Wystawa Anny Merskiej-Mitan pt. Wewnętrzna Podróż - Galeria GOK w Grójcu

17 grudnia 2020; 08:07

Informacja prasowa

Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy obrazów Anny Merskiej-Mitan zatytułowanej „Wewnętrzna Podróż”. Ośrodek w Grójcu przygotował fotorelację z wystawy - można ją zobaczyć w galerii wirtualnej GOK.Anna Merska-Mitan jest artystką, malarką, a także instruktorką arteterapii. Ukończyła studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Sztuki - kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Tu otrzymała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Kamieńskiego. Malarka dobrze zna lokalną sztukę - napisała pracę pt. „Wybrani artyści związani z ziemią grójecką” pod kierunkiem dr K. M. Łyszcza. Aktualnie prowadzi Pracownię PAADM w Grójcu (ul. Bankowa 3/7). Jak dotąd artystka miała już kilkanaście wystaw indywidualnych, np.  „Wewnętrzny Ogród” w Galerii ZeDeK, SCK Sochaczew (2020 r.), „Wewnętrzna Przestrzeń” w Galerii GOK w Grójcu (2017 r.) czy „Wewnętrzna mapa” w Galerii Stara Prochownia w Warszawie (2013 r.). Uczestniczyła też w więcej jak 70 wystawach zbiorowych, m.in. w Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Turcji i Austrii. Brała także udział w wielu plenerach artystycznych w Polsce, np. „Wielokulturowy Gostynin” podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Gostyninie (2019 r.), „Plener Malarski Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej” w Grójcu (2019 r.) oraz plenerach malarskich za granicą (np. Międzynarodowy Plener Art POGRADEC 2014, Albania; GERNIK Międzynarodowy Plener Malarski, Rumunia; Saranda Art Colony, Albania).

Obrazy Anny Merskiej-Mitan można znaleźć w licznych kolekcjach miejskich oraz w prywatnych galeriach sztuki – nie tylko w Polsce, ale też w Parlamencie Cypru Północnego, Casa Artelor w Rumunii, Centrum Kultury Gunsam w Korei Południowej, a poza tym w zbiorach znajdujących się w Albanii, Austrii, Bułgarii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kosowie, Niemczech, Macedonii, Polsce, Słowenii, Rosji, Turcji. Więcej o artystce: kliknij.

Wystawa pt. „Wewnętrzna Podróż” prezentowana w Grójcu obejmuje blisko 15 obrazów na płótnach, które stworzone zostały przede wszystkim w technice olejnej. Znajduje się tu także cykl 40 prac wykonanych na papierze, które powstały w wyniku łączenia różnych technik malarskich i rysunkowych. Przeważająca część prac stworzona została w tym roku i jest to ich premierowe pokazanie w Grójcu.

Jak mówi sama Anna Merska-Mitan, obrazy prezentowane w Galerii GOK w Grójcu mają charakter osobisty i stanowią owoc doświadczania przez nią przenikania się różnych wymiarów rzeczywistości, które są odczuwalne. Próby uchwycenia tych przestrzeni za pomocą narzędzi malarskich ożywia wnętrze artystki i to ma ogromny wpływ na proces twórczy. Wystawa nosi tytuł „Wewnętrzna Podróż” i jak opowiada malarka, to kolory i formy tworzą odbicie tej podróży, podczas której odkrywane są najbardziej skryte zakamarki duszy artystki.

Fotorelacja z wystawy Anny Merskiej-Mitan „Wewnętrzna Podróż” dostępna jest na stronie Grójeckiego Ośrodka Kultury pod tym adresem. Inne obrazy malarki można obejrzeć na jej stronie internetowej w zakładce „Malarstwo” - znajdują się tu wcześniejsze cykle stworzone przez artystkę, m.in. „Wewnętrzna Przestrzeń 2015 – 2019”, „Sinergy 2014”, „Wewnętrzna mapa 2013” i inne.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Czterech nowych mundurowych w grójeckiej komendzie Wczoraj, w siedzibie grójeckiej Policji, rotę ślubowania zł...
Grupa SPEED: jeden tydzień działań i aż 68 mandatów Grupa Speed została powołana, by zatrzymywać kierowców, któ...
Żołnierze obrony terytorialnej będą ćwiczyć w Belsku Dużym W najbliższą sobotę przy belskim zbiorniku wodnym odbędą si...
Czym są materace nawierzchniowe 200x200 i jaką spełniają funkcję? Materace nawierzchniowe 200x200 oferowane są już od...
Za główny cel obrali sobie antyki i pojazdy Dwaj mężczyźni, którzy w lutym włamywali się i kradli,...

Najnowsze ogłoszenia

Termo KOMPOSTOWNIK 450l ECO 100%... W ofercie posiadamy 13 termo kompostowników różnej wielkości do malutkich...
Meble ogrodowe, drewniane, barowe,... Jestem producentem mebli ogrodowych z Litego Drewna
Moje wyroby...
Pomieszczenia biurowe Wynajmę pomieszczenia biurowe w Grójcu na ul. Mogielnickiej 33, I piętro...
... GINEKOLOG.
Kompleksowo.
Szybki termin.
Telefon...
Kupię ursusa lub t-25 Kupię Ursusa lub t-25 tez moze byc do remontu,bez papierów na małe...

Firmy z Grójca i okolic

Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.