Sobienie-Jeziory pozostanie Stanisław Wirtek, który sprawuję tę funkcję do 15 lat. Jego rywalka Magdalena Malarz uzyskała o 806 głosów mniej.

Wójtem Grabowa nad Pilicą pozostanie Euzebiusz Strzelczyk, który pewnie pokonał Roberta Rudeckiego i Cezarego Wronę.

Wójtem gminy Promna ponownie został Wojciech Nowak. Zdobył ponad 3 razy więcej głosów niż Paweł Sadkowski.

Z kolei w Wyśmierzycach Wojciech Sępioł nie dał szans Markowi Bielewskiemu.

Reelekcję zapewnił sobie też Krzysztof Stykowski, dotychczasowy wójt Stromca. Jego rywalami byli Marek Matysiak i Bożena Syta. 

W Mszczonowie zdecydowanie zwyciężył Józef Grzegorz Kurek z poparciem na poziomie prawie 68%. Jego rywalem był Roman Krzysztof Grzejszczak.

Do bardzo ciekawej sytuacji doszło w Żabiej Woli. O urząd wójta w II turze powalczą dotychczasowa pani wójt Halina Wawruch oraz Piotr Rybka. Różnica pomiędzy nimi wyniosła zaledwie 26 głosów. „Do zagospodarowania” są wyborcy Beaty Studniarek i Piotra Rozbiegały, którzy w sumie zebrali ponad 1200 głosów. 

Nie było niespodzianki w Odrzywole. Wieloletni wójt Marian Kmieciak pokonał Sławomira Gajewskiego. Przewaga wyniosła 531 głosów.

W Klwowie jedynym kandydatem do urzędu wójta był Piotr Papis. Jego kandydaturę poparło ponad 85% mieszkańców.

Wójtem Sadkowic ponownie została Karolina Kowalska. Nie miała żadnego przeciwnika. Poparło ją 83% wyborców. Co ciekawe, w tej gminie tylko w 7 okręgach wyborczych wybierano radnego. W pozostałych zarejestrował się tylko jeden kandydat.

Nie wiemy, kto przez najbliższe 5 lat będzie burmistrzem Białej Rawskiej. Urzędujący burmistrz Wacław Jacek Adamczyk w dogrywce powalczy z Bogdanem Pietrzakiem. Przewagę ma ten pierwszy. W pierwszej turze zagłosowało na niego 2376 wyborców, podczas gdy na Pietrzaka tylko 1554. Poza II turą znaleźli Tomasz Lesiak oraz Tadeusz Szymański.

W Cielądzu reelekcję zapewnił sobie Paweł Królak, który osiągnął zdecydowanie lepszy rezultat niż Przemysław Jędrzejczak.

Wójtem Rzeczycy pozostanie Marek Kaźmierczyk. Pewnie wygrał rywalizację z Marcinem Karkochą.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.