Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

XVIII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej w Lewiczynie

19 sierpnia 2017; 15:29

Grojec24.net

0 komentarzy

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 15 sierpnia 2017 roku, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wyruszyła po raz osiemnasty spod kościoła św. Mikołaja piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej, Pani Ziemi Grójeckiej – Pocieszycielki Strapionych. Pielgrzymkę poprowadził ks. proboszcz Zbigniew Suchecki.

News will be here

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło około 600 pątników w różnym wieku. Większość stanowili parafianie z kościoła św. Mikołaja i Miłosierdzia Bożego, a także pielgrzymi z pobliskich parafii. Pielgrzymka przebiegła z bardzo dobrą organizacją oraz cieszyła się dużą frekwencją. Pątnikom dopisała piękna, słoneczna pogoda. W trakcie 8-kilometrowego szlaku pielgrzymi odmawiali różaniec oraz śpiewali godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Nie zabrakło również pieśni Maryjnych w wykonaniu scholii parafialnej. W trakcie pielgrzymki odbyła się krótka konferencja ks. Zbigniewa Sucheckiego o Fatimie. Po przybyciu do Sanktuarium w Lewiczynie pątnicy zostali serdecznie powitani przez miejscowych parafian oraz ks. proboszcza Andrzeja Juńczyka. Następnie pielgrzymi udali się pod cudowny obraz Matki Bożej Lewiczyńskiej, aby oddać jej cześć i przedstawić Jej swoje intencje. Razem z nami świętowali pielgrzymi, którzy przybyli w zorganizowanych grupach z Jasieńca i Zbroszy Dużej oraz wielu pielgrzymów indywidualnych z różnych stron. Sanktuarium Matki Bożej otoczone było mnóstwem ludzi, którzy przyszli w tym dniu, aby razem wysławiać wielkie miłosierdzie Maryi. O godz. 12:00 sumę odpustową przy ołtarzu polowym odprawił ojciec Paweł Krupa, dominikanin. Po Mszy Świętej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem.

Rafał Nowicki, mikolaj.grojec.eu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.