Wystawa Anny Merskiej-Mitan pt. Wewnętrzna Podróż - Galeria GOK w Grójcu

17 grudnia 2020; 08:07

Informacja prasowa

Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy obrazów Anny Merskiej-Mitan zatytułowanej „Wewnętrzna Podróż”. Ośrodek w Grójcu przygotował fotorelację z wystawy - można ją zobaczyć w galerii wirtualnej GOK.

Anna Merska-Mitan jest artystką, malarką, a także instruktorką arteterapii. Ukończyła studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Sztuki - kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Tu otrzymała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Kamieńskiego. Malarka dobrze zna lokalną sztukę - napisała pracę pt. „Wybrani artyści związani z ziemią grójecką” pod kierunkiem dr K. M. Łyszcza. Aktualnie prowadzi Pracownię PAADM w Grójcu (ul. Bankowa 3/7). Jak dotąd artystka miała już kilkanaście wystaw indywidualnych, np.  „Wewnętrzny Ogród” w Galerii ZeDeK, SCK Sochaczew (2020 r.), „Wewnętrzna Przestrzeń” w Galerii GOK w Grójcu (2017 r.) czy „Wewnętrzna mapa” w Galerii Stara Prochownia w Warszawie (2013 r.). Uczestniczyła też w więcej jak 70 wystawach zbiorowych, m.in. w Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Turcji i Austrii. Brała także udział w wielu plenerach artystycznych w Polsce, np. „Wielokulturowy Gostynin” podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Gostyninie (2019 r.), „Plener Malarski Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej” w Grójcu (2019 r.) oraz plenerach malarskich za granicą (np. Międzynarodowy Plener Art POGRADEC 2014, Albania; GERNIK Międzynarodowy Plener Malarski, Rumunia; Saranda Art Colony, Albania).

Obrazy Anny Merskiej-Mitan można znaleźć w licznych kolekcjach miejskich oraz w prywatnych galeriach sztuki – nie tylko w Polsce, ale też w Parlamencie Cypru Północnego, Casa Artelor w Rumunii, Centrum Kultury Gunsam w Korei Południowej, a poza tym w zbiorach znajdujących się w Albanii, Austrii, Bułgarii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kosowie, Niemczech, Macedonii, Polsce, Słowenii, Rosji, Turcji. Więcej o artystce: kliknij.

Wystawa pt. „Wewnętrzna Podróż” prezentowana w Grójcu obejmuje blisko 15 obrazów na płótnach, które stworzone zostały przede wszystkim w technice olejnej. Znajduje się tu także cykl 40 prac wykonanych na papierze, które powstały w wyniku łączenia różnych technik malarskich i rysunkowych. Przeważająca część prac stworzona została w tym roku i jest to ich premierowe pokazanie w Grójcu.

Jak mówi sama Anna Merska-Mitan, obrazy prezentowane w Galerii GOK w Grójcu mają charakter osobisty i stanowią owoc doświadczania przez nią przenikania się różnych wymiarów rzeczywistości, które są odczuwalne. Próby uchwycenia tych przestrzeni za pomocą narzędzi malarskich ożywia wnętrze artystki i to ma ogromny wpływ na proces twórczy. Wystawa nosi tytuł „Wewnętrzna Podróż” i jak opowiada malarka, to kolory i formy tworzą odbicie tej podróży, podczas której odkrywane są najbardziej skryte zakamarki duszy artystki.

Fotorelacja z wystawy Anny Merskiej-Mitan „Wewnętrzna Podróż” dostępna jest na stronie Grójeckiego Ośrodka Kultury pod tym adresem. Inne obrazy malarki można obejrzeć na jej stronie internetowej w zakładce „Malarstwo” - znajdują się tu wcześniejsze cykle stworzone przez artystkę, m.in. „Wewnętrzna Przestrzeń 2015 – 2019”, „Sinergy 2014”, „Wewnętrzna mapa 2013” i inne.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Zawody strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego Klub Strzelecki CEL Grójec zaprasza na Zawody Strzeleckie z...
Protest w WORD-ach. Co z egzaminami w Grójcu? W poniedziałek egzaminatorzy WORD-ów wznowili swój protest...
Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i...
W niedzielę Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na trasie Grójec - Jasieniec W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia odbędą się Mistrzostwa...
Fotoradar na trasie z Grójca do Warszawy tylko straszy W pierwszej połowie 2022 roku fotoradary pracujące w...

Najnowsze ogłoszenia

Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa
... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.