Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zadzwonili na policję i pojechali za pijanymi kierowcami

26 sierpnia 2023; 15:14

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku minut policjanci otrzymali informacje o nietrzeźwych kierujących na DK-7 i DK-50, obaj zostali zatrzymani. Mieli dużo po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

News will be here

W miniony poniedziałek (21.08) o godz. 21:24 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że drogą krajową nr 7 w kierunku Grójca jedzie osobowy peugeot, którego kierujący może być nietrzeźwy. Zgłaszająca jechała za osobówką. Kiedy policjanci w Grójcu zatrzymali auto, 43-letni kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promila.

Kilka minut później o godz. 21:32 do komendy wpłynęła informacja, że od Góry Kalwarii w kierunku Grójca krajową pięćdziesiątką, oplem porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Zgłaszający cały czas jechał za autem. Grójeccy policjanci nawiązali z nim kontakt telefoniczny i dzięki informacjom, które otrzymali, w Żyrowie zatrzymali do kontroli drogowej 48-latka, który miał 2,75 promila alkoholu w organizmie. Jego zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ w samochodzie znajdowały się dzieci w wieku 2 i 6 lat. Dodatkowo partnerka mężczyzny, która także podróżowała osobówką, również była nietrzeźwa, miała pół promila alkoholu w organizmie. Dzieci oraz pojazd przekazano osobie trzeźwej, która przyjechała na miejsce.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialnymi rodzicami zajmie się sąd.

Zgłaszającym gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowania. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów ratuje innym życie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.