Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wyścig do grójeckiego ratusza: Zdzisław Raczyński

10 listopada 2014; 09:20

Grojec24.net

16 komentarzy

Zdzisław Raczyński.

Kończymy naszą akcję "Wyścig do grójeckiego ratusza 2014". Oto odpowiedzi, jakich udzielił kandydat KWW Prawy Grójec Zdzisław Raczyński.

News will be here

Polecamy

1. Jakie będą Pana/Pani priorytety inwestycyjne w kadencji 2014-2018 w przypadku wygrania w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Grójec?

Zdzisław Raczyński: Moim priorytetem inwesytycjnym w przyszłej kadencji bedzie wybudowanie przetwórni owocowo-warzywnej. Jesto moje marzenia od kilkudziesięciu lat. Dlatego też brałem udział w dwóch prywatyzacjach zakładu „Tarczyn”. Prywatyzacja pracowniczo-producencka nie doszła do skutku. Winą za to obarczam obecnego posła p. Maliszewskiego i ówczesnego starostę p. Piątkowskiego. Mimo zapewnień wielu sadowników o wykupieniu udziałów przez liczne grono sadoników. Będąc młodymi politykami, z obawy nie sfinalizowali tej prywatyzacji. Drugim moim podejściem było wygranie przetargu na zakład Grabka od ówczesnego syndyka. Przetarg unieważniono, mimo mojej oferty – ponieważ nie dałem łapówki. Do trzech razy sztuka. Jako burmistrz wybuduję przetwórnię, akcje rozporawdzę wśród bardzo dużej liczby sadowników, by nikt nie mógł mieć pakietu kontrolnego. Złota akcja zostanie w gminie. Następnie napiszę prospekt emisyjny i spółka zostanie wprowadzona na GPW celem pozyskania kapitału.

2. Jaki jest Pana/Pani stosunek do utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w okolicy Grójca? Jakie działania ma Pan/Pani zamiar podjąć w przyszłości w związku z tą kwestią?

Jestem za. Sami raczej nie jesteśmy w stanie tego dokonać. Powinniśmy współpracować ze strefą z Radomia i utworzyć w Grójcu podstrefę. Kilka lat temu zgłosiła się firma, która chciała wybudować fabrykę w Słomczynie (chyba opakowań kartonowych). Miała zatrudnić około 400 osób. Burmistrz zarządał około 150 zł za 1 metr kwadratowy działki. Inwestor przeniósł się bliżej Radomia i tam kupił teren za przysłowiową złotówkę.

3. Co Pan/Pani zamierza zrobić ze Strażą Miejską w Grójcu? Zlikwidować, utrzymać, doinwestować straż miejska np. w nowe samochody, zwiększenie zatrudnienia, fotoradary?

Już ogłosiłem na swoich plakatach, iż zamierzam zlikwidować straż miejską. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na inne zadania gminy. Część przeznaczę na wzmocnienie policji – jeżeli jest taka konieczność. I o ile będzie to zgodne z prawem.

4. Jak Pan/Pani zamierza zagospodarować zaniedbane, a kiedyś służące rekreacji tereny wokół zalewu w Głuchowie?

Znam to zagadanienie, byłem przy wytyczaniu obszaru zalewowego. Było to rok 1970 (około). W dzisiejszych warunkach uważam, iż należy zalew wydzierżawić prywatnemu inwestorowi. Należy stworzyć coś w rodzaju przystani wodnej, jak np. w Błędowie lub okolicach Piaseczna. Należałoby włączyć do projektu pałac z sąsiedniej działki, położony na pięknej skarpie, skłon południowy posiadający piękne schody, niczym te hiszpańskie z Rzymu. Obecnie wystawiony na sprzedaż.

Kilka lat temu zwróciłem się do bura projektowaego p. Romanowskiego. Jego opinia o zbudowaniu tu małej elektrowni wodnej była negatywna. Z przyczyn ekonomicznych.

5. W jaki sposób Pan/Pani zamierza zachęcać zewnętrzne firmy do inwestowania w gminie Grójec? Np. na terenie Słomczyna?

Jak oświadczyłem Gminnej Komisji Wyborczej przyjmującej moje zgłoszenie, nie będe typowym urzędnikiem pracującym od 8 do 15. Będę raczej poruszał się w świecie biznesowym. Może w przyszłym roku, nie Davos, ale Krynicę Górską już zaliczę. Zawodnicy z mojej szkółki tenisowej już będę występować w turniejach tenisowych. Tam przewijają się ludzie biznesu. Z nimi trzeba rozmawiać. Byłem na turnieju w Sopocie – Idea Prokom Open. Widziałem, jak to funkcjonuje. Myślę również o polu golfowym w Słomczynie. Na początek takim prowizorycznym.

6. Jak i czy w ogóle zamierza Pan/Pani zwiększyć ofertę kulturalno-oświatową dla mieszkańców Grójca?

Uważam, iż oferta kulturalna jest bogata. Jestem zwolennikiem inicjatyw kulturalnych. W moim biurze wisi obraz namalowany przez artystów grójeckich. Już był przeznaczony do likwidacji, ale ja go odnowiłem i wisi na honorowym miejscu, niczym Picasso.

7. Co Pan/Pani sądzi o uruchomieniu komunikacji miejskiej?

Były już próby czynione przez PKS Grójec. Po bardzo krótkim czasie inicjatywa uległa likwidacji z przyczyn ekonomicznych, czyli braku chętnych.

8. Czy uważa Pan/Pani, że wprowadzenie elektronicznej obsługi interesanta w urzędzie gminy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jakie sprawy mogłyby być załatwiane przez Internet?

To był pomysł średnio-dobry. Może funkcjonować w obszarze zapytań, informacji, doradztwa administracyjno-prawnego. Nie funkcjonuje podpis elektroniczny.

TAGI:

Komentarze (16):

RZPR; 10 listopada 2014, 09:49

Glosujcie na Zdzisława, wrescie założył firmowy krawat, RZPR sie odrodzi
Dziękujemy
PZPR - walcząca

vf; 10 listopada 2014, 10:08

kurcze, facet całkiem nieule mówi.....

owen; 10 listopada 2014, 10:25

Wiekszych bredni w życiu nie słyszałem, czy w Polsce jest choć jedna przetwórnia owoców zbudowana przez samorząd? Jest to prawnie niemożliwe i bez sensu. Takimi rzeczami mogą zaimować się wyłacznie przedsiębiorcy, a nie samorządy. Pozostałe treści również na poziomie upośledzenia umysłowego

#2014; 10 listopada 2014, 11:53

ale ze Zdzicha niezły jajcarz z ta przetwórnia. Krawat mi jego nie przeszkadza, nawet teraz modny, jak by do tego czerwone spodeny i ma mój głos

anonim; 10 listopada 2014, 18:17

Nie zgodzę sie z tym iż pan Raczynski nie jest dobryn kandydatem. Czy nie o to chodzi by robił cos dla ludzi a nie dla siebie? Nie raz widywalem go grającego z dziećmi w tenisa na terenie hali sportowej. Co więcej- pan Raczynski nie pobiera za to opłaty. Robi to po to by pomóc młodzieży sie rozwinąć. Nie kazdy ma pieniądze na drogie sporty. Wydaje mi sie ze to przykład naprawdę swietnego zachowania. Co prawda jest w wieku jakim jest, ale nie oznacza to by go skreślac. Z tego co wiem i widzialem jest człowiekiem naprawde dobrym i pomocnym. Wydaje mi sie ze dla gminy zrobiłby wiele wiec czemu nie? Jestem pełen podziwu dla jego osoby.

wielbiciel; 11 listopada 2014, 10:33

ZDZICHU JESTES WIELKI !!!

Grek; 11 listopada 2014, 14:39

Ludzie, czy ktoś z Was wie, że pan Zdzisław był znanym działaczem Solidarności w regionie radomskim?

ii; 11 listopada 2014, 23:14

Ja osobiście uważam ze zupełnie niepotrzebne sa te negatywne komentarze. Człowiek wypowiedzial sie konkretnie i zwięźle. Mam nadzieje ze przekona więcej ludzi bo uważam ze w porównaniu do pana Banasiewicza czy Stolarskiego o wiele lepiej zaufać p. Raczynskiemu

nick; 12 listopada 2014, 08:10

To tak jakby wybierać pomiędzy aids, tyfusem, durem brzusznym i cholerą. Można wybrać tylko mniejsze zło

Milo; 12 listopada 2014, 08:59

Masz mój głos

żart; 13 listopada 2014, 08:45

Jedynie można się pośmiać i to szczerze, nic więcej.

Maniuś; 13 listopada 2014, 15:38

Bezsensowny bełkot !
Ten kandydat to jakiś żart ?
Krynicę Górską zaliczy? !
Albo Mielno....

Milo do Maniuś; 14 listopada 2014, 08:59

Ty ten bełkot dobrze zrozumiałeś? Sądzę, że jeszcze parę klas podstawówki Ci zabrakło

Do Owena ; 14 listopada 2014, 11:31

Gmina powinna wyjść z inicjatywą i np przekazać teren w Slomczynie. Byłoby to na zasadzie partnerstwa pubiczno-prywatne a akcjonariuszami byliby sadownicy.

owen; 14 listopada 2014, 12:09

Jak sadownicy mają chęc budować fabrykę to niech to zrobią, a tereny za darmo niech przekaża sami (tak jak robią to po budowę nowych sortowni ,, he,he he) albo niech to finansują inne gminy jak Belsk, Goszczyn i Błędów. Rozdawać za darmo to można własne, a nie cudze.

Do Owena ; 14 listopada 2014, 17:08

Taki są zasady jzasady, jak jakiś koncern samochodowy buduje fabrykę to nie tylko dostaje grunt ale ich żądania nie mają końca (poczytaj sobie co wynegocjowala KIA od Słowaków) a jeżeli chodzi o przykład lokalny to korty są dzierżawę przez prywatnych inwestorów z korzyścią dla wszystkich.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.