Za nic mieli zakazy - zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

6 kwietnia 2020; 10:27

Informacja prasowa

29 komentarzy

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni tłumaczyli, że nie złamali żadnego zakazu, są zdrowi i mogą się spotykać. Wobec uczestników ogniska skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga od społeczeństwa odpowiedzialności i dyscypliny. Policjanci w całej Polsce sprawdzają czy wprowadzone zakazy gromadzenia się są przestrzegane przez obywateli. Jeżeli wyjście z domu nie jest koniecznością, warto zostać w domu i spędzić go z najbliższymi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. To wszystko dla zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa i ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Niestety, skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się grupa młodych osób w wieku 19-27 lat, która postanowiła spotkać się i rozpalić ognisko w lesie. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem pod Grójcem. Policjanci, gdy dotarli na miejsce zauważyli 6 osób bawiących się przy ognisku. Młodzi ludzie byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do całej sytuacji. Oświadczyli, że wiedzą, iż w związku z panującą pandemią występują ograniczenia. Jednak twierdzili, że nie złamali żadnego zakazu. Po wezwaniu do rozejścia się i zachowania zgodnego z prawem, kobieta i pięciu mężczyzn opuścili miejsce interwencji. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie mieć konsekwencje prawne. Wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie za łamanie zakazu grupowania się, wejścia do lasu, palenia ogniska w lesie i używania słów wulgarnych.

kom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (29):

Ktos; 6 kwietnia 2020, 10:49

Durnie i nic wiecej

Andrzej ; 6 kwietnia 2020, 10:59

Menda co zadzwoni to się zawsze znajdzie

Dello; 6 kwietnia 2020, 11:21

Wulgarni to byli policjanci i wszystko jest nagrane..taki psikus

Ala; 6 kwietnia 2020, 11:25

Nie powinni imprezować jednak wniosek o ukaranie jest nielegalny. Zostanie wystawiony na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia, które to zostało ogłoszone z naruszeniem prawa. Taki wniosek o ukaranie może zostać wystawiony tylko na podstawie ustawy o stanie nadzwyczajnym, która to nie została wprowadzona przez rząd. TerazO ze o zapłacą imprezowe cze ale gdy złożą pozew do sądu i tak wygrają. Zapłacimy za to wszyscy my podatnicy. To jest tak jak zarządzają nami osoby działające z naruszeniem prawa. ....

Adrian; 6 kwietnia 2020, 11:28

Kary po 5k minimum dla takich debili

Nie bądź taki Andrzej ; 6 kwietnia 2020, 11:30

Spalić na stosie wiedzme i jej 5 krasnali

do Andrzej ; 6 kwietnia 2020, 11:35

Tuman co napisze taki komentarz też się zawsze znajdzie. Co byłeś jedną z tych 6 osób? Że takie 1\4 "inteligenty" się wypowiadają a potem mają prawo głosowania...

Ja; 6 kwietnia 2020, 11:37

Nie dziwie sie mlodziezy jak dorosli w niedziele po 5 osob w grupie rozesmiani na rowerach sie lansuja na sciezce rowerowej ...i gdzie policja?

Gość; 6 kwietnia 2020, 12:30

Brawo tak dalej, głupota się sama wyeliminuje 👏 👏 👏

Ja; 6 kwietnia 2020, 12:33

Nie dziwię się, że koronawirus szaleje w Grójcu jeśli jest tylu obrońców takich zachowań.
Brawo dla osoby która zadzwoniła i dla Policji która interweniowała. Te 6 osób może potencjalnie zarazić 200-300 następnych czy wy obrońcy naprawdę tego chcecie? Czy alkohol już wam mózgi na wylot przeżarł! To się nigdy nie skończy jak tak będzie robić i będzie pół roku ograniczeń. Chcecie umrzeć to proszę bardzo ale nie kosztem innych. A jak narażacie kogoś to należy się kara, surowa mam nadzieję.

Kamil; 6 kwietnia 2020, 12:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Ala; 6 kwietnia 2020, 12:49

Śmieszne są te wywody. Twierdzę, że imprezowiczom na pewno nie będzie do śmiechu.

Adel; 6 kwietnia 2020, 13:06

Moim zdaniem to kazdy przed biedronką powinien dostac wniosek do sądu o ukaranie ,tam jest czasami wiecej niz po 6 osob i nikt nic z tym nie robi. A tu młodzieżą to kazdy sie interesuje. A lepeij chyba w lesie niz mieli by pic piwo w Grójcu w parku i uciekać przed policją. Powinni dostac ostrzeżenie a nie odrazu do sądu. Na jakiej wgl podstawie jest ten wniosek ?

Kaka; 6 kwietnia 2020, 13:16

Czemu taka wielka sensacja z tego ? Grojec ma sie czym chwalić widać, pozazdrościć.

jo; 6 kwietnia 2020, 13:30

Ukarać dla przykłądu
1 rok bez zawiasów nauczy.

Agula 86; 6 kwietnia 2020, 13:40

Jakie upomnienia....
Sytuacja jest od długiego czasu ciężka
Ciągle wszyscy apelują o razsadek... A dodam że ludzie w wieku od 18-27 to raczej już ten zdrowy rozsądek powinni mieć!!!!!
Ludzie dla nas wszystkich jest to ciężki czas....
Natomiast trzeba się stosować do wszystkich zaleceń a zwłaszcza nie łamać zadnyk zakazów... Ponieważ będzie jeszcze gorzej
I wobec takich nieodpowiedzialnych zachowań a zwłaszcza ludzi dorosłych to nie może być mowy o żadnych upomnieniach wręcz przeciwnie!!!!
Obudźmy się wreszcie bo będziemy grać zaraz w mecz razem z Włochami.... I co wtedy!!!!!!
Godna postawa osoby która zawiadomiła Policje... Oby wszyscy tak reagowali!!!!!

#Nie bój się wirusa; 6 kwietnia 2020, 15:00

Z każdym dniem będzie coraz więcej takich incydentów i uważam to za normalne. Nie można ludzi zamykać! Naoglądałes się telewizji i w głowie masz tylko korona świrusa. Wystarczyło za wczasu zamknąć granice i kontrolować przyjeżdżających, a nie teraz zamykać wszystkich. Pamiętajcie ze lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

....... ; 6 kwietnia 2020, 15:32

Właśnie wszyscy powinni wyjść na ulicę i mieć gdzieś zakazy a nie siedzieć w domach i być manipulowanym przez telewizję gdzie sieją tylko panikę. Jest to histerycznie rozdmuchana epidemia żeby wywołać kryzys gospodarczy gdzie szybko podniosą się tylko potężne państwa. Oglądanie Wiadomości i czytanie gazety Fakt nic nie da.

Do Ala ; 6 kwietnia 2020, 17:06

Nie ma w życiu publicznym gorszej rzeczy od takich prawników od siedmiu boleści, pożal się Boże. To chyba z nudów te uwagi, a nudy z braku pracy i słusznie. Słabi prawnicy powinni nie mieć pracy, jak słabi lekarze, inżynierowie i inni fachowcy.

dziadek; 6 kwietnia 2020, 17:41

zagrożenie straszne a młodzi balują- szok

Ala; 6 kwietnia 2020, 18:34

Wywody nie są śmieszne. Wszystko co my obywatele robimy i oczywiście nasi decydenci powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, łącznie z konstytucją.
Ciekawe czy jak ktoś zniszczy Ci auto na parkingu to tez będzie dla Ciebie to śmieszne ??? Zapewne będziesz chciał dochodzić swoich roszczeń w granicach prawa.

As; 6 kwietnia 2020, 18:48

Te przepisy są potrzebne, niestety są wydane w formie sprzecznej z Konstytucją, a konkretnie art. 31 ust. 3 ustawy zasadniczej. To powinno być wprowadzone ustawą, a nie rozporządzeniem PRM

Grójec; 6 kwietnia 2020, 20:01

Co tu dużo mówić. Złamali zakaz i tyle. Mało tego widać że nie były to zbytnio odpowiedzialne i rozgarnięte osobniki skoro palą ognisko w lesie. Panuje Pandemia tego wirusa więc się ogarnijcie trochę bo Ty możesz nie wiedzieć że jesteś chory a zarazisz kolegę koleżankę i nie daj Boże żeby rodzice nie musieli robić pogrzebów. Włączcie myślenie. Każdego meczy siedzenie ciągle w domu ale to jest wspólne dobro. Brawo Policja. Szkoda że macie tak małe pole manewru.

Balbina; 6 kwietnia 2020, 20:41

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Analek; 6 kwietnia 2020, 21:01

Pewnie jacyś ukraińcy albo przygłupy - 30k do zapłaty albo 2 lata zbierać gówna i zamiatać chodniki jak nie to do Tworek jak głupie

Ala; 7 kwietnia 2020, 17:37

Do AS ..... nic dodać nic ująć. ...ale ta władza ma za nic wszystkie akty prawne obowiązujące w Polsce

były milicjant; 7 kwietnia 2020, 21:50

I w tej sytuacji sprawdziłby się poczciwy milicjant z pałą. Wypłata na poczekaniu po 25 pał i do domu

Do Ala i As; 7 kwietnia 2020, 22:00

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Biedron; 9 kwietnia 2020, 08:17

zakazy zgromadzeń łamane są non stop. Przed sklepami kolejki a w środku każdy robi co chcę. Jadąc wczoraj na naftę na kepinie na składach też zgromadzenie każdy robi co chce. Gdzie jest policja która non stop stała tam na suszarce?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.