Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

XII edycja konkursu historycznego Żołnierze Wyklęci. Walka o Pamięć i Cześć

10 maja 2024; 10:30

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU Fot. CKZiU

25 kwietnia 2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć", organizowanego przez Senatora RP Stanisława Karczewskiego. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o organizacji i działalności Żołnierzy Niezłomnych, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, a także zapoznanie młodzieży z dokumentami, wydarzeniami, miejscami związanymi z historią struktury sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy Wyklętych.

News will be here

W tej edycji konkursu uczestnicy mieli za zadanie przygotować grafikę okolicznościową o Żołnierzach Wyklętych. W konkursie wzięli udział uczniowie technikum: Weronika Sobieraj, Adam Witkowski i Aleksander Imas z klasy 5TSE, Anna Sobczak, Kacper Czamara i Zuzanna Strojek z klasy 2TR, Aleksandra Przybylska z klasy2TE, Maja Gawot z klasy 1TR, Zuzanna Imas z klasy TA oraz Sandra Szelągowska z klasy 1TFT.

Wszystkich zebranych przywitała wicedyrektor CKZiU Elżbieta Wojtera, która podziękowała Senatorowi za organizację konkursu oraz za przybycie.  Następie głos zabrał pomysłodawca konkursu – Senator RP Stanisław Karczewski, dziękując Dyrekcji, nauczycielom i  wszystkim uczestnikom konkursu za udział i  zaangażowanie się w tegoroczną edycję. Zwrócił uwagę, jak ważna dla młodego pokolenia jest edukacja historyczna i pamięć o Tych, którzy w sposób heroiczny poświęcali się dla dobra Ojczyzny. Pan Sanator pogratulował uczestnikom oraz nauczycielom, pod których kierunkiem młodzież przygotowała swoje prace konkursowe. Następnie przeszedł do wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dla uczestników.

Tuż przed wręczeniem upominków dla uczestników konkursu, Senator   rozegrał krótką partię tenisa stołowego z uczniami. Było to emocjonujące spotkanie dla graczy a zarazem dla obserwujących uczniów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.