Advertisement

Wybrano wykonawcę rozbudowy szkoły nr 1 w Grójcu

24 listopada 2021; 09:44

Grojec24.net

7 komentarzy

We wtorek rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu o nową salę gimnastyczną i część dydaktyczną wraz z niezbędną infrastrukturą.

W przetargu wpłynęło dziewięć ofert - od 20,6 do 27 mln zł. Ostatecznie wybrano ofertę firmy Renal Budm z Bieniewic, opiewającą na kwotę 20 mln 657 tys. zł brutto. Na wykonanie wszystkich prac w dokumentach przetargowych przewidziano 20 miesięcy.

Projekt zakłada, że nowa, sportowa część szkoły będzie skomunikowana przez łącznik przebiegający przez wewnętrzny teren szkoły, który stanowić będzie integralną strefę funkcjonalną, jednak z niezależnym wejściem od strony ulicy Jana Pawła II i wyjściami ewakuacyjnymi. W przyszłości główne wejście do placówki ma zostać zlokalizowane od strony wschodniej – będzie można do niego dotrzeć chodnikami od ul. Piłsudskiego i Jana Pawła II. W łączniku ma znaleźć się miejsce na dziewięć sal dydaktycznych. W starej części szkoły stołówka oraz kuchnia zostaną zlikwidowane i przeniesione do dotychczasowej sali gimnastycznej. W miejscu jadalni zaplanowano m.in. szatnie.

Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół szkoły, w tym nowe miejsca parkingowe dla nauczycieli. To właśnie ta część projektu, a dokładnie obecny skwer od strony ulicy Józefa Piłsudskiego wzbudza duże kontrowersje. Pod petycją w tej sprawie podpisało się 1500 mieszkańców. Jak pisała niedawno gazeta "Życie Grójca", podczas październikowej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę, w której wyraziła swoją „dezaprobatę co do budowy planowanego parkingu i związanej z tym wycinki drzew”. Za przyjęciem stanowiska opowiedziało się siedemnaścioro radnych. Troje wstrzymało się od głosu.

Zdaniem radnych „należy dążyć do zmiany projektu przebudowy szkoły w takim zakresie, aby teren pomiędzy ul.  Józefa  Piłsudskiego,  a szkołą  podstawową  nie zmienił  swojego  przeznaczenia  jako  skwer,  co  było intencją mieszkańców podpisujących się pod petycją”. Co więcej „powinna być przeprowadzona odpowiednia weryfikacja stanu drzew na terenie  przyległym do Publicznej  Szkoły  Podstawowej  Nr 1 w Grójcu,  aby chronić  istniejący ekosystem”. Jak przy tym jednak zaznaczono, „niezbędne są cięcia sanitarne i pielęgnacyjne oraz usunięcie tylko egzemplarzy chorych i stwarzających rzeczywiste zagrożenie dla uczniów szkoły”.

Podczas sesji burmistrz Dariusz Gwiazda zapewniał, że władze gminy będą robiły wszystko, żeby ocalić jak najwięcej drzew i zieleni. Jednocześnie zadeklarował, że po rozbudowie szkoły na skwerze będzie rosło więcej drzew, niż dotychczas. – Będziemy rozmawiali z dyrektorką i pracownikami szkoły, żebyśmy mogli jeszcze raz przeanalizować ilość miejsc parkingowych niezbędnych dla szkoły – zapowiedział burmistrz.

Na zakończenie burmistrz podkreślił: „Absolutnie nie mamy zamiaru likwidować skwerku. Mamy zamiar go zrewitalizować, żeby był on przyjazny dla uczniów, np. na lekcję biologii oraz dla seniorów i nauczycieli. Nie tylko w tygodniu pracy szkoły, ale też w weekendy”.

TAGI:

Komentarze (7):

Brawo Grójec; 24 listopada 2021, 21:44

Brawo!!!! wreszcie szkoła zyska ład i porządek a uczniowie i pracownicy normalne warunki pracy. Niestety jednocześnie przyjdzie wszystkim przez dwa lata przemęczyć się podczas budowy.

WGR 2; 25 listopada 2021, 06:06

Wybrano najtańszą ofertę,zła decyzja.

Do WGR 2; 25 listopada 2021, 08:10

Wybór oferty jest jednym z wielu czynników przesądzających o końcowym sukcesie. Równie ważny jest nadzór nad jej realizacją i odbiór.
Nie jesteś człowieku wiarygodny/a w temacie, nigdy nie byłeś/aś

Aldona 54; 26 listopada 2021, 10:58

Zostawcie łotry tą przepiękną zieleń, nie niszczcie ekosystemu. Mieszkańcy nie chcą kolejnej polskiej betonozy jak w wielu innych miastach. Dzieciaki będą padać jak muchy ani się schować ani wyjść poza mury.

Tomek Wójcik; 26 listopada 2021, 11:02

Zdecydowanie jestem za pozostawieniem tego pięknego, zielonego miejsca. Dobrze pamiętam czasy mojej nauki w Szkole gdzie teraz uczą się moje dzieci. Chciałbym dla nich żeby miały przyjazne, zielone środowisko gdzie nie tylko będą mogły się uczyć ale też wyjść, pobawić się. Miasto powinno dosadzac drzewostany, nowe krzewy żeby wszystkim się żyło zdrowiej, przyjemniej. Pozdrawiam.

Weronika Marczuk; 27 listopada 2021, 16:29

Najważniejsze żeby nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do edukacji. Miasto powinno inwestować w ochronę przyrody, drzew, zieleni żeby wszystkim mieszkańcom żyło się jak najlepiej czy to na spacerze czy podczas jazdy rowerem czy samochodem. Grójec powinien mieć swoją wizytówkę. Pokażmy wszystkim , że nie będziemy wśród tych najbrzydszych zabetonowanych paskudnych miast Polski.

Marzena Łojszczyk; 30 listopada 2021, 20:23

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami. Każdy chce żyć w ładnym, zielonym , przyjaznym miasteczku. Niech nasze miasto się wyróżnia na tle tych paskudnych, zabetonowanych miast jakich dużo i coraz więcej w całym kraju.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Black Friday

Najnowsze artykuły

Wyzwania dla branży sadowniczej – jakość odpowiedzią na kłopoty na rynku? Niskie ceny jabłek nie leżą w interesie żadnego...
PILNE! Zderzenie na DK7 w Woli Mrokowskiej Na trasie Grójec - Warszawie występują duże utrudnienia po...
Koncert Mikołajkowy w Grójeckim Ośrodku Kultury W najbliższą niedzielę, 5 grudnia w sali widowiskowej Gró...
SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą ponownie szpitalem covidowym SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą poinformował, że zgodnie...
Jak ocenić kompetencje kandydatów do pracy? Właściwa ocena kompetencji pracowniczych jest dla rekrutera...

Najnowsze ogłoszenia

Alarmy Kamery Napędy do Bram Napędy do Bram Nice
Systemy Alarmowe Satel
Domofony i...
Komisjoner odzieży (k/m) - Niemcy... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Praca dla studentów / uczniów na... Studencie!

Chcesz sobie dorobić podczas przerwy od nauki?...
Pracownik produkcji (k/m) - Pakowanie... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.