Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wyścig do grójeckiego ratusza: Jacek Stolarski

27 października 2014; 08:59

Grojec24.net

29 komentarzy

Jacek Stolarski

Kontynuujemy naszą akcję "Wyścig do grójeckiego ratusza 2014". Oto odpowiedzi, jakich udzielił burmistrz Grójca Jacek Stolarski.

News will be here

1. Jakie będą Pana/Pani priorytety inwestycyjne w kadencji 2014-2018 w przypadku wygrania w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Grójec?

Jacek Stolarski: Moją wiedzę na temat potrzeb inwestycyjnych miasta Grójec oraz całej gminy czerpię z trzech źródeł – własnego doświadczenia ostatnich kilkunastu lat, rozmów z mieszkańcami, a ostatnio – dokładnie mówiąc od dwóch lat - z głosów przekazywanych nam w ramach projektu budżetu partycypacyjnego, czyli postulatów obywateli. W ostatnim głosowaniu wzięło udział kilkaset osób, a większość z przekazanych nam propozycji utwierdziła nas we wcześniej obranych kierunkach rozwoju całej gminy. Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie w formie punktów. Tak, moim zdaniem, wyglądają priorytety inwestycyjne Gminy i Miasta:

- Remonty i budowa nowych dróg i ulic, kanalizacji oraz chodników w Grójcu i w gminie.
- Budowa ścieżek rowerowych i pasów dla rowerów w Grójcu i w gminie.
- Budowa nowej hali sportowej w Grójcu.
- Kontynuacja modernizacji stadionu przy ulicy Laskowej w Grójcu (bieżnia, trybuny, zaplecze).
- Drugi etap rozbudowy GOK.
- Budowa placu zabaw dla dzieci przy ulicy Orzeszkowej w Grójcu.
- Budowa boiska wielofunkcyjnego w Lesznowoli oraz przy PSP nr 3 w Grójcu.
- Budowa centralnego parkingu i modernizacja targowiska miejskiego przy ul. Mszczonowskiej w Grójcu.
- Kontynuacja programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich.
- Wsparcie programu budowy domowych kolektorów słonecznych.
- Adaptacja zalewu w Głuchowie dla celów turystycznych i wypoczynkowych.
- Remont i adaptacja amfiteatru dla potrzeb imprez masowych (wspólnie z powiatem).
- Rewitalizacja kolejki wąskotorowej dla celów turystycznych w partnerstwie z innymi gminami.
- Budowa mieszkań socjalnych, komunalnych i czynszowych (w ramach GTBS).

2. Jaki jest Pana/Pani stosunek do utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w okolicy Grójca? Jakie działania ma Pan/Pani zamiar podjąć w przyszłości w związku z tą kwestią?

Tworzenie specjalnych stref ekonomicznych musi być uzasadnione przede wszystkim poziomem bezrobocia, a zwłaszcza występowaniem tzw. „bezrobocia strukturalnego”. Warunki te są określone ustawą z 1994 roku. Strefy tworzy się przede wszystkim na obszarach poprzemysłowych, gdzie - oferując przedsiębiorcom preferencyjne warunki i zachęcając ich do prowadzenia działalności gospodarczej - tworzy się tym samym nowe miejsca pracy. Tylko przy spełnieniu tych warunków możliwe jest uzyskanie pomocy publicznej, a stworzenie SSE odbywa się za specjalną zgodą rady ministrów. Nie widzę uzasadnienia dla stworzenia takiej strefy w naszej gminie, ponieważ nie spełnimy warunków ustawowych.

Ale widzę możliwości dla stworzenia czegoś na kształt „Grójeckiej Strefy Ekonomicznej” na terenie Słomczyna. Jak mogłaby ona funkcjonować? Rada Miasta w specjalnej uchwale może ustalić preferencyjne warunki prowadzenia działalności gospodarczej na danym obszarze. Nie muszą być wyłącznie ułatwienia finansowe czy fiskalne, ale wsparcie to może odbywać się na wielu poziomach – np. wykonania uzbrojenia terenu, sprzedaż gruntu po preferencyjnych cenach, specjalna pomoc edukacyjna, mająca na celu dostarczenie na rynek pracy odpowiednio przygotowanych absolwentów, etc. Należy pamiętać, że pomoc ta również podlega kontroli i ograniczeniom, a niektóre decyzje muszą być zaakceptowane przez administrację unijną.

3. Co Pan/Pani zamierza zrobić ze Strażą Miejską w Grójcu? Zlikwidować, utrzymać, doinwestować straż miejska np. w nowe samochody, zwiększenie zatrudnienia, fotoradary?

Zamierzam przede wszystkim usprawnić pracę Straży Miejskiej w Grójcu. Jest to formacja potrzebna i wykonuje bardzo wiele niezbędnych dla porządku publicznego i bezpieczeństwa zadań.  Nie wszystkie są spektakularne i widoczne na co dzień, ale są ważne i nie wykona ich żadna inna służba. Grójecka jednostka powinna także zostać doposażona. Ale zwiększanie w niej zatrudnienia nie jest konieczne – w SM pracuje obecnie trzynaście osób i jest to liczba wystarczająca jak na naszą gminę. Moim zamiarem jest także doprowadzenie do większej obecności patroli tej formacji na ulicach, a szczególnie w miejscach ważnych z punktu widzenia porządku i bezpieczeństwa mieszkańców.

4. Jak Pan/Pani zamierza zagospodarować zaniedbane, a kiedyś służące rekreacji tereny wokół zalewu w Głuchowie?

Naszej gminie bardzo potrzebne jest miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe czynne w okresie letnim. Idealnym do tego istniejącym obiektem jest zalew w Głuchowie. Do tej inwestycji przygotowujemy się już od pewnego czasu, a mianowicie intensywnie szukamy środków zewnętrznych, które pozwolą na: odmulenie zalewu, po odmuleniu powiększenie zbiornika wodnego, stworzenie kąpieliska, uruchomienie wypożyczalni sprzętu wodnego i budowę zaplecza. Oczywiście utworzenie kąpieliska zależeć będzie głównie od stanu czystości wody, a do podniesienia jej jakości niezbędne jest odmulenie zbiornika wodnego. Przeprowadzimy tam również zarybienie.

5. W jaki sposób Pan/Pani zamierza zachęcać zewnętrzne firmy do inwestowania w gminie Grójec? Np. na terenie Słomczyna?

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że mamy już w Słomczynie pierwszych inwestorów to: Grójeckie Centrum Logistyczne, Laboratorium Grójec oraz budowana obecnie stacja benzynowa. Liczymy na kolejnych – prowadzimy właśnie rozmowy z inwestorami z branży lotniczej. Trzymajmy kciuki za ich powodzenie!

6. Jak i czy w ogóle zamierza Pan/Pani zwiększyć ofertę kulturalno-oświatową dla mieszkańców Grójca?

Zwiększeniu tej oferty służyć ma przede wszystkim prowadzony obecnie remont GOK. Drugi etap jego przebudowy i rozbudowy rozpoczniemy w przyszłym roku. Budynek stanie się pełnowartościowym obiektem teatralno-kinowym, a działające tam zespoły teatralne, taneczne, plastyczne i inne korzystać będą z jego dobrodziejstw. Zatrudnieni zostaną nowi instruktorzy, rozpocznie działalność orkiestra. Zachęcamy do korzystania z tej oferty. Wśród postulatów przekazanych nam w głosowaniu na budżet obywatelski otrzymaliśmy również propozycje stworzenia w Grojcu festiwalu filmowego. Myślę, że jest to propozycja do rozważenia przez szefostwo GOK i dyrekcję kina.

Innym miejscem, które mogłoby zaspokajać kulturalne i rozrywkowe potrzeby naszych mieszkańców, jest amfiteatr. Ponieważ jest to obiekt należący do powiatu, musi dość w tej mierze do wspólnej rewitalizacji jego terenu. Prowadzimy na ten temat rozmowy z Panem Starostą. Celem rewitalizacji amfiteatru będzie budowa nowego zaplecza, sceny oraz widowni. Pozwoli to na organizowanie imprez plenerowych – koncertów, występów artystycznych i kabaretowych oraz imprez okolicznościowych.

7. Co Pan/Pani sądzi o uruchomieniu komunikacji miejskiej?

Podjąłem taką próbę pod koniec lat ’90, ale komunikacja miejska nie przyjęła się. Uważam, że istniejące połączenia PKS z innymi miejscowościami gminy, wielkość miasta i wysoka liczba samochodów osobowych na mieszkańca powodują, że trudno byłoby uruchomić taki projekt. Jeśli natomiast znalazłby się przedsiębiorca, który chciałby uruchomić prywatne miejskie linie, to serdecznie zapraszam.

Widzę natomiast inne możliwości usprawnienia komunikacji w Grójcu – przede wszystkim dalsze ulepszenia organizacji ruchu drogowego, budowa ścieżek rowerowych, nowe rozwiązania na ruchliwych skrzyżowaniach. Takie działania przez cały czas podejmujemy i będziemy je kontynuować.

8. Czy uważa Pan/Pani, że wprowadzenie elektronicznej obsługi interesanta w urzędzie gminy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jakie sprawy mogłyby być załatwiane przez internet?

Już od pięciu lat w grójeckim UMiG działa system „el-Dok”, czyli system zarządzania obiegiem informacji i dokumentacji. Wygląda on w ten sposób, że pisma zostawiane w biurze podawczym są skanowane i trafiają w wersji elektronicznej do osoby, która zajmuje się sprawą. Natomiast od dwóch lat w urzędzie działa tzw. „ePUAP”, czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. System wykorzystuje tzw. Elektroniczną Skrzynkę Podawczą, która służy do przekazywania informacji (wniosków, pism lub innych dokumentów) w formie elektronicznej. System wymaga założenia konta i logowania. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Chciałbym przy okazji zaapelować do mieszkańców o korzystanie z tej formy komunikacji z urzędem i urzędnikami. Jest ona równoprawna do kontaktów listownych i osobistych, lepsza, szybsza, a pomogłaby nam sprawniej odpowiadać na Państwa potrzeby. Żadne zapytanie czy mail nie giną na serwerach, ale są tak samo rozpatrywane jak każde zapytanie ze strony mieszkańców! Gdybyśmy odnotowali większe niż dotychczas zainteresowanie taką formą kontaktu z urzędem, to z pewnością warto by przejść do kolejnego etapu, czyli stworzenia pełnej obsługi klienta, ale już dziś wiele spraw możemy załatwiać z urzędem właśnie w ten sposób.

TAGI:

Komentarze (29):

Wyborca; 27 października 2014, 09:12

Jednemu kandydatowi 2 dni na odpowiedź , drugiemu dziewięć. Wg niektórych to zasady uczciwej konkurencji. Brawo Panowie, a miała być prawie debata. Wyszło jak zwykle lol.

Przeczytałem; 27 października 2014, 09:15

Przeczytałem i puchnę cały z dumy jaki to wspaniały plan. Zarybienie?- wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Co działo się w tej sprawie. Jest w tej materii korespondencja z Panem. Są nowi inwestorzy mówi Pan Stolarski - stacja benzynowa.................no coments

ona; 27 października 2014, 09:17


Tak, moim zdaniem, wyglądają priorytety inwestycyjne Gminy i Miasta:

- Remonty i budowa nowych dróg i ulic, kanalizacji oraz chodników w Grójcu i w gminie. (to żaden priorytet to masz w obowiązkach!!!)
- Budowa ścieżek rowerowych i pasów dla rowerów w Grójcu i w gminie. (jak wyżej)
- Budowa nowej hali sportowej w Grójcu. (a na cholerę skoro na Spartakusie i tak nic się nie dzieje???)
- Kontynuacja modernizacji stadionu przy ulicy Laskowej w Grójcu (bieżnia, trybuny, zaplecze). (jak wyżej - chyba czas na zmianę dyrektora - może Norbert zrobił studia :-) )
- Drugi etap rozbudowy GOK. (Grześ i tak nic nie robi więc po co - kiedy widział Pan tam jakąś młodzież???)
- Budowa placu zabaw dla dzieci przy ulicy Orzeszkowej w Grójcu. (chyba wystarczy już jedna miejscówka do wypicia kilku głębszych przez Panów Wasika i Rejera )
- Budowa boiska wielofunkcyjnego w Lesznowoli oraz przy PSP nr 3 w Grójcu. (OK co do Lesznowoli się zgodzę ale PSP3 gdzie jest 8 klas??? w którym miejscu???)
- Budowa centralnego parkingu i modernizacja targowiska miejskiego przy ul. Mszczonowskiej w Grójcu. (SUPER POMYSŁ!!!)
- Kontynuacja programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich. (I tak nikt ztego nie korzysta - poza firmami realizującymi ten projekt)
- Wsparcie programu budowy domowych kolektorów słonecznych. (nieopłacalne w budownictwie jednorodzinnym!!!)
- Adaptacja zalewu w Głuchowie dla celów turystycznych i wypoczynkowych. (ciekawe jak zlikwidować zapach z \"pulpy\")
- Remont i adaptacja amfiteatru dla potrzeb imprez masowych (wspólnie z powiatem). (żadnych szans - nieustalone prawo własności - temat nie do ruszenia. Panie Burmistrzu 4 lata temu też Pan próbował nas na to nabrać!!!)
- Rewitalizacja kolejki wąskotorowej dla celów turystycznych w partnerstwie z innymi gminami. (SUPER POMYSŁ)
- Budowa mieszkań socjalnych, komunalnych i czynszowych (w ramach GTBS). (OK)

Redakcja; 27 października 2014, 09:17

Do Wyborca: każdy z kandydatów miał wyznaczony taki sam termin na przesłanie odpowiedzi. Zarówno P. Artur Banasiewicz jak i P. Jacek Stolarski przesłali odpowiedzi w wyznaczonym terminie. Publikujemy je w kolejnych tygodniach, aby Czytelnicy mieli czas na zapoznanie się z każdymi dokładnie.

Gość; 27 października 2014, 09:33

Program Pana Stolarskiego jest konkretny, realny ........, poprzedni to pobożne życzenia, i obiecanki możliwe do zrealizowania na cztery kadencje, chociaż większość z nich to takie sobie wymysły
Popieramy więc Pana Jacka Stolarskiego, który nie obiecuje czegoś czego nie może zrobić..

ask; 27 października 2014, 09:34

Jacku, nie wykonałeś jeszcze 50% obietnic z poprzedniego \"planu\" i obiecujesz już nowe?

Gość; 27 października 2014, 09:41

ask Proszę nie wypisywać głupot o tych 50% a podsumować wykonanie planu ,a jest co wyliczać ............

Obserwator; 27 października 2014, 10:27

do ona
- Budowa nowej hali sportowej w Grójcu. (a na cholerę skoro na Spartakusie i tak nic się nie dzieje???)

to jest sala lub hala gimnastyczna gimnazjum - a i tak ciężko złapać wolny termin. A zorganizowanie zawodów lub imprez jest nie wykonalne za względów technicznych bo SPARTAKUS nie posiada odpowiednich wymiarów jak i też nasz basen.

ask; 27 października 2014, 10:49

a więc zaczynajmy:
•budowa nowego przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Grójcu (połowa, oddziałów żłobkowych brak)
•rozbudowa szkoły podstawowej w Lesznowoli (zrobione)

•promocja miasta Grójca w kraju i za granicą, jako stolicy \"europejskiego jabłka\" (nic się nie zmieniło)
•przejęcie majątku Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej i jej rozbudowa, jako atrakcji turystycznej regionu
(tylko przejęcie)
• szerokopasmowy ogólnie dostępny Internet w miejscach publicznych (park, rynek, stadion)
(BRAK)
• wybudowanie i oznakowanie ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Jeziorki w ramach Stowarzyszenia Gmin Doliny Rzeki Jeziorki (BRAK)
• strefa przemysłowa Słomczyn (ponad 100 h) - znalezienie inwestora strategicznego (jest już uchwalony miejscowy plan zagospodarowania terenu)(BRAK)
rozbudowanie systemu miejskiego monitoringu.(BRAK)
budowa nowych ulic w Grójcu: Słowackiego, Zbyszewska, POW, Zdrojowa(to nie nowe ulice)
• wymiana nawierzchni ulic i chodników na osiedlu domów jednorodzinnych \"Działki Lewiczyńskie\"(zrobione połowicznie)
• remont ulicy Armii Krajowej (od ul. Poświętne aż do ul. Fabrycznej) wraz z chodnikiem pieszo-rowerowym(zrobione)
• budowa kanalizacji: Poświętne, Willowa, Graniczna, Słowackiego, Mszczonowska, Zastacyjna
(chyba się nie udało)
• kontynuacja programu rewitalizacji centrum miasta(czy doniczki z drzewami można uznać za ten punkt?)
budowa dróg w Gościeńczyczach, Grudzkowoli, Zalesiu, Lesznowoli, Woli Krobowskiej, Częstoniewie i Skurowie, Głuchowie, Krobowie,
• budowa kanalizacji i oczyszczali ścieków w Głuchowie i Lesznowoli
(???)
• rozbudowa stacji uzdatniania wody w Kośminie
(???)
• wznowienie działalności Spółek Wodnych na wsiach i odbudowa rowów odprowadzających wody deszczowe – to zadanie, wspierające samorządność, jest dla mnie szczególnie ważne
(zrobione)
•jeden blok (40 rodzinny) komunalny w każdym roku, co da łącznie mieszkania dla 160 rodzin w ciągu kadencji
(BRAK)
• kontynuacja programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
( ile zostało zrobionych?)
• budowa infrastruktury na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe
(???)
• zakończenie uchwalania gminnego planu zagospodarowania przestrzennego
(???)
przebudowę stadionu przy ul. Laskowej
(30%)
• wybudowanie sztucznego lodowiska
( tylko wynajęte)

wybudowanie boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią przy każdej szkole
(raczej się nie udało)
• budowę drugiej hali sportowej przy szkole nr 1
(BRAK)
wybudowanie nowej siedziby biblioteki miejskiej wraz z profesjonalnymi salami czytelni i bezpłatnym dostępem do Internetu(zrbione)
• przebudowa budynku GOK-u - nowa sala widowiskowo - kinowa, zaplecze do zajęć dla dzieci i młodzieży(połowicznie)

Magda; 27 października 2014, 11:00

Wreszcie krótko zwięźle i na temat a nie mydlenie ludziom oczu długimi wypowiedziami, których połowy i tak nie przeczytamy jak to było u poprzednika.

Gość; 27 października 2014, 11:38

Ani to krótko, a tym bardziej konkretnie mnóstwo pytajników i\"raczej\" ........ tych \" braków \" niewiele , a i tak nie wszystkie sprawdzone. Tak trudno powiedzieć że kadencja Pana Stolarskiego była udana .... i tyle więc reszta będzie zrobiona

Stary; 27 października 2014, 11:57

Dzięki ~ask. Wreszcie ktoś konkretnie to podsumował. Obietnice co 4 lata a potem jak zawsze. Jak długo jeszcze?

Zresztą po 60-tce to ludzie zazwyczaj w sposób naturalny myślą jak tu dobrze i wygodnie ułożyć się na emeryturę i raczej nie kipią energią i pomysłami.

Ale pewnie ludzie w tym mieście i tak dalej będą wierzyć w obietnice spełniane w 50% jak ktoś wyżej trafnie podsumował. I w to, że 60-latek tętni dynamizmem i ma mnóstwo nowych pomysłów. Jakby do tej pory nie miał wystarczająco dużo czasu i środków, żeby je wszystkie zrealizować.

A potem tylko wszechobecne narzekania...

Obserwator; 27 października 2014, 12:20

Każdy przyjezdny widzi jak Grójec sie zmienia na lepsze, tylko niektórym grójczanom -szczególnie z opozycji coś psuje wzrok. Z roku na rok bardziej możemy być dumni z tego, że tu mieszkamy. Brawo dla Burmistrza i oczywiście Pani Skarbnik, która pilnuje finansów gminnych.

ask do Obserwator; 27 października 2014, 12:40

Urodziłem się imieszkam w Grójcu od ponad czterdziestu lat i zawsze byłem z tego dumny. Nie jestem przyjezdnym, widzę te zmiany na bieżąco i ich dynamika mnie akurat nie powala. Wszystko co cztery lata, przed wyborami, chaotycznie bez planu i z realizacją na termin (oby zdążyć przed wyborami). A po nich, poprawki tego co zrąbane, trzy lata stagnacji i znowu rok wyborczy.....

krytyka; 27 października 2014, 12:59

Każdy przyjezdny widzi jak Grójec sie zmienia na lepsze

wytłumacz obserwatorze o czym dokładnie piszesz?o remontach ulic i chodników, w każdym okolicznym mieście tempo remontów pod tym względem jest takie samo, wątpie czy kogoś tym zaskoczymy! a może zaskoczy go nasz \' nowy\' budynek dworca o jakże okazałej architekturze i jak to ktoś z PKS-ów pisał o pięknej elewacji ! może go zaskoczymy urokliwym rynkiem otoczonym drewniakami i kamienicami z których tynk na głowe się sypie, a w licznych ogródkach piwnych napije się zimnego dobrego piwa ?może pójdzie do parku gdzie znalezienie czystej nieobsranej ławki graniczy z cudem? częstym miejscem gdzie bywają przyjezdni jest stadion, no tam to go dopiero zaskoczymy! zamkniętymi toi-toiami podczas imprezy! jak narazie to My Grójczanie jesteśmy pozytywnie zaskakiwani innymi miejscami gdzie możemy sie wybrać żeby chociażby popluskać sie w wodzie ...

mieszkaniec; 27 października 2014, 15:18

Dziękujemy za podwójny płot przy cmentarzu żydowskim......... oraz za ulicę jednokierunkową na cmentarz (dwa auta mają ciężko przejechać obok siebie) to chyba jest skucha gminy przd wyborami kasa wydana w błoto

też wyborca; 27 października 2014, 15:55

A to jest tak, nowowybrani szukają możliwości zrobienia tego co naobiecywali. Wnioski do budżetu do końca września przyszłego roku. Ogłoszenia przetargów, rozstrzygnięcia, wykonanie na koniec kadencji, nic się nie da zrobić. Trzeba też dokończyć co zaczęli poprzednicy. I gdzie tu robota specjalnie przedwyborcza. Kłania się logiczne myślenie.
Jeszcze pytanie do podsumowujących: co Wy zrobiliście lub robicie dla Grójca? Stękacie, a ze stękania jeden produkt.

Obserwator; 27 października 2014, 16:30

Projektu dworca PKS Burmistrz nie zatwierdzał. WC - to ogólnopolski problem -nawet w Zakopanem nie ma publicznego szaletu. Przyjezdnego zaskoczy wiele nowych ulic,okolice Olimpijskiej, Brzozowej, Rynek ładny, ( a ze kamienice sa brzydkie - to chyba problemów i brak pieniędzy u właścicieli). Inwestorów, którzy przyczyniliby sie do lepszego wizerunku miasta brakuje,nieliczni developerzy i chyba tylko Agrosimex a potem długo długo nic. Miejmy nadzieję, że w przyszłości więcej inwestorów zapragnie ulokować tu swoje pieniądze...

Obserwator; 27 października 2014, 17:25

do krytyka - może go zaskoczymy urokliwym rynkiem otoczonym drewniakami.... haha piszesz by pisać bo ja żadnego drewniaka na rynku nie widzę. Park jest żałosny to prawda ale to wina jego użytkowników, ze śmiecą gdzie popadnie. Ale tez sądzę, ze za kilka łat społeczeństwo grójeckie nabierze kultury, Może pojawią się nowi radni, którzy też na to zwrócą uwagę. Ale trzeba krytykować i jednocześnie podawać dobre przykłady rozwiązań.

wp.pl; 27 października 2014, 18:35

Obserwatorze, daj już spokój proszę. To, że byłeś w Zakopanem o niczym nie świadczy. Co do parku, przebywam w pobliżu dość często i nigdy Straży Miejskiej nie widziałem, jak Jacek pisze, mają wyższe cele :-(

obserwator; 27 października 2014, 21:15

Straz miejska zeby byla skuteczna musi dzialac z zaskoczenia i musi byc niewidoczna. A tak juz na powaznie to wszyscy wiedza, ze straz miejska tak jak radni i ich rady powiatowe - potrzebni sa tylko politykom. Tu zmiany tez musza przyjsc z gory ale bez glosnego protestu z dolu te zmiany nie nadejda. To tak jak z okregami jednomandatowymi itp etc etc.

ask; 28 października 2014, 10:59

Szanowny Panie Burmistrzu,
o ile procent wzrosło zatrudnienie w jednostkach Panu podległych oraz ile procent wzrosły koszty Gminy na wynagrodzenia Pracowników ?

wyborca; 28 października 2014, 12:55

Jaką sumę otrzymaliśmy z dotacji unijnej przez 8 lat ?
Co z kolektorami słonecznymi które miał być dotowane ? ( zbierane były ankiety)
Po co w naszej gmnie ,aż trzech burmistrzów?
Co było wspierane przez gminę z prywatnej inicjatywy ? (umorzenie podatku)
Gdzie jest ścieżka rowerowa ?

gość; 29 października 2014, 22:19

Panie Burmistrzu o jakich oczyszczalniach Pan mówi, przecież w obecnej kadencji zaniechał Pan ich budowy z premedytacją.

mary; 6 listopada 2014, 11:31

otrzymałam dziś ulotkę z programem wyborczym p Stolaskiego i tu cyt. MÓJ PROGRAM WYBORCZY SPRZED CZTERECH LAT WYPEŁNIŁEM W STU PROCENTACH czy Pan ma odrobinę honoru żeby pisać te kłamstwa?

...; 11 listopada 2014, 12:16

Przepraszam a czemu pan stolarski jest na 1 miejscu aktualnosci? Skoro czwarty kandydat juz sie wypowiedział i powinien byc rowniez na niej? :) a tymczasem zeby wejsc w jego odpowiedzi musialem wchodzic najpierw w pana stolarskiego. FAWORYZACJA :)

ask do wielokropek; 11 listopada 2014, 13:36

cytuje: \"musialem wchodzic najpierw w pana stolarskiego\". A fuj, wielokropku !!!

Redakcja; 11 listopada 2014, 15:22

To nieprawda. Pan Burmistrz Stolarski jest na pierwszym miejscu, ale trzeciej strony aktualności, które układają się na liście zgodnie z czasem dodania ich do portalu: http://www.grojec24.net/aktualnosci,2.html Pozdrawiamy! :)

Rozmawiają 25 lat!!!; 17 czerwca 2017, 23:00

Innym miejscem, które mogłoby zaspokajać kulturalne i rozrywkowe potrzeby naszych mieszkańców, jest amfiteatr. Ponieważ jest to obiekt należący do powiatu, musi dość w tej mierze do wspólnej rewitalizacji jego terenu. Prowadzimy na ten temat rozmowy z Panem Starostą. Celem rewitalizacji amfiteatru będzie budowa nowego zaplecza, sceny oraz widowni. Pozwoli to na organizowanie imprez plenerowych – koncertów, występów artystycznych i kabaretowych oraz imprez okolicznościowych.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przy ul. Bankowej małe dziecko wypadło z 2. piętra W środę około godziny 21 przy ulicy Bankowej w Grójcu doszł...
Prestiżowe zawody Formula Student na Autodromie Słomczyn Pod koniec sierpnia br., na torze Autodromu Słomczyn, po...
Czym kierować się przy wyborze cateringu na imprezę plenerową? Planujesz event na świeżym powietrzu i zastanawiasz się,...
Grupa SPEED: Kierowca forda pędził 196 km/h trasą S7 Kolejne zatrzymane prawo jazdy to efekt pracy policjantów z...
Kiedy zakończy się rozbudowa szkoły nr 1 w Grójcu? Zgodnie z zawartą umową do końca tego tygodnia mają zakoń...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.