Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wypadek w Kobylinie: funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Grójcu udzielił pierwszej pomocy

27 stycznia 2021; 07:22

Informacja prasowa

6 komentarzy

Jak należy zachować się w trakcie wypadku drogowego? Takich wątpliwości nie miał funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Grójcu. We wtorkowy poranek, 26 stycznia 2021, w drodze do miejsca pełnienia służby, udzielał pomocy ofiarom wypadku drogowego.

News will be here

We wtorek, około godziny 7.20, doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego w miejscowości Kobylin koło Grójca. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Służby Więziennej sierżant sztabowy Sebastian Grzegorzek. W drodze do miejsca pełnienia służby najechał na czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, zabezpieczając nim miejsca zdarzenia. Szybko ocenił sytuację, zidentyfikował liczbę osób poszkodowanych i wezwał poprzez numer alarmowy 112 służby ratunkowe. W tym czasie kierowcy samochodów biorących udział w wypadku samodzielnie opuścili swoje auta. Sebastian Grzegorzek udzielał wsparcia psychicznego kierującym. Na miejscu wypadku pojawili się kolejni świadkowie, którzy zaczęli udzielać pomocy trzeciej osobie, która nie mogła samodzielnie wydostać się z rozbitego auta. Samochód ten znajdował się poza jezdnią. Wspólnymi siłami ewakuowano poszkodowaną osobę. Z uwagi na niską temperaturę przeniesiono ją do samochodu funkcjonariusza aresztu, zabezpieczając przed wychłodzeniem. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych poszkodowana osoba znajdowała się pod opieką sierż. szt. SW Sebastiana Grzegorzka, który pozostał na miejscu wypadku do czasu przekazania rannych zespołowi ratownictwa medycznego.

- Najważniejsze jest to, aby zawsze reagować w tego typu sytuacjach. Obowiązkiem świadków wypadków drogowych jest udzielanie pomocy poszkodowanym. Pomimo, iż pierwszy widok był przerażający, nie należy się bać. Trzeba zachować zimną krew, zidentyfikować liczbę osób poszkodowanych, wezwać służby ratunkowe i przy udziale pozostałych świadków zdarzenia udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Ważne, aby przy nich być i cały czas kontrolować ich stan. W tego typu sytuacjach nigdy nie wiadomo, czy nie dojdzie do bezpośredniego zagrożenia życia - relacjonuje funkcjonariusz grójeckiej jednostki penitencjarnej.

Gratulujemy naszemu koledze wzorowej postawy i profesjonalizmu, którym wykazał się podczas udzielania pierwszej pomocy. Składamy również wyrazy szacunku pozostałym osobom, które włączyły się do akcji ratunkowej. W wyniku wypadku jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala śmigłowcem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszystkim poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.     

Sierżant sztabowy Sebastian Grzegorzek pełni służbę w Służbie Więziennej od niemal 12 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał w dziale ochrony Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie, gdzie pełnił służbę m.in. w oddziale dla skazanych stwarzających poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostki. Obecnie swoje obowiązki służbowe wykonuje na stanowisku technika działu kwatermistrzowskiego w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie Aresztu Śledczego w Grójcu. Postawa naszego kolegi jest godna do naśladowania i jest dowodem na to, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w mundurze, ale również poza służbą. Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli – nie tylko podczas służby – to nasz obowiązek.

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski  

TAGI:

Komentarze (6):

Zainteresowany; 27 stycznia 2021, 08:34

Czemu nie napiszecie że funkcjonariuszowi cały czas pomagała osoba cywilna? Ona nie zasługuje na słowa uznania? Przecież też udzielała pomocy

Do zainteresowany; 27 stycznia 2021, 15:04

Proszę czytać ze zrozumieniem bo podziękowania są dla wszystkich którzy pomagali. Czytaj porządnie a nie będziesz głupot pisał. Pozdrawiam

Słuchajcie ; 27 stycznia 2021, 17:54

Jest to proste że nie mogą pisać nazwiskami ani imionami ludzi którzy tam byli(RODO) ale jeżeli ktoś jest osobą publiczna to już zmienia postać rzeczy. Kolejna sprawa jest taka że czytając artykuł jest napisane że ,, SZACUNEK DLA WSZYSTKICH KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W AKCJI RATUNKOWEJ I NIESLI POMOC. '' Każdy doszukuje się drugiego dna którego nie ma. Ja jestem strażakiem i widzę że jeśli jest jakiś artykuł o mundurowych to jest hejt odrazu. Dajcie spokój. Wszyscy jesteście cudowni jeżeli nawet w najmniejszym stopniu niesiesz pomoc. Pozdrawiam wszystkich.

Grojecczak ; 27 stycznia 2021, 17:59

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Bleh; 27 stycznia 2021, 18:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wiking; 27 stycznia 2021, 18:27

Ja tez pomogłem ofiarom wypadku pod Słubicami, jako jedynego świadka wypadku Policja mnie wałkowała od godz. 17,00 do 21,00 . Przejeździłem radiowozem do szpitala celem wskazania kierującego pojazdem, potem na komendę celem zgrania nagrania z mojego wideorejestratora, potem przesłuchanie , itd. itp. Najlepsze było po roku , jak dostałem wezwanie do stawiennictwa obowiązkowego w Sadzie w Słubicach charakterze świadka, to tylko 550 km w jedna stronę. Musiałem brać dwa dno wolnego , Sad oddał mi utracony zarobek w kwocie 82,00 złote. warto było, dołożyć do tego biznesu. Bo policjant źle sporządził notatkę , bo Niski Sąd źle oczytał mój adres zamieszkania. Teraz jestem już mądrzejszy , nic nie widziałem , nic nie słyszałem nic nie wiem. Dziękuję za to naszym organom ,a przede wszystkim Naszym Niskim Sądom , za ich ciężka pracę , w celu zniechęcenia obywateli do tej instytucji.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.