Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wyścig przełajowy w Głuchowie

17 sierpnia 2015; 23:48

Grojec24.net

0 komentarzy

Stowarzyszenie WGR KiS zaprasza na III Wyścig przełajowy , który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Głuchowie koło Grójca.

News will be here

W tym roku wyścig przełajowy rozegrany będzie na całkiem nowej trasie i w innej lokalizacji. Tym razem będziemy się ścigać po terenie miejscowości Głuchów, Kocerany, Podole, Wysoczyn. Pętla ma około 17 km. Wyścig odbędzie się na dystansach: Mega – 3 pętle – razem 51 km, mini – 2 pętle – razem 34 km oraz fun – 1 pętla – razem 17 km.

Poniżej charakterystyka i opis trasy.

Start/Meta i biuro zawodów zlokalizowane będzie nad zalewem w Głuchowie. Po starcie objeżdżamy zalew od wschodniej strony ścieżką nad brzegiem, po czym szutrową drogą dojeżdżamy do jedynego asfaltowego odcinka. Jest to droga lokalna wzdłuż drogi nr 7. Asfaltu będzie około 800 m, przy czym prawie cały czas jest to zdecydowany podjazd, więc będzie to okazja do pierwszych przetasowań w peletonie. Następnie skręcamy w prawo w drogi szutrowe i gruntowe, którymi jedziemy przez następne ok. 2 km. Później skręt w lewo i „miedzą” dojeżdżamy do drogi gruntowej w prawo. Ta droga poprowadzi nas wzdłuż lasu, a następnie skręcamy w lewo i przejeżdżamy drogą pomiędzy żwirowniami. Tu będzie lekki podjazd, a następnie zjazd i skręcamy w prawo w szeroką szutrówkę, (uwaga na samochody) którą można nieźle popędzić. Droga tu trochę faluje – raz w dół raz w górę.

Przejeżdżamy przez mostek nad rzeką Jeziorką i pomiędzy stawami w Koceranach. Tu będzie utrudnienie w postaci głębokiego kopnego piachu na odcinku 200-300 m (zależy od pogody). Dalej lecimy przez las i napotykamy na kolejne wzniesienie. Na szczycie w prawo, a po 200 m w lewo w szeroką, ale polną i dość piaszczystą drogę przy lesie. Tu droga lekko prowadzi pod górkę. Nią dojeżdżamy aż pod Pamiątkę, po czym wyjeżdżamy na drogę lokalną przy 7-mce, przy firmie MAAN. Tu i na następnych 300 m należy wzmóc uwagę, ponieważ odbywa się tu sporadyczny (ale zawsze) ruch pojazdów. W tym miejscu będą stały osoby zabezpieczające nasz przejazd.

Przy stacji gazowej w prawo w asfalt i po 25-30 m od razu w lewo w trawiastą polną drogę. Ta droga prowadzi przez lasy głuchowskie. Nawierzchnia będzie się tu zmieniać: dukty leśne, trochę trawy, igliwia. Kilka korzeni i trochę piasku. Droga będzie trochę falować. Gdy prawie dojedziemy do Głuchowa, skręcamy w drogę w prawo, a później od razu w prawo w piękny singielek, którym dojeżdżamy do Głuchowa. Przed kościołem w prawo w szuter, a później w lewo, gdzie po chwili w prawo i przy boisku sportowym w Gluchowie w lewo. Tu uwaga odcinek około 100 m głębokiego kopnego piachu. Dalej drogą tłuczniową (ul. Dolna w Głuchowie) podjazd i skręt w prawo. Tu dość „zdecydowany” zjazd po tłuczniowo-kamienistej drodze w dół prosto nad zalew. Po skręcie w lewo, około 200 m odcinek do linii Start/Meta.

Zobacz regulamin wyścigu przełajowego

Oficjalny profil Facebook WGR KiS

Info

Artur,  www.wgrkis.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.